mLARIUS AALST. ~DËKAMER Pourparlé de Engel van 't Rasphuis. i\'0 2047 15 December 1911 Groot ongeluk te Luik ABONNEMENTSPRIJS voor België 2,50; de vreemde Landen 4,50. Men schrijft in op alle tijdstippen des jaars. P. DAENS Volksvertegenwoordiger, AALST Zondag morgend, welke slechte gaz in de Groote Kerkmet moeite in den Kerkboek kunnen lezen, krevatie voor d'oogen, die perelkes kostbaarder dan diamant. D'oogen. De vermaarde Cor- visart, Dokter van Keizer Napoleon I, deed voor brandige oogen poeder van galanga wortel op azijn te trekken zetten, om met dit aftreksel van buiten rondom de oogen te wasschen. Hiermede schrijft Rektor Van den Bossche van Ton geren, hiermede zijn verscheide Personen bij mijn wete spoedig genezen. Zie Handboek voor Lijdenden bi. 39. Dit Boek is te koop in ons Bureel aan 1,50 franco i,60.324 bladzijden en elke bladzijde is goud waard. Zitting van Dijnsdag, 2 urs. Hoe is 't geweest Goed, veel manschappen weinigen afwezigde Katholieken komen door de vrees van- een s emming M. Janson is buiten gevaarM. Lefebvre, broeder van den overleden Volksvertegenwoordiger, heeft den Eed afgelegd in 't Vlaam3ch dan is de Interpeliatie-Hambur- sin-Lorand gekomen. -3Ü Waaiop liep ze Op sommige Katholieke Gemeenteraden.die nog be langrijke beslissingen nemen als de Meerderheid veran derd is. Daarop is gefraasd en gezaagd lot bij 7 ure vol gens 't Reglement had Hambursin maar een half uur doch hij,sprak meer dan 5 kwartuurs. En d Voorzi.ter M. Coorem3ii Liet altijd goedseudL voortspre ken. Wat zegt de Minister van het Inwendige Dat zulke zaken bijna overal gebeuren, weshalve er een rechtvaardige wet zou moeten zijn. Nu is 't bazaar. Geen ander nieuws in de Kame. Dat de Petitiën beginnen te komen tegen de Kiezing den 2 Juni. Wat zegt de Kamer ervan De rijke Manschappen zijn onv.rsclrliig hoe min Werkvolk kiest, hoe beterLiberalen en Socialisten we ten dat ze klein van tel zijn bij de Franschmans; en de Katholieken vreezen 't Volk van Algemeen Stemrecht willen ze met hooren hoe meer Franschmans weg. hoe betervan in 1907 heb ik een Wetsontwerp neergelegd voor een beter tijdstip gedurig dring ik aan, vruchte- Vriji naar het Fransch, door P. DJ lil. DE OUDE ROOZENKRANS. Het is hier rechtover, sprak de ongelukkige Moeder, 't is hiar rechtovej dat mijn Jules zal gehalsrecht worden. Arme Vrouw, zei de Priester, kom met mijne Moeder naar ons huis. Neen, Mijnheer de Pastoor, neen ik blijf hierDen dag zijner dood zal ik hier aan mijn venster ons groot Krucifix zetten, gelijk als de Processie passeert, ik zal een Kruisgebed doen en als hij den Gekruisten God en zijn Moeder ziet, hij zal geraakt worden. Dat eenvoudig Buitenmensch met hare holle roode oogen, haar droef gerompeld, mager we zen was een verheven beeld der Martelares op de pijnbank. De jonge Priester zag aan den muur een oude houten Roozenkrans, met veel medaliën. De Priester had een ingevingdie oude Roo zenkrans, zegde hij. Och ja, ja, hij moet aan het Kruis voor mijn vensterdie Roozenkrans is een familie stuk hij komt uit het Heilig Land Een onzer Voorouders redde eens liet leven eener edele Mevrouwen kreeg dien Roozen krans als Jules kind was, moest ik hem altijd vertellen van dien Roozenkrans en al de Meda liën werden door hem eerbiedig gekust. Vrouw, laat me dien Roozenkrans voor 3 dagen ik ga ermee bij Jules in zijn gevang; wij zullen bidden bidt meë. idden, zekerlijk Vrouw, Ons Heer zegde 111 zijn Evangelie Vraagt en ge zuil bekomen looszelfs de Heeren die gelijk -M. de Gheliinck M. Maenhout, M. Verhagen aan 'f hoofd van Fransch- mansbonden zijn, verroeren geenen vjnger. M. de Ghel linck is verslaggever der'Scktie als iH hem ervan spreek, hij zegtIk heb inlichtingen gevraagd aan de Regeeriiig en hij weet nat de stukken verloren zijn. En als ik hern zegde Ik heb de stukken, dan luidt zijne antwoord :.!dan luidt zijne an'woord M.