oopende Nieuws T^dboïïwT" Pastoor Kneipp Omgekeerde Rechtschapenheid ®>cnt. Ulaanöeren's Kutistöari Hel geneesmiddel legen mond- en klauwzeer. Maria van Brabant Koolmijn Limburg-Meuse Goede maatregel Het Pensioen is thans veel te laag er zijn Pensirenen die slechts 700 of 800 frank bedragen. Het ware dus een verdienstelijk werk aan de Ondei ijzers, na 35 jaren dienst, een Pensioen te verieenen, bedragende 3/4 van de jaarwedde en met lange terugwerkende kracht. Zou men nog dit jaar den toestand, waarop ik wijs, niet kunnen verbeteren Dat zou een einde stellen aan het onverdiend lijden van zoo menteen ouden, ziekeliiken Onderwijzer Vermeerdering van het personeel van sommige Rechtbanken. Aangenomen met 88 stemmen tegen 1 de heer D'Hau- wer en 16 onthoudingen. (De heeren Daens, Dejardin, Demblon, Denis, Donnay, C. Huysmans, Nolf, E. Royer, Schinler, Van Damme, Anseele, Asou, Augusteyns, Ber- loz, Bologne en Buyl.) De heer Daens (in 't Vlaamsch). Mijne Heeren, de '«ten mijner onthouding is dat Aalst, eene stad van 35,000 zielen, eene Hoofdstad, sedert zooveel jaren hare Rechtbank terugvraagt. Nu moeten de bewoners van Aalst naar Oudeuaarde en naar Dendermonde, wat veel tijd vergt en aanleiding geeft tot groote onkosten. Ik denk dat, zoo de Stad Aalst aanhoudt en hare gekozenen samenspannen, zij eindelijk hare Rechtbank zal terug krijgen. s VRAAG gericht door P. DAENS tot den heer Minister van Spoorwegen, Post en Telegraaf. Over Tour-Texis I Had ik mij misschreven 1 Of heeft men slecht verstaan? Al om het even, Bij 't Laders-Volk galmt thans de droeve klacht, Dat men daar werken moet, ja eiken nacht, Waarover de Dokteurs éenparig denken Dat moet den kloeksten man zeer spoedig krenken Daarbij duurt 't werk meermaals tot 4 en half, De Trein is weg, en als een nuchter kalf Moet d'arme bloed daar uitgehongerd wachten, En komt te huis, zeer dikwijls na den achten, Maar 't ergst van al, zij die aan 't hoofd er staan Van onze Vlaamsche Taal, geen woord verstaan. Pieter Daens. Inderdaad, twee handschriften heeft De Hulpon derwijzer niet opgenomendej eerste verwezen om zijn nietigen inhoud, de tweede om zijne Jaaghertig- heden. De inzender, een heer die de eerste de beste niet ^dierfdezein zijn eigen schriftje niet opnemen, wilt gij, Volksstem, ze opnemen, wij zenden ze u gaarne met toestemming van den eigenaar Doch vooraf, kennen wij de weigering; de ezeiooren zouden te veel uitsteken In De Vollcsstem van 23 Juni 11. verscheen onder nooiding Ohe dry ft boven een weinig kristelijken uitval tegen Hidponderwyzer en zijn Stichter. Op 26 Juni volgende, wierd den'Bestuurder per aanbevolen brief, een antwoord van den belangheb benden aangevallene ter opname gezonden, dat tot heden niet verscheen, en nogtans gemeld artikel ver- wnt De Hulponderwijzer van dezelfde zonde. Vrij aan u, Volksstemzegt 't antwoord, ons blad te beoordeelen en uit de Jezing besluiten te trekken naar beliefte, doch'ons bij uwe lezers beschuldigen van schijnheiligenverdokene liberalen, kwaad vuur stoken onder de katholieke Onderwijzers, gemaskerde vijan den dan den stichter bestempelen met den verraders- titel van Judas der kristene Onder wijzers, do gezondene der Federatie, enz., en dat al zonder eenig bewijs is voor een katholiek dagblad weinig kristel ijk'. De boom kent men aan zijne vruchten eii 't zij u genoeg te weten dat wij Vlaamsch België door ver spreid zijn als