Keukenboeken Uit Gent I II fMSPtÉE Kassé Papier JAN DJE LICKT £c SHu Steengroeven Erpe-Meire, Bambrugge. Nu trekt men platen van 50 c. dik op 5 k 7 meters lengte. Steen-extra goed, beter dan den Franschen. Een Hollandsche Ingenieur is deze week komen zien en zegde dat het 25o jaar geleden is, dat men daar steen getrokken heeft; Nu vindt men lagen steen van 8 tot 15 meters diepte dan 4 et 5 meters scherpen zavel en wederom steenen, op onbepaalde diepte. Nu zijn er 13 Aardewerkers en 2 Steenkappers. Men verwacht met den uitkomende 60 Steen kappers voor 't Seminarie van Gent(233 ku bieke meters) een groot werk te Ronse en ook voor een Kerk. Wi lezen in de Gentenaar, Nr van Zaterdag De Kiesstrijd is open. In dit artikel toont het blad onrechtstreeks, maar klaar en duidelijk zijne onmacht. Eer. Brusselsche Strijder schrijft De Katholieke jonge Wachten ze moeten geleid worden, anders loopen ze gelijk ontembare paarden. Dat moet zeker de Priester doen. En dan de Pers Ze wordt op alle Vergaderingen uit bundig toegejuichd maar dat is zeem aan den baard en de Opstellers weten het goed, dat er nu niet meer za! van komen dan vroeger. In éen woord, de Gentenaar kent de rijkKatholieken goed zij zullen feesten geven in groote zalen, eetmalen inrichten, den buik goed gevuld, door den wijn ver warmd, zullen vrolijk worden en zingen Vivan ons het Vaderland ls gered, dit zegt de Gentenaar wel niet, maar dagelijks moet hij zulke feestjes opnemen. Óns verwondert het schrijven niet van de Gentenaar, wij die dagelijks zien hoe antiklerikale bladen met dui zenden verspreid worden mannen geladen gelijk ezels de huizen afloopen daartegen de Kiezingen bewijzen het, zij zijn onmachtig, dat wil de Gentenaar doen be merken. Eilaas te laat 1 Men heeft de Democratische bladen overal vervolgd, dat is de oorzaak Het woord van Priester Daens wordt meer en meer waarheid De mocraat of Socialist. En toch wil de Behouder niet zien, maar wij geven den moed niet op, wij strijden altijd, zoo lang wij kunnen onze bladen worden geerne gelezen, dat gevoelen wij. Er is ons ook een lok.ial toegezegd te Gentbrugge Arsenaaldaar in 't kort Meeting. Mij dunkt ons Mannen hebben held ninoed. Th. V. W. Zondag 3 December, om 11 ure, groote Vergadering in 't Lokaal, Toekomststaat, 48, Gent. Liberaal en Katholiek. M. Liebaert (Katholiek) en M. Warocquè (Liberaal) zijn Leden benoemd van den Beheerraad der Spaarkas a'le woensdagen zittingen van li iot 12 ure, met 100 fr. presentiegeldDemme Demmezou Rikus zeggen. M. Moeyersoen en de Hop In 1903, op een Meeting te Moorsel, beloofde de heer Moeyersoen aan de Boeren dat hij zcu gezorgd hebben voor hun Hop, door inkomende Rechten en een Wet tegen de vervalsching van 't Bier. Nu is M. Moyersoen in de Kamer. De Hopplanters verwachten zijne werkingen. Eerw. Heer, zegde hij, ik zou willen Biech ten. Welke misdaad sprak de schoone jonge ling een blik van fierheid op den Priester wer pende. Maar zijn hoofd buigende en zich geweld aandoende Eerweerde Vader, zegde hij, ik ben veroor deeld als Moordenaar De Priester ging in den Biechtstoel en de Galeiboef knielde. Wat de ongelukkige daar verklaarde, blijft een eeuwig geheimsedert bijna 2000 jaren bestaat de Biecht en nooit of nooit is dat ge heim geschonden. Alles vergaat, zegde Ons Heer. mijn woord blijft. En dat woord van Ons Heer tot zijn Apostelen wasIk blijf bij u, (voor mijn Leering en mijn Sacramenten) tot het einde der eeuwen. Er werd gezucht, gesnikt en geweend maar niet de Biechteling weende van spijt er. kna ging, maar de Biechtvader snikte en weende van aandoeningen als de Gevangene uit den Biechtstoel kwam, en de hand wilde kussen van den Priester, de Biechtvader opende breedvou- dig zijn armen, drukte den Galeiboef aan zijn