De Kamer Keukenboeken Pastoor Kneipp Kassé-Papier Antwerpsch Nieuws. Te bekomen op ons Bureel J3e VVet voor _A."en op de Werkongevallen De Reizende Werklieden Afgrijslijk stuk TABELS Erfeniswelboekje Woensdag 1.1. heefi heer j. De Haes, tuinbouwkundige, Leopoldslei te Antwerpen, de Drukpers uitgenoodigd als ook de Overheden en Vakmannen, ten einde zijne plannen te bezichtigen der vergrooting en verfraaiing der Stad Antwerpen. Heer Julien De Haes, een Heyst op-den-Bergenaar, haalt eer van zijn werk en mag fier zijn over zijne groot- sche diep bestudeerde plannen, moes' men ooit deze wer ken te Antwerpen uitvoeren, het zoude dan niet alleenlijk een der fraaiste en grootste werken zijn dewelke in België uitgevoerd zijn, maar het zoude dank verdienen omdat het aan 't kle'ne Volk, aan de werkende klas gezondheid doorfrissche parken en lucht gegeven heeft. Wij hebben eene volledige uitleg met gezichten in 't Weekblad De Kronijk van Antwerpen gezien en moeten bekennen dat het een kunstig en grootsch ontwerp is en wenschen heer De Haes geluk over zijn werk en hopen dat het uitgevoerd mag worden. Sinjoor. Ter gelegenheid der Eerste Communie van mijn Zoontje. Wanneer, doorheen het donk're zwerk, Verkondigd door zon en leerwerk De eerste zachte morgengloor Breekt langzamerhand de wolken door, Wanneer de zonne rijst met pracht, Wanneer het loover, ruischend, zacht Bewogen door den morgenwind, Dan is de mensch ontroerd, mijn kind, Als hij aanschouwt dit grootsch tooneel. En 't ouderharte voelt geheel Dezelfd' ontroering, 't zelfde genot, Als eindelijk de goede God, Hem schenkt zijn wensch van langen tijd Een kind 1 oh, hemelzaligheid 1 Gij kindeken in uw wiegje, dat spelende lonkt en lacht Met uwe mollige kaakjes, en handjes zoo vleiend en zacht, Gij kindeken in uw wiegje, wat frazelt gij in uw spel Wat tooverbeelden streelen uw blik, zoo stralend en hel, Gij kindeken in uw wiegje o, zoo ge spreken kondt Wat lieve, wondre dingen, zou zeggen uw englenmond l Maar neen, gij kunt niet spreken gij hebt het niet geleerd, Het vaardig woorden we ven, zoo hoog soms gewaardeerd Maar toch wat is het noodig wie die maar oogen heeft, Ontwaart niet klaar en duid'lijk wat uw lieflijk wezen omzweeft Wat te lezen staat in uw oogjes in de kuiltjes van wang en kin, D'ontluikende vreugd des levens 't ontwaken van ziel en zin De voedende lucht der onschuld omzweeft u, zwellende knop, De lavend? dauw der liefde drenkt zacht u. drob bij drop. O neen, gij moet niet spreken die ziet, begrijpt u wel En later leert u 't leven, zijn moeite en last te snel. Maar als de dagen komen var. druk of tegenspoed, Zoek dan aan 't hart der Ouders de steun tegen den vloed. Hun liefde zal u troosten, want zij en kent, geen paal Versteik u aan nun vriendschap,'als aan een zonnestraal. Nu gij de lente des levens geniet, o stoeiende, bloeiende jeugd Luid schatere uw gelach en gezang, luid melde z'uw levensvreugd; Het schoone en reine jubelt in u, verkondt het der wereld vrij, Dat alles deele in uw blijdschap, en uw vreugde vreugdig zij. Zie rond u de vogels en bloemen, ze nopen tot niets t*ï dan genot; tOOpeUOf lUCatOS Verzaad u met kleuren en geuren mildt schenkt z u de - - - 1 eve God. D'Almacht'ge hierboven heeft ons imr.er steeds geleerd Bemint uw Vader en Moeder, gelukkig zijt gij dan op eerd' En hoe kunt gij