De doodrijders fa tSll Rampen - Misdaden-OngelukkenEen antwoord aan Grouweiijke Misdaad Buitenland Kwaadwilligaards Mengelingen De vrouw van eenen treinwachter had reeds verscheidene malen bemerkt, dat haar man 's nachts slapend opstond en door het huis wandelde. Nieuwsgierig om te weten wat hij toch immer uitvoerde, voigde zij hem eens op. De man ging naar beneden, den gang door en zoo naar achter naar eene welbe kende plaats. Hij deed de deur open, hief het scheel op en riep Reizigers voor Dendermonde, instap pen In Brazilië, waar luiheid eene der bijzonderste gebreken is, vindt men be delaars, die zich in eenen draagstoel la ten rondbrengen. Een reiziger werd door een van die be delaars eens om eene aalmoes aangespro- ken. Verkoop liever uwe negers dan te bedelen, sprak, de reiziger. Senor, klonk het fiere antwoord, ik heb u om geld... niet om raad gevraagd. AL TE BEELDERIGE VERDEDIGING. Overtijd moest een pachter voor den vrederechter verschijnen wegens mishandeling van zijn varken. De rechter vroeg hem of hij niet beschaamd was, het dier zoo onmenscnelijk af te slaan Wel Mijnheer de just, riep de man, veronderstel, gij waart mijn vaiken, en gij liept mijne andijvie bedden om, zoudt ge dan ook geen pak slaag verdienen HIJ KREEG VEEL TE DOEN. Overtijd, vertelde Student Duite'aas, liet ik door schilder Krekels eenen bul hond op de deur mijner kamer schilde ren. Dat werkte de artist zoo proper af dar mijn kleermaker die mij vroeger nooit met rust liet mijne kamer niet meer durft naderen. Waar woont die schilder vroegen de makkers met vijf tegelijk. GOED GERADEN. Pieters. Ik heb den menschelijken schedel gestudeerd en kan van elkeen zeggen wat zijne bezigheid is. Gij daar M- kom hier. (Hij onderzoekt zijnen schedel) Gij houdt u veel tmet den kop bezig niet waar t Onbekende heer; Inderdaad. Pieters. Gij zijt magistraat niet waar Onbekende heer. Neen toch niet. coiffeur. EEN VRIENDELIJK VERZOEK. Overlijd wilde een bewoner van Krop- sala eene bui'pnlandsche leis doen, er hij ging bij de.i secretaris om een pas port. Waar gaat gij naartoe vroeg hem de beambte. Naar Queensborough. Och Lieve Heer, sprak de gemeen telijke schrijver kunt gij niet elders gaan, zulk eenen moeilijken naam zal ik nooit kunnen schrijven. ALGELIJK. Een colonel wilde weten of de man schappen genoeg eten kregen. Zeg eens, vroeg hij aan een soldaat, worden de rations gelijk bedeeld Zekei Colonel. Krijgt de een niet veel, en de ar.dere weinig Neen, toch niet, Colonel, wij krij gen al even weinig. Met slimheid soms he ft men het v r- der gebracht. Dan met reuzen ruwheid en Samsom- sche macht. Aalst. Erg ongeval Zondag namiddag is in de Molenstraat, een paard, gespannen in een tweewielig rijtuig en toebehoorende aan inwoner van Herdersem, ge vallen. Drie vrouwen, de voerman en een kind, die op het rijtuig zaten, werden op de straatstee- nen geslingerd. De man bekwam eene vreeselijke wonde aan het hoofd. Twee ooggetuigen, MM. Van den Bulcke en Vermeire namen hem op en dienden hem de eerste zorgen toe. Het riachfoffer werd verder in de wacht door een geneesheer verbonden. Schielijke dood Zaterdag avond h> eft de genaamde Jozef De Schryver, 5a jaar oud, wonende Nazarethstraat, aan de Bisïchopstraat, eene beroerte gekregen. De man was eenige oogenblikken later een lijk. te Bavegem by oordegem Aldaar wonen Emiel Schepens en Silvia Lens, met hunne 5 kinderkes, het oudste Celina, ia j. Zaterdag morgend was Celina naar hun Land gegaan nabij Letterhautem, om er te wieden in het klaverveld 's namiddaes Celina komt niet thuis de Moeder wordt ongerust en loopt zien ze vindt haar kind op den grond, het hoofd af gesneden. Al huilende en schreeuwende valt de Moeder neêr, nabij 't lijk van haar kind. Daar vond men haar korts nadien Dit arm schaap was dus vermoord. Door wie Door 'ne zekeren Achiel Vettenberg, die daar rechtover woont bij zijn Ouders. Het monster heeft dit dochterken vermoord, is weggeloopen, razig door de knaging; rond den middag hebben Fians Callebaui en Jan Lootenshem zien loopen als eenen Kaïn, hij wilde hem verdrinken in eenen lootput; ze dachten dat bij zinneloos ge- wmden was. 