1 Rampen Misdaden-Ongelukken j Buitenland Mengelingen. De doodrijders IS VI BETAALD. Arme man. Mijnheer pastoor, wat moet ;k betalen voor den dienst van mijn vrouw zaliger Pastoor. Och, man, gij zijt een arme, eerlijke stakker, die het goed ge bruiken kunt... Ik wil geen geld van u... Arme man. Dat God het u dan dui zendmaal loone, mijnheer Pastoor... De man gaat naar den koster, die ook voor hem gewerkt heeft en vraagt wat hij schuldig is. Koster. Ik krijg altijd half zooveel als den pastoor... Arme man. Dan zal God het u vijf honderd keeren loonen. Zijn plicht doen is goeddoen, En goed doen is plicht Zoo heeft dus, wie 't een doet, Ook 't ander verricht. Wie thuis het geluk niet kende, Zal, schoon hij zich ook wende, T ot 's werelds verste ende, Niets vinden dan... ellende. Als lijden en verdriet Ons 't lachen doen vergaan, Dan schreit de ziel van smart. Maar als ook zelfs geen traan Meer 't brandend oog ontvliet, Dan... breekt er menig hart. De levenskracht van den ouderdom is de interest van de jeugd. De armste mensch is de gierigaard. ONGELUKKIG STADSNIEUWS. Abonnent. Mijnheer ik wil op uw blad niet langer ingeschreven zijn. Redacteur. Waarom niet Abonnent. Wel gij zet gisteren dat er dieven bij mij ingebroken zijn en 100 fr. hebben medegenomen. Welnu Jamaar, waarom moest ge ook zeg gen dat zij een gouden uurwerk niet be merkt hebben, dat zich insgelijks in die kasbevond Zij zijn het verleden nacht komen halen HOE AMERIKA ONTDEKT WERD. 't Was in 1492 de knappe Chinees zag eindelijk land, nadat hij reeds zoolang op het brakke water had rondgezwalpt. Zie, zegde hij tot zijne mannen, ik zal eens die wilden aanspreken die op den oever staan. Hela, riep hij, hoe heet dat hier Amerika, antwoorden de wilden. Zijde gij wilden Ja. Zijde gij Colombus Ja- Welnu spraken de anderen dan zijn wij ontdekt. GOED VOORSTEL. Ge buurvrouw, mag ik mijn vleesch in uwe boter komen braden, dan moogt gij 't uwe in mijn water laten koken. De begoeden zouden moeten bedenken dat benevens vele rijken die hun fortuin wonnen, er veel and:ren zijn die het ge stolen hebben. Geen vogelpaar bouwt ooit zijn nest Onthou dat jor-gbeminden, Voor dat hij weel dat voor 'zijn kroost Er voedsel is te vinden. 'k Ben democraat met hert en ziel Roepi Lucas Van der Vosten, Mij scheelt dat niet zoo spreekt zijn [vrouw Als 't maar geen geld zal kosten. 'I Meeste profijt, dal is 's nuchters riet eten, 's noens niet koken, en 's avens den overschotstoven# St-Jans-Molenbeek. Meisje erg gewond. Het 14 jarig meisje, Leonie Maes, Ribeau- courts'ra-t, werd Zondag avond op de Saincte- j leiteplaats, door eene kar omgeworpen en door het paard vertrap!. Zij werd erg gekneusd op het f. lichaam, vreeselijk gewond aan de linkerwang en haar linkerarm gebroken. Ganshoren. Kind verstikt. Maandag viel het 6 j'jarig dochterken, Helena Maertens, op de binnenplaats der hofstede harer ouders in eenen beirput, die niet gesloten was. Men trok nog slechts een lijk boven. Het doeh- terken bezweek aan verstikkii-g. Hemixem. Vreeselijk ongeluk. In de Antwerpsche drogerijen en olieslagerijen te Hemixem, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Werklieden waren bezig zakken op te halen en om rasser vooruit te gaan hadden zij de koord waarmede de zakken opgehaald werden rond een transmissiers gebonden. De i7 jarige 'Jan De Grief, wonende op de Verkenheide, werd met zijne kleederen door de as medegesleept en met geweld tegen een muur geslingerd. Een der beenen van De Grief vloog dwars door den muur en viel in eene nevenzaal. M'-n vond nog slechts eenige vormelooze vleeschklompen terug. Hat parket heeft een on- zoek geopend. Merxem. Doodelijk tramongeluk. Maandag avond, rond 7 ure, had alhier een vreeselijk tramongeluk plaats. Vrouw T van Deurne, was ter gelegenheid der kermis hare ouders komen bezoeken te Merxem. Toen zij naar huig wilde terugkeeren kwam een automobiel afgereden. Het i3 jarig zoontje van vrouw T..., wilde