t Rampen Misdaden-Ongelukken Buitenland Mengelingen Gedachten. De doodrijders ff i De Moord van Vesinet Belangrijke onthullingen. In dil drama van Vesinet-Lede ziel nien klaarDoor de Ondeugd komt meer droefheid in de Fami- liën dan door Ziekten en Armoede KENTEEKEN. Zoo, zooUw vrouw is verdwenen. Hoe ziet ze er uit Ze is niet groot en niet klein, en ze ziet er drij jaar jonger uit dan ze eigent- lijk Is. EEN SUKKELAAR. Bedeljongen. Een aalmoes, als 't u belieft. Ik ben een arme wees mijn va der heeft zijn arm gebroken, en ligt in gasthuis mijn moeder zit in 't zothuis, en als ik geen centen naar huis breng, slaan ze mij half dood. OP DE KERMIS. Pier van Sussen was op de Kermis ge weest om zich wat te amuseeren. Was het nog al plezierig zei Jaaks- ken Dat geloof ik Op drie plaatsen t« gelijk was men aan het vechten. Waart gij er ook tusschen Ik heb een bitje meegedaan. Hebt gij geen rammel gehad? Ik had er nog zoo erg niet opgelet, maar de doktoor zeieen blauw oog, een hals gebroken, een knieschijf uiteen, twee ribben verzeerd, mijnen knoesel verstuikt en een groot gat in mijnen kop. Jaaksken. Dan hebt gij nog ge luk gehad 1... ONTWIJFELBAAR. Professor. Wat zou er wel gebeurd zijn, indien Wallenstein niet vermoord was Candidaat. Ik denk zoo, professor, dat hij dan wel later zou gestorven zijn. De rijkste mensch is hij die na de plich ten van zijn eigen leven in alle opzichten te hebben veruld, door zijn persoon en zijn vermogen den heilzaamsten invloed uitoefent op het leven van anderen. De nederigheid van velen is dikwijls verborgen hoogmoed, die speculeert op de rechtschapenheid van zijn medemen- schen. Geven is beter dan nemen, vooral als er kwestie is van werk. Gedenk ten allen tijde eerst uw plich ten en dan uw rechten. Een nederig hart is altijd blijde. Goede manieren veredelen en veraan genamen het maatschappelijk leven. De deugd zelfs wordt hinderlijk, wan neer zij zich op afstootende wijze open baart. Niet ons denken, maar ons doen is ten slotte het belangrijkste. Wie zijn gsheele leven nuttig heef ge werkt heeft hierdoor zijn levenstaak vol bracht en... dit goede werk zal hem volgen omdat het tot zijn voordeel zal spreken. Wie zijn gehede leven onnuttig heeft doorgebracht... dit plichtverzuim is geen goed werk, het is een schandelijk werk, en zal spreken tot zijn nadeel. BOEKENom Fransch te leeren zonder MEESTF.R 3.5° Aalst. Dief aangehouden Dijnsdag namiddag kwam een kerel in de Kapel der EE. PP. Tezuieten, en denkende dat hij alleen was, knipte hij een paar kandelabers waarmede hij wilde vertrekken. De koster had het echter gezien, sprong op ^den dief en hield hem in bedwang tot bij de aankomst der poli- cie. Hij werd dan in verzekerde bewaring ge bracht. De dief beweert zekere Kamiel C.... te rijn en te Ledeberg en te Brussel gewoond te hebben. Hij beweert ook dat üet slechts de eerste maal is dal hij te Aalst komt. I >enderhautem Diefstaf Zondag a vont', terwijl Andié Capiau, met zijn familie naar Kei kx :en was, hebben ongekende dieven do deur uitgenomen en zijn zoo in huis gedrongen, alwaar zij alles doorsnuffeld hebben en eene som van 410 fr. gestolen hebbtn. De daders zijn onbekend, Ronse. Ongeluk. De werkman J. De Jonghe, oud 18 jaar, wer kende in eene spinnerij der stad, werd de hand tusschen draaiende cylinders gevat en vermor zeld. Een dokter verzorgde het slachtoffer onmid- delijk. DRAMA DER DRONKENSCHAP# Maandag avond, rond 7 ure, kwam een werk man, wonende in de Biogniezstraat, te Kure- ghem. dronken naar huis. Hij zocht twist met zij e vt.juw, die een 5o ial jaren oud is. Wat »r eigenlijk vootviei, weet men niet. Hun 4 jarig kindje was de eenige getuige van het too- neel. Wat er ook weze. De man nam zijne vrouw op en zwierde ze uit het venster van de kamer die op het