's Avonds, zaterda.' avond is hij zich voor den Tiein g3an werpen tusschen Burst en Rcssegem. Vader Schepens werkt in Frankrijk aan stonds is hij per Telegram terug geroepen.. Arme man, zoo naar huis geroepen worden 1 Brand te Zele. In den nacht van Zaterdag tot Zondag, zijn er op de wijk Langevelde twee graanmijten afge brand, toebehoorende aan Cl. De Bock, oorzaak onbekend, er bestaat geene verzekering. Zondag rond loure, ging den genaamden Van Acker, zijne ïonde maken op den boomgaard van M. Rene Burm, toen hij getroffen werd in zijn hoofd door een ichot.De daders waten met 2 dc ch zijn onbekend. Dijüsdag heeft men den ko gel uit zijn hoofd gehaald. De policie heeft een streng onderzoek geopend. Mortsel. Verpletterd Maandag morgend, toen de, bareelwachter, L. Mellen, aan de Statie van Ouden God, de lantaarn van den bareel wilde uitdoen, werd hij verrast door een goederentrein, die hem een been vermorzelde, een voet atreed en aan de zijde kwetste. De ongelukkige is eenige minuten later overleden. Heme. Vreeselijk Drama Zaterdag nacht hoorde de landbouwer F. D. gerucht in zijn huis. Meensnde dat er een dief was, trok hij met zijn geweer de keuken binnen. Hij bemerkte een schaduw en schoot. De boer aanstak licht en stelde met afgrijzen vast dat... hij zijn i3jarig dochtertje doodge schoten had. Het parket is zaterdag namiddag ter plaats geweest. De ongelukkige vader, bijna zinneloos van verdriet, is in vrijheid gelaten. Brugge. Vreeselijk ongeluk Een 4 1/2 jarig meisje, P. Van Overstraete, wilde Zondag de straat overloopen (nabij de St- Andriesplaats) werd verrast door de locomotief van de tram. Het voorste wiel van het machien sneed het lichaam van het kindje gansch door Het hoofdje werd gansch vermorzeld. Ramp in Oostende Twee rijke Engelschmans, die in Zee gingen, Zondag rond 4 ure nanoen een der twee ging te ver, de Zie, zeer woelig zijnde, konden de leddingsbooten niet werken een golf sleep den Engelschman meê; als men hem terugvond, was l hij dood. Op de Zuiderlaan, te Antwerpen, is zaterdag avond een Pater van het Klooster van de Ossen markt, door een ottomobiel overreden. Hij werd nog al erg gekwetst. Zondag avond is een kindje, a. Ceuppens, 4 jaar, op de Plantijnkaai door een otto-taxi om geworpen. Het kindje is aan het gezicht en armen vree- f selijk gekwetst. j Een otto-taxi reed zondag op de St Michiel- laan. te Brussel, tegen een lantaarn. De geleider 1 m M. en M* Giédiniaire van Tourcoing, die in den otio zaten, werden op den grond geworpen, en werden allen eig gewond, i Op de ke> mis van Thines, (Namen), is zondag namiddag een 7jarig meisje door e:;n ot- l tnui 'biel. die van Namen kwam, omgeworpen. De twe< been en van het kindje erden verplet terd, en bovendien bek wam het een schedelbreuk. De toestand van de kleine is hopeloos, i Een automobiel, in dewelke gezeten waren I de heeren V. Cambier, Pccriaux en Colin, uit La Louviére, reed Maandag langs den steenweg van Chapelle. Willende uitwijken voor een kar, liep de automobiel in volle vaart tegen een paal. Het rijtuig sloeg om M. Colin werd uit de automobiel op den weg geslingerd, en opgeno men met verscheidene gebroken ribben Zijn toe stand is evenwel niet gevaarlijk. Dc beide andere reizigers kwamen met den schrik vrij. De automobiel is geheri uit elkaar geslagen. Maandag namiddag was Jr Van de Wyn- gaerdt, 6 jaar, aan 't spelen op het Tolhuisplein; zij werd opeens door een ottomobiel gevat die over haar hoofd reed. De kleine werd naar huis gedragen zeer erg gewond, en de helft der tong afgesneden. Dinsdag leefde het slachtoffertje nog. St-Jans-Molenbeek. Gevallen. De melkvrouw Louisa De Schepper, van Strombeek,viel maandag op de Jubileumlaan van hare melkkar. Men nam haar met gebroken lin kerarm en ribben op. Antwerpen. Erge werkongelukken. Maandag avond is de dokwerker Amedée Van Zonbergen, aa jaar oud, van Nieuwkerken- Waas, toen hij zijn werk aan boord van den stoo- mer