A Mengelingen s Hampen Misdaden-Ongelukken *8 De doodrijders Buitenland Vrienden-Steenbakkers Hoogvliegerij EEN OOLIJKERD. Meester Waarom staat de vlag op den Dom? Fransje Omdat de Dom niet op de vlag kan staan. DUBBELZINNIG. In een restaurantKellner, geef ons een kalfskop, zooals die meneer daar er een heeft. BOER EN KONING. Men vertelde aan boer Kees van een verbazend rijken koning. Nou, zei kees, ik wil toch wedden, as dat-ie niet zoo veul verkens het as ik- kes. zijn BRANDRAMP. Josefien. Mijnheer 't Brand l De gordijnen brand I Breng aanstonds water Mijnheer, ik heb niets dan warm water. Een boer vond, toen hij van de markt thuis kwam, een van zijne knechten on der eenen boom liggen slapen. Wat I riep de boer, slaapt gij ter wijl gij aan 't werk moet zijn Gij zijt een luie ellendeling, en niet waard, dat de zon u beschijnt l Dat weet ik wel l zegde de knecht, dat is juist de reden, waarom ik hier in de schaduw ben gaan liggen. MISPLAATSTE VERWAANDHEID. Een boerenjongen die naar 't stad was komen wonen, kocht eenen haring, en at hem langs den weg op, als hij den eersten keer naar zijn dorp terugkeerde. Daarna ging hij bij zijn 2 kennissen die aan het hooien waren, en vroeg hun. Kunt gij mij geen tandkoter aan de hand doen, er steken mij beentjes tus- schen de tanden, van de patrijs die ik heb opgeeten. Neen sprak de gene tot wien hij het woord had gericht, maar kunt gij het meê den hooigaffel niet doen GOEDE CIJFERAAR. Neen, riep de procedeerder tot zij nen advokaat, dat kan ik niet Jbegrijpen hier zie ik op uwe rekening drie frank voor papier Welk papier Wel klonk 't antwoord, 't papier waarop ik uwe rekening schreef. ER ZIJN GEENE GOEDE MEIDEN MEER. Vrouw Pinkels Zoo, gebuurvrouw hebt gij uwe meid weggezonden Vrouw Wimpels. Och ja, vrouw Pinkels, zij zag naar niets om. Vrouw Pinkels. Wat heeft zij dan toch gedaan Vrouw Wimpels. Wel, terwijl de kleine op haren arm zat, liet zij hom op zijne long bijten. HOE LAAT IS 'T Ivo de wever plakte geolied papier in het raam zijner weefkamer. Zeen Stoffel die bijzonder plezant wilde zijn, stak ze keren dag zijn hoofd door dat papier, en vroeg hoe laat het was. Maar eens klaps kreeg hij eene v aaï van Ivo dat hij achter zijne ooren zocht. Weet ge nu hoe laat het is, lachte de wever Een ure. is he'. Ivo, sprak de an dere, ma: r was het 12 ure gewekt, ik was er dood voor. Lede. In den beirput. Maandag morgend, rond 1/ ure, had den land bouwer Petrus Uyttendaele, oud 69 jaar, Sui kerstraat, een varken verkocht. Hij wilde het uit zijn kot duwen. Op zeker oogenblik waren zij op planken, welke den beirput bedekten Uytten daele zakte er door en viel in den aalput, alwaar hij zich erg bezeerde. Gelukkiglijk dat Prosper Van Hauwermeire op den hof kwam, welke Uyttendaele uit zijnen neteligen toestand kon redden. Deze kwam er met een gepaifumeeid bad van af. NINOVE. -- Dieven aangehouden Zondag morgend, rond 5 ure, ontmoette de Agent Roeland, in de Brusselschestraat, a ver dachte kerels, elk met een zwaar geladen krui wagen. Daar hem zulks verdacht voorkwam, sprak de agent hun aan en onderzocht den in houd van hunne zakken die lond inhielden. Op zijne ondervraging bekenden zij het lood gesto len te hebben ten nadeele van M. Delbaut, fa brikant te Cureghem. Het lood woog ongeveer 260 kilos. De twee gasten werden naar het po- liciebureel overgebracht,alwaar het spoedig bleek dat zij een valschen naam opgegeven hadden. Later hebben zij hunne echte namen opgege ven het zijn V. D. K..., van Goyck en B... van Pamel. Uit het onderzoek door den politiekommissa- ris en den agent voortgezet, blijkt dat die kerels op een jaar tijd voor orrgeveer i5oo fr. lood ge stolen hebben ten nadeele huns meesters, M.Dtb- baut, te Cureghem. Brussel. Inbrekers Zondag morgend bestaligde men dat