Rampen Misdaden-Ongelukken Uit Welle Mengelingen. -- Moorderij in Aalst De Moord van Vorst De doodrijders /f De Moord van Vesinet Buitenland li 1: x i> 1:1 ïTi >.xi 1: Werkstaking bij M. Marchant Maria van Brabant ZIJN WERK. Wat doet ge tegenwoordig, Slap- mans? Ik ben in dienst van de stad. Zoo... Hadde zwaar werk? Wel... 't Moeilijkste is, zoolang te wachten tot we pree trekken. BIDDEN. Als iemand u duizend franks moest geven, om te bewaren, en hij moest ster- ven, zoudt gij dan voor hem bidden 7 vroeg de koster aan de stoeltjeszetster. Ja, zei de andere, ik zou bidden dat l er nog zoo iemand kwam. EEN DIE NIET AFLIET. Een Statieoverste op een dorp vroeg, toen hij de gewone maandelijksche lijst van benoodigde artikelen opmaakte, om een nieuwen borstel. Als de goederen aankwamen, zag hij dat er geen borstel bij was, en de lijst nakijkende, bleek dat zijne aanvraag daarvoor was doorge schrapt. LET OP UWE PUNCTUATIE. Hoe gek een zin kan uitvallen als de leesteekens verkeerd zijn geplaatst, blijkt weer uit 't volgend kort verslag, dat in een Engelsch tijdschrift stond Toen kwam Lord Palmerston binnen op zijn hoofd, een witten hoed aan zijn voeten, groote zeer glimmend gepoetste laarzen op zijn gefronst voorhoofd, een donkere wolk in zijn hand, zijn trouwen wandelstok in zijn oog, een dreigende blik die veel zijde. Hij ging verv olgens zitten. FIJNE TROOST. A. Wa' trekt -?ij ?en iee'ijk gezicht. B. Ik heb toch zoo'n tandpijn. A. Dan feliciteer ik u. B. Wat !et .iteeren met tandpijn? A. - Ja als men op zijn tachtigste jaar nog tandpijn kan hebben, dan mag men wel gefeliciteerd worden. GEEN STUKKEN. Verkoopt gij pianostukken Neenwij verkoopen de pianos heel. TOCH IETS. A. Zonder geld kan men niets doen. B. Toch wel, schulden maken, TEGEN DE WEEKE VOETEN. Men neme voetbaden in water waarin men aluin heeft doen smelten. OM WRATTEN TE DOEN VERDWIJNEN. Het is genoeg gedurende eenige dagen de wratten, 's morgends en 's avonds, met een potlood van zilvernitraat aan te ra ken. Het verschil tustchen een rijk en arm man bestaat hierin, ciat de eerste eet, als hij zin heett, en de laatste, als hij het krij gen kan. Wie de waarheid verzwijgt, als de plicht hem gebiedt te spreken, is een even grootf leugenaar als hij, die een on waarheid spreekt. BOEKENom Fransch te leeren zonder MEESTFR Dijnsdag 24 October, 10 ure. Daar op de Groote Markt zijnde, komende uit den Lijkdienst van juffer De Schaepdryver, Zoutstraatpoort, ik j hoor dat gister avond 'ne mensch gesteken is op j d'Hoogstraat, in een Herberg, zeer erg zelfs 1 met levensgevaar hij ligt in 't Hospitaalna f den noen nadere berichten. Droeve stukken en bijna altijd door Dronkenschap. Entre l'ivresse ei la dimence II y a peu de différence. Geen zijn er meer gelijk aan liên beroofd van van zinnen. als die den overdaad en dronken schap beminnen. li ure. Het is Martin us De Beul, aöjaar, Huis vader var 3 kiiiderkes, woonachtig oude Visch- markt die rond ia ure 's nachts verscheide mul steken ontving ten half vier wierd hij in 't Hos pitaal gebracht men zegt dat zijne wonden doo delijk zijn. Rond 4 ure De Rechterlijke Policie van Aalst, Policie-Commissans en Officier van voornoemd Gerecht, begaf zich met den vermoe- delijken dader naar 't Hospitaal. De verm. dader ia Emiel Boel. uit de Korte Nieuwstraatrond 11 ure kwam hij in opgewonden toestand in ons Lokaal, roepende Vivan de Socialisten Men kreeg hem zachtjes buiten en hij ging naar de Nazareths raat in d'herberg De Wael. In die heiberg-De Wael zaten io 4 ra perso- nen vrolijk te zingen en te lachen De Beul zong loch zoo schoon van zijn duiven er was geen schijn van Dronkenschap Boel is binnengeko men, zeer dwess en opgewonden, en riep: Houdt op met uw zingen spreekt liever over politiek I Neen, neen, zeiden d'ander, en zongen voort. Daarop ij hij weggeloopen, daarop werd gezegd,: hij heeft een mes i Korts nadien gaat De Beul eens buiten, na eenige oogenblikken bij komt terug, de handen op zijn zijde waar bloed uitliep: Franz, kermt hij, ik ben gesteken 1 Loopt om den Dokieui! Ondertusscheu is de broeder of de neef van De Beul achter Boel om hem een ram meling te geven. De arme Huisvader lag daar met een diepe steek in de zijde. De Geneesheeren Schelfhouten Heriekani zijn hem komen verzorgen na van M. de.j Onderpastoor Sirobbe de H. Rechten te zyn toegediend,is hij uaar 't Hospitaal gebracht; nijnsdug avond was hij een weinig beterer .