w mm De doodrijders ff Mengelingen. Hampen - Misdaden-OngelukkenOnze Helden HSL Buitenland Een erfenis van 75 millioen HIJ KEUROE GOED. Overtijd zou een oordeel van belang worden uitgesproken voor 't eedgerecht. Het publiek nam een levend aandeel in beschuldiging, pleidooien en repliek op zeker oogenblik lieten zich gefluit en wat later toetuichingen vernemen. Ik verwittig u, zoo sprak de rechter, de eerste die nog eenig gerucht maakc, zet ik aan de deur. Bravo, riep de beschuldigde tame lijk luid. HOOGE TEMPERATUUR. Men heeft al veel over de warmte van den Congo hooren spreken. Een geloof waardig reiziger verhaalde dai men in sommige streken de hennen in eenen ijs kelder moet zetten. En waarom dat vroeg iemand die zulks hoorde. Wel, antwoorde de verteller, als men deze voorzorg niet neemt, leggen de kiekens gekookte eieren. DOKTORSTAAL. Waarom noemt men 't latin eene doode taal, vroeg Franske van den dokter zijne moeder. Omdat de dokters hunne recepten in die taal schrijven, kind, klonk 't ant woord. ZEKERE AANDUIDING. Zeg, vroeg eene vrouw met eenen doek aan haren mond, waar woont hier de tandarts. Ga maar recht door 'klonk 7 ant woord, ge zult het wel hooren aan 't schreeuwen. Strooimans Gij wordt zoo dik Gaat het u dan zoo goed BeenhouwerOm den duivel niet, de zaken gaan tegenwoordig zoo slecht, dat ik al mijn vleesch zelf moet opeten. ZONDERLING GEWAARWORDING. Kapitein, vroeg eene dame, eenen zee man die zijn schip verloren had, hoe ge- voeldet gij u toen uw schip onder u weg zonk. en de baren boven uw hoofd sloe gen? Nat, Mevrouw, erg nat, klonk het openhartig antwoord. KAZERN THEORIE. Wat is de eerste plicht van den soldaat 's morgens vroeg de korporaal. Dat hij den avond te voor zijne schoenen kuischt, klonk 't antwoord. 'T WAS WAAR OOK. Arthur sprak de rechter tot zijn zoon tje, met wien hij in 't buitenland eene reis zoo doen. neem uw schoolwerk mede, dan kunt gij buitentijds een weinig vacan tie-oefening maken. Goed, pa, k'onk het snedige ant woord, maar neemt gij dan een deel die ven mee om ze in Zwitserland te veroor- detle.n Als hai't en nijd Brandden als'vuvr. Dan ware het stooksel Niet half zoo duur. AALST. DROEVE ZAAK. Zaterdag avond, rond 7 ure, speelden eenige kinderen op het Fabriekplein, langs den k:>nt der Vooruitgangstraat, toen e«n persoon daar aankwam met een paard. j Het paard begon eensklaps te steigeren t>o een 1 io jarig meisje, de kleine Eliza Buys, willende wegspringen, struikelde, en viel met het hoofd op den kantsteen van het voetpad. Hef meisje bekwam slechts eene onbeduidende kneuzing, boven den neus, doch het moest naar huis gedragen worden en ondanks de beste zor gen, bezweek het rond i ure 's nacht6. De ge- neesheeren Wautier en Daelman, hebben de dood vastgesteld. Men denkt dat het kind ten gevolge van den doorstanen schrik overleden is, want er werden geene brueken enz. bestatigd. Het parket is ver wittigd. ZELE. Erge bandietendaad. Zondagnacht, na met de kaart gespeeld te hebben in eene herberg te Zele, was C. Van Huyvelde, werkman aan den ijzerenwegr naar huis gegaan rond 12 uren. Opeens werd hij in een donkeren hoek zijner straat aangevallen door twee kerels die zonder spreken zijn geldbeugel roofden alsook zijn uurwerk en ketting, en dan om hunne misdiad te verbergen, rolden zij hem in een diepe gracht die vol water stond en namen dan de vlucht. Van Huyvelde kon zich redden. De daders werden aangehouden. KOEKELBERG. Zelfmoord: M. P..., wonende in de Molenstraat, had aan zijnen 16 jarigen zoon eenige opmerkingen ge maakt, omdat deze zich met al te weinig lever op zijne studies toelegde. Zonder een woord te spieken, klom de jongeling naar boven. Rond 7 ure hoorden de echtgenooten P., eensklaps de losbranding van een vuurwapen, die uit de ka mer van den knaap scheen 'e komen. De ouders snel-ten