RUBENS ln de Kamer Goede opmerking Italië Turkijë iV 204511 7 November De nieuWe Kruistocht Dil zou gebeuul zijn Zondag i 9 November ABONNEMENTSPRIJS voor België 2,50; de vreemde Landen 4,50. Men schrijft in op alle tijdstippen des jaars. P. DAENS Volksvertegenwoordiger," AALST JAARGANG Van 1 ure 50, groote foffoelie, over en weergeloop in zig zag, elk bij zijn Vrienden en Kennissen. 2 ure. De oude Beer naert, 82 jaar, zetelt als Voorzitter tusschen zijn Sekretarissen de Kerkhoven en Cauwelaert, 't is ouderdom en jonkheid. De 3 nieuwe Leden worden in onderzoek gebracht, aanveerd en zweren Getrouwheid aan de Grondwet. Een der bijzonderste Artikels luidtAlle Belgen ziin gelijk voor de WetEn in de Kiezingen, 't is schreeuwende ongelijkheid, M. Desmaisières, die Senateur wordt, blijft in de Zaal en wordt buiten gesalu- weerd door de Socialisten. 2 u. 45 Stemming voor 'ne PresidentM. Cooremau wordt herkozen met 154 stemmen. M. Nerinok wordt onderv. geko zen met 90 st.. Zoo stemmen wij Godsgenadig voort, tot 4 ure 15; dan wordt de Voorzitter g'installeerd en doet naar gewoonte een nette fraaie aanspraak van weerdig en ver draagzaam te zijn, elk woord te eerbiedigen, de orde niet te stooren, goed op de linje te blijven en hem te helpen in de vervulling zijner plicht. De manschappen luisterden goed, ook op de banken der Linkerzijde. Als 't maar niet is gelijk de Biecht van Reynaert De Vos. Over de zitting van morgen zegde Minister De Brocqueville dat hij na de kiezing der Qumsteurs zijne verklaring zou doen. Zonder dat iemand het gevraagd had stond M. Woeste recht als een stoute franke Waalsche stuiver, stelde voor van donderdag in de Sektiën te vergaderen. Doch aanstonds kreeg hij zijnen neus in handen van Minister de Brocqueville die zegt dat de Kamer daarover zou beslissen. M. Woeste wil kost wat kost Aauvoeder blijven der Rechterzij. ,Die man neemt affronten voor complimenten. ZITTING VAN WOENSDAG begint zeer rustig; uitloting der Sekliën; voorstelling eeniger Wets-Ontwerpen. Dan doet Minister de Brocqueville zijne verklaring Gelijk aangekondigd was, er zul ontbinding zijn der Kamers, zoodra de uitslagen der Volksoptelling gekend en goedgekeurd zijn. Het Militaire vraagstuk zal grondig onderzocht worden. De Regeering zal geerne alle klachten onderzoeken en niet terug deinzen voor de opofferingen noodig tot 's Lands veiligheid. Het Onderwijs zal ingericht worden met Leerplicht en volle vrijheid der Huisvaders. 51. Daens. Met den Schoolbon zijn de werkende Ouders j niet viij. De heer Minister Laat ons een stelsel van volle vrijheid inrichten. (Bravo aan Rechterzijde). Daarop heeft Van de Velde gezegd dat de Regeering ver oordeeld is door de Gemeentekiezingen en weg moet aan stonds. 1-Iij werd gesteund door Hymans en Janson. Woeste stond wederom op voor de Rechterzijde, doch Schol- laert gaf hem wederom den neus in handen.' (Vandaag Sek- I tiën en Dijnsdag antwoord van den 5Iinislervan Oorlog op I de 56 vragen van Mönville. KAMER-WERK. M. Monville, een Militair in Burgers- kleêren, heeft aan den Minister van Oorlog 56 vragen gesteld, navolgens d'artikels van Le Soir: Zijn wij gereed voor de Verdediging van ons Landeken Mijne interpellatie over de duurte der Levensmiddelen warden gevolgd door nog 2 anderenamelijk door Bertrand c-n Winters, Socialisten en Persoons met Augusteyns, Liberalendie Heeren wilden met mij niet interpelleeren en komen afzonderlijk, 't Een is 't een en 't ander. De Kollega's Wouters en Brtïogne in'erppl- leeren over de Werkmanstreins en Debunne over. de Ouder- doms-Pensioenen. 