wegspringen, doch kwam voor den tram der Schijnpoort terecht en werd vreeselijk verpletterd. Toen men het arme slachtoffer van onder het logge voertuig haalde, leefde het nog, doch gaf kort nadien den geest. De wattman was zoo zeer ontroert, dat hij be wusteloos neergestort was. Een onderzoek is ge opend. Laken, Diefte. Toen vrouw G..., handelaarster in kaas, Maan dag morgend van de markt te huis kwam, besta- tigde zij dat een dief in haren winkel, Werfstraat, was gedrongen en de hand had gelegd op het geld, eenige juweelen en kleederen. Anderlecht. Twee menschen verbrand De echtgenootcn Crabbe werden Zondag nacht slachtoffers van een erg ongeluk. Door de ontploffing van een petrolvuur ontstond een be gin van brand, de kleederen der vrouw Crabbe, die 't vuur wilde dooven, vatten vuur en haren man die haar ter hulp snelde werd eneneens erg verbrand. De toestand der vrouw is onrust wekkend. Is 't n iet vreeslijk De toestand is alsof Lokomotieven door de straten reden. Nu is te Zelzaete bijna doodgereden zekeren Poliet Leclercq, 13Jj„ die per velo uitreed; door de Otto der heeren De Geiter, Pianofabrikanten te Gent. Het manneken had zijn hoofd vol bloed en werd in hopeloozen toestand naar huis gedragen. Zondag, avond, kwam de autobus van den Treurenbeigop de Anspachlaan, ter hoogte der Bisschopstraat, Brussel, in botsing met een auto, geleid door M. Duthoit. Geens personen werden gewond, de stoffelijke schade is groot. Een autobus komende van de Leuveschen plaats en zich langs de Ansplachlaan richtende reed op het voedpad. De voorbijgangers liepen al schreeuwen uit een. Een man welke op eene bank te slapen lag weid bijtijds niet wakker en de autobus verbrij zelde de bank en kwetste zeer erg den slapende. De man werd opgenomen en naar eene naburigs apotheek gebracht a.' waar hij werd vorzoigd. In de Wetstraai, te Brussel, had Zondag avond ei-ne botsing plaats tusschen een rijtuig en'een auto- taxi. De twee voertuigen werden erg beschadigd. De autovoerder, René De Mees ter, Clementinalaan en de koe'sier Victor Leencr, Bloementraat, werden op den grond geworpen. De eerste werd opgenomen met een gebroken been en eene diepe wonde aan het hoofd de tweede werd slechts lichtelijk gekneusd. Na voorloopige verzorging werd De Meester naar zijne woning overgebracht. Zondag namiddag kwam de genaamde Van B..„ van Hombeek per rijwiel naar de stad gere den. Aan de Bjusselschepoort, te Mechelec, kwam een au.omobiel uit de Hoogstraat en draaide naar de Van Benedenlei. De wielrijder boiste tegen een wiel van den auto en weid te gen een lantaarn geslingerd. Van B..., werd nog al gewond in het aange zicht en in eene naburige herberg verzorgd. Maandag avond, rond 10 uur en half, reed een taximeter van St-Joosf-ten-Noode langs de Gulden Vlieslaan. Op de hoogte der Crespinlaan werden twee personen, J. Parent, wonend Gui- nardstraat, en Marie Ge'ard, Louisalaan, er door aangereden. De man werd ver weggeslingerd, de vi ouw verdween onder het rij'uig en werd wel 20 meters ver medegesleept. Beide personen heb ben 't lichaam gewond aan vele plaatsen. Een on derzoek werd ingesteld om de verantwoordelijk heid vast te stellen. Luik. Kind door een trein vermorzeld, j Het eenig kind der echtgenooten Held, een meisje van 2 jaar en half, wonend rue Grande- 5 Tour, werd Zondag avond op eene vreeselijke wijze gedood. De kleine Felicie Held bevond zich in den winkel van een pasteibakker in de rue Puits-en- Sook met eene buurvrouwr aan wier waakzaam heid zij ontsnapte. Het kind liep de straat op wanneer juist een tram aankwam van de linie Oost-West. Het arm dochterken werd omgeworpen en on der de wielen van het voertuig gesmeten. On danks de pogingen van den voerman, reed de tram nog eenige meters voort. Men nam het kind vreeselijk gekwetst op. Het linkerbeen werd op twee plaatsen gebroken, het vleesch van eene bil werd volkomen afgerukt, de onderbuik ge- pletterd, het hoofd en de kin werden gekneusd. Het ongelukkig