Rampen Misdaden-Ongelukken j Kronijk der week De doodrijders /f Buitenland Mengelingen Bloedig gevecht te Aalst I Vreeselijk ongeluk te Couillet PRACTISCH. Liesje vraagt aan tafel om wat insectenpoeder. Wat wilt ge daarmeê? roept moeder verbaasd. Om in de soep te gooien. Die zit vol vliegen. Een misslag bekennen Is geen schande maar een eerwant het is een bewijs dat ge heden wijzer zijt dan gisteren. VERSCH. Huisvrouw. Ge weet dat ik altijd versche eieren moet hebben, ook 's win ters. Boertje. Zeker mevrouw, daarom heb ik ze al drie maanden voor u bewaard Het doek is voor ieder menscb gespan nen het beeld van zijn leven schildert hij er zelf op. EEN GOED MIDDEL. Zoontje tot zijn pa, met wien hij In Munchener bierhuis zit Vader, hoe kunt ge juist weten, wan neer ge dronken wordt Pa, die al een half dozijn potjes op heeft Ja, ziet ge jongen, als ik nu in plaats van die twee heeren, die daar ginds aan een tafeltje zitten er vier zie zitten, dan wordt 't mis. Zoontje Maar vader daar zit er maar één. Wilt ge een mensch beoordeelen, zoo hooi zijn oordeel over anderen. MET TE ROOKEN. Hoe heeft hii zijn fortuin gewonnen? Met rooken 1 Hij is de grootste roo- ker der wereld. 't Is onmogelijk Men kan niet rijk worden met rooken. Wat rookte hij Hespen. Rede en gevoel moeten de wachter» van den wil zijn. ENFANT TERIBLE. Gastvrouw (tot Karei, die met zijn ouders op een diner is). Maar goed eten, jongen, gij moet er nog van groeien. Karei. Ja, pa heeft gezegd eer wij hier naartoe gingen Gij moet maar voor twee eten, jongen als die lui bij ons zijn, eten ze voor vijf. Als het leven aan het dalen is, stijgen de herinneringen op uit het verleden. BOEKENom Fransch te leeren zonder MEESTFR 3,50 Zaterdag nacht is in de herberg van H. De Keghel, St Jobstraat, een erg gevecht ontstaan, tusschen eenige Aalstenaars ca een groep Duit- schers, werklieden van de fabriek Torley. Het gevecht ontstond door een Duitschman tegen een Aalstenaar, die vroeger gestraft was voor slagen gegevon te hebben aan een Duitsch meestergast. Seffens was het eene algemeene vechtpartij en de Duitschers trokken hunne messen en staken 3 en kerfden woedend onder de aanwezigen, zelfs trok een hunn-r zijn revolver en loste een schot. René Van Heddegem ontving een steek in den hals, C. De Petter een steek in den arm en een in de borst Vader De Petter is ook getroffen. De policie snelde ter plaats, waarop de Duit schers wegvluchtten. De toestand van René Van Heddegem was zeer erg en moest naar het gasthuis overgebracht worden. Maandag namiddag begaf het Parket zich naar het gasthuis om er de slachtoffers te ondervra gen. Ook de bijzonderste plichtigsn waren er ontboden. HAALTERT Hevig» brand Zondag morgend, rond 10 ure, ontstond brand op de wijk Deken, in de woning van landbou wer Van Wassenhove. Bliksemsnel sloegen de ▼lammen over tot de aanpalende schuren en stallen, alsook tot de woning van landbouwei Verbeiren. Hier ook stonden schuren en stallen in laaie vlam. Het was volstrekt onmogelijk iets te redden Vee, oogst, landalem, meubelen, kleederen, en*, bleven in de vlammen. Do schade is zeer aanzienlijk, doch door ver zekering gedekt. De oorzaak der ramp is onbe kend. Diefte te Gent In de woning van baronnes de Crombrugghe, wonende Coupure. i58, en welke op den buiten verblijft, waren dieven gedrongen en hadden een pak zilverwerk gereed gezet om dit den vol genden nacht te komen halen. Dit ziende, ver wittigde de bewaker de politie en toen verleden nacht te 1 u. 3o m. de ksrels hun buit kwamen halen, werden zij aangehouden en opgesloten. Zij hadden dievengerief bij zich Men west niet of er gestolen weid. Schrikkelijke zelfmoord Zondag morgen, ten 5 uur, toen een koopwa- rentrein aanreed op de niéuwe spoorweglijn van Muysen naar Hal, stelde een onbekende zich te midden der spoorbaan en schoot zich twee re volverkogels in het hoofd. De machinist, den Hein SBH -k.