Penvearn geëindigd had in het ruim van 't schip gevallen. Het slachtoffer werd vreeselijk gekwetst en jmoest bij hoogdringendheid naar het gasthuis overgebracht worden. Een andere werkman, Louis De Vos, wonende Lange Stuyvenbergstraat, werd aan boord van den stoomer t Ptter Benoit den linkerarm ge- pletterd. Liedekerke. Levend verbrand Maandag namiddag was het iajarig dochtertje van den landbouwer Verbellen naar het veld ge gaan om er de aardappelstruiken in brand te steken. Het meisje sprong over het vuur en de vlammen deelden zich aan de kleederen der on voorzichtige kleine mede. Het arme kind werd zoo vreeselijk verbrand dat zij in de ijselijkste pijnen bezweek. Drama in de vaart te Deynze. M. Snawaert, van Vosselaere, reed Maandag met eene dame en met zijne twee nich-jes, de ge zusters Coethals, van Beliem, die bij hem in va kantie waren, naar eene prijsdeeling te Deynze om er eene derde juffer Goethals af te halen. Te Meygem verschrikte het paard en het ge span viel in de vaart. Een schipper, door den pompier, Richard Mesure, van Deynze, geholpen redde drie der vier personen. Eene der gezusters Goethals, oud 17 jaar, verdronk. Haar lijk werd eenigen tijd nadien opgevischt. Scherpenheuvel. Grooten brand Zaterdag is brand ontstaan in een rij van ne gen huizen, toebehoorende aan M. Peeters, op het gehucht Schoonebroeck. Van de negen huizen is er niets overgebleven. De schade wordt op 60,000 fr. geschat. De oorzaak dezer ramp is onbekend. De ver brande huizen zijn verzekerd. Moorderijen. Te TURNHOUT Zondag, rond 10 ure 's avonds in d' herberg-Bauweraerts, zekere Jan V. R.f huidevettersgast, 26 jaren, heeft de Ba- zinne willen vermoorden, omdat zijn slechte klap daar niet gedoogd werd Te LOKEREN Zondag nacht, rond 11 ure in de wijk Oudbosch, rusie tusschen Bolders en zekere Achille, oud i9 jaar, die den landman Basiel Herrewegh, oud 27 j., een mes in den hals steekt, dat hij dood valt Te AUDENAARDE, Maandag nacht, rond x ure, zekeren De Vos, die een mes in zijn zij kreeg en stervende neerviel. De dader, zekere B. De Baeremaker, is ten 3 ure aangehouden. Ge ziet, 't zijn schoon lieve stukken, door de dron kenschap, de walgelijke dronkenschap 1 PARIJS. Levend verbrand Een geweldige brand ontstond op den boulevard Bineau, te Nenilly sur Seine. Een huisbewaarster en haar dochterken werden levend verbrand. Heel het gebouw werd vernield. In de Orfilastraat, gebeurde een schrikkelijk drama. Een 3ojarige Moeder doodde met re volverschoten hare twee kinderen, 3 en 4 jaar coud, daarna poogde zij zich te zelfmoorden. Zij bracht zich eene snede met een mes toe. Toen de vader te huis kwam, vond hij de lijken van zijne kinderen. De toestand van de vrouw is hopeloos. TOULON Maandag daalde zekere Balico in de mijn van Brignoles, toen eensklaps de ladder brak. De ongelukkige stortte meer dan 20 meters diep; hij was erg gekwetst en is kort nadien overleden. VERPLETTERD. Vrijdag nacht had er eene instorting plaats in de mijnen van Angleus. Verscheidene Spaansche Werklieden waren aan den arbeid, toen eensklaps eene groote blok erts losschoot, neer stortte en twee mannen verpletterde. De ongelukkige bleven op den slag dood. Waar de bie honig uitzuigt, trekt de spin venijn uit. Ziehier mijne antwoord aan Le Peuple, gazet der So cialisten van Brussel, over een artikel in 't welk ik ge noemd werd. Heer Bestuurder van Le Peuple In antwoord op uw artikel van 4 Oogst In mijn lange, lange loopbaan heb ik meermaals besta- tigd dat het eerste gedacht het beste is. Inderdaad, ik lees in uw artikel van 4 Oogst Na aarzelingen die men moet toeschrijven aan los bandige angstv lligheden van geweten, M. Daens laat weten dat hij zal deelnemen aan de grootsche Manifes tatie van 15 Oogst. Zoo is het, ja Wij, Chr sten Democraten, eeren en beminnen onzen Godsdienst, omdat hij voor onze zielen een bron Is van bovennatuurlijke sterkte en troostde grootste Schrijver onzer Eeuw het zoo welsprekend gezegd heeftHet Geluk zou mogelijk zijn op deze wereld, indien alle men- schen de Leering