4 1 Rampen Misdaden-Ongelukken j Buitenland RUSLAND. jir-iS Vicugd. Mengelingen Gedachten. De doodrijders /j Orde-roeping Janson. Zaak-Autwerpen Waarom er in België eene Vrije Christene Volkspartij moet bestaan. Al dikwijls in dees droevig dal ontsteekt men vreugdevier, al dikwijls maakt men groot geschal van roepen en getier, maar dikwijls blijft het herte koud bij 't hoogste van de vreugd, want 't geen daar beter wezen zoud, ontbreekt er, 't is de deugd. De deugd, die 't al zoo geestig maakt dat leeft en roeren kan de deugd, die alle smerten staakt, blijft dikwijls ver daar van. Guido Gezelle. GAUW GEDAAN. Kok, in eethuis aan de stade. Sak- kertwee 1 Nu is al 't vleesch aangebrandl Hotelhouder Dat is niks... Zet op de kaartRagout la frangaise dan denken de menschen dat het zoo moet zijn. OP 'T TRIBUNAAL. Rechter. Leven uw Ouders nog Beschuldigde. Mijn vader is dood. Rechter. Zoo en wat is uw Moe der Beschuldigde. Weduwe... NIET NOODIG. Madame. Mie, alvorens het fijne linnengoed te strijken, moet ge het strijk ijzer op een ruw stuk goed probeeren, opdat ge het linnengoed niet zoudt ver branden. Mie. Dat is volstrekt niet noodig, madame ik riek het toch seffens of het goed verbrandt of niet. Alles wordt duurder. Dezer dagen moest voor een Oosten- rijksche rechtbank een bierknecht ver schijnen, die aan een buurvrouw een oorvijg had toegediend. De man bekende, doch zeide een goede reden gehad te hebben. De rechter en de aanklaagster bestreden zulks. Voor een oorvijg kon nooit een goede reden bestaan. De rechter trachtte de beide partijen tot verzoening le brengen, doch mocht daarmee geen succes behalen. Toen moest het vonnis dus wel komen en de rechter veroordeelde tot 20 kronen. Aangeklaagde (verbouwereerd) Wat... twintig kronen Zooveel Ik dacht dat een oorvijg maar 5 kronen kostte. RechterDan verkeerd gij in dwaling. Aangeklaagde dat zal wel zoo zijn, alles is duurder geworden tegenwoordig Een gulle lach daverde door de rechts zaal. EEN ZONDERLING HOTEL. Een Ain rikaansch Hotelhouder heeft zijn hotel Per aag gedoopt. Eiken morgen wordt aan de gasten de rekening aangeboden benevens een zakje met zoo veel nummers er in als er gasten zijn. leder der gasten trekt een nummer die 't hoogste trekt, krijgt den geheelen dag kost, inwoning en bediening vrij en nog geld op den hoop toe. Men zegt dat het hotel uitstekende affaires doet't is te geiooven De Amerikanen inden alles uit! Zeggen wat men denkt is gemakkelij ker dan doen wat men zegt. Ouderdom ontstaat niet slechts door het gewicht der jaren maar vooral door het gewicht der droeve uren. Waar vriendschap de grondslag uit maak daar veth.ft zich de lempel van het waar geluk. De domme denkt er over na wat hij gezegd-heeft, de wijze over hetgeen l.ij zeggen zal. Dat ze hun zeiven laten doodschieten d:e daarmtê leven moeten I zei Jan Bres- geer, en hij vluchtte 'l vendei. Spreken is zilver, zwijgen is goud. BORSTBEKE,Droef en wreed gevalIn de Patriotb van Zaturdag stond dat het Zoontje van Mr Notaris De Vuyst, 6 jaar, al spelende verdronken is in den vijver van 's Vaders Hof. NINOVE. Is 't waar dat er te Ninove in gebroken is bij M. De Mol en gestolen eene som van iooo f?. plus juwcelen en zilverwerk De wakkere Policie-Commissaris zal er rap achter zijn. Gent. Kind verbrand. M Baete, beenhouwer, Kortrijkschestraat, had een pot gesmolten vet op de grond gezet. Zijn 5 jarig zoontje kwam toegeloopen en viel in 't vet. Het kindje is erg verbrand, zijn toestand is hopeloos. Temsche. De petrol. Maandag morgend, toen Leonie Lievens, oud 47 jaar, vrouw Van Hoeymeylen Domein, wo nende in de Vlietstraat, hare stoof wilde doen branden btj middel van petrool, ontplofte de kan. Hare kleederen vatten vuur, zoodat zij al bran dende. zich op straat ten gronde lag te wentelen. Niettegenstaande de hulp der geburen, is zij fge- vaarlijk verbrand naar het gasthuis overgebracht. Brussel. Overreden