inschrijvers lellen wij' geestelijken, opzieners, leeraars van 't middelbaar 'onderwijs, en zijn zelis in de bisschoppelijke normaalscholen ge drongen. bloei eener schoone jeugd, zag de bevallige roos in de eenzaamheid prijken. Zij bekoorde hem en weldra waren Marie cn Guillaume aan elkander door de vurigste liefde verkleefd. De schoonste overeenstemming heerschte tusschen hunne reine zielen. Op de grondvesten van on schuld en deugd was het gebouw hunner gene genheid opgetrokken. Zij waren zoo gelukkig. Na eenige maanden drukte de vurige Guil laume, Marie als zijne bruid aan het kloppend hartnoch eenige dagen en hij zou die engel van deugd en onschuld als Vrouw mogen bezit ten. Vreugde en vrolijkheid heerschten op het kasteel de Lionneau want allen verheugden zich over den zoo zeer gewenschten echt die slechts zegen en geluk voorspelde. Op den avond, die den laatsten des trouw- dags vooraf ging, meldde zich op het kasteel eenen Priester aan, zeer armoedig gekleed en grijs van baard en haar zijn voorkomen was zwak en vermagerd en duidde eenen zestigjari gen leeftijd aan. Hij deed zich kennen als eenen geestelijke uit het midden van Frankrijk, die voor zijn klooster giften opzamelde en verzocht om nachtverblijf De jonkvrouw de Lionneau, weldadig en deugdzaam, stond hem dit gewil lig toe. Een avondmaal, een legerstede, en we derom een ontbijt schonk zij met veel liefde den dienaar des Heeren. Toen verzocht zij hem de Mis in hare kapel bij te wonen. Daarna zou de Kloosterbroeder zijnen tocht voortzetten. De godsdienstoefening nam eenen aanvang. De weinige bewoners van het Kasteel woonden haar met den vreemden aalmoezenier bij. Met diepen eerbied en zuivere godsvrucht schenen zij allen hunne gebeden te verrichten. De jonk vrouw van Lionneau was ootmoedig neerge knield en bad met het diepste gevoel. Tranen van heilige aandoening vloeden over hare wan gen. Vurige smeekingen zond zij ten hemel voor het geluk van haar huwelijk, dat den vol genden morgend zou voltrokken worden. Maar de wegen van den Almogende zijn on- Van valschaard zullen wy niet gewagen dit woord staat niet in het woordenboek van den Kristen Onder- s wnzer. vil düen 1. Volksstem, een voorstelBeleg eene Onderwijzersvergadering, stel een scheidsraad aan. en dat de twee partijen openbaar gehoord worden Aanveerd I De strijd voor de billijke bete brood» waarvoor wn ontstaan zijn, is uiterst rechiveerdigChristus ook, door zijne rechtveerdige leering, had bloedvijan den en dat onder zyn eigen Volk. Doch watrechtveer- dic is, zegepraalt eens. Wij spannen noch nesten noch valstrikken ïom Katholieke Onderwijzers te vangen, want wij meenen dat de Onderwijzers genoeg verstandontwikkeling bezitten om degelijk onderscheid te maken tusschen goeu en Kwaad. Daarom, Volksstem, vraag aan de nijdige Onderwii- f.e*s> d,e.u Olie drijft boven gemaskerd en schijnhei lig opgedrongen hebben, de bewijzen dier lasterende aantijgingen en de Judas der Kristene Onderwijzers aalvoor eeuwig geborsten liggen. Onbekend is onbemind daarom Volksstem, neemt t antwoord op en neem het redelijk voorstel van den ocheidsraad aan. Désiré Standakrt, Onderwijzer, Cuerne In 't Leger spreken 'ze nu van de Vlieging in te richten.. Konden de Soldaatjes naar huis vliegenhoe wei- Uitmuntend gelukt. Prinses Zonneschijn heeft heel den dag meegedaan. ProficiatHonderden Vaandels en Ba nieren, duizenden Betoogers. In Vooruit hebben