toe en vonden hunnen zoon, badend in rijn bloed, ten gronde liggen. Hij had zich mei een revolver een kogel do: r <ien kop gescho ten. De dood was oogenblikkelijk. Werkongeval In de Merce'isstraat, stortte zaterdag namid dag eene stelling in. Twee schilders vielen op den grond. De eene, Veifaillie, werd opgenomen met gebroken linkerbeen en eene diepe wonde aan den rechterslaap; de andere, Lootens, met gebroken rechterschouder en ribben. Thienen. Onvoorzichtigheid. In de gemeente Glabbeek, gebeurde een pijn lijk ongeluk. Hei dochtertje van August L. haalde de koe en had het leizeel <<m den arm gebonden. De koe verschrikte, en ging op loop, het arme kindje medecleepend, tot ODder eene brug. Toen men ter hulp snelde, was het slachtoffer zoor erg gekwetst, dat het kort nadien overleed. Zaterdag, rond 4 uren des namiddags, kwam uit de richting van Gent een auto-taxi in woeste afgevlogen, toen hij eensklaps aan den draai van den steenweg van Wetteren-Melle op een kar botste, welke geladen was met tiggds. Door den geweldigen schok was het voertuig gansch verbrijzeld en het paaid doodclijk ge kwetst, zoodat men het op het dichtst bijgelegen boerenhof ter stal moest zetten. De onvoorzich tige rijdets hadden in allerhaast, los door de velden, de vlucht genomen, den in brand gtscho- ten automobiel, welke het n° io766 droig, in plan latende. Toegesnelde perionen richtten de eerste blusch- en reddingswerken in. Een auto-taxi reed Zaterdag in de Koning straat met geweld tegen 'ne kamion. De geleider, L.... Handelsstraat, werd op den grond gewor pen. Men nam hem bew usteloos op met eene dubbele bieuk aan den rechterarm, eene diepe wonde aan het hoofd en kneuzingen op het li chaam. De eerste werd zeer beschadigd. WAARSCHOT Afgrijselijk ongeluk Zaterdag, om 3 ure namiddag, was de smid Alfons Van Hoorcbeke, oud 34 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen, bezig met aan een naphte- vat te werken, toebehoorende aan den molenaar Alfons Gernaey. De man wilde een kraan stop pen en raakte die aan met een gloeiend ijzer. Het vat moest nog eene hoeveelheid naphte bevatten, want men hoorde plotseling eene afgrijselijke ontploffing. Het deksel, i kilos zwaar, vloog van 't vat en sloeg den ongelukkige man het hoofd af. De hersenen, het vleesch, de tanden lagen in eenen omtrek van 20 meters opengestrooid. Stukken vleesch lagen tot op 't dak van 't huis, waarvan al de ruiten gebroken zijn. Het deksel, na den armen smid gedood te hebben, vloog over het huis de lucht in. Het lijk van uen erouge- lukten smid werd naar 't hospitaal gedragen. Hei parket doet een onderzoek. Schrikkelijk ongeluk te Marcinelle. Leon Remont, 20 jaar, van Marcinell.-i. werd j in den put n° 11 der kolenmijnen d.oor den siag- J ricmeener machien meegerukt. Wanneer men j de m-ichien stillegde, was Remont vreeselijk ge- 1 wond, zijne bil en rechter been werden gebro- ken. Wasmes. Geëleclreciteerd. Zaterdag namiddag werkte de schakedekker, J B. Croque, /an Pfiturages, oud rond 40 -jaar, op hel dak van een buis in de PAturagesstraat.te j Wasmes. Plotselings hield hij zich vast aan een electri8chen draad der linie van den buurtspoor- weg. De ongelukkige werd door den electrischen i stroom gedood. Vruchteloos derhalve, pasten dokters de kunstmatige ademhaling op hem toe. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. Aarlen. Door een glas water gedood. Eene dame, Teydt, van Esch aan de Alzette, moeder van zes kinderen, voelde zich ongesteld en was met hare drie jongste kinderen gaan wan delen om wat lucht te scheppen. Boven op een heuvel gekomen, trad zij in een huisje eD vroeg een glas water. Zij dronk dit en zonk neer, eens klaps dood zijnde. Zij was, tengevolge van de kilte van het water, door eene geraaktheid getrof fen geworden. Verviers. Een werkman in de statie gedood. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde in de statie van Verviers- West. De signaalgever Jozef B... werd door maneuvreerende waggons verpletterd. B... was van zijn post gekomen om eene vijs aan te draaien en, neergehurkt zittend, bezig met zijn werk, had hij de waggons niet hooren aanrollen. Men vond hem in eenen grooten bloedplas. Hij had het bovenste van den rug ge- pletterd evenals been en linkerarm. Hij werd op den slag gedood. Slachtoffer der wetenschap Dr Boeteau, bestuurder van het gast huis van Mans, had de kanker aan de hand gekregen ten gevolge van proefne mingen met de Xstralen. Over eenige jaren moest de hand afgezet worden. De kanker woekerde evenwel traag voort, doch belette niet dat de geneesheer, in het belang der wetenschap, zijne studies en proefnemingen voortzette. Maandag is de man aan de gevolgen overleden. NOG EEN DUITSCHE BALLON De Parseval II, de zesde bestuurbare ballon van Zeppelin, is door eene aanva ring tegen den wand van den hangaar ge sprongen. EEN FAMILIEDRAMA. De genaamde Douzel, wonend te Mo- nétier-les-Bains (Frankrijk), welke met zijne vrouw een hevig geschil had gehad zoodat ze haar intrek nam bij haar vader, viel b'j deze binnen en kwetste zijne vrouw met een messteek. Dan kwetste hij zijne schoen moeder en stak zijn schoonvader met zijn wapen zoo gewel dig dat de hartader werd overgesneden en de ongelukkige bezweek. 'Daarna nam de moordenaar de vlucht. Later vond men zijn lijk aan een boom verhan gen. BERLIJN. - Drama De kleermaker Fath doodde, tijdens eene crisis van neurasthenie, zijne twee kinderen.Na zijne tweevoudige misdaad, zelfsmoordde hij zich met een revolver schot. Zijne vrouw is zinneloos geworden toen zij dit vreeselijk drama vernam. VREESELIJKE ONTPLOFFING Eene vreeselijke ontploffing had zon dag morgend om half 7 plaats in de werkhuizen van Wendel, te Jceuf (Fr. Tengevolge van het springen eer.er w isbuis, is een hoogoven gesprongen. Zes werklieden werden op den slag ge dood. Twintig anderen levensgevaarlijk verbrand. Een onderzoek is geopend. LEVEND VERBRAND Tijdens een brand die te Marien berg, nabij Berlijn, een huis vernielde, bedekt met stroo, werden drie kinderen van den eigenaar levend verbrand. De moeder en een ander kindje be kwamen ook erge brandwonden. ZINNELOOZE NEGER. Hevige opgewondenheid werd Woens dag avond in enkele straten van New- York veroorzaakt door een neger, die ge wapend met een revolver, door de straten ijlde. De zwarte loste links en rechts revolverschoten met het gevolg, dat drie personen werden gedood, en verschei dene andere gewond. Eindelijk viel hij getroffen door een schot van een van de policieagenten die jacht op hem maak ten. Toen hij eenmaal op den grond lag, werd hij getrapt en gebeten door een razende menigte. De orgelukkigo werd vreeselijk gewond. DUBBELE ZELFMOORD. De onderluitenanten Mechsler en Nagy, van het regiment artelerie van Esseg, (Oostenrijk), hadden eenige da gen geleden, na een drinkpartij, op straat eenige kwajongenstreken uitge richt. Zij werden herkend en moesten voor den tuchtraad verschijnen, 's Anderdaags vond men beiden in het park liggen, Mechsler was dood en Nagy stervend. Beiden hadden zich vergiftigd. Zij ryzen voor mijn zielenoog hier weder. De VRIENDEN groot, wier beeld in d'harten leeft. Hun namen schreven wy in zuilen neder En om ons hsen hun zoet gedenken zweeft Hoe vaak in dagen van geluk en zegen, O heldenry zotigen wy u een lied. Wij groeten dan uw pogen dankend tegen kv Het christen Volk, vergeet zijn helden niet Die lieve taal, die zoete en edele oogen, Wie ze even zag vergeet die nimmermeer Zy hébben nooit noch God. noch mensch belogen O PRIESTER DAENS wat minden >cp u ?te,r. Vroeg trokt gij heen, noch in de kracht der jar a Wat kostte dat ons tranen en verdriet Geen andrezal V ooit