'T SENAAT is geopend terzei ver tij de als de Kamer. M. de Favereau is Voorzitter gekoy.en bijna met alg. stemmen, in vervanging van M. Simonisde Senateurs vragen pressé pressé de Begrootingen... Ze zullen ze krijgen. VRAAG gericht door P. Daens tot den heer Minister van Openbare Werken Een Velo-baan Aalst-Opwyck, eenparig gevraagd door al de Burgemeesters, Notarissen en Geneesheeren der aanpa lende Gemeenten, éenparig en broederlyk ondersteund door al de Volksvertegenwoordigers van Arr. Aalst, mag die Velo- baan de hoop koesteren eerlang den dag te zien. P. DaEns. in Aalsl. Nieuw historiek-dramatiek Verhaal DOOR IMeter B> A KAW, Volksvertegenwoordiger XVI. - DE VALSCHHEID ONTMASKERD Te dien tijde was het Kerkhof van Aalst rond 4e Kerk.. Kerkhof, de hof van de Kerk, waar de lijken der duurbare Overledenen ter aarde «ijn besteld, onder de schaduwe van het Kruis der Verlossing en der Verrijzenis. Deken Beeckman stapte haastig over 't Kerk hof en ging op den hoek van het Volderstraatje niet bellen, maar hameren, bij zijnen Kerk meester De Beirlare. Sen oude slordige meid kwam opendoen, want, bij Gierigaards mag niet veel gekuischt ot geschuurd worden. Juffer, is M. Atlriaan thuis fa, ja, ja, Mijnheer den Deken. Roep hem eens gauw. Ik mag niet, Mijnheer den Deken, hij leest zijn Officie, ge weet toch hij is Tertiaris der Paters Capucienen Mijnheer den Deken, en dan wilt hij niet gestoord zijn, Mr den Deken. Ga hem zeggen dat Mijnheer den Deken hier is en hem aamtonds moet spreken. Kom binnen, Mijnheer den Deken. En de oude Meid bracht den Herder van Aalst in de eetplaats van Mijnheer die ook voor Schnjtplaats diende De muren gewit met groot Knscusbeeld en veel prenten van Heiligen, een tafci met papier, inktpot en piuimen-pennen een groot komiuode-jessenaar met veei schui ven biezen stoelen, den zetel vaD Mijnheer. Seffens was de Kerkmeestcr-Jchepene daar, met zijn valseh schijnheilig mager en perka- i Te Gent zetelden Katholieken in 't Schepen- Collegie nevens Anseele en ander Socialisten Dit mocht zijn Vriend Albert Van den Bruele haalde het aan ln zijn meesterlijk Hoofdartikel van Zondag Luister goed, Volksstem. Een dag hebt gij in Gent de hand gegeven aan de socialisten om de stad te besturen. Dat mocht zijn volgens u. En als men de katholieken in den laats ten kamer zittijd in 't nauw bracht en hun verweet dat de katho- lieken in Gentsamen «ingen met de socialisten, dan zegde Woeste met veel eenvoud En wat is dat? Eene stad of gemeente besturen gaat den Godsdienst niet aan, men regelt er slechts de administratie zaken. Eene stad besturen met socialisten, dat mag zijn bij de katholieken. Maar als de Christen Democraten éen liberaal doen kiezen tegenover 17 katholieken, daar kleeft dood- zonde en verdoemenis aan, niet waar, Volksstem j En al wat heden gebeurt en plaats grijpt, is de j schuld der Democraten. j Dat er voor Férrer een standbeeld werd geplaatst in Brussel, dat is onze schuld. Dat te Ninove burgerlijke begravingen plaats heb ben, dat is onze schuld. En 0 tempora, o mores dat er oneenigheid was in de katholieke party, of liever in den bewaar- derstrocp, (want die mannen zijn in 't hart zooveel katholiek als de rook die uit 'ne schouw vliegt) dat is weerom eens onze schuld. i Doch nu is alle oneenigheid gedaan, niet waar, Volksstem Lieve hemel, Baron Louis is nu boezemvriend ge worden van mynheer Romain Nu is 't gelijk wie er op de lijst mag staan. Er gaat geene tweede nieuwe bewaaraerskliek in 't krijt meer treden Baron Louis van Aalst, mijnheer Cosyns van Meer- beke en mijnheer Van Hecke van b'ottegem, 'non der den van 't haas, hebben nu 't hoofd in den schoot ge legd, den strijd in 't geheim om Woeste weg en Ue Sadeleer en mijnheer Romain achteruil te kegelen, gestaakt en dii allemaal om rede dat de Chnstene emocraten den 29 November gestemd hebben voor Mijnheer Van den Berghe. Bravo vour zulke woorden; zé zijn krachtig en waarachtig. De ware Katholieken zijn overal voor de Evenredigheid, de Katholieken minnaars der Rechtvaardigheid, betreuren dat die Even redigheid niet toegepast werd met eenmaking der kieswetten In Aalst heeft de vervalsching der Kiezers lijsten, heeft de bestolene Stadskas, heeft de kweekerij