meiije .werd naar 't Beiersch gasthuis overgebracht, doch stierf korten tijd na hare aankomst aldaar. Droevig einde van een werkman te Lonzee. Jules Lemoine, daglooner, wonend te Lon- zee, vervoerde mest met een kruiwagen. Hij glsed uit en viel. Een der diaagboomen van het voertuig drong in zijnen onderbuik. De man werd naar zijn huis vervoerd en stierf er in de ijselijkste pijnen. Huis ingestort te Rijsel. De gevel van een hangar stortte Maandag na noen in op den koer eener oude herberg der Ar- rastraat, waar twee vrienden G. De Wehllef 18 jaar en M. Trèmeau, 20 jaar, aan 't spel wa ren. Beiden werden onder het puin begraven. De eerste, erg gewond aan buik en borst, werd op den slag gedood. In ZWITSERLAND te Vernayza, 2 kinderkes van 2 jaar, een tweeling f gingen te dicht bij eenen Biekorf, moeten er aangeraakt hebben, want ze werden allebei door de Biën gestreeld zoo af- grijslijk, dat er daags nadien twee lijkjes in dat huis lagen. Te WALDENBURG, in Duitsch- j land, zijn 6 mijnwerkers onder een in- storting begraven. Een der 6 is al dood j en 2 andere zijn in gevaar. Te NAVOROSISK, g'hoort dat het j in Rusland is, daar zijn 10 gemaskerde Brigands in de Bank gebroken, hebben er een Champetter vermoord, verscheide bewakers gekwetst en 40,000 roebels ge- j stolen... Ik geloof wel dat een Roebel 5 franken doet. Sa, sa, ARME BOERKES 1 In j Frankrijk, langs de kanten van Broy, j wreede kattaplasnue's van Onweêr, met rukwind Al 't Fruit kapot, den Oogst I in stukken gehageld kachés, zeggen de Franschmans... Ons Volk, aldaar wer- kende zal er weten van te spreken. Een jong meisje door een AEROPLAAN GEDOOD. I Toen een vlieger Zondag beproefde om op te stijgen in den aerodroom van j Roka, (Budapest), vloog hij onder het j volk, dat wegvluchtte. Een meisje ver- j loor het hoofd en liep op het toestel. De j schroef sloeg haar heelenal in stukken. I De vlieger is niet gewond geworden. STOUTMOEDIGE BANDIETERIJ. Een onbekende, die op de Oude Markt te Dresden, (Duitschland), in het rij tuig van den koetsier Winckler was ge stegen en naar de voorstad Gruna moest gebracht worden, los ie onderweg den koetsier een revolverschot in den rug. De man zonk dood ineen. De moordenaar sprong toen uit het rij tuig en beroofde zijn slachtoffer van een som, groot 40 frank. Daarna nam de schurk de vlucht. Men heeft van hem nog geen spoor ontdekt. OPROERIGE GEVANGENEN. In een tunnel van de Noworossisk- spoorlijn, (Rusland), overvielen misda digers, die per trein vervoerd weiden, de bewakers en doodden er een en ver wondden er vijf, waarna zij de vlucht namen. Van de een-en-twintig, die ontvlucht waren, zijn er weder zestien gevat. Een Dorp afgebrand Zondag nacht heeft een geweldige brand het dorp Binnenwijzend (Holland) grootendeels in asch gelegd de kerk, veertien huizen en eene groote melkerij zijn de prooi der vlammen geworden. Er is groote schade. Veel familiën zijn zonder woonst. Daags ra de aanvallen der Liberalen en Socialisten tegen mij, omdat ik het Kristen Onderwijs had verdedigd in de Kamer, daags nadien kwam op Chipka toe een nieuw klein kasken en in dat kasken een rijken Ruiker van frissche geurige Rozen, gezonden door een Hovenier- Democraat van boven Brussel. Een zelfde blijde verras sing heb ik le Sleydinge ontvangen, als ik daar op Bivak van Ziekte lag... Och wat kan ik anders zeggen dan mijn innige Ziels-Dankbaarheid uitdrukken aan den Inzender en aan vele vele anderen. Ik toonde aan een Vriend uit Gent het pak brieven van Goedkeuring en Aanmoediginghij las er eenige en was diep ontroerd Heer Daens, zegde hij, hebt gij geen na- deelige of spijtige Brieven ontvangen? J 3, meer niet, 0. a. een van den vreemden Trotsaard die een soort van kornplot tegen mij had ingerichtik vermoede dat in zijn Huis een quasi-geheime Vergadering plaats had Ziehier den Brief in 't Fransch, met de verta ling erbij Monsieur, Depuis un an, j'ai appris k vous connaftre et je suis fixé. Sachez, ce qui