Zekere F. R. 3a jaar, van St Gilles, wilde maandag de Munthoistraat doorgaan, doch werd omgeworpen door den elektrieken tram. De ongelukkige werd in hopeloozen toestand naar 't gasthuis vervoerd. Schaarbeek. Kind verdronken. De iweejaiige zoon van Mad. G.., uit de Steen ovenstraat, is Maandag avond in eenen emmer verdronken. De moeder had haar zoon eenige oogenblikken alleen gelaten. Gedurende hare afwezigheid was de kleine met het hoofd eerst in een emmer wa ter gevallen. Toen de moeder terug binnenkwam snelde zij haar kind onmiddelijk ter hulp, doch de kleine had reeds het bewustzijn verloren en niettegenstaande alle zorgen overleed bet kindje weldra. De wanhoop der bedroefde moeder is onbe schrijfelijk. Hamme Diefstal. Zondag morgend, bestatigde de vrouw van Hemi Wind-y, landarbeider en herbergier, wo nende Bmekstraat, dat uit haar kofferke, dat aan den muur hing, eene som gestolen was van onge veer i5o fr. Eene klacht is bij de policie gedaan. Spoorwegongeluk te Puurs Zondag morgend kwam in de Statie van Puers den tre'.n Mechelen Terneuzen om 6,38. Op de zelfde lijn stond den trein Antweipen-Dender- mondc-Ger r. Gewoonlijk blijft dezen trein op een afstand van een 20 tal merers achter den ande ren trein, doch toen de machinist wilde stoppen, bemerkte hij dat de remmer niet werkten en de !rein vloog met groote snelheid op den anderen. Een vreeselijke botsing had plaats, 5o perso nen zijn gekwetst. De stoffelijke schade is zeer groot. Ad t werpen. Brand. Brand is ontstaan aan boord van den stoomer Lutzow. De bemanning kon den brand niet blusschen en de pompiers werden ter plaats ge roepen. Het vuur hernam korten tijd nadien en 's a- vonds brandde het vuur nog. De schade is zeer groot. Calmpthout. Doodelijk ongeluk. Zondag, 9 i/a uur, werd V. L. 55 jaar, werk man aan den ijzerenweg, tusschen de statie van Calmpthout en de barreel der Acht-Zaligheden, door de express van Esschen, komend van Ant werpen, omgeworpen en gansch vermorzeld. Brugge. Treinbotsing. Zaterdag botste de sneltrein, Brussel-Oostende op een mincsuvreerenden trein, in de statie van Brugi «O Ecj schrikkelijke botsing had plaats, maar ge lukkig zijn er geen menschenlevens te betreuren. De remdraaier van den sneltrein alleen is licht gewond. Vier wagons van den koopwarentrein werden uit het spoor geslingerd en verbrijzeld. De stoffe lijke schade is zeer groot. GENT. Vrijdag avond is op de St jacob- plaats, A. Van Daele, 76 jaar, door een otto overreden. Hij werd erg gekwetst en naar 't gasthuis vervoerd. LOMMEL. Op de weg van Lommei naar Moll is vrijdag de ottomobiel van M. Spanoghe tegen een boom gereden. Tweo damen die in de ottomobiel zaten, bekwamen erge wonden. De geleider is ook erg gekwetst. LAKEN. Zondag namiddag is op de Hou- balaan een ottomobiel tegen een gevel gereden. De geleider E. L. en B. beiden van Antwerpen, werden op den grond geworpen. De eerste had het rechterbeen gebroken en kwetsuren aan het hoofd, den tweede ook erg gewond. MOLENBEEK. Maandag werd een oude vrouw, 68 jaai, op de Leopold II laan door een o co- axi omgew,rpen. Men nam haar op met den In.ke arm en verscheidene ribben gebroken kntuziogei. op gansch 't lichaam. Edingen. Hoofdverp'.etterd. De ki.echi van den landbouwer De Cock reed Maandag me een zWoargeladeu wagen naai h-t vela Eensklaps veiloor de man het evenwicht tnr.ilue ouuti de wielen. L'e ongelukkige weid het h-Kifd verpletterd en bleef op den slag dood. Hij laat eene weduwe met verscheidene^kinderen achter. NAMEN. 