-cboen hoop te zijü. De dader is door de Gen- darms weggebracht. ERG ONGELUK. In de weverij van M.Jules Verdonck te Wi chelen, is een erg ODgeluk gebeurd. Gustaaf Praet is met den rechterarm door een riem me- d* gesleep', geworden. Toen men den ongeluk kige uu zijn neteliger» toestand bon verlossen, stelde men vast, dat de rechterarm op 3 plaatse i gebrok»"! «ras, riet s. chl'ffer was ook erg ge- kwe.st over heel het chaam en klaagt over in wendige pijnen. Na door een geneesheer ver zorgd te zijn geweest, is het slachtoffer per au tomobiel naar eene Gentsche kliniek overge bracht. AANSLAG. Zaterdag avond stapte de genaamde Brondeel René, 3a jaar oud, landwerkman, wonende te Lede, op den trein te Compiègne. Een statie verder werd er .net eene flesch door het venster geworpen. Brondeel werd den pols afgeslagen, het bloedverlies was zoo groot, dat Brondeel te Maubeuge moest afstappen en hem doen verzorgen in het gasthuis. De dader is on bekend. Onderzoek werd ingesteld. HAMME. Maandag avond had het zoontje van Jozef Van Geertruyen, spinner, Trapstraat, zich aan den stoomtram komende van Temsche vastgeklampt, toen deze laatste zich in beweging zette. Eenige meters verder moest de kleine zich laten vallen. De onvoorzichtige knaap werd met gebroken bil opgenomen. Een dokter heeft hem ter plaats verzorgd. Ongeluk te Gent. Zaterdag morgend, rond 7 1/2 ure, werden Van Landschoot en Alfons Roels, aardewerkers, ach ter de suikerrafineerderij van M. Mechelynck, door een trein doodgcpletterd. Van Landscho t is ongehuwd en afkomstig van Maldegem, A. Roels, gehuwd sn vader van familie is van Éekloo. BRUSSEL. Mev. Joanpaert, van Montigny-Sur-Sambre, werd door een heerenrijtuig omgeworpen. Zij werd vertrapt door de paarden en de wielen rolden over haar lichaam. Het slachtoffer werd iD bedenkelijkeu toestand naar St-j3ns-Hospitaal vervoerd. Btussel. Schikkelijk ongeluk Maandag, rond de middag was de elektrisk- werker N. Celleer, 23 jaar,afkomstig van Assesse (Namen), aan denj arbeid, om de wisselnaalden op de hoogte der Rogierstraat in orde te bren gen, wanneer hij verrast werd door den trein, bestemd voor Kortiijk. Hij werd onder de wielen geworpen en letterlijk in twee gereden. GROOTE BRAND TE ANDERLECHT. Maandag morgtmd ontstond b and in de wo ning der echtgenot-n Delore, Vlagstraat. De werkkamer stond heel in brand en de echtgeno ten haddeD juist den tijd om te vluchten. Twee kinderen, slapend in eene zolderkamer, Waren r^g nie1- gered. De S' rgeant-majoor der pompiers M. Fasaoul, liep door de vlammen naar de kamer. De twee kinderen waren rteds aangedaan door een begin van ve.stikkiiig. De moedige redder gelukte de kinderen bene den te brengen langs eene ladder tegen den muur geplaatst. Het is bijna heel afgebrand. De schade is groot. DOODELIJK ONGELUK. Op den steenweg van Boendael te Elsene, is de brouwersgast Frans De Prins, 41 jaar, tenge volge van een schok ten gronde geworpen. De wielen van den zwaren wagen reden hem over den buik en De Prins werd letterlijk doodge- pletterd. De arme man was gehuwd en vader van verscheide kinderen. Zal zij ooi£ moeten geklasseerd worden, gelijk zoovele andere moorden Te Vorst, bij Brussel, is over 14 dagen ver moord de Rentenier Anneessens op zijne Villa zijne Vrouw, in 't Huis aanwezig op een ander kamer, heeft niets gehoord of weet van niets. In de namiddag voor de moord was een oude vriend