vous arrive aujourdhui, vous ne l'aurez pas volé. J'entrevois l'avenlrMalgré le mal que vous avez fait au Parti et a tous ceux qui ont cessé de vous plaire, je vous plains, car je vous vois seul, aban- donné, rejeté par la Gauche et par la Droite. (Verders noch dag hond, noch dag beest). - Vertaling: Mijnheer, sedert éen jaar heb ik u leeren kennen en mijn besluit staat vast. Weet wel hetgene u heden overkomt, zult ge niet gestolen hebben ik zie klaar in de toekomst. Ondanks al het kwaad door u aan de Partij gedaan en aan degenen die ophielden u te behagen, ik beklaag u, want ik zie u alleen, verlaten, ver- stooten door de Linkerzijde en door de Rechterzijde. Ach laat ons zwijgen van droeve on recht veerdige stijve eenzamige oordeelen en terugkeeren bij ons Vrienden ANTWERPEN schreef mijIk, een Democraat van de eerste uur en nog altijd vasten Democraat, ik verklaar u Ga voort, beste Vriend Petrus, verliest gij eenige man nen, honderden zult gij er bijwinnen, zulks is het gevoe len van elke vrije en rechtzinnige Kristen Democraat. Uit HERENTHALS Laat mij toe U hartelijk geluk te wenschen over uwe schoone redevoering In de Kamer en de flinke houding door U genomen in zake het SchOöl- wets-Onlwerp. Ik durf u verzekeren dat uwe schoone redevoering de zuivere weerklank is van het Vox Populi van het Vlaam- sche Kristen Volk. Uit ENSCHEDE (Nederland)Waarde heer Daen» In moeielijke dagen doet een handdruk goed, zoo denk ik thans over u uwe houding in zake Schoolwet is volko men goed. Het art. yan Jul Demarez is een schoon artikel. Gngelukkig Argument mag het heeten, als men op toe juichingen of van Links of van Rechts wil afgaande zelfstandigheid van een Kristen Democraat moet daarbo ven staan. In deze moeielijke dagen is eendracht de ware weg. Uw toegenegen. J. BRINKHUIS. Uit 't ARR GENT Daens, gij hebt een meesterwerk van waarde voor ons Partij inde Kamer uitgesproken, bezondervoor onze Buitenbevolking. Uit AALST Vriend Daens. ga voort op den ingeslagen weg. G'hebt eene edele taak te vervullen, 't Is te hopen dat, gezien den vooruitgang der gedachten, die taak u sieeds zal gemakkelijker worden en gij in staat zult zijn ineer om meer diensten te bewijzen. Ik wil en ben altijd bereid de monsters te treffen, maar om het leven van een tyran te ont nemen, de dood veroorzaken van vijftig on- plichtigen, dat kan ik nietde wraak is alleen schoon wanneer ze rechtvaardig i6. Doch daar Stepan de grootste diensten aan de zaak bewezen had, had men hem niet ge bannen men was alleenlijk tot een® tweede loting overgegaan. Wasili Sobieskoff wien het lot aangeduid had de bom te plaatsen, had zich niet achteruit ge trokken. De moord ging dus onwederroepelijk over morgen plaats hebben. Stepan Boleski was misnoegd t'huisgekomen, hij dacht niet dat het leven van een moujick (Russischen boer) minder waard was dan dat van een Groot-Hertog. Neen, hij dacht heel het tegenovergesteldec En van dan af aanzag hij den aanslag niet al leen als onnuttig maar ook als rampspoedig. De teedere liefde, de streelingen van zijne t ./ee kinderen konden hem uit zijne melancolie niet trekken. Hij zag daar, voor zijne oogen, den ontrig- gelden trein, de wagons tegeneen verpletterd, de lucht door de akelige brand rood gekleurd, mannen en vrouwen, kinderen ook, vol schrik en afgrijnzen vluchtende anderen wanhopig zich in het water verwerend anderen nog met gescheurde lidmaten, met bebloedde lichamen, tegen de dood worstelendeen in hunnen laatsten doodenreutel de plichtigen vervloeken. Zijne kinderen hem zoo verstrooid en afge mat ziende, begonnen te weenen. Hij nam ze op zijne knieën en trachtte ze te troosten. Ach hoe beminde hij die twee engeltjes Wanneer hij de grooten met zijnen dolk neder- velde, was het voor hem niet dat hij beefde maar wel voor hen. Wat zouden ze zonder hem geworden zijn. En dikwijls vroeg hij zich zeiven af, of hij niet plichtig was, nu hij over die 2 schepsels

De Werkman | 1911 | | pagina 2