°- het lich am van den zelfmoordenaar, die op wre^de wijze werd ve-morzelJ. Het drama gebeurde voor de melkerjj der Drie Fonte.ynen, op het grondgebied van Ma- chelen. Men kende maandag de persoonlijkheid van den wanhopige nog niet. AntwerpenAanranding Zaterdag avond, rond 11 uur, is de genaamde Leontine Oomen, vrouw De Pot, winkelierster, wonende Volksstraat, dooi twee onbekende ke rels overvallen. Deze hebben de vrouw de armen eu beenen gebonden en gestolen een zakje met 60 frank, twee gouden ringen met diamantstee- nen, een paar gouden bellen met blauwen steen en een gouden uurwerk. VELSIQUE Schrikkelijk Ongeluk De landbouwer Felix Baele was zaterdag een dorscbmachien gaan halen. Thai» gekomen, spande hjj zijn paard uit. Het dier werd opeens woedend en bracht den ongelukkigen man een zoo geweldigen slag op het hoofd, dat de schedel verpletterd was. Een bijgeroepen geneesheer kon den man niet redden. Hij stierf eenige uren later, eene wedu we met acht kinders achterlatende. Cruyshautem. Gedood door den tram Maandag is aan de wijk Leeuwerke, een doo- delijk ongeluk gebeurd. De fruitkoopman, Remy Clauwaert, van Cruyshautem, 5o jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen, kwam langs den steenweg gegaan, toen de tram van Audenaarde naar Deinze aan- gesioomd kwam, en Clauwaert zoo schrikkelijk kwetste dat hij op den slag dood bleef. Een on derzoek is geopend, Exaarde Diefstal Tijdens de afwezigheid van landbouwer Pe trus Blanche, zijn zaterdag namiddag dieven in zijne woning gedrongen. Zij hebben eene kas opengebroken en eene som van 3ooo fr. buit ge maakt. Daders onbekend. Maandag avond werd de 56 jarige rente- nierster, Mej. Gardan, wonende Gewijde Boom straat, Biussel, bij hei oversteken van de Loui- salaan door een automobiel gegrepen en ver scheidene meters vrrmeegesleurd. Met zware kneuzingen op gansch het lichaam en gebroken linkerbeen, weid de arme vrouw opgenomen, en naar het St-Pietersgasihuiu ver voerd, alwaar zij in behandeling gebleven is. De policie der 6e afdeeling heeft een onderzoek geopend, ten einde vast te stellen wie voor dit ongeluk verantwoordelijk is. Maandag avond, werd M. Simon Wolf, Magdalei.astraat, 6a. Brussel, aldaar omvergere den door de automobiel van M. X,.., Wetstraat. Ilct slachtoffer werd zwaar gewond aan het been en den schedel, gekneusd op ganseh het lichaam. De policie opende ocmiddelijk een onderzoek om de verantwoordelijkheid vast te stellen. MONT-A-LEUX. Maandag morgen vond men Pieter V..., stoker, oud 58 jaar, wonend in de rue de l'Egalité, op het kerkhof verhangen aan het kruis geplant op het graf zijner vrouw. Sedert het afsterven dezer laatste gaf ds man, geboortig van Hooglede, kenteekens van krank zinnigheid. Zaterdag avond had in de werkhuizen Usines du Hainaut te Couillet, een vreeselijk ongeluk plaats. In de afdeeling der staalgieterijen maakten vier werklieden de laatste toebereidselen om be ginnen te gieten, toen eensklaps eene groote hoeveelheid kokend staal uit den smeltkroes ont snapte en de vier werklieden omringde. Spoedig snelde men de slachtoffers ter hulp twee hunner Emiel Miliau, 19 jaar oud, en Pieter Quintin, ai jaar oud, beiden ongehuwd en wo nende te Couillet, hadden reeds opgehouden te leven. Zij waren vreeselijk over heel hst lichaam verbrand. Een derde werkman Jan Mathieu, 33 jaar oud, Aalstenaar, doch wonende te Couillet, had erge brandwonden aan hoofd, borst en beenen, en is nog honderd meters ver geloopen. Zondag is hfj in de ijselijkste pijnen overleden. Hij laat eene weduwe en een kindje van 3 jaar achter. Het vierde slachtoffer, August Verbist, van Oplinter, doch ook te Couillet wonende, was erg verbrand aan hoofd en borst. Hij is ook zondag aan zijne wonden bezweken. EEN DURE HEN! De meid van den