nog evenaren Het christen Volk vergeet U, VROME, nietyK Daar klonk een stem, 't is jaren reeds geleden Een kloeke stem voor volkenrecht en vree. DE BACKER heeft den goeden stryd gestreden Hij ruste zacht in Vlaandrens groene zee. Wy blijven steeds alzeegnend U gedeiiken, O kloek tribuun, die vielt op 't keurqebied I Uw hoop en streven bij: wenken Het christen Volk vergeet dien STERKE niet Hoort ge dien hamer bly op 't aambeeld zingen Het lied der hoop een reine, vuurge bee 't Is LAMBRECHT die de vonken om doet [springen De koene smid smeedt wapenen van vree. De Heer riep hem hij trok naar beter oorden, Waar 7 einde wacht van weedom en verdriet. Zijn voorbeeld bleef, zijn daden en zjn woorden Het christen Volk vergeet dim BRAVE niet l Wij lezen in DE VOLKSWIL van Hulst, (Holland) Men schrijft het volgende aan hat Hbl. van Ant- werpen Ten jare 1628, vluehtte zekere Jean Thiri, Fransch- man van geboorte, uit zijn vaderland en trad in dienst bij een zekeren Alhanase Tripaldy, Italiaanschen han- déldrijver in 't groot, op zee en te landedoor zijn edel karakter en goede diensten, werd hy de gunste ling zijns meesters en deze liet hem bij zijn afster ven zijn gansche fortuin na, hetwelk bestona uit ver schillende handelsschepen, en een som van 800,000 goudstukken, welke door Alhanase Tripaldy p ie Staatsbank van Venetië, ten jare 1ü21 geplaatst wa ren. Dit bedrag van acht millioen werd, bij contract, als Staatsschuld, door den Doge van Venetië aangeno men en zou 3 pet. rente opbrengen. Jean Thiry, welke ten jare 1676 stierf, liet bij testa ment het gansche bedrag, dat als staatsschuld op de staatsbank van Venetië berustte, met alle interesten aan zijn twee broeders of aan hun wettige nakome- - lir.geii. Napoleon Bonaparte legde ten jare 1796, op bevel van net. Directoire, beslag op de Thirysche erfe nis van dien tijd af is het kolossale fortuin, 't welk thans door de opgeloopene rente reeds meer dan 75 millioen moet bedragen, in het bezit van den Fran- schouders op, als wilde zij zeggen Is uwe huisvrouw al eens mislukt in het bereiden der kriektaart... Och wat zijt gij toch dom En met een keerde zij teiug tot het vuur, om verder voor het avondmaal te zorgen. II r Eene goede vrouwzegde ons eenige ooge- blikken nadien vader Tharaud, terwijl wij hem zijnen groet terug gaven. Hij was praalzuchtig, bijzonderlijk als het zijne Kathaiina gold, Ja, ja, eene goede, eene krachtdadige vrouw, mijne Katharina Men zou nooit zeggen, niet waar, dat zij op de foore als barakspeelster heeft gestaan neen., men zou het nooit gelooven wanneer men haar bezig ziet de kinderen want wij hebben drie knapen - te troetelen en het huishouden te verzorgen. Het is nochtans zoo... Ja, dat is eenr gansche geschiedenis. Luistert Het is nu tien jaren geleden. Ik verliet het regiment jagers om dienst als Gendarm te Li moges te nemen, en dat ging me, wantik beo geboortig van deze streek. Op zekeren morgend zegde ons de adjudant, dat er eene goede vangst te doen was. Een arme drommel, vaüer Coussac, metser van beroep, was in zijne woning ver moord geworden, zonder dat men wist wie die lafhartige daad had bedreven. Het was in September. Wij moesten de bos- scben doorloopen om éen oog in 't zeil te hou den over wildstroopers, die de streken ietwat onveilig maakten. De adjudant dus gebood aan den kwartiermeester der gendarmen en aan ons, onze waakzaamheid te verdubbelen, en, indien men in veld of dreef een man ontmoette met onheilspellende of kwaadaardige blikken, of met twijfelachtige uiterlijke, den kerel zonder veel omslag gevangen te nemen en hem naar den post te leiden. Het gansche Arrondissement was verwittigd; de militaire overheden hadden bevelen overge seind naar Chateaunef, naar Ambazac, naar Saint-Sulpice-Laurière, overal, zelfs naaj Ro*

De Werkman | 1911 | | pagina 2