derde veidiep gelegen is. De arme vrouw ging met het hoofd tegen een scheidingsmuur botsen met zulk geweld dat haar hoofd openbarstte. Zij werd op den slag gedood. De policie werd verwittigd. Erg ongeluk te Brussel. Het 6 jarig zoontje van de echtgenooten T. Jampens, Briefdragerstraat, werd Zondag in de Graaf van Vlaanderenstraas door een brouwers- wagen omgeworpen. De wielen rolden over zijn lichaam, de toestand is zeer erg. Brussel. Kind levend verbrand. Zondag avond, tijdens de afwezigheid van hare ouders, stak Theresia Bourland, 8 jaar, stekjes en deelde het vuur mede aan hare kleederen. Het kind stond weldra in laai vlam en liep naar de geburen. Toen dezen het vuur uitgedoofd had den, was het kindje al zeer erg verbrand. Haren toestand is hopeloos. St-Joost-ten Noode. Een zinnelooze schiet op de agenten. Eene zinn-looze die door twee agenten moest naar het zinnelooze gesticht gebracht wordenr werd bij hunne aankomst zeer boos, zoodanig, dat zij een ie vol ver van groot kaliber nam en naar de agenten schoot. Men kon haar met moeite overmeesu ren. Elsene. Erg ongeval. Een 10 jarig meisje Anna Nindeput, bevond zich Zondag op hei foorplein der St Kruisplaats op een tou er, Zij verloor het evenwicht, en viel van eene hoogte van 10 meters. Het kind wreed gewond, werd naar 't gasthuis gebracht, waar het eenige oogenblikken later overleed. St- Gillis. Verstikt. Zondag avond was de 47 jarige Antoon De Greef, die met zijDe familie op het tweede ver diep van een huis der Veisterkingenstraat woont, thuis gekomen. Wat eten willen verwarmen had hij de gas opengezet, maar niet ontstoken. Daarna legde hij zich in zijn bed. Toen de vrouw te huis kwam, vond zij haar man dood. Hij was verstikt. St-Gillis. Droevig ongeval. Zaterdag avond is de 55 jarige voermaD, L. Goossens, in de statie onder een wagon geraakt en de bcenen en armen verpletterd. Hij wierd naar 'i S'-Picter gas'huis gebracht en is korts na dien overleden. Schrikkelijke ramp op de Schelde. Zondag morgend rond 3 ure, had op de Schelde aan het c Mozei.-gat te Hemixem eene botsing, veroorzaakt ooor den mist, plaats tusschen de toogbooi Vilvoorde en he: binneschip t Flo ra. De 0 Flora.» was bewoond door do echtge nooten Adriaenssens en hunne 2 kinderkens van 4 en 2 jaar. «*.Schipper Adriaenssens bevond zich als de hotsing plaats had op het dek aan den voorste ven, de vrouw stond met een kindje op den arm aan het roer. De bewoners van de t Vilvoorde riepen tot de echtgenooten op hunnen boot te springen. Maar terwijl de vrouw om haar ander kindje liep, die nog beneden was, zonk het schip, de vier leden der familie Andnaensse»s mede slee- pend. Ondanks de pogingen door de schippers aan gewend is niet een lid de |familie kunnen gered worden. De lijken zijn nog niet gevonden. Antwerpen. Erg ongeluk. Een spoor weg wei kman, Willem Laureys, 68 j =ar oud, wonende Rupelstraat, werd Maan dag in de groote statie door eene reeks verspo- rende waggons omgeworpen. De ongelukkige werd den rechtervoet afgesneden. Hij is ter ver zorging naar het krijgsgashuis overgebracht. Ongeval op een schip, Aan boord van een stoomboot liggende aan nummer 26 van het Aziadok, geraakte een hijsch (planken los en kwam terecht op den dokwerken B. Adriaens, 5y jaar oud, wonende Sint Laza russtraat, i3. Met verwondingen aan het hoofd, den hals en rechterschouder, werd de ongelukkige naar het St-Camillusgesticht overgebracht. Overreden. Vrijdag morgend, werd een 74 jarige ouder ling, Jaak Storms, wonende Momenstraat, te Borgerhout, aan den hoek der Pelikaanstraat, i door eene brouwerskar omvergeworpen en over- j reden. De arme man werd de beide beenen ver- pletterd en moest in hopeloozen toestand naar het gas", huis overgebracht worden, I Leerne. Doodelijk tramongeluk. Zondag a vond