m A Rampen Misdaden-Ongelukken Buitenland De vlugge Duitscber, Mengelingen. Geldyerduisteringen te Evere. Erge zaak te Dendermonde Het eiland Helgoland Hekelgem-Afflighem Redelooze Woorden Te bekomen in ons Bureel HANDLEIDING Om zonder Onderwijzer in korten tijd Hoogduitsch te leeren lezen, schrijven en spreken. Prijs 1,50 Zekeren bedelaar belde onlangs aan •en rijk huis. De knecht kwam opendoen, en zeiPak u weg hier is toch geene nwnsch t'huis 1 Zoo. zoo, riep den •chooier, zijt-de gij dan 'nen aap Zeg, vrouw, waarom slaat gij dien Jongen alzoo Ziet gij dan niet, ■ijnheer, dat hij olie moet halen en nu vrees ik dat hij de flessche zal breken. Dit en is geen reden om den jongen te straffen zij den heer vergoelijkend Ja wel, antwoorde de verstandige moeder, want als ik hem sla, als, als de fleseche gebroken is, dan en helpt het niet meer I Boven de deur van Aloïs Van der Stock, democratiech barbier, te Dender- hautem (dorp), staat het volgende Hautem-vrienden, 't zal zoo geren, Al wie Democraat is scheren, Doch, geen Woest staat in mijn zin, 'k Zet geen mes op hunne k n OM TONNEN EN VATEN TE ZUIVEREN. Om vaten, tonnen, enz. te zuiveren, doet men in een vat een weinig onge- bluschten kalk en giet er wat water over, Daarna sluit men het vat. derwijze ech ter, dat er eene kleine opening blijft, Spoedig wordt de kalk verhit en dringt de zuiverende damp in het hout. Men giet nog een weinig water in het vat dat gansch in alle richtingen omeeschud wordt, en na ee-: paar uren nog slechts met water behoeft uitgespoelt te worden, om alle onzuiverheden te verwijderen. ZONDERLING OPSCHRIFT. Boven den ingang van eenen barbiers winkel stond onlangs te Brussel, het vol gend opschrift te lezen M. Krabbers, euroopsch barbier scheert zijne klanten in alle talen. VOOR DEN TRIBUNAAL. Voorzitter. Beschuldigde, v-aarom hebt gij bij uwe aanhouding eenen val- schen naam opgegeven Beschuldige. Ik was zoodanig ge- verbavereerd, M. de Jugie, dat ik op mij nen echten naam niet kon upgeraken 1... EENE PROPER MEISSE. Madame tot hare nieuwe meid Siska, ik meende dat ge zoo fel voor de prope- reteit waart, en zie daar die spinneweb- ben eens hangen in de kamer Meid Ik heb die wel gezien, madam, maar die hingen er al als ik hier ben ge komen. 'T WAS NIET ERG. Een jong meisje ging zich verhuren voor kindermeid. Maar meisje, ge zijt nog zoo klein,zegde de madam. 't Is niet erg. madam, was het ant woord hoe kieiner fk ben hoe min zeer zich het kind zal doen, als ik het zal laten vgllen. Smartelijk ongeval te Steenhuyze. R-cbard Rensaert, zoon van Edmoud, land bouwer op de wijk Bosse voerde Maandag namiddag aal met een koppel paarden in het naar huis keeren op den grooten steenweg, snorde een automobiel in volle vlucht voorbij, die naar Ninove opreed. De paarden sloegen ver schrikt op hol de jongeling die op de kar sat, kon dese niet meer inhouden, viel en rolde on der de wielen die hem over het lichaam liepen. De ongelukkige, schrikkelijk verminkt, werd ron der kennis opgenomen en in eene naburige *c« ning gedragen, waar hij Zondag overleed, con dor tot het bewustzijn te zijn terug gekomen. De automobiel voerder in in rasse vlucht voorgereden zonder zich de minste moeite gegeven te hebben om het slachtoffer te helpen. St-Jans-Molenbeek Onvoorzichtigheid M J. S..., van Halle, stapte Zondag op de Leopold Il-laan, van de tram alvorens deze vol komen stilhield. Hij werd op den grond gewor pen. Men nam hem bewusteloos op, met gebro ken rechterschouder, eene diepe wonde aan het hoofd en kneuzingen. BOTSING. Op de Havenlaan had Maan dag eene botsing plaats tusschen een auto-taxi cn een geladen wagen. De autovoerder, A. V..,, Werkhuizenstraat en de voerman P. V..