-Daens, ge zijt nog geen Minis terIk wil geen gemeensimeer me" dien Graaf... Maar 't Werkvolk van zijn Arrondissement zal ingelicht zijn. Zouden ze de kiezing zetten den 2 Juni? Als er niet straf tegengewerkt wordt, ja. Zitting van Woensdag. 5 h 6 Sprekers handelen over 's Lands-Middelen 703,882,750 franken 45,157,750 fr. meer dan in 1911. Koken moet, kosten, doch de meeste lasten drukken op 't werkende Volk. De Bewaarders willen dat niet veranderen, omdat ze vrijwillig blind zijn trouwens, op hl. 33 van het Ver slag staat te lezen De rijkdom ligt niet opgehoopt in enkele handen, noch in eene enkele klasse der Be volking hij .s verdeeld onder al de klassen!?!?! Daarop zullen wij vandaag antwoorden in de Kamer. Vragen gericht door P. DAÈNS tot den hm Minister van Spoorwegen. EREMBODEGEM. Door de nieuwe lijn Brussel-Oos- tende is een baan afgeschaft zeer dienstig voor de inwijk Driehoek, Erembodegem. Vele ménscheu moeten ten minste 14 minuten alom gaan. Is daar geen hulpmidpel tegen Men gelieve in an dacht te riemen dat verscheide Landbouwers hun Land niet meer kunnen gebruiken. P. Daens. AALST. Het is al jaren en jaren een groote Gebuurte op Aalst Mijlbeek een spoorstilstand vraagt aan de Roo- zen-Moorselschebaan, ?eer bevolkt, is dat toch de .Ark van Noë,? Wanneer P, Daens Te EYCHEM-APPELTERRE is grooten Handel in Tabak. Zou het ni<--t mogelijk zijn in dat droog spoor- huisken de Koopwaarden te aanvaarden P. Daens. POSTKLERKEN. Zou de heer Minister gelieven te zeggen of in zijn Beheer rekening rial gehouden worden, voor wat de rangschikking betreft in het Annuaire, van de benoemingen door klerken bekomen in Dec. 1910 en Juni laatst(1911) hetzij dus voorde'beslissing van loons- v"h00Ri"S? P. Daens. 39- JAARGANG Melia, Vlierzele Vlier Cilia, zele. Melia. Och ja, Cilia, dat Zondag avond, een bom ontploft in eenen Cinema, talrijke zwaar gekwetsten. 't Is grouwelijk zondag avond de groote Cinema Win tergarien, rue de l'Harmonie, was gestampt vol Volk, juist waren de lichten uit, om de Tablo's goed te zien, gelijk het gaat in de Cinemas, eensklaps rond 9 ure, er is een geweldige ontploffing een breede straal licht vliegt naar d'hoogte men hoort een ontzettend en ve.vaariijk geschreeuw van gekwetsten, van inenschen die aan de dood willen ontsnappen, daarbij ^ekitsel van vuur en gekraak van planten en balken. De wanorde was onbeschrijfbaar, gelijk men wel kan denken elk liep en worstelde om weg te zijn. Gelukkig da'- de Policie-Commissans M. Neu.ean koelbloedig bleef en aanstonds krachtige orders gaf. Tusschen 't vuur en de puinhoopen begon men te redden en de gekwetsten te verzorgen 't is een lange lijstMannen, Vrouwen en Kinderen, o. a. mevrouw Putseys, van Luik, hare Docn- ter, hunne dienstmeid Mej. Marie Gregoire bijna al de gekwetsten waren afzichtelijk, beenderen gebroken, diepe wonden uit welke 't bloed stroomde. Dadelijk waren een groot getal Dokteurs ter plaatsze begonnen liet bloed te stolten, en naar Hospitalen en naburige Hulzen te stu ren men zou gezegd hebben een slagveld. LUIK I De Stad is nog op haar effen niet. De Ge- kweisten zien grouwelijk af. Maandag gebeu'de het eer ste overlijden zekeren jongeling Henri Verveck op het oogenblik der ramp zat hij op een Dank nabij de