had op de baan Genl-Nevele een vreeselijk ongeluk plaats. De laatste stoom tram, die om g ure uit Gent naar Nevele vertrekt was rond 10 ure tusschen Vosselaere gen Nevele gekomen, toen daar zekere De Rooze, 40 jaar oud, vader eens huisgezins, door de lokomotief van den tram werd verrast en in stukken gere den. De zoon van het slachtoffer, die met twee ge zellen nabü de plaats voorbij kwam, en niet {jvre- tende waarom de stoomtram stopte, ging zien wat er gaande was. Men begrijpt zijne diepge- gevoelde smart, toen hij het ijselljk verminkte lijk van zynen vader te aanschouwen kreeg. Het slachtoffer woonde te Leerne. Tongeren. Vreeselijk ongeluk. Woensdag namiddag, is op de baan naar Free- ren, een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een voer man, Heuri F..., reed met een zwaar geladen wagen huiswaarts, toen hij eensklaps een luiden schreeuw hoorde. De voerman hield zijn wagen stil en ging zien. Een knaapje 27 maanden oud, was door een der achterwielen het hoofd verplet terd geworden. ANDERLECHT. Het 3 1/2 jarig zoontje, van de echtgenooten Hendrickx, wonende Way- ezplaats, is Zaterdag door een automobiel over reden en gedood. SCHAARBEEK. Een wielrijder Jan T..., reed in volle vaart naar de Louisalaan, juist snelde een auto aan, toebehooreude aan M. L... van Gent. Het zware machien reed over d wielrijder. Hij werd erg gewond en naar 't Gasthuis ver voerd. MARC HE. Tusschen Laroche en Frai- ture, reed Zaterdag de automobiel van den inge- neur Stevart tegen een boom. De inzittenden werden uit het voertuig geslin gerd, M. Stèvart brak een arm, Mm en hare doch ter werden zeer erg gewond. BRUSSEL. Mev. A. Van der Haegen, 42 jaar, wonende Vlaamsche steenweg, werd Zaterdag op de Kruidtuinlaan door een automo biel omgeworpen, ij bekwam erge kwetsuren, ANDENNE. Mijnheer O..., van Andenne, reed Maandag per automobiel op de weg van Burdinoe. Op dit oogenbllk wilde Dechamps. 80 jaar, de baan overgaan. De chauffeur kon zijn machien niet stil leggen, en de ouderling werd door den auto overreden. Hij is kort nadien overleden. Luik. Ongeluk. In de koolmijn Espèrance, had Zaterdag eene instorting plaats, in eene galery. Denis Huybrecht, 16 jaar, werd onder de neervallende kolenmassa bedolven. Toen zijne werkgezellen hem hadden verlost, had de arme jongeling reeds opgehouden to leren. BRESCIA. Een ontploffing had plaats in een fa briek te Montecniari. Men hoorde de ontploffing verscheidene meters ver. Er zijn 6 dooden en 16 gekwetsten. MARSEILLE. Viijdag is Marseille en omstreken door een groot orkaan geteisterd geworden. Zaterdag morgend had de storm het top punt bereikt. In de haven zijn 5 vaartui gen gezonken. NEW-YORK. Vlieger Frank Miller, werd onder zijn vliegtoestel te Twy verkoold. Zijn brand stofvergaarbak was ontploft. Vlieger Castellanee werd te Mans- field gedood, zijn twee tweedekker viel van 4000 voet hoogte. SOFFIA. Tijdens eene vertooning 'op een foor- Elein, is de barak van een (Goochelaar in J rand geschoten. De vlammen breidden I zich met eene groote snelheid uit, j 47 personen werden erg verbrand, zeven bezweken aan de schrikkelijk pijnen. 1 SCRIKKELIJKEN HONGERSNOOD. In Oostelijk Siberië beerscht eene ver schrikkelijke hongersnood. Ruim twee honderd vijftig duizend menschen wor den door het gouvernement gevoed de i toestand is hopeloos. De zaak is lang verborgen gebleven, door dit onder zoek in Frankrijk. Eindelijk zijn de stukken bekend gemaakt. Ziehier wat Margaretha De Bock verklaard heeft den 20 Juli 1911: Hare Ouders houden herberg te LedeJoris, een Brouwerszoon kwam er dikwijls en bleef er langhij maakte 't hoofd zot der jonge Dochterze ging met hem naar Brussel wonen al zwierende was hij rap zijn geld kwijt en ze moest er voor hem werken. Ondertusschen kreeg Joris kennis