inbrekers in eenen winkel der Grasmarkt waren binnen gedrongen. Zij hebben er eene lade opengebro ken en er 200 fr. uit gestolen. Zij hebben ook de hand gelegd op talrijke aijden stoffen en stukken goed \an waarde. De dieven hadden eene ruit moe;en br ken om binnen te geraken. Eene klacht is bij de policie neergelegd. Madame weduwe T..., wonende in de Pachthofstraat, 34, bestadigde bij het slapengaan dat al de meubels harer slaapkamer opengebro ken waren en dat al de juweelen en eenig geld eruit verdwenen waren EeD voerm.i Louis Verleyen, uit de Vaartstraat, die zijnen kamion had laten staan a?r> teu huis der Victoriestraat werd beroofd van twee pakken eener waarde van 35o fr. Zij bevat ten zijden stoffen. Zondag namiddag, heeft een dief, gebruik makende van de onoplettendheid eener meid in eene voorplaats van het huis van M. Gilleau in de FJorastraat, eene raoiocyclet van 900 fr. waarde gerootd. St-Maria-Liet de. Erg ongeluk. Een koopman van de omstreken van Aude- naarile, kocht alhier eene koe welke hij frachte 'e laden op zijn wagen. Ongelukkiglijk had hij zich niet goed vC| zekerd en het beest kwam terecht op een zijner beenen en een zijner voeten. Hij was deerlijk gesteld Jen kloeg erbarmelijk. Men heeft den ongelukkige, die niet me.t paan kon, op een voertuig naar de statie gebracht. Doodelijk tramongeluk te Berchem. Een betreurenswaardig ongeval had Maandag avond op den Berchemsche steenweg, nabij de kerk plaats. Een tram die van de stad kwam reed tuag langs den steenweg, idaar er zich al daar veel volk bevond ten gevolge van de kermis. De ouderling, Jan Brouwers, 69 jaar, wonende in het gesticht St-Anna te Berchem, had de on voorzichtigheid van de tram te springen, hij viel en rolde onder het volgend rijtuig waardoor hij overreden werd. Het slachtoffer, dat wonden over heel het li chaam had, werd in de herberg der YVe De Sae- deleer gedragen en er door Dr Moorkens verzoigd en is korts nadien overleden. Doodelijk treinongeval te Hobo ken. Op ongeveer 60 meters van de statie, vond men Maandag het bebloed lijk van een onderling op de spoorbaan. In het gavhuis der gemeente ontdekte men in een der zakken van het slacht offer eene kaart van den reinigheidsdienst. Later vernam men dat het slachtoffer Fr. Van A-selaere, 75 jaar, van het gesticht te Zwijn- drecht is, vroeger wonende op de St-Andries- plaats Verleden jaar had de ouderling zijn 5o ja rige bruiloft gevierd. Wilrijk. Doodelijk spoorwegongeual. Maandag avond wand 1de een persoon op den ijzerenweg, nabij de brug, war.r hij veriast weid door den trein en ten gronde werd geslagen. De trein stopte en men legde den ongelukkige in een wagon tot de trein in de statie aankwam, van waar men het slachtoffer naar het gasthuis droeg. Nauwelijks daar aangekomen, stierf de gekwet ste. De eenzelvigheid van den verongelukte is nog niet gekend. M. V..., rentenier, 58 jaar oud, wonende in de "1 roonslraat, werd Zaterdag avond rond 5 ure op de Regentlaan, te Brus=el, door een au tomobiel, geleid door zekeren Stephan F..., omgeworpen. Hij werd erg aan hei hoofd ge wond en werd met uloed overdekt naar zijne wo- ning gebracht. Schrikkelijk ongeluk te Schendelbelle. ™ec!eplichtigheid van een makelaar te M Hacltcrman. zoon van den Burgemeester, ariJS woonachtig. Het verlies door het kw. m verled, n week, van het land, een paard bedrog geleden, beloopt meer dan vier leidende zonder kar, toen opeens een automobiel f millioeu frank, van M. B. van Brussel, in volle vlucht kwam I aangereden. Hat paard verschrikte en gaf op. het I hoofd van M. Haelterman, een zoo hedge 'slag, dat de rechterkant van het aangezicht gansch verdwenen was. De ongelukkige is kort nadien overleden. Zijne begrafenis heeft plaats gehad Dijnsdag om 91/2 ure. Op 't graf werd eene schoone lijkrede uitge