't Is te zeggen Een Parochie daartegen, kinderen die vuurke maakten en de kleine Radu, oud 4 jaar geraakte in brand, zoo erg dat de dood erop volgde. Eugis. Ongeluk In de mijnen van Genly werd maandag een smeerder, Th. Haes, 44 jaar, in een raderwerk medegesleept en vreeselijk verpletterd. Toen men de machien kon stille leggen, had de ongelukkige reeds opgehouden te leven. Neuville-en-Terrain. Beslag op een automobiel. Men is eindelijk de automob:el meester gewor den waarmede aanhoudend tabak uit België in Frankrijk werd gesmokkeld. De twee personen, die er zich op bevonden, namen de vlucht. Een werd aangehouden. De automobiel heeft eene waarde van 3o,ooo fr. en bevatte 1400 kilo's tabab, eener waarde van 16 a5o fr. De aangehoudeu geleider is geboren te Vormezeele en woont te Rijssel. Een Belg verongelukt in Fransch-Vlaanderen. De 44 jarige Karei Beeuwosart, steenbakker, wonende te Rousselare, werkzaam bij M. Louis De Cottignie, te Mouvaux (Fransch-Vlaanderen), keerde per rijwiel huiswaarts. Gekomen op den hoek der Nieuwe laan en den BonDetsweg, bleef zijn rijwiel tusschen de rig- gels zit'en, waardoor hij ten gronde vit 1. juist op het oogenblik dat een tramrijtuig in volle snel heid kwam aangereden. De wattman sloot oogen- blikkeiijk de remmer, doch te laat de ongeluk kige steenbakker werd door het zwaar rijtuig overreden. Voorbijgangers snelden toe, doch men moest het tramrijtuig opheffen om het slachtoffer te verlossen. Karei Beeuwosart die erg aan het hoofd gewond was werd in eene naburige woning gedragen, waar een geneesheer vaststelde dat het slachtoffer den schedel ingedrukt en op de slag gedood werd. Beeuwosart was gehuwd en vader van een kind. Te BELFORT, Frankrijk, is een militairen trein gebotseld. 20 Artilleurs gewond en een Soldaatje den schedel geborsten. Door Smerdis van huishouderij heeft een Dansmeester te Parijs een Vrouw bijna doodgeschoten, uit Liefde. Een concurrent van vrije Liefde werd door hem gekwetst. EEN WREED GEVAL in Morat, Zwitserland, schoon niet altijd goed is in die schoone streek, een rijke heer ging uit spelevaren met zijn kleinzoontje, 't kind viel in 't water, de schoonvader kon het redden, maar hij zonk en ver dronk. Welke bittere smart NEW-YORK Door middel van dinamiet. deden die ven de groote brandkast springen in de Succursaal der Bank van Montreal en namen 1 millioen 230 duizend franken mede. Dan namen zij de vlucht. Men heeft geen spoor van hen. RIJSSEL Vijf gemaskeerde bandieten drongen in de Pastorij der St Rochuskerk te Roucq. Zij joegen de meid schrik aan en deden de pastoor roepen. Onder bedrei gingen met hunne revolvers eischten zij feld van den pastoor. Deze was een loek man, sprong op hen en de schel men namen de vlucht zonder iets mede te nemen. VLIEGER DOODGEVALLEN Dinsdag avond is de Fransche luite nantvlieger Chautard, van de koloniale artillerie, bij de vliegschool te Villacou- blay op drie meters boven den grond met zijn vliegtuig omgeslagen. De officier brak de ruggegraat. SCHRIKKELIJK DRAMA. Te Hannever heeft Dinsdag nacht een werkman zijne vrouw en zijne vijf kinde ren met een scheermes de keel doorge sneden en zich dan opgehangen. Men denkt dat hij in een aanval van zinne loosheid gehandeld heeft. HET MUSEUM VAN DEN LOUVRE TE PARIJS. M. Pujalet, de nieuwe {bestuurder der nationale museums, heeft den inventaris van het Louvre-museum opgemaakt, en bevonden dat er niet min dan 323 schil derijen ontbreken. Men weet niet waar zij gebleven zijn KERK AFGEBRAND. Dinsdag nacht zijn te R'>ssem (Holl.), in de Bommelerwaard de R. K. kerk en de daaraan grenzende pastorij geheel af gebrand. Het is een vaste gewoonte in de Kamer als iemand woorden uiispreekt die in de Kamer niet gedoogd worden, dat men hem tot de orde roept. Daar is schande noch f boet bij. Zekeien dag de zitting was terapeestig geweest ze raakte op haar eindeik was eens beneden gegaan bij M. Van Haalstterug in de Kamer komende, ik hoor dat er bij naamafroeping gestemd wordtvan niets wetende ik onthoud mij... Nu 1* Wat aan anderen verboden is, moet het toegelaten worden aan M. Janson 2* Heb ik door mijn onthouding het Ministerie gered, gelijk dolzin nig geschreven is DE ZAAK-ANTWERPEN. Minister Schollaert wordt door de Kunstwereld van Antwerpen ui'genoodigd hij gaat