in Aalst - Keukenboeken Afgrijslijk ongeluk Pastoor Kneipp Loopende Nieuws Kassé Papier Den Minister van Oorlog DOOD De Natuur Eers'.e Communie in Duitschland Te bekomen op ons Bureel Ije Wet voor A Hen Wel op de Werkongevallen T A B E LS BH Erl'eniswetboekje H3 De Belgische IVegociant schen Staat gebleven, ofschoon reeds meerdere malen door de rechtmatige erfgenamen pogingen in 't werk gesteld zyn om in 't bezit van hunne millioenen te komen. Dertig jaren ge.'eden ongeveer was de Fransche staat bereid het Kapitaal zonder intresten uit te be talen, doch de familie Thiry weigerde zulks; en naar het schijnt moet nu de Fransche Staat door het Seine- ferechthof veroordeeld zijn, om het gansche fortuin, enevens de opgeloopen renten uit te betalen. Van de twee Droeders van den bovengenoemden erflater, Jean Thiry, moet er een naar Holland zjjn overgestoken, de andere broeder moet zich in de om streken van Lokeren, provincie Oost-Vlaanderen ge vestigd hebben; het is van dezen laatste, dat zich hier te Antwerpen, evenals in de omstreken van Lo keren, de erfgenamen moeten bevinden. Een erfgenaam te Anwerpen wendt nu met de me dehulp zijner mede-erfgenamen van Antwerpen. Lo keren en Goes, de noodige stappen aan, om in het be zit hunner rechtmatige erfenis te komen reeds zijn bèlangrijke papieren ontdekt, welke bewijzen, dat de bewuste familie wel degelijk de ware erfgenamen zijn. Een oproep in de dagbladen zal eerlang de familie laten verwittigen, dat zij bij een notaris moeten'komen om hunne rechten te doen gelden. Of zij tevreden zullen zijn Ditberich- gaat door de Nederl. pers, De Volkswil teekent hierbij aan I n d i e n het waar is, dat dus de Fransche staat door het Seine-gerechtshof tot betaling is veroordeeld, dan kan het niet waar zijn, dat de erfgenamen zullen worden opgeroepen, want de Staat kan niet in rechten veroordeeld zijn geworden dan op vordering van de rechthebbenden. En worden er daarom erfgenamen opgeroepen, dan is het niet waar, dat de Fransche Staat tot betaling veroordeeld is. op een Vliegplein te Issy, bij Parijs. De Minister DOOD; Minister Monis, doodelijk gewond. Ja, dit is de droeve ramp gebeurd Zondag rond 6 ure voornoen, op het groot Vliegplein van Issy bij Parijs de groote vlucht van Parijs naar Madrid moest daar begin nen er was een zee van Volkveel rijke menschen waren vroeg opgestaan om per ottomobiel of rijtuig de vliegina- chienen te zien opgaan onder andere hooge Staatsmans was daar ook M. Berteaux. Minister van Oorlog, M. Mo nis, eerste Minister, gelijk hier Minister Schodaertreeds waren verscheide Aviaieurs opgegaan ten 6 ure 35 ver liet M. Train den vasten grond met een passagier; hij vliegt zeer zwaar en lom hij doet een halve toer van het plein op 7 k 8 meters hoogte die reis in de lucht gaat moeielijk veel Volk komt bijgeloopen, onder andere den Minister van Oorlog verlaat de prachtige estrade met Mi nister Monis, met verscheide andere Generaals en Gou verneurs, Train kan zijn Viiegmachien niet in d'lioogte houden het zakt schuilings en scherre!ing3 neêrmen hoort gehuil en getierTrain staat met de armen wanho pig omhoog terwijl menschenbloed van onder ziji meka- niek komt. Men komt toegdoopen het Viiegmachien wordt weg getrokken een kreet van afgrijzen gaat ophet loopt Van mond tot mond dat de slachtoffers zijn den kop af en de t \ee beenen vermorzeld en MINISTER MONIS zonder feeken van leven een been gebroken en zijn wezen kapotzij i zoon Antoine Monis gewond aan zijn been vele andere menschen ge kneusd en gewond. chechouart en naar Bellac. Kortom, het gan sche departement was op de been. Goed... Maar wij zaten fel in de klem. Het is gemakkelijk te zeggen Alle man, die een schurkachtig voorkomen heeft, zult gij aanhou den. Even ais of men er zich op mocht betrou wen op die boevengezichten Men vindt ook wei eerlijke lieden met eene galgentronie. En dat is waar. Eens heb ik iemand gekend, die men op zijn gezicht aan de galg zou geknoopt of naar de galeien zou gestuurd hebben welnu het was een kerel wien men voor al het goedé dat hij deed, gerust het eerekruis mocht verlee- nen: hij verzorgde oude en gebrekkei ij ke lieden, en door zijne voorspraak verkreeg hij werk voor arme