haar komen bezoeken en zij had met hem en de meid het buis verlaten. Rond den avond keerde zij terug en 's nachts werd haar echtgenoot ver moord. Die Mevrouw en die Vriend worden door de Justicie scherp onderhoordstellige bewijzen zijn tot heden niet gevonden. Mevr. Anneessens beweert dat de Moordenaar een Dief moet ge weest zijn. St-J oost-ten-N oodee. Het paard van een melkboerin van Woluwe, ging Maandag op hol in de Liedekerkestraat. Het 12 jarig dochterken, Louisa Van de Steene, werd door het dier omgeworpen. De wielen der kar rolden over haar lichaam. Het meisje word erg gewoDd aan 't hoofd en rechterarm. MOLENBEEK. Vrouw Berrevoets, wonende Van den Bogaer- destraat, had de wieg met haar kindje tegen de stoof gsplaatst. Eensklaps nam de wieg vuur en 't kindje werd gevaarlijk verbrand. Mme De Buck, 40 jaar, was op 't platform bezig met lijnwaad op te hangen. Zij verloor 't evenwicht en viel op de straat. ij werd naar 't gasthuis vervoerd waar zij eenige oogenblikken later overleed. Antwerpen. Trambotsing. Zondag had op den hoek dar Kunst- en Key- serslei een botsing plaats tusschen twee trams. Zekere Fl. Caers, 36 jaar, wonende Kerkstraat en J. Van Doninck, 20 jaar, Turnhoutschebaan werden nog al erg gewond. Maandag rond ure, de Kinderen kwa men van de school van St-Querin, te Huy. Da kie ne Sei^uet, wilde 't straat overgaan, een auto mobiel van M. P..., kwam afgereden. De gelei der kon niet stil houden, en de kleine werd over reden. Als men hem van onder 't voertu'g haalde, had hij reeds opgehouden te leven. Mev. Bailïot, 35 jaar, Metaalstraat, St- Gillis, weid verleden week door een automobiel omgeworpen op de Zuidlaan. Zij was zeer erg gewond, en is Zondag in 't St-Picters gasthuis overleden De stukken zijn nu uit Parijs aangekomen bij 't Parket te Brussel. De twee verdachte en aangehoudene van Lede zijn voor het Hof verschenen, alwaar hun aan houding bevestigd is. Ik geloof dat die formali teit elke maand plaats heeft. TURNHOUT. Mev. Van Onckel, werd verleden week plotselings ongesteld. Zij liet de lamp vallen die zij in haar hand had, deze ont plofte en hare kleederen vatten vuur. Door vlam men omringd, liep de ongelukkige vrouw bij de geburen die de vlammen uitdoofden en de vrouw stervend naar 't Gasthuis vervoerden. ROUMANIE. Eenige gevangenen die tot levenslan- ten dwangarbeid veroordeeld, hadden rie soldaten der wacht gevangen geno men en verklaarde hen niet los te laten, zoolang de bestuurder naar de klachten der gevangenen niet zouden luisteren. Deze weigerde. Toen begonnen de woedende dwang arbeiders alles te verbrijzelen en ver moorden de drie .soldaten. De bestuurder ontbood toen twee com pagnies voetvolk. De soldaten schoten en i3 dwangarbeiders werden gedood. RUSLAND. Een student is te Nove-Teherkack, in een voorbehouden spoor weg waggon ge drongen, waar prins Troubetskoi zich bevond en heelt op hem verscheidene re- - vol verschoten gelost. Het slachtoffer is aan de gevolgen zijner wonden overleden. Prins Peter Nikolaevitch Troubetskoi maakte deel van den Rijksraad. De moordenaar zou een bloedverwant van den prins zijn. BERLIJN. De vlieger Teucke deed verleden week eene doodelijke val te Scheverdingen, bij Hanover. 2 mannen gekozen met den eersten slag, juist gelijk t'Aalst en 't scholt te Welle niet veel, of w'hadden er drij, vivat de Kristen Volkspartij. Een Wellenaar was maandag t'Aalst in ons Lokaal en sprak met geestdrift over de Feest-Betooging ingericht door Denderleeuw met Democratische Bonden en Mu ziek 1 Nooit zulken Stoet gezien te Welle, nooit... En Zondag komt DENDERHAUTEM de Gekozene Raads- heeren en de Kiszers van Welle groeten en danken. Na eerlijken strijd, Deftigen zegepraal. In de Weverij waarrond de40Aalstenaars werken en eenige Erembodegemsche; de Wevers winnen daar bitter weinig12 rr. 13 fr. 15 A 16 min of meer... Wie kan daarmee leven Ze vroegen enkel hunnen reiskoupon, zonder