sproken door M. Van Steenberghe, medegezel van den overledene. M. Haelterman was s'u Jent in wijsbegeerte te St-Nik!aas, en was pas 21 jaar oud. Antwerpen. Erge val. Een 5 jarig knaapje, L. Müls genaamd, wo nende Koolstraat, vermaakte zich doof op wa gens te klimmen en er dan af te springen. De onvoorzichtige kleine viel zoo ongelukkig dat hij het been gebroken werd. Overreden. De genaamde K. Jacqmain, 55 jaar oud. wo nende Nationalestiaat, werd nabij zijne woning omgeworpen door een huurrijtuig. Het slacht offer werd erg gekwetst en moest [naar het gast huis overgebracht worden. Erg verbrand. Vrouw M. De Pater, 3i jaar, wonende Kloos terstraat, 22, wiep Maandag namiddag een brandend steksken weg, dat op hare kleederen viel, waardoor deze in brand geraakten. Hare medehuurders doofden de vlammen uit, doch de ongelukkige was reeds erg verbrand. Amongies-bij-Ronse. Hoefslag. De knecht J. B. Vercruysse was in den na middag bezig met een paard uit te spannen. Al met eens kreeg hij een geweldigen hoefslag in volle borst. De toe tand van het slachtoffer is zoo erg dat men een doodelijken afloop vreest. DOODELIJKI ONGELUK Een gepensioneerde gendarm van Lié- vin, Frankrijk, Constant Isembrandt, die langs de spoorbaan der mijnen van! L:évin naar huis ging. werd door een kolentrein verrast en de beide beenen s afgereden. j MISHANDELD. Dr Chevallier, meier van Segré, was j naar het gevang gegaan, om de geestes- toestand van een der gevangenen te on derzoeken. Deze, zekere Louis Guérin, wierp zich op den geneesheer en mishan delde hem zeer erg. De woestaard kon slechts met de grootste moeite bedwon gen worden. GEVECHT OP EEN SCHIP Aan boord van den Engelschen stoo- mer Manchester te Duinkerke ge meerd, is eene muiterij uitgeborsten. De j matrozen vielen den kapitein en de offi- eieren aan en wierpen met flesschen en al wat hun onder handen kwam in j hunne richting. Eene policie wacht werd geroepen en i drie matrozen werden aangehouden. Een vierde wilde ontsnappen, doch viel van de loopplank en verpletterde zich den schedel. TRAMONGELUK Graaf Kamarowsky, rector der hooge school van Moskou, is aldaar door een tramrijtuig omvergeworpen en vermor zeld geworden AFGEBRAND Een hevige brand heeft den schouw burg van Sunbirak in asch gelegd. Ver scheidene aanpalende gebouwen werden ook de prooi der vlammen. AARDBEVING Zondag nacht werd een hevige aard schok gevoeld te Viemye, Rusland. La ter voelde men nog lichte golvingen, vergezeld van een dof gerucht. Er werd slechts lichte schade aangericht, doch eene geweldige paniek maakte zich van de bevolking meester. KONVOOI AANGEVALLEN Nabij Sale is een konvooi dat zonder begeleiding naar Fez trok, aangevallen geworden door de Beni-Hassen. Een onderofficier werd gedood en twee inlan ders gekwetst. Een Fransche soldaat werd doodelijk gewond en is aan de ge volgen overleden. Belangrijke bedriegerijen. Eene oplichting op groote schaal, is dezer dagen voor het Hof van Assisen te Rouaan, Frankrijk, behandeld. Het be drog bestond in het vervalscheti van handschriften, waarvan wordt beschul- digd een zekere Dohais, beambte aan de 1 hkwidatie-kas te Havre, gepleegd in AAN DE Gezien den strijd door u allen met zooveel moed en opoffering begonnen om liet karig loon der Steenbakkers te brengen op 3 fr. de 1000, met een maximum uren van werken, te weten van 5 uren 's morgends tot 7 uren 's avonds, wat nog een te langen dag mag genoemd wor den in zoo een slafelijk werk. Drukken wij de hoop uit dat allen zonder uitzondering, zoowel gesijndikeerde als ongesijndikeerde, allen zonder onderscheid, gestreden met goeden moed en volharding tot het bekomen uwer zoo wettige eischen. Hopende dat er geene loonbedervers zullen gevonden worden in uwe rangen, zijn wij verzekerd dat een spoe dige voldoening aan