beloonen, hun zorgjn en hun druk 't Is met hun vreugd te schaffen 't is hun het grootst geluk, Van u wel zien te leeren te zien uw goed gedrag, Zoodus,ik geloof, mijn jongen, dat ik ook hopen mag, Dat Gij'hebt voorgenomen, bij deze plechtigheid, Uw plichten te beseffen, tot onz' tevredenheid. En heerlijk zij u 't leven, gelijk een lentedag, Die blijheid schept in alles, en groet met zoeten lach Dat d'Hemel u zegen schenke, behoed' voor ramp en smart Dat lang wij samen leven 't is d'heilwensch van mijn hart. Antwerpen, 16 April 1911. V. L. Eviva De Lente, de lieve Meimaand! Elk eerbaar en eer lijk mensch heeft nu een hert als 'ne Keizer Z1ELSBEDERF is de grootste der rampen; ja is een inwendige Pest. Elk eerlijk en eerbaar Leven houdt in net hart een aanhoudende lieve j Lente; De oudste Vrouw der Wereld, is de boerin Barba Waschka, uit de Parochie Pa- velsko, in Bulgaria. Zij telt 126 jaren en haar zoon Todir 101 jaar. In Bulgaria zijn veel zeer oude menscnen door de zuivere 1 lucht, 't goed water, de werk- zaamheid en de opgeruimd- heid of de vrolijkheid. Te Berne, (Zwitserland), zijn de Pokken geweldig nijg. De Vaksinatie is er niet verplichtend De VOORZITTER der Fransche Repu bliek, 'ne felle manskerel van rond de 70 jaar, grijs van hair en baard, kort en dik, een schoon Fransch Boerken, met goedhartig opzicht; hij is te Brussel zeer goed ontvangen Koning Albrecht Ziiiing van Vrijdag Mei 1911 M. le Président. La parole est M. Daens. De Heer Daens. Mijnheeren ik bedank hartelijk r00~~ 0 ---- mijnen achtbaren vriend den heer Woeste (algemeen ge- j is hem komen afhalen aan de Noord- lach). Ja, Heeren, in deze zaak is hij mijn vriend (nieuw Statie, dijnsdag ten 2 ure 30; de Presi- gelach). Ik bedank hein voor de taai die hij komt te dent was in burgerskleeren hy heeft voeren. i veel van Vader Het Vlaamsch spreekwoord zegt«Het is beter Iaat j f Krügerbij zijne dan nooit. Het verheugde mij dus de woorden te hooren die de Heer Woeste komt uit te spreken, zooveel te meer de Heer Woeste over eenigen tijd nog zegde In het i Staatsonderwijs zijn geen Hongerloonen Welnu, heden staat hij recht om de Hongerloonen der j Onderwijzers te bevechten en ik bedank er hem voor. j De Heeren van de Commissie hadden gelijk te zeggen dat het nu de tijd niet is deze zaak te onderzoeken om reden dat eene nieuwe Schoolwet neergelegd is. Wij nopen immers dat, door de nieuwe Schoolwet, de i toestand der onderwijzers zal verbeterd worden en het is aankomst wer den Brabangonne en Marseillaise gespeeld en gezongen.. Buiten kon men op de koppen gaan, een dikke haag Soldaten stond van de Noord- i statie tot aan het Koninklijk Paleis. Veel menschen stonden te schilde ren van 11 me aan de afsluitingen. In ORLEANS zijn groote Feesten voor Jeanne d'Arc, de Maget van Orleans, die door eenen Aartsbis- de voorwaarde of liever eene der voorwaarden, want er schop met zijnen Raad van Kanunikken werd geleverd aan zijn er nog andere onder welke wij aan de Schoolwet de Wereldsche Rechters, om als Tooverres verbrand te wor- onze bijtreding zullen verleenen die schandige honger- den. Hieruit ziet men hoe Aartsbisschoppen en Bisschoppen loonen van 100 frank te maande. 