Rampen Misdaden-Ongelukken De doodrijders /j Buitenland Mengelingen. Ouderdom vau Boomen Zondag. De Kiezing den 2 Juni Uit Aspelare. Zeker jongentje kreeg 'n*n splinter in zijnen voet, en zijn moeder gat 't voor nemen te kennen, om wat p- p op de wonde te leggen. De jongen weigerde het geneesmiddel, zooals de meesten zou den doen. 'k En wil er geenen pap op hebben I riep hij. Dat zult ge toch 1 zeiden vader en moeder te gelijk. De meerderheid was twee tegen een, en met den bedtijd was de pap klaar. Mr-ar, niet de kleine. Integendeel, hij spartelde zoo hevig tegen da' er ne wan- d Is ok noodig we.d. 't Werd zoo ge- schik dat de moeder er den pap zou op leggen, terwijl de vader, met opgeheven stok naast het bedde zou staan. Aan den jongen werd er ook gezegd dat, als hij den mond open deed, hij wat krijgen zou, dat hem wel kaim zou maken 1 Den heeten pap raakte zijnen voet aan en hij opende de monj. Ge... begon hij. Stil zij de vader, zijnen stok zwaaiende, terwijl dat de moeder den doek om den voet vast maakt. Weör opende het snaakte zijnen mond. lk.. I Maar, den opgeheven siok deed hem zwijgen. Een minuut later was de geschiedenis afgeloop^n, en de jongen onder de wolle gestopt. Daar 1 zei de moeder, morgen i' uwen voet veel be ter 1 Triomfa-kelijk gingen de ou ders weg, toen er een kinderstemmeken van onder de sargiën kraaide G'hebt het op den anderen voet geleid 1 Men heeft na vrij nauwkeurige waar nemingen den volgenden hoogen leeftijd kunnen vaststellen van sommige gewas sen De olm kan 300 jaren oud worden, de ahorn 516, de oranjeboom 600, de cy pres 800, de olijfboom 880. de noteboom 900, de Oostersche plataan 100, de linde boom 1100. de witre pijnboom 1200 de eik 1500, de ceder kwO en de iep 3280ja ren. In de stammen der boomen heeft de houtverrnt-erdering plaats door een jaar- lijkschen aanwas, die z ch in eene gelijke laag uitspieidt over de vorige laag. De boomen groeien in de eerste tijdperken veel sneller dan later bij eenige volwas senheid. Tusschen het 26* en 30* jaar groe.t b. v. de eik het snelst oud gewor den is die groei veel rmnder en zijn de bovengenoemde houtlagen v el dunner dan de eerste. Zondag, zondag, heil'ge vreugde, Blauwe lucht en zonneschijn Zwijg, mijn hert, mijn droefheid. Heden moet gij vroolijk zijn 1 't Leven is een sleep van plagen, Elke dag brengt kommer bij Met het pak der werkendagen Leg ik guur en zuur ter zij. Zondag, zondag, christen zielen. Wascht uw kleed van zonden rein, Bi nkend a!s de blauwe kielen Moet vandaag het herte zijn 1 TIJD GENOEG. Een dief werd np d beulskar naar het schavot gevoerd, en eene menigte vulk liep de kar vooruit, om eene goede p'aats te hebi-en. Haast u zooniet, riep de dief. gij hebt tijd genoeg het spel be gint niet eer ik er bij ben.» FNnm e '5 BOEKENom Fransch te leeren zonder MEEST FR 3.5° i BRUSSEL- Spoorwegongeval. I Alfons De B-Jer, werkman in de statie van Tour-bt-Taxis, wonende te Jette, 'werd Dinsdag 1 door een iij waggons omgeworpen. Hij werd erg gekneusd en zijn rechtervoet zoo zeer gepletterd dat men hem in het gasthuis moest afzetteD. WERKONGEVAL. De metserknaap Cy- riel Van Hongaerden, Steylestraat, werd Maan dag iD de Karei Meybergstraat door een arduin getroffen, welke van de a* verdieping van een in opbouw zynde huis was gevallen. Men nam hem op met vreeselijke wonden a^n de schedel. BOTSING. Dinsdag moreend had op de Boudewynlaan. eene botsing plaats tusschen een auto-taxi en een kamion. De auto werd erg beschadigd en een der paar den van den wagen erg gekwetst. De geleidei van den auto en een die nevens hem zat werden op den grond geworpen. De eerste brak zich den rechterarm en werd gewond aan het hoofd. De tweede brak zich het rechterbeen. OVERREDEN. Maandag is zekere Arthur Bisiaux door den express Brussel-Parijs overre den. Hij was op de slag