uwe vraag zal loegestaan worden. Deftig en eensgezind dus voorwaarts, elk keurt den heiligen Strijd voor een menschelijk bestaan goed zoo zullen wij door broederlijke Eendracht de algemeene achting verwerven en weldra zegevieren met volle vol doening. Weg de afbeuling en Leve het Familieloon. SteenbakkersVrije Kristen Democraten. In hunne verwachting teleurgesteld ot die d'haver verdient en krijgt ze niet. Ja, beste Lezers, vele, zeer vele Werklieden uit de Noord Statie Brussel zijn leelijk teleurgesteld geweest en drupneuzend naar huis gegaan. Immers men had beloofd eene somme geld te verleenen aan de Werklieden, voor het bijgevoegd werk der Tentoonstelling van Brussel. Wel is waar heelt de groote baas 500 fr. ontvangen, 'ne schacht 1000 fr., maar die mannen werken immers nog aan hongerloonen!!!? Maar voor de arme Vertrek-Werk lieden (34-35 mar) was er geen geld. De Courkuischers met hun 5 schoten erover. 4 Electrisiens schoten er door. 4 Materieelmannen waren er te veel en vele andere hadden het niet van doen. Wel is waar waren er daaronder mannen die het zou den gebruikt hebben, de i eenen om een kleedings'uk, den anderen om een paar schoenen te koopen anderen hadden reeds met de Vrouw afgesproken er het een en andere mede te koopen voorde Kinderen. Helaas, de vogel is gaan vliegen, de grooten zijn weg met het spek. Gedenk de woorden van den heer Woeste lke pemin de verkeman en ike stem tegen allen vooruit gang der verkelieden. Baude, Welle. is halsbrekerij wederom een slachtofferhet 49*«!!I Nu is'ne Franscliman van 31 jaar René Vallon, die schoon gevlogen had te Marseilje en die zaturdag vloog te Shanghai, in China na vee! schoon paretten gemaakt te hebben in de lucht, viel hij van 200 meters hoog, zag zi;n ongeluk en vie dood op den grond. Zijn inzicht' was naar Asia te gaan. Maar de dood is gekomen zonder te kloppen of Ie vragen Is er geen belet, in de salet. laat omkomen eenen broeder die sinds twee dagen gecten heelt Een broeder, mompelde Margaretha, een schoonen broeder, voorwaar, eer.en baanstroo- per Bij deze woorden verliet zij de stoof. Intusschen was de vreemdeling beweegloos op den dorpel van het huis blijven staan. Het was een man van hooge gestalte, half met lom pen bedektzijn vernesteld zwart hair, zijne vonkelende oogen en de karabijn dien hij op de schouders droeg waren weinig gesteld om het medelijden at te smeeken of vertrouwen in te boezemen. Moet ik terugkeeren vroeg hij eensklaps. Neen, antwoordde den Pastoor, degene die zich onder mijn nederig dak komt verschui len, keert er niet van terug zonder hulp. Plaats uwe karabijn en God gebenedijdde de weldaad. Mijne karabijn, zegde de vreemdeling, die verlaat ik niethet is mijn beste vriend, ik wil hem tusschen mijne beenen houden want al hoewel gij mij in uw huis wilt ontvangen, mijn lieve heer, er zijn anderen die mij wel zouden kunnen verjagen indien ik er niet op lette. De Pastoor van San Pietro was, we! is waar, een man van goeden eetlust, maar hij bleet als spraakloos van verbaasdheid bij het zien van den honger van zijnen gast, die met gretigheid geheel het olla podrida opslokte, ongeminderd een brood van tien ponden. Intusschen wierp hij onrustige blikken om zich, sidderde voor het minste gerucht, en wanneer de wind schie lijk eene deur toesloeg, rechtte hij zich op, vatte zijne karabijn en nam eene houding alsof hij zich het leven had duur willen doen betalen. Maar, welhaast verzekerd dat er geen gevaar was, zette hij zich weder aan tafel en begou op nieuw te eten. Nu, zegde hij eindelijk, den mond nog vol hebbende ik bid u goeden Samaritaan, uwe weldaad te willen bekronen. Ik ben gekwetst aan de heup, en de wonde is sinds acht dagen nog niet vermaakt geweest. Ik heb eenige geneeskundige kennissen,

De Werkman | 1911 | | pagina 2