RUBENS De Gemeentekiezingen Interwiew Snoeck's Verhalen WT° |2032Jj I September 1911 Rubens in Aalst Zondag 3 September Tegensprekelijke Meeting A. Van dén Bruele. H o in a i' k t e n De Volkswil ABONNEMENTSPRIJS voor België 2,50; de vreemde Landen 4,50. Men schrijft in op alle tijdstippen des jaars. P. DAENS Volksvertegenwoordiger, AALST JAARGANG Daar zijn ze Nog eenige weken Immers, de Tijd loopt, de Tijd is een aan houdend Vliegmachien. Hadden wij een eerlijk, een redelijk kiesstel sel, de Kristene Democraten'zouden overal strijden En zou dit waardig zijn Ik ondervinde het meer en meer overal Bij de arbeidende menschen is meer op rechtheid, meer eerlijkheid, meer zorgzaam heid, meer toewijding en opoffering dan in hoogere standen en ook meer Vriendschap 1 In Aalst komen de Democraten op met volle- digen lijst. Welnu geëerde Stadsgenoten, ik vraag het u allen, in gemoede, gelief het te overwegen Zou het slecht zijn voor de Stad Aalst in dien op 't Stadhuis eenige mannen zetelden, rotsvast in hun godsdienstige gevoelens, los van alle Partijschap, verdraagzaam jegens de Personen, maar hardnekkig tegen Onrechten en Misbruiken Eenige vrije mannen, werkzaam en waak zaam tegen allen Hongerloon in Stadsdienst, voor de kleine Burgerij en de menigte der Ar beiders, die in de Volkswijken zouden gaan, in de Volksscholen, in Armbestuur, in Hospitaal, in Weezenhuizen enz. die alle misbruiken zou den aanklagen in den Raad, alle geldverkwis- tingen bestrijden, alle verbeteringen verdedi gen, voor alle Arbeiders-Gezinnen, voor Mark en, voor Feesten, in een woord de VOLKS VERHEFFING zouden behertigen Welke schoone edele taakMeer Vrede en Vriendschap, beter Broodgewin en Welvaart brengen in de Stad 1 Het beste ware Geen Meerderheid in den Raad.- een kampstrijd voor wie best handelt onder toezicht zijner Kiezersdit is voor later nu zullen de Katholieken in Meerderheid blij ven door de 4 stemmen, de 30 jaar en de 3 ja ren verblijfvele Katholieken wilden de vierde te stem weg en op 25 jaarde oude koppige Woesten nebben niet gewild aldus hebben zij hun eigen Schepen en Raadsheeren der groote Steden gewoestofferd aldus blijft de Evenre- digheid ouiten talrijke Gemeente besturen, i In Aalst zal de Lijst der Democraten Zondag gekend zijn. Geëerde Medeburgers, laat ons betrachten een weerdige Kiezing, in Vrede en met Rede, I zonder dwang of uitkooperij, eiken Kiezer vrij latende. Schande aan wie dwingt of uitkooptreeds het voorrecht hebben van de 4 stemmen, en dan nog de minbegoedde Kiezer?, de Armen en de Ouderlingen als Slaven opreden, 't ware vloekbaar en wraakroepend voor God en voor de menschen. Ik mein te mogen de aandacht roepen op mijn Verhaal het geeft de dramatieke geschiedenis der Schilderij van St Rochus, het kostelijkste stuk dat Aalst zorg vuldig bewaart en vereert. een •oom SLEYDINGE, 26 Aug. Buiten in 't vrije Veld op neergevallen boomover 2 jaar lag hier een buum over ne grachthij werd legendairik hoorde met verdriet dat hij weggevoerd wasnu ligt een andere boom nevens een breeden weg. PIETER DAENS, Volksvertegenwoordiger. Om 6 uren in 't Lokaal der Democraten te Aalst, Lange Zoutstraat, GROOTE in Aalst. Nieuw historiek-dramatiek Verhaal DOOR IMotci* DAEAH, Volksvertegenwoordiger IV. EEN DAG IN AFFLIGHEM Ten 1631, onder de Regeering van Albert en Isabella. Dien laatsten dag van Juni, Rubens en Van Dyck wandelden in den Hof der Abdij, terwijl hun vriend Haftenus naar de Spreekplaats was. Acht uren had de klok geslagen op het uur werk van den Abdij-Toren de Zon glansde helder en warm in een zachte blauwe lucht, de zoete stilte, deiplechtige eenzaamheid moesten de twee Schilders in opvoerende mijmering brengen, want ze gingen langzaam in de dreven van truitboomen en sparren, ze gingen daar langzaam en stilzwijgende, in 't rein genot van het Buitenleven. Rubens, Pieter Pauwe'sprak Van Dyck, welk schoon aangenaam verblijf Och, ja, mijn vriend Tonen, hier is men meer mensch, hier zijn de uren lang, hier kan men denken en mijmeren. En beelden scheppen. Hier zou men zeggen zijn geen mensche- lijke driften, ten minste ze zijn ingetoomd. Als ge die Paters en die Noviciën en die Broeders ziet 1 't zijn al wijsgeeren De Vrede staat op hun wezen te lezen de Regel gebiedt en zij gehoorzamen uit vrije beweging dat heb ik overal bewonderd in Spanje, in Frankrijk, in in Duitschland... Ach... Wat is er, Rubens We zijn in de wijde wereld, Van Dyck, wij hebben er ons Familie, ons Vrienden, ons loopbaan. Dag-ordeOnze Politieke Houding. We dagen Liberalen en Socialisten uit ons te woord te komen staan over de valschheid en oneerlijkheid die zij tegenover ons sedert