ze ver geten te vlaggen. Prachtige redevoeringen; d'Herbergiers hebben in hun vuist gelachen Fons Sevens, de ziel van werk, blonk als 'n Meiroos. Gent mag hem geluk wen- £n' W hebben er Democraten gezien van links en reents Moorsel stond in bewondering voor den lekkeren tripple, opgevolgd van smakelijke mosseltjes, de geeste lijke overheid van Ronse was opgeruimd en blij, doch veruit t schoonst van al, was het Deinocratenmuziek van Aalst dat met den eersten prijs optrok. Vijftig en dertig is tachtig, riep de Voorzitter, en ie lereen bevond dat het juist was. Zegt jongens, wanneer gaan we nog eens naar Gent I Blijkens eene mededeeling van den Nederlandschen Consul te Brugge, wordt in de Provincie West-Vlaanderen dit jaar een goede Vlasoogst verwacht, In het district Rousselare-Thielt is het gewas niet bijzonder goed, maar in het Arrondissement Kortrijk is het uitstekend De prij zen zijn zeer hoog en varieeren van 1300 a 1400 fr. Der hektaar. H Eenige dagen geleden werd het geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer, beschreven in een brochuur door Pater van Drift, het aftreksel van wilde tijm, te Delft bereid en toegepast. Drie koeien van den heer K. Anner- laan te Vrijenban werd het geneesmiddel ingegeven en op een stuk land, waarop 20 koeien liepen, die allen aan mond- en klauwzeer leden, gelaten met het gevolg, dat de beesten verders van de ziekte verschoond bleven. Twee koeien van den Landbouwer W. De Drift, wel ken het geneesmiddel was ingegeven, bleven eens vrij van de ziekte, terwijl de andere koeien van dezen Land bouwer aangetast werden. Te bekomen op ons bureel zijn wonderbaar leven en de manier om te verkloeken en te ger ezen door het water. 0,70 Franco thuis wonderschoon historiek dramatiek Verhaal 0,40 Geschiedenis van het GEBOOHELD 3VE A-ISTISTEKHST en van de zes broeders van den Barbier. 0.50 DE ROODE NOTARIS, nieuwe uitgaaf van den vermaarden Jan Clerker, door Silvain Van der Gucht met vele platen, een zeer 6Choon Boekdeel 1 HUISHOUDING EN LANDBOUvV of Raadgevingen en Voorschriften, vooral dienstig voor huishouders en Landbouwers, door Rector Van den Bosch 1,50 ERFENISWETBOEKJE voor Burger en Boer of mijne rechten en plichten in zake van Erfopvolgingen l,Cü DE VERSTANDIGE HOVENIER, handboek voor den Landbouwer. 1 qq Geschiedenis van ROBRECHT DEN DUIVEL of de Kunst om het gezelschap met allerhande Toover- toeren te vermaken. q 75 BOEKEN aan 0,50. De Vrouwenperels ut' historian van Helena, de verduldige Grisei- dis, de zachtmoedige, en Florentina de ge trouwe. JAN VAN PARIJS Koning van Frankrijk. Vermeerderd met eenige vermakelijke vertellingen. SNOECiK'S RAADSELBOEK geschikt om oud en jong te vermaken. Leven van Thyl Uilenspiegel met aardige kluchten, poetsen en boeverijen. FRANSCH en hij bezag zijn jonk. Doch waren Breydel en De Koninck van kwik zilver, ze vlogen weg uit het verfranschte Kortrijk. Te BRUSSEL zijn veel Amerikaanders en Duitsch- mans en den 26 Juli komt het Koninginneken van Holland, Wilhelmmientje. Het is maar schijn hier groot te zijn.. Het zal hier haast met u gedaan zijn heden is de mensch en morgen is hij verdwenen; (Nav. Chr.) Hoe gelukkig is hij en hoe voorzichtig, die nu tracht zoodanig te wezen in het leven, als hij wenscht gevonden te worden in de dood. (Nav. Chr.) O, wat gaat de roem der wereld haastig voorbij Hij doet veel, die veel liefde heeft. Hij doet veel, die hetgeen