dood. Schaarbeek. Botsing. De kar van den melkboer De Moor, Land- bouwstraat, a85, kwam Dinsdag op den Steen weg van Helmet in botsing met een tram. Het io jarig zoontje De Moor. werd van den bok ge schikt en zeer erg gewond. Het paaid weid gekwetst en de kar vernield. Grondinzakking te Elsene Twee aardewerkeis groeven maandag de grondvesten vau een huis op de Tervuercnlaan. Eensklaps had eene grondinzakking plaats en een hunner, Eugeei: Vandaele, van Auderghem, werd onder dc aaidmassa begraven. Na twintig minuten, kon men hem ontlasten. De ongelukkige gaf geen teeken van leven meer. Hij werd erg gekneusd en zijn rechterbeen op twee plaatsen gebroken. Men gelukte er in den gewonde weldra terug tot het bewustzijn te brengen en bracht hem over naar ziji.e woning St Joost-ten-Noode De echigenoote Verfaillie, Overvloedstraat, werd zondog in de Grensstraar omgeworpen door e«n paard dat p hol was gegaan. Een wiel der k.«r ïolde over haar lichaam. M n nam de vrouw 'P met gebroken been en ingedrukte ribben. ELSENE Nachtelijke aanranding De werkman, Langhendries, keerde Zaterdag, rond middernacht, huiswaarts. Nabij de Vijv^r- siraat. werd hij eensklaps aangeraud door een ke> el, die hem üjn zakuurwerk en ketting af- tukte en de vlucht nam in de richting der Jour- dai. plaats. liet slachtoffer en twee voorbijganger.» 'achter volgden den kwaaddoener, hielden hem aan en leidden hem naar het commissariaat. Het is X..., ouu-verco; deelde, in staat van landloopeiij. Hij werd opgesloten. Antwerpen. Rijwielongeval. De genaamde K Janssens, 26 jaar, wonende te Meixem, is Zondag nabij de Bredapoort, van zijn iywi 1 gevallen en brak het rechterbeen. Men heeft hem naar het Stuivenberggasthuis gebracht. DOODELIJK ONGEVAL. Jan Coolen, 47 jaar, dokwerken, is Maandag in zijne woning van de trappen gevallen. Hij werd aan het hoofd gewond, en is eenige uren later in het hospitaal overleden. Calcken. Het gevaar der vuurwapens. Ter gelegenheid eener bruiloft, werden kanon- nekens afgeschoten. Daar een dezer niet afging, wilde M. Br ickmans, er 't vuur aan steken met een allumetje, doch plots ontvlamde het bus- kiuit, hel kanon sprong en de stukken vlogen in 't gelaat van Biackmans Men vreest dat hij zijn wonden niet zal overleven. ST GILDIS M. Sayssert, 42 jaar, Albaniësriaat, werd Zon dag avond op den Waterlooschen steenweg door eene ottomobiel omgeworpen en eenige meters ver meegesleept. Hij weru gewond aan het hoofd en op het lichaam. Marie Colier, 10 jaar oud, wonende in de St-Jacobusgang, Bruseel, werd Maandag door een automobiel omgeworpen. Het kind werd vreeselijk gewond cn in een wanhopigen toestand naar 't Hospitaal vervoerd. Maandag werd het 12 jarig knaapje Strub- be, wonende op de Cortenberglaan, Brussel, op de Vrijheidplauis omgeworpen door een auto- taxi. Het jongetje werd zijn drie ribben gebroken. SERAING - Een arbeider verpletterd De aajange aibeider N. Thys, wonend te Flémalle, werd onder eene zware ijzeren plaat verpletterd. De arme jongen had her rechteibeon bijna afgesneden en het linker gebroken. Zijn loestanü haat geen hoop meer over. 1UOOIID TE DAAIPREMY ln den nacht van zaterdag tot zondag keerden wee mijnweikeiS Aloï Van den B er. Emicl V. dionken naar huis, arm aan arm. Toen V. bin nen wou gaan in zijn huis, vond hij de deur op slot. Zijne vrouw op hem wachtend, was bij een gebuur gegaan. Woedend ging hij ze daar halen, greep ze aan den hals en sloeg zo. De 21-jarige Leon Lsurquin verweet den brutalen man zijn gedrag, maar Van den B..., er tusschenkomend, kreet Bemoei u daar niet mede. En hij gaf Leurquin twee steken in de borst. Leurquin had een long doorboord en zijn toestand is hopeloos. Van den B..., werd aangehouden. Een Gevangene moest vervoerd worden van Parijs naar Bo deaux on- derwege de Gevangene wilde uit den trein