ambachtsgezellen. Ja, waarachtig, een oprechte heilige en met al dat bezat hij het gemeenste baanstroopersgezicht dat men kan uitdenken. Terwijl anderen, aan wien men Ons Heere zou geven zonder biechtendikwijls ke rels zijn, die men, op mijn eerlijk woord, seffens in de boeien zou moeten knellen. Intusschen beval men ons Jan en alleman aan te houden. En op die mauier hebben wij Lorreinsche Boeren, Marktkramers, oude Bede laars, tot zelfs arme kreupelen aangehouden. Och en niet een had in staat geweest vader Coussac eenen knip op Jen neus te gc-ven. Maar met al dat verliep de tijd en men kreeg den moordenaar niet te zien. Het was inderdaad ook niet gemakkelijk te gissen wie toch den metser had gedood. Men bezat niet veel kenteekens ter zijner ontdekking. Het was eene zeer duistere zaak. Maar zekeren dag dat ik op de achterplaats der gendarmerie bezig was met mijn paard te kuischen, zag ik een flinke meid tot mij komen. Hé 1 wat was ze schoon de meid Ze kwam dus tot mij en sprak Welnu, heeft men eindelijk nieuws van den moorder mijns Vaderswant ik ben de dochjei van Leonard Goussac. Het deed mij iets, haar zoo te hooren spreken; want zij had die eenvoudige woorden met zoo- i Wie u niet mint, Gods wonderwerk, Natuur I Wien gij niet treft en 't harte niet doet zwellen. I 'k Wil op zijn pad hem niet verzeilen Hij heeft gevoel noch vuur. Hardvochtige, wiens b'oed niet snellar vliet, j Als gij, van 'i woud en de eenzaamheid omgeven, j De toppen van 't geboomt' hoort beven I 'k Wil u tot makker niet. Wat waart ge mij, verstokte van gemoed. Die niet verstondt wat mij hield opgetogen? Wat zou uw ziel doortin'len mogen, Als 't niet Gods almacht doet Koelbloedige gij kent geen broedertrouw Geen vriendschapsband is u om 't hart geslagen Geen handdruk, die uw pols doet jagen Uw borst verkleumt van kou. Gij, gij hebt nooit, verteederd en gekneed, Een dierbre gade aan 't kloppend hart gesloten Gij hebt geen vadervreugd genoten, Ook schoon gij vader heet. U roert geen deugd wat edel is en groot Grijpt u niet aan noch schokt uw stompe zinnen Gij kunt geen vaderl tnd beminnen U is de schepping dood. Maar hem. hem reik ik broederlijk de hand, Wiens hart ontgloeit als berg en dal herleven Die met mij omzwerft door de dreven, En ademhaalt op 't land Die gloeien kan van wat mijn ziel ontgloeit Wat ik ontwaar, verstaan kan en ontwaren, En niet verwonderd me aan blijft staren, Als mij een traan ontvloeit Die mijmren kan in de eenzaamheid van 't woud, En droomend doolt, en de aarde kan vergeten, En, peinzende op een tronk gezeten, Somtijds de handen vouwt Kom, makker I kom 1 de schepping lacht ons aan Natuur verjongt. Wij willen 't bosch doorkruisen, En als de takken om ons ruischen, Een stemme Gods verstaan. O Wél hem, wien uw voorkeur, goede God 1 Gevoel gaf voorde werken uwer handen Zijn boezem kan voor 't goede ontbranden En trillen van genot. j Kom, makker! kom 1 ik neem den pelgrimsstaf k Wil aan uw zij' mijn pad ten einde treden Genieten wij Gods heerlijkheden In 't wandlen naar het graf. Tollens. De Paus heeft, zooals men weet, de Bisschoppen ge machtigd, den leeftijd voor de Eerste H. Communie vast testellen overeenkomstig de algemeene levensomstandig heden en gebruiken van hun diocees. In Duitschland zou het zeer moeilijk zijn tot den leeftijd van 7 jaar af te da len daarom hebben de Bisschoppen eenparig besloten, voor 1911 den leeftijd op 11 en van af 1913 den leeftijd voor de Eerste H. Communie op 10 jaar vast te stellen. met uitlegging en toepassing der door Th. Lathouwers prijs i fr. franco 1,10 om te kennen bet bruto- en netto gewicht van het RUNDVEE, door Paul Stevens; een der nuttigste boekskes tot heden verschenen; ieder Landbouwer zou dit boeksken moeten in huis hebben prijs i fr.; franco i,io. voor Burger en Boer oi mijne Plichten en mijne Rechten in zake van Erfopvolgingen door Hipp, janssens, oud Bediende van het Bestuur der Erfenisrechten. prijs i fr. franco r,io zijn wonderbaar leven en de manier om te verkloeken en te genezen door het water. Frando thuis 0,70 ERFENIS WETBOEK JE voor Burger en Boer, of mijne rechten en plichten in zake van Erfopvolgingen DE VERSTANDIGE HOVENIER, handboek voor den Landbouwer. itoo Geschiedenis van ROBRECHT DEN DUIVEL of de Kunst om het gezelschap met allerhande Toover- toeren te vermaken. o,75 Leven van GENOVEVA van BRABANT, huisvrouw van den doorluchtigen Palatijn Sifrius. 