werkstakingl, door onderhande ling; daarop Lokkoet. Zondag gingen z\j om hunnen werkkoupon; M. Marchant hadhunne namen naar de Statiën van Aalst en Erembodegem gezonden; geenen werkkoupon ik ging rond 11 ure naar de Statie 't was uit vrees van onlusten op de Potjesmarkt van Dendermonde; maandag zouden zij hunnen koupon hebben; maandag weigering, zelf om te gaan onder handelen; ik ging naar de Statie; eenige Wevers kre gen hunnen koupon om te gaan onderhandelen of werk zoeken; korts nadien werd een. Getuigschrift van 't Stadhuis gevraagd, hetgene geerne afgeleverd werdmaar dijnsdag moest ik wederom naar de Statie de heer Statie-Overste had alles omvergesme ten; een getuigschrift van 't Stadhui» was niet vol doende ze moesten een Getuigschrift hebben van 'ne Meester bij welken zij gingen werk zoeken Geen schoonspreken hielp.. De Wevers mochten niet weg.. Ik vraag het aan iedereen Is dat niet meehelpen, um de Werkmenschen te doen kruipen voor den Fabri- kant P. Daens. ITl'f fïTClVT Proficiat M Daens, voor zul- ken schoonen zegepraal. Nu zijt ge ook op 't Stadhuis, en dat na al dien haat en las ter, venijnige aanvallen, 't doet ons waarlijk deugd aan 't hart. Gelukkig zijn de Steden en Dorpen waar de Democra tie is doorgedrongen, daar is konkelfoes en bedrog on mogelijk geworden. En Gent, ge kent reeds den uitslag. Ach, mijnheer Daens, ln de Steden de menschen zijn niet boos, maar verslaaft aan de groote politieke Partijen; mij dunkt, ik hoor u zeggen werkt vrienden. Ja. maar ge weet het wel dat wij ons beste doen sedert lang. Nu, wij zeggen het rechtuitVoor zooveel opoffering, zoo een edel programma, goed en rechtveerdlg, 't is te weinig. Maar de Vrienden zijn niet moedeloos, het is Zondag be slist, de strijd wordt aanstonds hernomen. Vrienden, nu zult gij allen uw beste doen, ge weet het, ons getal moet vergrooten, van Zondag af beginnen de Meetingen die een lokaal weet, gelievr hel telaen weten in ons lokaal Toekomststraat 48, waar het den eersten Zondag van November om 11 ure vergadering is. De Democraten hebben eene groote aanwinst gedaan en trekken de Stadhuizen binnen, om er te werken tot opbeuring van 't Volk. Moed en betrouwen, Vrienden. Th. V. W. wonderschoon historiek dramatiek Verhaal 0,40 len niet weten in de Dekenij waar ik blijfer komt veel Volk te noenent. 't Is waar, Tommen, ge zijt een brave op passende Huisknecht't is zonde zulke men schen willen kwaad doen. Welk kwaad willen ze mij doen, M. Adri- aan? Tommen, ze willen u in een Gesticht ste ken, en daar zijt gij honderd te goed voor... En ik, ik zou u willen redden. Danke M. Adriaan ik, die altijd lieber en vrij geweest ben, na 2 maanden in een Gesticht, ze droegen mij naar 't Kerkhof. Dat weet ik, Tommen; en ik wil u redden; wilt ge doen wat ik u viaag er bestaat geen kwaad in, 't is de zuiverste deugd, voor 't goed, voor de reputatie van ons Hoofdkerk, luistert^ Tommen, want de muren hebben ooren dit zeggende, hij Deigde zijn mond tot aan de rech teroor van den knecht en vezelde iets in groote stilte. Tommen trok zich achteruit, roepende Mijnheer Mijnheer I Tommen, g'en hebt mij niet goed ver staan, als ge doet wat ik u vraag, ze zullen er u later om beloonen en bedanken. Maar Mijnheer Adriaan, als 't uitkomt Dan, Tommen, dan zorg ik voor uwen ouden dag, voor uwen ouden dag, al moest gij honderd jaren leven. Ik vraag u enkel dat ge mij zoudt helpen voor de Religie in ons Hoofd kerk. Die Schilderij van Sint Rochus moet aan Gent zijn en niet aan Antwerpen. En daar Tommen altijd zijn hoofd schod- delde, toen sprak de Schepene- Kerkmeester op strengen toon Tommen, 't is te nemen of te latenmij helpen in dit goed werk en daarvoor mijne vriendschap en een beurs met geld, of in de Dekenij buiten vliegen en van niemand geholpen worden Och, M. de Kerkmeester, ge verzekert mij dat hetgene gij mij vraagt, goed en deugde lijk is?

De Werkman | 1911 | | pagina 2