springen; de Gendarm hield hem tegen; in de worsteling rolden zij uit den Trein; de Gendarm was dood de ge vangene ligt in 't Hospitaal. Te SILESIA, langs Oostenrijk, zijn 2 Treins opeen geloopen. Er zijn veel gekwetsten., 't Is vreeslijk, waar het gebeurt. Te MOECKHERN, bij Leipzich, waar Napoleon zijn eerste kassaart kreeg, daar is de kasern afgebrand van 't Voet volk. Ze spreken van 2 millioen en hall schade. Fama volat, dat 't vuur erin ge steken is. EEN MAN EN EENE VROUW GEDOOD Eene dame, Pascal genaamd, wier man nachtwaker is te Parijs in een dag blad, kwam zich gevangen geven en verklaarde haar man met revolverschoten te hebben gedood, omdat hij ze onge lukkig maakte en mishandelde. Zij zeide zich daarna naar Savigny-sur Orge te hebben begeven, waar zij hare tante had gedood die zij verweet haar man tegen haar op te hitsen. Hare gezegden zijn nauwkeurig bevonden geworden. De beide slachtoffers zijn gestorven. MET BIJLSLAGEN VERMOORD Naar de prefektuur van Foggio werd geseind dat eene gansche familie met bijlslagen werd vermoord te Monte San Angelo (Rome). De slachtoffers zijn twee boeren, de man en de vrouw, hunne kin deren en een hunner neven. Twee ver dachte kerels zijn aangehouden gewor den. EENE ZEVENTIGJARIGE VROUW VERMOORD Eene misdaad werd te Madré ontdekt. In een afgelegen huis woonde eene zeer spaarzame 74-jarige vrouw, de weduwe Billet, en deze werd te bed vermoord aangetroffen. Het lijk verkeerde reeds in ontbinding. Inderdaad, men had de on gelukkige niet meer gezien sinds 23 No vember. Hare beide katten, die verhon gerd sinds dien dag opgesloten waren in de Kamer, hadden liet gelaat der onge lukkige heelenal afgeknaagd. In de woning waren al de laden open gebroken geworden, wat aanduidde dat diefstal de drijfveer tot de misdaad is geweest. De vermoedelijke dader is ge kend en wordt opgezocht. AANVARING TE ROTTERDAM. Ter hoogte van de Willemskade had Maandag eene aanvaring plaats tusschen het Rijnschip Entreprise en het aak scheepje Onrust, geladen met steen, bestemd voor Den Haag. Dit laatste is gezonken de opvarenden konden geluk- kiglijk gered worden. DROEVIG ONGELUK TE DORDRECHT. Zaterdag avond beging B..., werkzaam bij een steenkolenhandelaar, de onvoor zichtigheid tusschen twee spoorwagens van een rangeerenden trein door te loo- pen, met het gevolg dat hij er tusschen viel. De ongelukkige was onmiddelijk dood. Hij laat eene weduwe en twee kin deren achter. MOORD OF ZELFMOORD. Een baanwachter vond Zondag mor- gend nabij de statie van Göttingen, een vrouwenlijk lichaam, waaraan het hoofd ontbrak. Waarschijnlijk is de vrouw ver moord en onthoofd geweest, en daarna op de spoorlijn is gelegd om aan zelf moord te doen geluoven. Het lijk is erkend geweest als zijnde dat van vrouw Minna Brandt, welke se* dert twee jaar gescheiden leefde van ha- j ren mani >e dader is tot heden toe nog niet ontdekt; 1 Zoo zijn de plans der Katholieken voor 1912het kan niet zijn op Sinien on in plaats van den zondag vóór Sinxen te nemen gelijk M. De Backer in 1904 vroeg; men neemt den volgenden Zondag. Dan zijn al <le Fransmans weg. Daar tegen protesteeren is plicht. Ziehier een vorm van petitie men schrijve uit op groot papier, hoe meer Handteekens hoe beter en dan in envelop naar de Kamer; er moet geen post zegel op staan. A an de Heeren Voorzitter en Leden der Kamer van Volksvertegenwoordigers. Geachte Heeren, De stemming op den 4cn Zondag van Mei, berooft ons bijna allen van liet duurbare Stemrecht, in 1892 aan de werkende Belgen gegeven. Uit ons Arrondissement Aalst zijn dien dag 5200 Kie zers in Frankrijk. Meermaals smeekten wij, ons in staat te stellen onze kiesplicht te vervullen, met den dag te bepalen half April of einde December. Tot heden werd onze smeekbede verstooten, en zelfs hooren wij, dat in 1912, de Kiezing zou zijn