„ Uien- straat, werden op den grond geworpen. De eerite werd gewond aan het hoofd en brak zich den linkerarm de tweede werd opgenomen met ge broken rechterbeen en erge kneuzingen. De auto Werd zeer beschadigd. Dete zaak neemt eene grootere uitbreiding dan men eerst vermoedde. Eerst en vooral bekende de beschuldigde Ed. G..., gemeenteontvanger van Evere, eene som van 35,ooo fr. tc hebben verduisterd. Zaterdag avond, alvorens te Vorst te worden opgesloten, keerde G... terug op zijne eerste be kentenissen en zei dat het wel *5 k 66,000 frank moest wezen, maar men denkt dat hij nog heel de waarheid niet zei Inderdaad, de expert-boek houder. M. Augüuet, heeft reeds vastgesteldna onderzoek der boeken, dat er ten minste 78,ooofr. zijn verdwenen. Van een anderen kant pleegde G... talrijke schriftvervalschingen. Hij wordt uit dien hoofde vervolgd, evenals voor verduisteringen van borg- stortiug, diefstal ten nadeele van het Gemeente bestuur en van het Weldadigheidsbureel. Ten na deele der kassen van de verschillende maatschap pijen, wier beheerder of schatbewaarder hij was, heeft hij geen centiem verduisterd. De kas van het Gemeentebestuur en deze van het Weldadig heidsbureel is heelenal ledig. Hij begon slechts op de koersen en elders met wilden hartstocht sinds 3 maand te spelen hij zette 5,ooo frank tegelijkertijd. En steeds verloor hij. Het tekort in de gemeentekas vulde hij zekeren dag, toen een toezichter der f-nanciëo kwam, met het geld van het Weldadigheidsbureel aan. Thans rijn beide kassen ledig. In de gemeentekas, die 60,000 frank moest bevatten, ligt er nog it fr. in. Onlusten te St-Gillis (Brussel). Een korpora 1 van de grenadiers werd Zondag avond, rond io uur, door andere soldaten mis handeld in een koffiehuis, Pruizenstraat, en riep de bescherming in van den agent Y..., daar men hem zijn kepi had afgenomen. De agent ging met hem naar het koffiehuis. Een hevige twist en een algemeen gevecht volg den. De agent V... werd vastgegrepen, men sloeg hem op den grond en vertrapte hem. Twee andere agenten snelden hunnen collega ter hulp en losten revolverschoten in de lucht. Op dit oogenblik waren meer dan vijftig solda ten en twee honderd burgers handgemeen. Versteiking van policiemacht werd gevraagd. Een twintigtal agenten verschenen weldra ter plaats. Me' den bloote sabel vielen zij de menigte aan en dieven haar ui'een. De agent V... werd zoo zeer mishandeld, dat hij zijnen dienst meest staken. Een andere werd op het hoofd geslagen met een kluppel. Veischei- den« burgers en soldaten werden insgelijks ge kwetst. Er werden talrijke aanhoudingen gadaan, waarondet degene van een soldaat der grena diers, De policie maakte zich meester van de epauletten van een sergeant, die er in gelukte te vluchten. Een streng onderzoek werd ingesteld, Brussel. Dronkenschap. Een plekker S..., wonende in de Dillenstraat, kwam Zondag dronken t'huis en zocht ruzie met zijne vrouw. In zijne woede wierp hij de bran dende lamp naar 't hoofd der vrouw. Gelukkig ging de lamp uit, doch de ongelukkige echtge- noote werd zwaar gewond aan 't voorhoofd. Dan •tampte de woeetaart de martelares over gansch het lichaam, voorbijgangers moesten hem van zijn alachtoffer rukken. Agenten sleurden den dronkaard mee Daar den amigo. ST-JOOST-TEN-NOODE. He! io j irig dochterken der ech'genooteo B..., Weidens' raat, boog zich Zondag te diep over de trapleuning in de nudeiiijke woning, en viel er j over met bet boofd tegen den muur van het. eeist- trapportaal. Het slachtoffer brak zich den schedel en bevind', zich in een wanhopigen toe stand. Zondag namiddag ontplofte op de Van Volxerolaan de vergaarbak van een auto-taxi. Het voertuig hield plotseling stil en de geieider, Jsn Marien, Eduigenstraat, 14, werd op den grond geworpen. Men nam hum op met gebroken rech terarm, gespleten lip, gebroken tanden en erge kneuzingen op het lichaam. Zondag morgen is eene erge zaak aan 't licht gekomen. Over 15 dagen zond eene dame, wo nende in de Scheldestraat, hare meld weg. Nu was dit meisje in dienst bij M. P Verle den week vertrouwde zij hare nieuwe meesters toe, dat hare oude meesteres haar echtgenoot wilde vergiftigen. Zij wendde daartoe een zeer langzaam werkend vergif aan, hetwelk zij bij