hart en omhelsde hem met eerbiedige teeder- heid. Welk geheim, welk geheim schuilde daar onder? Tot heden was het maar gekend van God en van den Galeiboef; nu was een derde ziel in gewijd, doch gebonden door 't geheim van de Biecht. Die man moest zwijgen als Biechtvader, doch met eerbied volgde hij den Galeiboef in zijne gedwongene zending, van lijden en opofferen. Aan wezen, houding en taal zag elk dat Hi- larius tot de werkersklas niet behoordezijn handen waren teêr en fijnzijne spraak was geleerd eu beschaafdzijne manieren waren als die der hooge wereld. Van den eersten dag dat hij in 't Rasphuis Te bekomen in ons Bureel Pastoor K neipp het leven van den wonderbaren man, alsmede Voorschriften en Raadgevingen over voedsel en klee- ding, alsook om te verkloeken én te genezen door het Water. 4de uitgave, prys 0,70 c. De groote Baekelantl f geschreven door Eerw. Heer Priester V. Huys, een f meesterstuk; 5* uitgave; 716 bl. op dik papier, met talrijke platen, naar de teekeningen van Al. Baron Gaston de Vinck en Jonkvrouw L. de Hem, prachtige platen; prijs 4 fr. franco 4,50 en zijne bende, naar de echtste bronnen bewerkt door E. Ternest prijs 3,00. CARTOUCHE hoofdkapitein van eene groote bende Beurzensnijders, Gauwdieven, Moordenaars, enz. 0,75 Wilt gij Fransch Lee ren t zonder Meester Op korten tijd koopt U dan het boek j practische Leergang ten dienste van alle Vlamingen die op korten tijd wulen Pransch Leeren, met Spelling en Uitspraak, door Vervarcke, gewezen Schoolbe stuurder te Oostcamp dit boek is allernuttigst voor elk. prijs 3,50. De vlugge Duitscher, HANDLEIDING Om zonder Onderwijzer in korten tijd Hoogduitsch te leeren lezen, schrijven en spreken. Prijs 1,50 Maria van Brabant wonderschoon historiek dramatiek Verhaal 0,40 Handleiding met uitlegging over de GEMEENTEWET J aangaande beslissingen die kunnen genomen worden door Heeren Burgemeesters, Schepe- j nen, Secretarissen Gemeente-ontvangers Veldwachters, Policie, Arm- en Kerkraden. Prijs fr. 2,00 franco 2,20. Boeken aan 1,50 fr. Belgische Neyociant of tafel van rekeningen. HUISHOUDING EN LANDBOUW of Raadgevingen en Voorschriften, vooral dienstig voor Huishouders en Landbouwers, door Rector Van den Bosch Handboek voor Lydende, of genezing zonder ge neesheer, door Rector Van den Bosch. Bloemhof je van den H. Antonius van Padua, gebedenboek, inhoudende gebeden onder H. Mis en et Lof, met vergulde snee. DE ROODE NOTARIS, nieuwe uitgaaf van den vermaarden Jan Clerker, door Silvain Van der Gucht, met vele platen, een zeer schoon Boekdeel. Boeken aan I fr. DE VERSTANDIGE HOVENIER, handboek voor s den Landbouwer. j ERFENISWETBOEKJE voor Burger en Boer, of 5 mijne rechten en plichten in zake van Erfopvolgingen. Onpartijdtge levensbeschrijving van Napoleon. De lotgevallen van Robinson De Kabinet-Secretaris. Inhoudsmeting van het rond hout en gewicht van het ijzer zeer dienstig voor Boschwachters, Houtkoopmans, Schrijnwerkers, enz. - De Wet voor Allen - met uitlegging en toepassing der Wet op de Werkonge vallen, door Thomas Lathouwers Boekeu aan 0,75 c. Geschiedenis van ROBRECHT DEN DUIVEL of de Kunst om het gezelschap met allerhande Toover toeren te vermaken. Leven ran Genoveva van Brabant Wonderbaar leven van Cartouche Rosa van Tannenburg. Het nieuw Tooverboek. Historie van de twee broeders en vrome ridders, Valentyn en Ourson de Wildeman. Jellen en Mietje gevolgd door het avondpartijtjen of die niet verliezen wil, moet thuis blijven Het nieuw Tooverboek. oope-vvd Overal, Mors subitaschielijke sterfgevallen door aderbreuk, aderverstopping, de Mors subita heeft dui- zende armen overal ook wreede ongelukken, gelijk d'ander week in Frankrijk bij Poitic-rs te Montreuil, alwaar te 7 1/2 's morgends een Brug 54 meters