hij doet, wel doet. Hij doet wel die meer het algemeen voordeel betracht, dan zijn eigen voordeel. Te Sappemeer (in Hol land), is een Schipper getrouwd die niet geboren was; nij stond nergens op den Burgerlijken Stand. Te BRUSSEL is overleden de vermaarde Vlaamsche Predikant Pater Van Langenmeersch, 67 jaar, zijn woord was zacht, indrukwekkend en overtuigend. Na een leven van vroomheid en van weikzaamheid' is het stervensuur pijnlijk ja, gelijk voor elk, maar vol kloeken troost. Het Zeeschip BRUXELLES is uit Congoland aangekomen met 85 Passagiers de agent Van Mechelen is op de Zeereis gestorven van den Buikloop op 't schip is een Drukkerij; maar de drukker, zekere Elze, moest te Matadi op 't schip, misstapte, viel in 't water en verdronk. Hij was dus uitgedrukt. Te EYSDEN, Limburg, wordt met ongewonen iever gewerkt aan de om te beginner, gaan daar 100 Huizen komen. De plannen der Mijn zijn schoon en grootseh. Zijn er nog Kinderen 1 Welke wereld wordt het Te St Gil lis, Brussel, een Vader gaf aan zijn 15 jarige dochter een vermaning; zonder iets te zeggen, 't Brusselsch Uftraken gaat naar hare kamer en springt uit de venster. Ze werd verpletterd opgeraapt. In AME RIKA, te Keutuchy, is overleden het felste Kabuuter- manueken der wereld, zekere Jel Sus Garter, 72 jaar 42 duim lang en wegende 59 pond. AALST. - ALGEMEEN MASSAKKER. 't Is van den Dender dat we willen spreken en zijne vreedzame en stille en welbeminde bevolking Dijnsdag morgend, er dreven aan Chipka honderden visschen dood op het water en honderden worstelden wanhopig tegen de dood. Oorzaak de verpesting van het Denderwater door de giftige iabriekwaters. Wanneer worden strenge maatregelen genomen Maar, 't is waar ook, te Brussel in de Kamer hou den ze liever Vischmarkt, gaan er den kreeltengang en bijten z'elkander den kop af bij klerikalen en anti- clericalen zeaver. De Minister van Justitie heeft besloten dat, bij af wezigheid van den gedaagde, de Deurwaarder voor taan dc stukken onder omslag moet algeven. Tot hier toe werden in dat geval die stukken open gegeven aan den eerste den beste, 'n huurder.de meid, 'ne ge- buur, op 't gemeentehuis enz. Daaruit volgen dikwijls slechte gevolgen en werden door den overdreven bom- baststijl dier stukken, personen aan 'n nietig misdrijf schuldig of soms niet schuldig aanzien als de grootste booswichten. EEN SLECHTE DAAD i de Gemeentekiezingen te houden onder het afschu welijk stelsel der 4 stemmen, der 30 jaren en der 3 ia- ren verblijf, ook zonder Evenredigheid.. Dit is de schuld der Katholieke Bewaarders;., de straf gaat volgen.. In alle groote Steden zullen de Katholieken buiten vliegen. AALST. De schoone kloeke Ouderling van de Zoutstr latpoort, de landsman Frans Van de Meersche gaat nog uit, zoo recht als een keers en speelt nog met de kaart, zonder bril. Zou hij niet leeren wippen Dat spel ver)ongt. Al de Bruggelingen zijn in den derden hemel, om dat ze 'nen ouden nieuwen windmolen gekregen heb ben. - In't Maioc blijft voortdurend wespennest en bnsboulje, 't zelfde in de Balkans met den ruigen Turk. T'Antwerpen broeit het nog voortdurend met de Zeemans. Te Leuven gaan ze manilesteeren voor Scnollaert; Maar 't is te Tongeren dat er 'ne schrik van Volk geweest is voor de zevenjarige pro cessie, eenig in zijn soort; wat zullen we zeggen Hier is het dit en ginder dat Zoo schrijven wij van alles wat.

De Werkman | 1911 | | pagina 3