tusschenpoozen in 's mans spijzen en drank mengde. M P., verwonderd over deze onthul lingen, ried zijne nieuwe meid aan den Procureur des Konings op de hoogte te stellen dei feiten. Zaterdag morgen maakte het meisje haar ge- helm aan het parket bekend. Avonds- te 8 uur, stapten de magistraten in de Scheldestraat bij M. X.. af. Na eene onder vraging, werd Mevr. X. aangehouden en in het gevang opgesloten. Het gedrag van Mevr. X... liet veel te wenschen. Een jongeling met wien zij betrekkingen had, en die te Brussel verbleef, is insgelijks aangehouden. M. X. is 60 jaar oud. Zijne vrouw telt slechts 33 jaar. Zij hebben twee kinderen. Wanneer bel den in 't huwelijksbootje stapten, bezat M. X.. eene fortuin van 150,000 frank. Deze zaak verwekte veel opschudding te Den dermonde. DOOR HET TE1IPEBIT VERWOEST. De cycloon welke over de Noordzee heelt gewoed, heeft groote verwoeatingen op het eiland Helgoland aangericht, welke eigenlijk eene groote oorlogshaven is. Eene groote ijzeren stelling, opgericht voor den opbouw van een verdedigins- muur, werd vernield. De baren hebben een gedeelte der kust, noordwaarts, weggeslagen. De om- heiming, gebouwd om het heiland te be schermen tegen de verwoestingen der tij, is heelenal vernield geworden. Op de Noordkust ziet men enkel puin. Ternauwernood kon men de beman ning der schepen, die in de haven lagen, redden. SCH RIKKELIJK ONGELUK OP EEN OORLOGSCHIP. Maandag morgend sprong een soupape van den ketel, van den pantser Aua- couda te Pola (Oostenrijk). Door den doom werden 2 mecaniciens en een hel per levend verbrand. SCHEPEN GEZONKEN. Uit Hamburg meldt men dat tijdens het laatste tempeest welke boven de Noordzee woedde, het Duitschstoom- schip Cavara met man en muis is ver gaan. De bemanning bestond uit 26 ma trozen. Te Stockholm vreest men dat het Stoomschip Ibba, ook vergaan ia in de Noordzee tijdens het onweer de beman ning telde dertig matrozen. DROEVE DRONKENSCHAP. Zondag avond rond 7 ure, kwam ze keren Ferdinand Henrij, wonende te Rettelange. dronken t'huis en zocht ru zie met zijne vrouw. De arme sukkel verweet hem zijn slecht gedrag, toen de dronkaard in eens woedend opsprong. Hij greep naar een dik riet en 'sloeg bo venarms op de ongelukkige vrouw. Op het geschreeuw kwamen de twee zoons toegeloopen, eenen van 19 en 23 jaar De dronkaard konden ze niet bemachti gen. Zijn zoon kreeg een slag op het voorhoofd, dat het voorhoofdsbeen in twee kloof, verders nog verscheidene stampen. De vrouw is gevaarlijk gewond. Doch haar zoon verkeert in stervensgevaar. De dronkaard is gevlucht en tot hier toe nog niet terug gevonden. Arme huishoudens waap de Dronken schap heerscht 1 VIER PERSONEN LEVEND VERBRAND. Te Burglen, bij Weinfelden, werden de gebouwen van den aannemer Stadler door brand vernield. Twee jongens, een van zes en een van elf jaar kwamen in de vlammen om. Te Schwadingen, Zurich, werd een huis, bewoond door verscheidene Itali- aansche familiën, vernield door het val len van een petrolvuur. Twee personen kwamen om in de vlammen. In het dorpje Peuquesten-Meslan is de 74jarige ouderling Jozei Kerjean vermoord door zijn schoonzoon, A. Lan- glais. De dader is nog niet aangehouden. HEKELGEM op Bouchout, eenjhooge gezonde aange name plaatsik was daar onlangs met eenen heer van Temsche, aan Schelde tusschen de 2 molens zijnde en het panorama aanstarende der Dendervallei met een deel van BrabantOch, riep hij, hoe verrukkelijk schoon I Inderdaad, daar vindt men een hooger rustig leven. Ik wil daar nog Hotels zien en Villa's, op die gezonde verhe venheid. AFFLIGHEM, links, in een zachte plooi van Bouchout- berg, nabij Meldert, Moorsel en Erembodegem, de ouda Volksvertegenwoordiger Coomans kwam daar in de pul- nen der Abdij bij zijn Schoonvader M. Lespirt uitrusten van zijn vermoeienissendaar schreef hij Joanni Goet- ghebuur of de inneming van Brabant door de Vlamingen, mei den Veldslag van Scheut. De lange merkweerdige Ges.hiedenis der Abdij met al de weldaden, het