2,75 fr. daags die op de j kunnen verkeerd oordeelen.. Ons Heer is met zijne Kerk voor Onderwijzers der vierde klas nog altijd wegen, moeten j de Leering maar niet voor de Bestiering. De laus van Rome verdwijnen. klopt dagelijks op zijn borst gelijk de Ik hoop dat om dit doel te bereiken, de heer Woeste nederigste Werkvrouw en zegtIk, arme met ons, hand in hand, zal werken en ik zeg hem nog eens Zondaar. In Rusland, Prinses Cha hartelijk dank voor de ondersteuning die hij komt te ver- j chawskoë, die eenzaam leefde, als Klui- leenen aan de gegronde vraag der Onderwijzers. antwoordde de Priester, en ik zal uwe wonde gaan verbindengij zult vergenoegd zijn en zooveel niet meer lijden. Na dit gezegd te hebben, nam hij een klein kistje uit eene kas, die ten dien einde een vol ledig stel geneeskundige getuigen bevatte, en hij sloofde zich de mouwen op om het werk van liefdadigheid te beginnen. De wonde, door een looden kogel veroor zaakt, was diep, en men zag zeer wel dat de ongelukkige onzeglijke smarten moest doorstaan om te kunnen gaan. Gij kunt heden niet vertrekken, zegde ver volgens de Pastoor, gij moet hier den nacht doorbrengen om uwe krachten te hernemen door die rust zult gij de ontsteking verminderen met het kwaad vleesch te verwijderen. Ik moet u heden verlaten en zelfs op den oogenblik, antwoordde de vreemdeling. Vervol gens zegde hij, onder het slaken van een diepen zuchtEr zijn lieden die mij verwachten. Is uw verbinden voltrokken Goed Ik gevoel mij verlicht en gemoed alsof ik niet gekwetst was geweestgeef mij nog een brood en neem in belooniDg dit stuk goud, vaarwel - De Pas toor gat het goudstuk terug. Hierop zegde de vreemdeling op een schamperen toon Wat, gij aanvaardt het niet Het is wel. Verschoon mij, en vaarwel I Hij nam het brood, dat Mar- garetha, al knorrende tegen het bevel haars meesters, hem had gebracht, en men zag wel haast zijne hooge gestalte tusschen de boomen welke de Pastorij omringen verdwijnen. Nauwelijks was er eene uur verloopen of er liet zich een hevig musketvuur hooren, en de vreemdeling verscheen op den dorpel der Pas torij terug met eene bloedige wonde aan de borst. Neem, zegde hij met eene uitgeputte stem, neem dit goud... mijne kinderen... mijne kinderen... in den hol weg... bij den kleinen wa terval... en hij viel bewusteloos op den vloer neder. Spaansche soldaten verschenen op hetzelfde oogenblik en bonden den vreemdeling, zonder De heer Daens. Heeren, vooraleer fot de stemming over te gaan, laat mij toe nog eenige woorden te zeggen ten voordeele der Vlaamsche Werklieden. De misnoegdheid is groot in ons arm Vlaanderen en eene Wet op de Pensioenen der Arbeiders is er meer noo dig nog dan in het Walenland immers de dagloonen zijn bij ons niet zoo hoog. Ik dring dus aan opdat het Mipisterie niet lang aarzele om de hoop, welke de Vlaamsche Werklied n koesteren ook eene Wet op de Arbeiderspeiisioenen te bekomen, te verwezentlijken. Daarom is het niet noodig dat onze Arbeiders, zooals de heer De Bunne het hun aanraadt, tegen de Regeering en voor de Socialisten stemmen. Wij moeten erkennen dat de Katholieke Regeering veel gedaan heeft in het voordeel der Werklieden. Wat noodig is, het is dat de Regeering krachtig gesteund worde op den Democra- tischen weg dien ze ingeslagen heeft, opdat wij later aan de Werklieden niet zouden moeten zeggen Wilt gij een Pensioen bekomen, wordt Socialist De voordeelen der Wetten op de regeling vin den Ar beid en op de Pensioenen zijn tot nu toe bijna uPs'uitelijk J voor de Waalsche Werklieden geweestlaat mij den j wensch uitdrukken dat onze Vlaamsche Werklieden ook eerlang voldoening zullen bekomen en dat ze niet lang j zullen moeten wachten om verbeteringen te zien tot stand komen. 