maanden rondstrooien. Wie zijn de verraders Niet wij, niet de Chris ten Democraten. Volk vari'Staö en Do>V, democraten, Katholieken', Li beralen en Socialisten, wilt gij de waarheid we en over de hedendaagsche politiek, komt dan naar deze Meeting. De eenige Spreker Wij verwachten Liberale én Socialistische Tegenspre- kers om zich te komen verdedigen. Democraten, strijdt toch allen voor uw de)- tig en vrij Programma het is de Eerlijkheid, i de Vrijheid en de Welvaart. Katholieke Bur gers, Landbouwers en Werklieden, het is de Leering van het Evangelie, toegepast, op de Sa- menleving. De oude Katholieke Partij strijdt om gunsten en voorrechtende Kristene Volks partij strijdt voor het welzijn en de verheffing der werkende Standen. Vergeet dat niet, bijzon- derlijk als gij uw Kiezingsplicht gaat vervullen. (Woorden van Priester DAENS). Te verkrijgen in ons Bureel, de in wekelijksche afleveringen van 32 bl. voor o,lo c. In elk nummer steken 2 prachtige zicht- kaarten. Op het 26= nimmer ontvangt elke lezer een schoone Album voor2oo zichtliaarten. Er zal ook eene prijslotcrij zijn tusschen de lezers van de Snoecks-Verhalen. Vraagtdc T'aflevering kosteloos; zij bevat allfi inlichtingen. Eenig depot voor- AalstBockhandel Daens- Mayart, Werf. terpen beschikbare oogst 1911 L.„, 194 a t95, Aug. - Sept. nieuwe oogst 2ro - Markt vast. maandblad der jonge Democraten van het arr. Aalst, kost 0,50 's jaarshet nummer van Sep tember zal een der bijzonderste zijn tot heden verschenen. Dat elk zich laat abonneeren 1 Hoe is 't met mij Goed, volgens staat, vandaag Dijnsdag Is het dagen dat ik hier aanlandde, hier te Sleydinge en er een stille zoete rust vond, in vrede en vrijheid, met meesterlijke geneeskundige hulp. Heb ik niet te lang gewacht naar Sleydinge te komen Me dunkt ja; na de lange Kamerzittingen, van io tot 7 4 8 ure, in dit heet wéér, daarbij al 't ander werk, gazetschrijverij, de ontvangsten thuis, op straat, op den tiein, al dat werk was met mijn krachten weg, doch alle menschen xien te veel uit en te weinig in ik, 69 jaar, aanzag mij als "ne reus, Ik dacht in Aalst te kunnen uitrusten, met wandelingskes langs den lieven Dender, met de goede Vrienden te bezoeken maar eilaas1 't was holi peerd, de karre breekt, ik moest reiszakken en el avanti naar Sleydinge, Voor hoelang O wie weet het Zoodra ik mag uitvliegen, ben ik weg. Ik lag neergeveld door den diabetus. Dlo ziekte komt van afbeuling der geesteskrachten ook door kommer, last en verdriet. Heb ik veel verdriet gehad Inwendig ja elks leven is een Kruisweg Paus, K -izer, Koning en Bedelaar zijn hier evennaar. Geen hert, zonder smert. Ja, ik moet het zeggen Die ge heime Samenzweringen tegen mij, tegen mijn Huisge zin en mijne loopbaan, die sluwe ondermijningen LASTER, LASTER, in honderde gazetten, door dnl- zende tongen Dat ik de Volkspartij verkocht heb aan de Katholieken dat ik bijeenkomsten heb gehad met Baron Louis de Bethune, met M. den Dekendat mijn zoon Franz een schoone plaats heeft in 't Ministerie, na zijnen Soldatendienstdat ik het ben die in dé XX' Siècle de Partijgenoten aanval dat de Boekjes VERRAAD geschreven zijn door de Democraten van DenderhatUem dat Van den Bruele brieven van ver raad in Zijnen zaak heef.-dat te Brugge nog ander bewijzen zijn. En meer ander afschuwelijke Leugens. Hoe is 't toch mogelijk 1 Wie vindt dat toch uit f Ik vraag het mij ook Wie vindt dat al uit Het is een helsche samenzweering den 15 Oogst te Bros se!, een Adderslang fluisterde er in d'ooren Er is bij Daens in zijn Huis een gr ooien dinni geweest van Pries ters -- Dat bedroett mij 't Is te zeggen, van den eenen kantLijden voor de Reehtvecrdigheid is een groote verhevene zaak al die woede valt op mij, omdat ik als vrije Kristen Demo- j kraat, het Kristen Onderwijs en het Volksrecht ver- j dedig, en ik lees in de Nav. ChristiHoe durtt ge kla- gen. mijn Zoon, overdenk wat ik, wat mijn heilige» geit-den hebben. Gij hebt nog niet gestreden tot bloedvergieten toe. Schoone woorden Inderdaad, die Nav. Chr. te weinig geleerd wordt. In 't Lijden is de Zegepraal I Ik ofter mijn le ven op voor de Kristene Volkspartijmaar van den anderen kant, doch ik schrijf deze regels rona 9 ure op den Boom neergeveld en een sofa er gaat over komst zijn uit Aalst; ik sta op en wandel al denkende en dubbende naar de Statie.. Een Boer mij zegt Gee- nen Regen 1 Voor 't Loof is het te Iaat. Nu heb ik ge daan tot morgen, mijn oud hooid mag rusteo maar als ik rond 8 ure de poort uitging, de Postbode mij voorbijsneuvelde per velo, riep M. de Volksvertegen, woordiger, er zijnveel Brieven voor u I. Addios I

De Werkman | 1911 | | pagina 1