lijden en de tegenspoedenis merkweerdig beschreven door Dom Bernard, O. S. B. Gent, Siffer, 1890. Veel gelukkige dagen van mijn leven heb ik overge bracht op Bouchout, op Afflighem en te Moorsel. Een goede Vriend van mij was de vermaarde Jaarschriftmaker en Boek-verzamelaar de brave Jan Caljebaut, uit de Bouchoutetraat, bij zijne Moeder het goedhertig oud So- fieken, op ons wandelingen met wijlen Louis Hamont, die hooggeleerde jonge Priester, Emile Van Zeveren, als- toen Student voor Missionnarls in d'Indien, daar hadden wij een zoete rustplaats. HEKELGEM en AFFLIGHEM rijden tegenwoordig op de tong er was daar sedert lang tweespalt tusschen twe? Partijen gevoerd De Verkens en de Smeerders't ging met bitterheid en haat. De tegenwoordige Pas oor bewerkte Vrede door Evenredig heid. Elk zijn deel in den Raad. Ja, maar Dokter Tis- taert mag er niet. Maar die Geneesheer is geacht en gefierd door elk hij is een der hoofden van de Smeer ders. - Wij willen hem niet, al d'ander goed, HIJ NIETI Daarop is 't Kiezing de onverdraagzame verkens lig gen gesneuveld Doktor Tistaert is hoofd der lijst met 80 stemmen boven het kopstuk der Verkens. De Kiezers hebben goed geoordeeld, die vindt wat hij zocht, mag niet klagen. De Engelschman zegtGhitiouy breed poverty. En de Spanjaard voegt erbijEn cada sendero ay su atollader0. In d'Abdij zijn veel Kiezers de Paters, vrije mannen, hebben gestemd als vrije mannen. Daarop, de Verkens van Hekelgem, die zich de echte Katholieken noemen, de orthodokse Woeste zijn in groote gramschap geschoten tegen de Paters. In uren van fure zijn ze naar d'Abdij geloopen en hebben er huilend gezongen Pakt een Itoorde en maakt een strop En hangt den lesten Pater op. Och God, och Godwelk een affront I De Paters zijn bij den Liberalen Bond. Niets wilder en wreeder dan d'Alleenheersching. En de ziel der Katholieke Bewaarders is den spiritus der Alleen- heersching. In fflighem de Paters hebben vrij en geheim gestemd z'en hebben niet willen hui'en met de Verkens z'hebben gezwegen gelijk het aan Religieusen betaamt en ge ziet hoe ze behandeld worden. Onlangs een der Paters gaat naar het Dorp. aan een soort van Kasteel, waarvan de Steenen danke roepen tot de Abdij. Mijnheer en Madame komen den wreedzamen Pater uitschelden en verwijten. Zich op zulke wijze wil len verheffen, is zinken als 'ne steen in 't water. P. Daens. mentachtig gezichthij nam zijnen koperen bril af van yoor zijn grijze kattenoogen. Eerweerde heer Deken, zegde hij, welke eer mij geschiedt u te mogen ontvangen. De Benediktie als 't u blieft I Mijn Benediktie, Kerkmeester, dit is nog te zien. Heilige Moeder Anna I Mijnheer den De ken, ik versta u waarlijk niet. Ik zal 't uitleggen in korte woorden en 't zal van u afhangen mijn benediktie te ont vangen of overgeleverd te worden aan den Schout. Ik, aan den SchoutEerweerdigen heer Deken van tegenwoordig de valsche tongen. En de valsche herten, dit is erger, de val sche zielen 1 Hoort, 't moet hier zeer korten oremus zijn. Ach, op mijn eeuwige zaligheid 1 Kerkmeester, wilt ge zalig worden en aan een eeuwig ongeluk ontsnappen, gij moet uw misdaden rechtzinnig belijden en herstelling doen. Maar Mijnheer den Deken Er valt niet te maren, wat op mijn hart ligt, ligt op mijn tong gij, gij zijt in samen zwering tegen Rubens en het meesterstuk dat hij aan mijn Hoofdkerk ging leveren 1 Ik 1 ik 1 Ja, gij en niemand anders Gij zijt door Vlyminck van Gent uitgekocht en ge werkt, ge werkt voor hem. Deken Beeckman sprak krachtig en uitdruk kelijk, zijn kloeke oogen als kogels gericht in de oogen van den valschaard die, onthutst en bevende, niet wist waar hij het had. Gij, zoo sprak Deken Beeckman voort, gij zijt uitgekocht door Vlyminck en gij werkt met mijnen Huisknecht Tommen, ge weet dat hij een dronkaard is. Ach eerwaardige heer Deken, er is daar niets van. Elfendeling, gij bestrijdt de welbekende waarheid. Luistert Door uw valsche werkiDg

De Werkman | 1911 | | pagina 2