bom omdat hij in»'t Hospitaal niets wilde zeggen, werd hij aanzien als de dader. Het was een zeer werkzame en eer lijke Koolmijner van 24 jaar; hij werkte in den put Kes- sales en was zeer goed gezien te Jemappe. Tot heden weet de JustLie niets. In de Bom was Hor- logiewerk, gelijk de Bom die het Winterpaleis 'e St Pie tersburg dec I springen. De Bom spronj vroeger dan 'i gedacht was; een rnisdad ge hand legde haar r.eêropcen bank, ze viel oin en d'ontploffing volgde. De Justicie b ter plaats gebleven tot 3 ure 's morgends. DENKT ER AAN. vi -sXw In de Drukkerij van Land en Werkman, 1,C0 de 1 Ki in doosken papter-lyiu I -5 fa l- tazie-kaartjes aan alk p.ijzti. Pet 50 Gu V.en iei. ei Omslagen 0,öü. stoien kind p,Cilia. Stelt u in de plaats, Me lia; ge zijt daar Vader van of Moe der T Melia. Principaal, Moeder, Cilia; uw kind is weg; uw kind blijf weg; zoud ge niet de muren oploopen van sniert en arragie Cilia. - En waar mag dat kind zijn, Melia Melia. - Ja, zog het mij eens, die kleine Germania is weg als rook in de locht. Cilia Melia, mons ters zijn het, tiegers en krokkediijen die zulke schelmstukken uitrech ten!. Melia. Maar, Ci lia, he-je dat g'hoord van 't Begijnhof 7 Cilia. Wat is eraf, Melia dreigt 't Pottaal weerom van in te vallen, gelijk over veel jaren dan moesten d'Archietekken komen; ze piasseerden een stelling, die er 2 jaar bleef staan en eindelijk wegge nomen werd. Melia. Dat rappelcert mij ook. Cilia; maar 't is iets heel anders. Cilia. Wat is er, spreekt Melia. Dat er daar gepreekt is, in de Kerk van 't Begijnhof, gepreekt op de Demokraten.. Cilia. Demme, Detnme, Melia, z'hcbben foens- jen wijsgemaakt. Melia. Paddétoe, Cilia, ik weet hetdie in de Mis en in 't Sermoen waren, hebben het mij verze kerd. Cilia. Och Melia, een Begijn, dat en zegt al Jniet veel.. Wat kan een Begiin doen aan de Kiezing?' Lï Melia. ik heb dat ook gezegd, Cilia maar ge weet dat de Katholieke Menliceren op hun hoog ste pointilje staan over de baiiutteering. Cilia. - En moet dat in de Kerken komen, Me lia is ons Mansvolk niet vr'j van te kiezen voor wie ze willen, Melia En zijn de Demokraten geen beter Kristene Menschen, Melia, als die fameuze rijke WoestenMelia, g'en zijt er niet, 't zal iets anders zijn Melia- En wat zou het zijn, Cilia Cilia. Wat het zou zijn Wel, dat elk Kristen- Demokraat wordt, Vrouwvolk zoowel als Mansvolk. Melia. De Begijntjes ook Cilia. En waarom niet, Melia, zijn de Begijntjes geen werkende menschen 7 weten zij ook niet dat de Demokraten niets vragen dan hei dagelijksch Brood voor iedêreen 7 Ais zij in hun konvent of in hun Kerk rechtzinnig mediteeren, moeten J'J ze niet zeggen Dat Ons Heer op de v* Wereld moest komen, hij zou aan 't hoofd staan der Demokraten. Meiia. Cilia, ik, Cilia. Aan 't hoofd staan der Demokraten, Me lia, en tegen de Phari-eërs en Falsarissen, die nu Ons Heer willen 'ne vlassen baard willen aandoen, gelijk de Joden en de Scriben gedaan hebben. Melia. - Cilia, ik had zoover nog niet gepeisd, ik meinde dat Mijnheer Lowie bij de Groot Uffra ge- loopeu was. cilia. Melia, die hoort spreken, kan hooren lie gen maar er is mij verzekerd, Melia, dat er na de kiezing 'ne Palm gereed lag in 't Begijnhof voor de Demokraten. Melia. - CiliaCilia Cilia. - En op Santé Cecilia, Melia, als ons Muziek van de Demokraatjes uitgaat, willen ze ne keer den toer van 't Begijnhof maken, dat de meeste Begijntjes zullen vereerd zijn en van achter hun gordijntje be leefd zullen iaclien. Melia. Demme, Demme, Ciiia. hoe dat de wereld toch verandert

De Werkman | 1911 | | pagina 1