Pastoor van Bagnè- res de Bigorre, zocht 's avonds eene hen in eene schuur. Zij deelde bij onvoor zichtigheid het vuur aan het strooi en heel de schuur schoot in brand. De schade bedraagt 2000 fr. Boschbrand in Duitschland. Een kapitein der kanonniers met zijne troepen naar Landsberg gezonden, om den boschbrand te bestrijden, is met zijn peerd in de vlammen omgekomen men heeft zijn verkoold lijk nevens de ver brandde romp van het peerd gevonden, 100,000 MAN VERDRONKEN. leden maand het Yang-Ts? tdangclai vernield hebben, zijn niet minder dan 100,000 verdronken. Nog nooit hebben de overstroomingen zulke groote schade veroorzaakt in de provincies Anhui, waar er 93 p. h. der oogsten vernield zijn. OVERREDEN Te Jarnac Fr. heeft een ottomobiel, komende van Cognac, vrijdag den 29ja- jigen Teillet, stoker aan de Duurtspoor- wegen, omgeworpen en overreden. Met zware verwondingen werd het slachtoffer opgenomen en naar het gast huis vervoerd; aldaar is Teillet weldra overleden. TREINONTSPORING Een reizigerstrein is Zondag avond ontspoord op de lijn van Bordeaux naar Eymet, op drie kilometers afstand van de statie Duras. Zes reizigers bekwamen lichte kwetsuren. INSTORTING Vrijdag morgend waren werklieden bezig aan 't herstellen van den Eldorado- schouwburg te Zirra eensklaps werd een hevig gekraak gehoord. Een groot deel der oude gebouwen stoitte in, als ook een deel der nieuwe. Verscheidene werklieden werden on der de puinen bedolven. Men werkte heel den dag om de on gelukkige te redden doch bijna allen waren dood. 's Avonds had men 14 lijken gevonden. Men denkt dat er nog zijn, want in de naamafroeping der werklie den, ontbreken er nog een veertigtal. In 11 a 1 i op 't schoone meer Fiansimena is een plezierboot omgesla gen, 300 meters van het stiand, 't moet dus een groot water zijn; van de 17 Toe risten zijn er 13 verdronken. SCHRIKKELIJK GEVECHT Een gevecht had plaats tusschen vis- schers en gendarmen te Pondichery. Een brigadier werd nogal erg gewond, een ander gendarm is met een dolk doorboord geworden De gendarmen hebben op de betoo- gers geschoten en verscheidene dezer zijn gedood of gekwetst geworden. STEAMERS IN AANVARING. De steamers Cumberland en Heding j Hettman zijn bij Hamburg in aanvaring j gekomen. De Cumberland zonk. i VRIJDAG ben ik terug gekeerd uit 't kamp van Bever- loo 't is een kleine Stad van zand en boomen, in de on afzienbare Heide. Vruchteloos waren mijn oproepen naar Aalst, om te komen wippen. Niemand der Vrienden daagde op. ZATURDAG rond valavond ik ging wandelen langs heen onzen Rhyn een wilde woeste zwarte wolk mij deed terugkeeren barende stofwolken teeken van Regen; de Maan stond sedert eenige dagen vuil, teeken van Re gen de rook der Lokomotieven sloeg zijlingsteeken van Regen op ander tijden 't zou geregend hebben dat het gootmaar nu geen Regen te bekomen El Torridlo droog als poêr en heet als een forneis. Zelfde zaturuag een Mors subita ons leven aan een zijden draadje hangt M. De Koninck, de oudste Pohcieagent van Aalst, rond 3 ure een geraaktheid krijgt in zijn hoofdom 9 ure. dood. Bij Overheden en Bevolking was hij zeer geacht Aalst is de Stad van ons Land waar de Policie agente» het slechts betaald worden. Dit droef feit kan niemand loochenen. ZONDAG in Aalst en Denderhautem inhaling van der nieuwen Pastoor. Op Sint Jozefs-Parochie E. H. Puis sant, de derde Pastoor der Parochie een schoone Ir.n Stoet, om zoo te zeggen al de Huizen bevlagd, veel i-1 1. en beweginghartelijke ontvangst en de nieuwe H^r e; die den besten indruk maakte. Te Denderhautem i oude Bewaarders-Partij en een Volkspartij; bede \i- tijen bijna even sterk; de ROELANDÉRS die niets beters vroegen dan den nieuwen Pastoor plechtig en eerbiedig in te halen en hun Hulde die geweigerd werd... Is 't een Oorlogsverklaring Op een Parochie gelijk Denderhau