5 1 zenares, is van honger gestorven: in hare matras is over 't millioen gevonden. Gierigheid is beestigheid.. Gierigheid is ook aiefte van de algemeene Penningen.. Het nieuw VLIEGPLEIN te Berchem heeft 68 Hectaren oppervlakte. Veel Boe ren zijn gekrenkt in hun Landy.. Gedu rig zijn er die den hals breken door die Waaghalzerij. Te Brussel voor den President is juist gedaan als voor den Keizer van Duitscnland.. met uitlegging en 1 Wel door Th. Lathouwers der Klachten zijn mij ingediend en vraag tot verbetering wordt gedaan over Trein 2810 uit Brussel, 19 ure 8 (7 ure 8). Veel Vrienden die moeten rechtstaan tot Denderleeuwdaar wor den 4 ii 5 voituren afgehaakt; dan moet er geloopen worden naar d'ander rijtuigen, die weerom overbevolkt zijn. Ten tweeden, Trein 12,25 uit Leopolds-wijk, 18-19 blijft dikwijls staan, te zwaar geladen zijndeware 't niet mogelijk twee Trein te formeeren de eerste uit Brussel L. W. staande Ro- giersstraat, Laken, Jette, Ternath, Denderleeuw, de tweede ook uit L. W. staande Wetstraat, Leuv. Steenweg, Koninkl. Straat, St Marie, Jette, Gr. Bijg. Bodegera, Denderleeuw, die vragen worden ingediend. 6 Aardebewerkers van Impe en omliggende, te Charleroi, met een kaart van Maandag Zaterdag, oen vrijdag noen hun werk is af, te Charleroi in de Statie men zegt dat het GOED f is, te Brussel-Midi, men neemt hun kaart af, ze moeten 5,55 I betalen Is 't niet grouwelijk ze zullen hun geld terug heb- i ben of de Duivel zal de kaars houden. piijs i fr. franco i,io om le hennen het bruto- en netto gewicht van het RUNDVEE, door Paul Stevens; een der nuttigste boekskes tot heden verschenenieder j Landbouwer zou dit boeksken moeten in huis hebben prijs I fr.; franco 1,10. j voor Burger en Boer of mijne Plichten en mijne Rechten in zake van Erfopvolgingen door Hipp. Janssens, oud Bediende van het Bestuur der Erfenisrechten. prijs I fr. franco 1,10 zijn wonderbaar leven en de manier om te verkloeken en te genezen door het water. Franco thuis 0,70 ERFENIS WP1TB0 EK JE voor Burger en Boer, of mijne rechten en plichten in zake van Erfopvolgingen DE VERSTANDIGE HOVENIER, handboek voor den Landbouwer. 1.0° Geschiedenis van ROBRECHT DEN 1 'UIVEL of de Kunst om het gezelschap met allerhande Toover toeren te vermaken. 0.75 Leven van GENOVEVA van BRABANT, huisvrouw van den doorluchtigen Palatyn Sifnus. 1,00 Het spaarzame Keukenboek door Caudelier: Wie mij zal lezen, zal koksbaas wezen 4,00 Kleine Cauderlier, 1,00 Gebakken en Confituren, door Cauderlier 2,00 De Belgische Keukenboek 1,00 Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Bur ger door Mmt Goemans-Buys o,5o Beproefde voorschriften voor het vervaardigen van warme en koude Bowl's en van eenige warme en koude Dranken 1,00 schoon effene bladen aan 32 centiemen den kilo vermindering per 10 kilo en meer. BEENHOUWERSPAPIER schoon en kloek, zeer fijn aan o,5o c. den kilo extra aan 60 centiemen EMBALLEERPAPIER 0,10 c. per meter, 0,50 c. den kilo SCHRIJFGERIEF Pennen Potlooden Inkt Postpapier en Enveloppen in allen aard. Zichtkaarten en Fantaisiekaarten

De Werkman | 1911 | | pagina 3