1,00 of tafel van rekeningen,zeer dienstig voor Koopman W inkliers, enz 150 DE ROÓDE NOTARIS, nieuwe uitgaaf van den vermaarden Jan Clerker, door Silvain Van der Gucht, met vele platen, een zeer schoon Boekdeel. 1 50 HUISHOUDING EN LANDBOUW of Raadgevingen en Voorschriftenvooral dienstig voor huishouders en Landbouwers, door Rector Van den Boseh i,§o Ons Heer Hemelvaart Onze Vader die in de Hemelen zijt. Ons leven, elks leven 13 een Ballingschap, is 'ne Kruisweg. Zelfs de jonge herten hebben hun smerten, hun weemoedigheden en hun treur nissen,. Geeft alles wat de wereld bezit: aan éen mensch, met al de glorie en al de vermaken, zal hij te vrede zijn, verzadigd Neen, het aardsche kan ons hert niet be- vredigen.. De oude Rus, graaf Tol- stoï schrijft het zoo uitdrukkelijk; Indien er qeluk en vrede op de wereld kan bestaan, dan is het in de rechtzinnige oefening van den Godsdienst. En Priester Daens laat weten in zijn boek Het Geluk des Hemels de voorrede van Dachten de menschen wat meer aan den Hemel't zou beter gaan op aaidede heb- en geldzucht dievolgens den Apostel, de wortel is van alle kwaad, zou merkelijk vermin deren, en de strijd om 't leven, zulke akelige vooruitzich ten niet verwekken. Op ieen2d«SINXEN te MECHELEN, de zoe Landdag der Vlaamsche Mutualisten, 't is een zuivere Vakbijeenkomst, waar alle Mutualisten van goeden wil welkom zijn. De Ziekenfondsen zijn de eer cn den froost der werkende klas. In Aalst is eindelijk- een som gestemd van 1000 fr. om verdeeld te worden tusschen de Ziekenfondsen. Wanneer komt die som Schepene en Volksvertegenwoordiger Moeyersoer», WANNEER Elk vraagt het. —Te St Denys- Westrem boven Gent, is overleden Mej. Clemence Hage, gebo ren te Gent den 26 Dec. 1808, ergo op 103 jaar; in de wieg niet versmacht.. Doch alles wat eindigt, is kort.. 100 verloopen jaren worden doorloopen op éen oog pink. D'ander week was ik in een der Ministerifcn en een der Bureel-Oversten uit West-Vlaanderen zegde mij dat hij goede kennis is met een der oudste Leze ressen van De Werkmandat zij eiken vrijdag gretig is om hem te ontvangen. Dit deed mij groot plezier ik doe mijn beste om een nuttige aangename stichtende Lezing te verschaffen. Op sommige plaatsen denkt men dat De V erkman niet meer bestaat, zoodanig is hij gebroodroofd en vervolgd. Men gelieve ons blad aan te bevelen; de prijs tot Nieuwjaar 1912 is 1,25, dus zeer goedkoop. Na dees kort Verhaal verschijnt een nieuw groot Dramatiek Verhanl DOOR Volksvertegenwoordiger Daens Rubens in Afflightm, waar hij goed bevriend was met Vader Abt van Aalst, waar hij ontboden was voor de Schilderij Sint Rochus, thans nog de roem en de bloem van Nederland en in 't bijzonder van Aalst. Maandag noen, 1 ure 25 te Brussel van dun trein stappende, ik hoorde zeggen De Koning zit op den Trein eenigc minuten nadien, Koning Albrecht trok door de Statie met twee Heeren tusschen en gevolgd van een groote menigte Reizigers, die eerbiedig op zij gingen en den hoed aflangden. Koning Albrecht was in Burgerskleêren met een klein rond hoedeken hij stak boven al d'ander uit, want 't is ne lange mans kerel. Volgens er vast verzekerd wordt, is de Konin- ginne bijna gansch hersteld en alle vrees weg voor de gevolgen der Slijmkoorts. Ze schijnt te zullen meö- gaan naar Charleroi in Juni. Het spaarzame Keukenboek door Caudelier: Wie mij zal lezen, zal koksbaas wezen Kleine Cauderlier, Gebakken en Confituren, door Cauderlier De Belgische Keukenboek Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Bur ger door Mmc Goemans-Buys Beproefde voorschriften voor het vervaardigen van warme en koude Bowl's en van eenige warme en koude Dranken T 0 schoon effene bladen aan 32 centiemen den kilo vermindering per 10 kilo en meer. BEENHOUWERSPAPIER schoon en kloek, zeer fijn aan o,5o c. den kilo extra aan 60 centiemen EMBALLEERPAPIER o,io c. per meter, 0,50 c. den kilo SCHRIJFGERIEF - Pennen Potlooden Inkt Postpapier en Enveloppen in allen aard. Zichtkaarlen en Fantaisiekaartea 4,00 1,00 2,00 1,00 o,5o

De Werkman | 1911 | | pagina 3