er heen 's avonds is hij op een Banket, met aller hande Hteren, van alle Gezindheden. Rond den avond, twee Socialisten gaan 2 300 man bijeentrommelen, ze koinen huilen en schreeuwen als Wildemans; als de Mi nister naar de Statie gaat, ze jagen hem beestje, ze zou den hem willen overrompelen... Liberalen en Socialisten maakten obstruksie tegen de Schoolwet; wij niet, zoo had ons Congres beslisthet eerste woord van Liberalen was: Zoo handelen is schandalig 1 doch nadien maken ze chorus om die schandaalderij goed te keuren... En omdat ik die straatverkerij niet kan goedkeuren, ik houde het Ministerie recht!!!???, leven van Minister Stolypinne hij was op een Feest en er is naar hem geschoten door een bekeerden Israëliettwee kogels troffen den Minister in de zijde en in den buik hij viel neer, doodelijk getroffen.. Komt hij er door 't zal 'ne rare luk zijn. Ze spreken van helsche moordtuigen, in het Keizerlijk Paleis... Zou dat bloedig spel herbeginnen? Een oude Vrouw, namelijk Maria Svavervna zou In 't Pa leis gekomen zijn, met een klein kasken in 't welk eene remedie voor de Keizerinne. Men vond erin eene spring- bom. De oude Boerlnne is niet meer gezien. In MOS- COU is aangehouden de Russische Prins Duroussoff, oud-Meester van 't Keizerlijk Huis en geprofesten dief. Onlangs verkocht hij voor 100,000 fr. Boomen die hem niet toebehoorden en streek 't geld op later voor 2 mil lioen fr. Boomen en kreeg op rekening 500,000 fr.. De Prins en zijn Bediende werden aangehouden, als zij Rus land gingen verlaten. Het Belgisch Volk is godsdienstig en bemint de vrij heid. De Vlaming vooral wil noch vrijdenker noch godde- looze zijn, maar hij duldt ook geene slavernij. Op vele plaatsen hebben de armoede en 't gebrek dat fier en nationaal karakter verzwakt, maar de grond der natuur is toch dezelfde gebleven en daaruit komt dat eene Vrije Chri6tene Volkspartij zoo wel overeenstemt met de verlangens van 't Vlaamsche Volk. De Vlaming heeft gezond oordeel en hij is practiach hij laat zich niet verblinden dooi de schoone droomerijen van 't Socialisme, door de onmogelijke gelijkheid en de gemeenzaamheid van goederen welke die revolutionnaire Partij als hoogste doelwit heeft. Het Vlaamsche Volk zal dus nooit Socialist zijn, revo- lutionnair en goddeloos. dompelen de Baron van Meldert mocht nog zoo valsch en zoo wreed gehandeld hebben aan Buikos was het niet, van wraak te nemen de wraak is zoetdoch de nasmaak is bitter. En de toekomst Achtervolgd als een wild dier, hij en zijn mannen, vermoord in een gevecht of gevangen en opgehangen. Is een Schelmstuk hersteld met er nog mis daden bij te voegen Uw jong leven is het niet meer waard I Mijn leven, somberde Burkos, ik houde er niet aan alle geluk is voor mij vervlogen. En uw Familie Uw Vader, uwe Moeder, uwe Zusters en Broeders, gij versmart en ver kort hun leven. Toen wilde Burkos spreken, maar een krop in de keel deed de woorden versterven Toen nam Van Dyck de hand van den jonge ling in de zijne en drukte ze warm en teeder: Jongeling, zegde hij, de oogenblikken van heden zijn eenig en kostbaarkom met mij, kom mede. Waar Waar I Naar 't Klooster Afflighem, alwaar de Va der van den Verloren Zoon u verwacht. M>j verwachtEn mijne kameraden I Daar zal voor gezorgd worden, als ze wil len. Jongeling, het is de goede God die mij, Schilder Van Dyck u zendt... Zeg JA, ik bid het u... Wees niet ongerust over uwe kamera den, zeg JA. Na eenige dagen ge vaart met mij de Zee over, naar Londen, ge wordt mijn Leerling, gij, de Leerling van Van Dyck... Van nu at ge zijt mijn Vriend, mijn Broeder; de Abt van Affli ghem verhaalde ons uwe ongelukken. En zij zij Zij, uwe Geliefde, is als Martelares in den Hemel, bij den al machtigen God. Een ij8elijke schreeuw van smart en wanhoop; dikke heete tranen uit d'oogen van Burkos rol lende Dood dood 1 dood 1 brulde hij. O God, ik

De Werkman | 1911 | | pagina 2