van Kemels de rampzaligheid ge toond der Alleenheersching. Denderbode en Volksstem schreven voor de kiezing dat zij eenen Gemeenteraad wilden, gansch katholiek, zonder een enkele tegenstre ver, de Stad ten prooi aan d'AUeen.ieersching zonder de krachtige opkomst der Deinokraien Aan ons, Detnokratcn, heeft de Stad Aalst te danken een schoon begin van Evenredigheid dat is onze glorie en onze viktorie Laat de versteende Bewaarders maar grin^ nikkeu en knarsetanden, terreesten, grollen en dreigen Laat ze maar den schijnheiligen Oorlog uit roepen tegen ons Laat ze maar spreken van uitroeïng en brood roof Laat eenige Heeren die bijzonderlijk zouden moeten ootmoedig en zachtmoedig zijn, ons voorbijgaan zonder groet-n, trots en verach tend. De Democraten hebben hun plicht gedaan ze mogen hun eigen achten zij hebben dé goedkeuring en de Liefde van 't Volk Dat ons Lokaal spreke Dat het Borstbeeld van Priester Daens, dat De Backer en Smid Lambrecht spreken! Wat hebben ze gezien en bijgewoond In de verruk king der Volkeren Onbeschrijfelijke tooneelen hadden plaats. komen de Vrienden van Antwerpen Vader i Winskens, de heeren Deckers, Vermaesen Schouppe, Mertens. Sans en Tallier, hunne GELUKWENSCHEN aanbieden; ten 10 ure 1/4 stappen zij hier af ten 11 ure Feestzitting in 't Lokaalalle Demo eraten zijn uiteenoodigdwaarschijnlijk zal ons Muziek de Vrienden der Scheldestad af- haleu. Te Brussel heb ik hooren zeggen al die woede tegen de Democraten als oorzaak: 1° dat de Alleenheersching op 't Stadhuis den dood steek heeft ontvangen 2° om M. Woeste op te visschen en hem terug te brengen als Leider der Katholieke Partij... M. Woeste is in Aalst geweest en heeft dat onnoozel komediespel ge flikt met zijn standvastige aanbidders. VENDETTA 't Is al wraak tegen de Demo- i erwten en bijz. tegen mij. Niemand ma" mij nog den Goeden Dag zeggen. In Gazetten en Manifesten ik moet vermorzeld worden. Och ik lach fijnekes met hun woede. Dat degenen die mij voorbijgaan met oogen ais kogels, dat ze mij eens volgden in Stad, in Statiën, op Ba nen en Wegen, dat z'eens zagen hoe de Volke- ren mij hertelijk, liefderijk groeten, waarover 1 Sroet- p- Daens. van de WAARHEID uit Kortrijk. Oprecht.de kiezingen voor de Gemeenteraadsleden, Pie d°or de Kiezers van den Werkrechtersraad moeien benoemd worden, is alwefir een groote nederlaag geweest l voor de Katholieken. Die kiezingen hebben het cr.tegen- sprekelijk bewijs geleverd, dat de Katholieken onder de werkende klas veei veld verliezen. Te Gent, Antwerpen Brussel en voorsteden, Turnhout, Rousselaie, Kortrijken Brugge (in 't Walenland is 't Werkvolk sedert lang voor de Katholieken verloren), ondergingen de Katholieken verpletterende nederlagen. Te Gent hadden de Anti-So cialisten min stemmen dan er leden kiezers deel maken van hunnen Bond !!l Te Antwerpen ook I Honderden werkmenschen laten zich bij de Anti Socialisten inlijven om iets te krijgen maar, als 't er op aankomt, zij stem men voorde Socialisten. Van de Katholieken krijgen de Anti-Socialisten jaarlijks 40,000 fr. toelagen, om 't Werk- voik aan de rijke menschen te verknechten en de Demo craten en de Socialisten te bevechten. De mens hen wor den slim om zich nog door geld te lated uitkoopen. Zulks aanveerden, dat doen ze wel, maar, stemmen dat is wat anders 1 Men spreekt van 80,000 ARABEN die op het krijgs- tooneel gaan komen. Te ROME is de Feestdag van den Koning luisterlijk gevierd, om de Moorderij te ver heffen... Dom en schandalig De aanvallen der Turken tegen Tripoli zijn mislukt, omrede de Krijgsvloot die de Stad beschermt. D'ander week waren rond de 1000 Tur ken tol 600 meters nabij de Stad allen werden gedood zelfs de Officiers en de Dokteurs. De Turken zijn van taktiek veranderd nu blijveu ze verre van Tripoli de Italianen maken hunne winter-kasematien. De Cholera blijft veel slachtoffers maken.

De Werkman | 1911 | | pagina 1