Cluisti volgden en het volgen dier Lee ring is tezelvertijde mogelijk, gemakkelijk en aange naam. De Betooging van 15 Oogst. Ach waarom heeft men aan die heilige Volkszaak de politiek gemengd De Schoolontwerpen slapen tot na de Kiezing alle Geloo- vigen weten dat Algemeen Stemrecht, de Broederlijke Gelijkheid, een der hoofdpunten is van 't Kristen Geloof Onze Vader I Bemint de Broederlijkheid t Laat Algemeen Stemrecht alleen staan en niet enkel al de Democraten, maar vele Katholieken zullen hun stem verheffen voor die gelukkige Hervorming maar de Betooging van 15 Oogst kwam voor cis spot en aanval tegen den Godsdienst, voor Onzijdig Onderwijs, was het dan mogelijk aan ons, Kristen Democraten, er deel aan te nemen? Voeg'daarbij dat het Aalstersch Socialismus riep Wij willen geen Daensismus in ons Betoogingl T'Aalst waren 7 a 800 Democraten vergaderddie zaak kwam haastig te berde en het algemeen Besluit was: Onmogelijk ons daarbij aan te sluiten. Op een tweede Vergadering te Gent werd in dit besluit eenigzins geaarzeld door de geruchten dat de godsdien stige gevoelens niet zouden gekrenkt zijn in den Stoet. Eenige dagen later verklaarde het uitvoerend Komiteit van Brussel dat de godsdienstige gevoelens zouden ge ëerbiedigd zijn in den Stoeteen onzer Aanvoerders, aar zelend als ik, gaat naar Brussel en brengt bevestiging meê. Het is dus een feit dat het Komiteit nogmaals den eer bied voor onze godsdienstige overtuiging verzekert. Aanstonds wordt het Hoofd-Komiteit van Aalst verga derd, ik leg den toestand biootde eenparigheid zegt In dit geval, we kunnen naar Brussel gaan 1 Al de Democraten van 't Arr. worden bijeengeroepen Hier ook is d'eenparighei.l.Nu kunnen wij ons aansluiten Ziedaar de waarachtige gebeurtenis. Heer Directeur van Le Peuple, moet ik voortgestooten worden tot Algemeen Stemrecht Zegt mijn verleden niet, dat ik sedert meer dan 20 jaren gedurig aan 't hoofd ben voor Alg. St. met Ev. V. dat ik in alle groote omstandigheden, te Brussel en elders mijne slem heb verheft Dat ik zelf in 't Gevang heb ge zeten voor dit artikel van ons Democratisch Programma? Alg. St. is de Verrijzenis, het Leven, de Verheffing van ons werkende Volk dat, in Vlaanderen bijzonder, een allerellendigste leven heeft in dezen tijd van ongehoorde pracht en rijkdom. Neen, men moet mij niet voorwaarts stooten, maar zou het betamelijk zijn en mogelijk aan een Kristen Demo craat van zich te mengen in een Manifestatie waar men raassse iruittaart die op talel werd gebracht en waarop in sneeuwwit suiker stond te lezen Leve onze Pieter Rubens, meester, riep de hubse vrolijke Van Dyck, rechtstaande en den beker opste kende Gelukkige Feestdag Leve onze Pieter 't Is vandaag uwen Feestdag, gelukkig dat ik u besteken mag. De Vriendschap de hartelijke Vriendschap niets genoegelijker in de wereld Goede Vriend Tonen, sprak Rubens, har telijk dank, dat gij hierin Aalst aan mij hebt gedacht Op uw gezondheid, mijn goede Vriend 1 Duizendmaal zij u dank gezegd Zoo sloten zij eenige genoegelijke uren. Te 4 ure fix stond hun rijtuig gereed op den koer.. Mevrouw Lucia kwam eerbiedig de hand drukken, zeggende Tot Zondag, heer Rubens, tot Zondag, heer Van Dyck. Ge wilt rond io ure uw rijtuig aan d'Abdij Ja, goede Mevrouw. Zoo zal het geschieden.. Goede Reis, heer Rubens, goede Reis, heer Van Dyck, en blijde terugkomst! Het waren twee schoone kloeke paarden bij het zacht gestreel der zweep reden zij de Markt over en de Kerkstraat door; er was veel Volk dat naar de Groote Kerk trok voor 't Lof, des tijds werden alle Heiligdagen gevierd als Zon dagen want schrijft Victor Fris in zijn merk- weerdig boekje over 't Voorgeslacht De Vlaamsche Bevolking bezat een zeer grooten Godsdienstzin van 't oogenblik dat de Vla mingen tot het Christendom bekeerd werden, hebben zij dit Geloof vroom beleden, zelfs te midden van verergernis. Een goed en braaf Volk, die Aalstenaars, zegde Rubens. Ik kan ze verdragen, deed Van Dyck ze lachen geerne en kunnen ook het lachen ver dragen.

De Werkman | 1911 | | pagina 2