met den Rentenier Vermeirsch, een zeergemelne vent, die een Villa bewoon! te Vesinet, bij Parijs het ging zoo ver dat Joris met zijn geliefde(l?) op die Villa gingen wonen en ziehier de ge volgen van dien vuilen hutsepot De oude rijke Rente' ier was naar Belgenland om 't gele van zijn Pachten en Renten. Den 30 Maart 1910 moes hij terugkeeren Joris ging hem 's avond afhalen aan de Statie Maigriet maakte den Soupé gereed in de kelder keuken de Mannen bleven lang weg Margriet gaat zien't is Joris, die alleen zit voor den Bureau van Mijnheer, de handen op zijnen kop. Jozef, is Mr niet teruggekeerd Geen antwoord. Jozef, wat is er toch Geen antwoord. Ach, spreek toch 1 Margriet, Mijnheer is dood, ik heb hem in den Hof den kop ingeslagen. Daarop valt de Dochter in onmachttot haar zelve gekomen Ach, Jozef, bidt zij, waarom hebt ge dat ge daan Voor u, zegt hij, aan haren hals vliegende, voor u, Margriet. 's Anderdaags ging Joris het lijk indelven, doch Mar griet mocht er niet bij komen. Dan maakten ze samen een plan van Leugeni en Valschheden gelijk Liberalen en Socialisten doen tegen mij)ze gingen naar Parijs zich wentelen in de Verma ken Joris had zijn Portefeuille vol Belgische Bank- brieven. Dan keerden zij terug naar Vesinet, ontvingen er 't ge woon Volk, strooiden allerhande leugens uit, doolden rechts en links als booze geesten, keerden eindelijk terug Joris liet lafhertig en misdadig de ongelukkige Dochter zitten, die in droeven staat terugkeerde bij hare Ouders, te Lede, alwaar zij eindelijk aangehouden werd. Zoo verklaart de DochterJoris, voor haar gebracht, loochent alles en zegt dat hij onschuldig is. Geen enkele bekentenis is uit hem te krijgen. Iets dat nog al zonderling is Margaretha kon Joris doen aanhouden zijn leven was in hare handen hoe kan dan uitgelegd worden dat hij haar verstoot en weg zendt Tp Uil 4XF,\ is R'OOte werkstaking van ie joqq Boekdrukkersze vragen dat 2 Compagnons zouden aanvaard worden, en verhooging van Loon. Ze zeggen dat de Rhynsche wijn dees jaar beter zal geweest zijn, dan sedert 100 jaar. De 7 groote Dagbladen van MI LANEN kunnen niet uitkomen. fe-JMB-ii iMi r BBMH plechtigheid van zijnen Feestdagdoch de tafel was voor een vierde man gedekt, en toen Van Dyck zijn Vriend en Meester een zalige Feestdag had gewenscht met waren handdruk, toen kwam Prelaat Haftenus binnen met een jong en splinternieuw Novicieken. De Prelaat drukte de hand van Rubens met teederheid en vriendschap Zalige en geluk kige Feestdag Meester, de goede God zegene en beware u lang I Dank u, Hoogwaarde, dank Vriend Van Dyck, maar bedriegen mijn oogen mijDie No- vicie, is die Novicie Die Novicie, zei de Abt, was gisteren nog de Roover Burkos. Inderdaad, nu zie ik het. Hier is mijn hand, jonge Vriend, en ge zijt hier thans Novi cie 't Is te zeggen, sprak Van Dyckonze Vriend is Novicie Maurus, tot Woensdag als Novicie gaat hij met ons naar Aalsthij volgt ons als Novicie naar Antwerpen daar legt hij zijn kloosterkleêren af en als Leerling-Schilder volgt hij mij naar Londen. Prachtig, Van Dyck, prachtig Ei, Meester Rubens, kon het anders Na onzen jongen Vriend veroverd te hebben En in een nieuw leven gebracht, deed de Abt. We mochten hem toch niet laten in de handen vallen van zijnen vijand en vervolger... Hoogwaarde Abt, laat men hier den koffij koud worden? O neen, Vriend Antoon, bijzonder nu niet dat gij hem zoowel verdiend heb. Mijn goede Vrienden en Broeder Maurus, smakelijke en ge- noegelijke maaltijd. Ik dank u duizendmaal, sprak Broeder Maurus. Aan mij hoeft g'het niet te zeggen, zei Van Dyck, want ik heb ontzachlijken honger. Onder het eten werd geklapt, in vrolijken luim, van allerhande zaken de jonge Novicie, die niet misdeeld was van verstand, nam ook

De Werkman | 1911 | | pagina 2