den Zon dag 2C" Juni, als de laatste Franschman vertrokken is. Achtbare Heeren, wij bidden U dringend verzwaard het onrecht niet ons aangedaan, wilt gij ons volle recht niet geven, neemt toch voor 1912 den 19 Mei, Zondag vóór Sinxen, en niet den 2 Juni. Zondag na Sinxen. In de hoop eene gunstige antwoord, bieden wij U onze eerbiedige groeten. HOE IS 'T GEKOMEN. Men begint nu maar vour goed den waren uitslag der venditie van 15 October, te Aspelare te begrijpen Zondag 26 Nov. was hier een uitstap van 't muziek en Volksbond, men vroeg zich af hoe het mogelijk was het onderspit te moeten delven, na zoc een machtigen stroom Volk. te kunnen bijeenroepen. Verbeeldt u eens lezers, 126, zegge honderd zes en twintig mannen, en allen kloekmoedige strijders, dierven hier zich in 't openbaar verioonen, als ware aanhangers var. onzen achtbaren Burgemeester. Hoe is 't mogelijk zal men zich afvragen van dan nog te vei liezen Ja, ja, en heel gemakkelijk. Onzen Burgemeester bewees gaarne diensten aan iedereen zonder onderscheid van gezindheid, en dit heeft zijnen val veroorzaakt. Dit en dit alleen is de oorzaak ge weest van zijne onverdiende klopping. Ge moet weten lezers, als hij eenen dienst bewees aan echte Democraten, die mannen steken dat in hunnen zak, en nooit of nim mer, zullen echte mannen dat vergeten, en gedenken hun weldoeners, zelfs in het kiesgangsken. Maar geheel anders is het gelegen met mannen die onzen Burgemeester maar genegen zijn, als zij hem niet knnnen missen, en als hij hen uit den str. moet trekken, zij moeten dan ook maar te viervoet uitbazuinen, dat zij voor den Burgemeester gingen stemmen, om hem des te gemakkelijker te kunnen verkoopen. En, wat gebeurt er? De Burgemeester heeft vertrouwen, hij gebruikt al zijnen invloed niet, en, helaas I hij heeft den tegenslag Die jannen hebben hunnen weldoener in het kiesgangsken verraden. Bitter weinig hebben er hun eerewoord gehou den, de oude bewaardergedachten zijn wederom in hun brein opgekomen, en die eerlooze rakkers hebben onzen Burgervader verkocht. Tot zulke mannen kan men niet genoeg roepen, ver raad 111 Nen Boer. doen in ons leven, is dit mij door u niet geleerd en voorgehouden. Nu ben ik bekommerd en weemoedig, ja, en ik ga u zeggen waarom Die Kristene Moeder luisterden met gespan nen aandacht. Moeder, den ouden Aalmoesenier van het Celgevang ligt cevaarlijk ziekeen mijner me degezellen vervangt hem daareven is hij bij mij geweest, de droefheid lag op zijn wezen. - Waarom toch, Paulus Moeder, in 't Celgevang zit een jongeling uit een dorp, vier mijlen van hier, hij is terdood veroordeeld als moordenaarmijn kameraad uit 't Seminarie is gelast hem tot de dood te be reiden; doch hij kan zijn hert niet raken het Vonnis moest reeds uitgevoerd zijn nu heeft hij 3 dagen uitstel gekregen. De ongelukkige wie heeft hij vermoord Zijn Schoonbroeder en zijne Zusterze woonden met hnnne Moeder op een Pachthof. Kn ge denkt, Paulus Moeder, ik zou die Ziel willen redden en die Moeder troosten.. Mij dunkt, mijne woor den zullen zijne Ziel raken. Ik heb het op mij genomen.. Maar eerst wil ik die Moeder zien... Ua mee met mij, morgen. Welk gedacht, Paulus Moeder, gij hebt mij de liefde en de op offering voor den Evenmensch in 't hert ge prent. Mag ik den drift van mijne ziel .niet vol gen Paulus, ja, ja, laat ons morgen samen naar de bedrukte Moeder gaan. 's Anderdaags al heel vroeg, ze reden naar die Parochie, ze kwamen aan een klein pacht hofken deur cn vensters waren gesloten ze klopten niemand kwam open doen een Ge- buurvrouw had het gezien, kwam toegcloopen en zegde: Madam en Mijnheer de Pastoor. Catharina is thuis, maar zij hoort u nietzij is half dood van verdrietindien wij haar geen eten brachten, ze liet haar eigen sterven van honger. Ze gingen binnen

De Werkman | 1911 | | pagina 2