lang, ls ingestort, terwijl een Reizigerstrein erover reed 3 wagons vol Volk in een diep water, 47 menschen vol afgrijselijken doodstrijd in 't koude diepe water. Ach ons Leven hier waarlijk een Hospitaal is, een Tranen dal. Subiet sterven is wreed, maar op zijn bed de Dood liggen af te wachten, is ook niet aangenaam en bijzon- Boeken aan 0,50 c. BIEBOEK of de ware wijze van de honingbijen te kweeken en vermenigvuldigen BOTER TARIEF zeer dienstig voor Handelaars, Winkeliers enz. in franks en centiemen. Snoeck's Raadselboek geschikt om jong en oudj te vermaken, bevattende 7üo Raadsels. De sohoone Historie van Jan van Parijs De nieuwe Troost der Armen. Wonderlijk leven van den H. Patricius Reinaert de Vos of het oordeel der Dieren. De nieuwe Troost der Armen Leven van Thyl Uilenspiegel. j der als men lasj en slasj is geweest, geld- wrek, bloedzuiger van 't werkende Volk of BROODROOVER, dat is nog 't ergste. Ods Heer doet u bid den Geef ons heden ons da gelij hsch Brood. En gij rukt het Brood uit den mond van uwen Medemensch, omdat hij wilt vrij zijn. Ziet den rijken Broodroover daar liggen. DECEMBER, de Wintermaand bij uitmuntendheid Sneeuwen, vriezen, hagelen, kortom winteren, hiver- Dia. Zaturdag ik ging het St Annabrugsken over bo ven onzen Rhyn hing een licht grijze koude smoor men zou gezegd hebben We zijn in Noorwegen of in Rusland. Zondag morgend reed onze Polderboer, neen onze Melkboer voorbij Hoe is 't Vriend Goed, zacht weer I Hoelang Niet lang alras sneeuw en ijs. De Wind is al 4 dagen in den Oosten en daarop volgt konsekutief ijs of sneeuw Meester Lieven schreef in zijnen almanak van i865 Annie ie geléeannèe debli. Dat is Veel Vorst in het jaar, veel koorn en 't is waar, Daarbijvoegde Meester Lieven erbij, de Vorst is hier niet alleen nuttig, maar zij is er ook noodig de Nederlanden moeten dat hebben de Vorst belet den Tifus, de roode of rotte koortse, zij houdt den Cholera tegen, stuit de pokken den weg en verwijdert de Dokteurs van onze Hofstee en helpt den zieke tot zijn gezondheid als het hem zalig is. - Aar dige manieren I De Koning van Denemarken is Zon dag nacht ten 4 uren te Parijs aangekomen. Die al den tijd hebben, reizen dan nog meer 's nachts. Te Turyh is zekere M. De Croce, 27 jaar, doodgevallen met te leeren hoogvliogen. Op vasten grond is nog 't zekeiste, want als gij al die malheuren hoort op Zee 1 In Spanje mogen de Reservisten terug naar huis. In al de kaserns, 't is liever uit dan in, de dagen en uren worden afgeteldIn Saxen, te Oberniiz, is een nieuwe ziekte in Meisjes-Middelbare School i3 wier rechter hand beeft. De Dokteurs hun verstand staat er stil op. Win terstilte. Een witte «pree Ligt overal Gespreid op 's werelds akker Geen mensch en is, Men zeggen zou, Geen levend herte wakker. Het vogelvolk, Verlegen en Verlaten, in de takken Des perebooms Te piepen hangt, Daar niets en is te pakken 1 't Is even stilte En stom, alhier Aldaar en, ondertusschen, En hoore ik maar Het kreunen meer, En 't krieken van de musschen. Guido Gezellh schoon effene bladen aan 32 centiemen den kilo vermindering per 10 kilo en meer. BEENHOUWERSPAPIER schoon en kloek, zeer fijn aan o,5o c. den kilo extra aan 60 centiemen EMBALLEERPAPIER 0,10 c. per meter, 0,50 c. den kilo SCHRIJFGERIEF Pennen Potlooden Inkt Postpapier en Enveloppen in allen aard. Zichtkaarten en Fantaisiekaarten Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Bur ger door Mm' Goemans-Buys ©,5o Beproefde voorschriften voor het vervaardigen van warme en koude Bowl's en van eenige warme en koude Dranken 1,00 Het spaarzame Keukenboek door Caudelier: Wie mij zal lezen, zal koksbaas wezen 4>QO Gebakken tn Confituren, door Cauderlier 2,00 De BeJgische Keukenboek i|oo

De Werkman | 1911 | | pagina 3