tem, ik zou de Evenredigheid aanpreken, geen overheer- sching, elke Partij in den Raad, alle 4 jaar een andere Burgemeesterop 't Gemeentehuis prijskamp voor de Verheffing en de Welvaart der Gemeente... Over een aan tal jaren, op een Parochie aan Ter-Kameren-Bosch M. de Pastoor, Democraat in 't geheim, drukte zijn voldoening uit, omdat een der Onderwijzers hem gegroet had. En hier woJdt diepgemeinde eerbied verstooten... Kan het eenig voordeel bij brengen in de harten wrok te zaaien tegen Kerk en Geestelijk MAANDAG, ach, mijn krachten komen zoo langzaam terug, ik zou moeten volkomen uitrusten en 't is onmoge lijk. Veertien dagen heb ik in 't water gelegen te Sley-" dinge, bijna een week in 't zand der Heide, nu vooreenigt dagen aan de Zee... De Lafaards, die mij zoo wreed hardnekkig beliegen en belasteren, zullen weêr strooien Daens is aan Zee met 't geld der Kathollel Hunne woede tegen mij kent geene palen en z'hel Kreemers in hunnen dienst... Daens is bij den go vriend M. Gilliard, die hier een Villa heeft en mij kosl loos verblijf, tafel en logist geeft. Die het goede doet, he goede ontmoetik ondervinde het gedurig. MAANDAG AVOND Hoe zacht, hoe schoon, h<y lief hier aan de Zee, de oogen rusten hier en behagen.. Ziet in de verte de Zon die ondergaat in kleuren en tafe reelen van onbeschrijfbare schoonheid. Die Zon, dat eei en machtig Licht, wie begrijpt er iets van Als wij di Schepsel niet kunnen begrijpen, hoe willen wij dan de Schepper begrijpen I Mij werd zondag verzekerd di m. Miohoia r,p 7ijn Mooting go7?gd heeftAls er '/ie Gd. bestaat dat hij zich tooneAch, mensch wie gij ook zijt hoe dom en hoe arm zijt gij in uw trotschheid 1 DiJNSDAG MORGEND, 6 1/2 Een blauwe helder lucht de Noordzee bijna bladstil. Na een bezoek aai 't Kerkje nabij <Je Zee en een kort gebed voor Familie ei Vrienden, (ach ik denk hierHoe gelukkig vervolgd e gelasterd te worden voor ons oud en duurbaar kristen eloofIk zie aan 't s'rand een man van rond de 50 jaai een Landsman. Schoon weer, Vriend. doch veroorzaakt door de miskenning van de) Kristen geest, en Volksverdrukking, zooals w; nu bestatigen te Meldert. Voortgaande me Meldert, over die wandaad liepen eenigen tij< geruchten van grouwel en rouwel, dan werd e over gezwegen, dan liep de mare der dood vai die ongelukkige Dochter. Nog beterde dood dan de schande, bc merkte Van Dyck. Is het wonder, zei Rubens dat het Kris tene Geloof verflauwt, als men zulke stukkei hoort. Inderdaad, Heeren, diep te betreuren ziji zulke misdaden, welke dan ook voor onvermij delijk gevolg hebben het gezag der Overhedei te ondermijnen. Korts nadien hoorde men van aanrandingei door een Rooversbende, het was de jongi Boer die wraak kwam nemen, verscheide man nen had hij daartoe aangeworven werkend lui laat hij gerustniemand die naar Moorse of naar Afflighem komt, wordt door zijn bendi gehinderd het zijn enkel de rijke lui en d Eelmans die naar 't Kasteel van Meldert gaai of er vandaan komen, die de baan worden afge legd na ze berooid te hebben van hun geld ei kleinooden, worden hen de volgende woordei toegestuurd Burkos zal niet rusten of zijn dol 1 moet geplant zijn in de borst van den Baron vai Melderthij weet best om welke gruweldaad. En dit duurt reeds, vroeg Van Dyck I Verscheide jaren. Den Baron doet geen verweer Schromelijk, Heeren, in 't woud, op banen en wegen, in 't omliggende, dag en nacht, hfi heeft op 't hoofd van Burkos 5oo guld. gesteld; doch onmogelijk iets te ontwaren; na eiken aanslag is Burkos verdwenen als rook maat dadelijk nadien treedt hij terug op het tooneel J doch ik vrees, ik vrees voor den aimen jongen, mijn goede Vriend en ook voor zijne brave Fa^ milie die reeds zooveel te bezuren heeft gehad vroeg of laat wordt zij het slachtoffer van een wilde wraakneming. En moest de Baron van

De Werkman | 1911 | | pagina 2