Rampen Misdaden-Ongelukken Buitenland Kerstzang. Mengelingen. De doodrijders /f Vrije Christene Volkspartij Brief uit America Misbruik turn ©eèsöunst Maria van Brabant Een kindje it ong geboren l Geboren in een stal Dan juichten d'Englenkoren, Dan juichte 't gansche Heelal I Hij, God en Opperkoning. Werd mensch en onderdaan Verliet des Hemels wening Om cent ter dood te gaan 1 D'olijfboom v*n den vrede Bracht Hij uit 't Paradijs Voor allen klonk zijn bede, Zij-.' leering zoet en wijs. O Kind, der kindren luister, Aanveerd ons dankbetoog 1 Gij breekt den zonden kluister, Waaronder 't menschdom boog Gij laafdet onze herten Met 't eeuwig levensnat, Gij stildet onze smarten In 't zalig boetingsbad. Lof, glorie, dank en eere Zij U, in eeuwigheid, O Kind, der Heeren Heere, Met hert en mond gezeid ---> Jantje zag laatst eene koel en 't zei tot zijn moederWel, wel, moeder 1 wat trekt die koei toch een boos ge zichte dciie geeft zeker altijd zure melk I... Ik heb een maarte, die zoo zachte van aard Is, dat ze nooit geen kinders zou slaan 1 zei onlangs madam Kwak kels. «De mijne is nog zachter, ant woordde madam Snoffels, dedie weigert zelfs de tapijten uit te kloppen i... SCHOENMAKERIJ. He vriend, uw voet slaapt. Waarem zou hij slapen Wel, omdat uw schoen gaapt. Is 't eten nu nog niet gereed vroeg laatst Zander Pummels.— «Seffens of nog eer, antwoordde zijn wijf, 'k ben bezig met 't hout te kappen om de stove t' aansteken 1 ER WAS GEEN KWAAD BIJ. Maar Janneken, vroeg baas Bau- wens, waar loopt ge zoo spoedig heên Ik ga eene commissie doen voor moeder. Dat is braaf. Janne ken maar zie maar goed toe dat ge uw geld niet verliest. Daar kan geen kwaad bij, baas wij halen altijd alles op den poef I ZE MOCHT ER ZEKER VAN ZIJN. g^Eene madam komt te Brussel in eenen ellengoedwinkel en vraagt om een kleed te koopen, van s»of naar de leste mode. Ziehier, madam, eene stof die ik u niet genoeg kan recommandeeren ;ieder- een neemt ervan, zei de winkeldochter. Kan de kleur goed tegen de zon, juf vrouw Van de zon weet ze niets ten bewijze, madam, de stof ligi al meer dan twee jaar aan 't vens er en is, gelijk ge ziet, nog niet het minste afgegaan. HIJ ZAT ER TUSSCHEN. Kobe, zei eer: werkman aan zijnen compagnon, «ik zit er fel tusschen; ik weet niet meer waar met mijn geld te blijven. Hebt ge dan zooveel geld, Sus Dat is 'i precies niei, Kobe maar allebei mijne broekzakken zijn ka- pot. V IÏpi'/pIp Geheel de Wereld spreekt 1ICI ervan. Een kind van jaren Germaine De Brouwer, gestolen den avond van eenen Brand... Overal, joveral gezocht vruchte loos... De ouders halfzot van droefheid... Altijd schreven de dagbladen dat het Vlaamsch kind gevonden was in Frankrijk, op de baan, tusschen Lupterne en Degus. Doch 't was Sensatie Nieuws, om maar gazetten te verkoopen... Dat febeurt dikwijls in de Fransche lichtzinnige rukpers. Te Vlierzele wisten ze van niets. Laken. Schrikkelijk gevecht. Maandag avond vochten steenkappers op den hoek der Claessens-en Tivolistraat. Een hunner, een Duitscher, wonend in eerstgenoemde straat, werd in den arm en in het hoofd gestoken met een dolk. Heel de bende vluchte en het slachtof fer, die veel bloed verloor, werd naar het gast huis vervoerd. Vier der veornaemste vechters werden aangehouden. Op een hunner vond men een dolk. VERSTIKKING. De aardewerker, Edm. Verlat, VVauthieretraat, kapte Dinsdag in eene groef, Lefebvrestraat, op eene gasbuis. Het gas ontsnapte langs de opening en de arbeider zakte verstikt ineen. Na ao minuien konden zijne ka meraden hem terug tot het bewustzijn brengen. Brussel. Nachtwagons. Maandag 3 ure 's nach s, Bovlaar Anspach. groot gevecht Gardevils sprongen er tusschen, doch de Vecbteis spanden samen tegen de poli- ciedie het zeer kwaad kreeg... Toch konden 2 Nachtwagons meégesleutd worden naar den Bak. Er ie een Pariaien meê, gewapend met ponjaar en revolver, een soort van Apasj. Molenbeek. Paardenstanap. De hoefsmid, Louis Thery, Gentschen steen weg, werd Dinsdag door een paard in volle borst gestampt. Hij verloor het bewustzijn en bloedde uit neus en mond. De toestand van het slachtof fer is teer onrustwekkend. DIEFSTAL OP EEN SCHIP. In de ka- bien van het Sèraphine, toehoorend aan M L. Brakman, van Terhaegen, en gemeerd He- negouwkaai, te Molenbeek, had Zondagavond, tijdens de afwezigheid van den schipper en zijne vrouw een diefstal plaats. De meubelen werden opengebioken. Eene som van 6oi fr. 5o ct., twee gouden horloges met dito kettingen, allerhande juweelen, kleedingstukken, een geladen revolver en andere voorwerpen werden ontvreemd. Zellick. Molen afgebrand. vondag werd de molen van Zellick, gelegen op het gehucht Horrings, door eenen brand ver nield, ondanks de hulp der inwoners. Het vuur tastte insgelijks het woonhuis van den molenaar e;i de afhankelijkheden aan. De molen, het woon huis en de stallen weiden in asch gelegd. Men kon alleen de paarden redden. De schade is zeer aanzienlijk, doch er is geluk- kiglijk verzekering. Sint-Nikolaas. Erg werkongeluk. Maandag namiddag, is alhier een vreeselijk ongeluk gebeurd. In de fabriek der heeren Ver- meire, was de 18 jarige Jozef Staeck, wonende op het Brugsken, Jbezig een ophaalbak aan te vullenOp het oogenblik dat deze omhoog ge trokken werd, kantelde de zware bak om en kwam terecht op den ongelukkigen werkman. Hij werd doodelijk aan het hoofd gekwest en verloor veel bloed. Een geneesheer in allerhaast geroepen, diende hem de eerste zorgen toe. Men vrec-st eene schedelbreuk. Dinsdag morgend was zijn toestand zeer bedenkelijk. Eekloo. Kind doodgereden. Maandag avond werd de n jarige De Beir, wonende wijk Blommekens, aldaar door eene tot hiertoe ongekende oorzaak, door den beeten- tram Eekloo-Wateivliet, overreden en op den slag gedood. De kna <p werd vreeselijk vermorzeld men moest de b oedige overblijfselen verzamelen en nar-.r de ouderlijke woning oveibrengen. Niemand is getuige geweest van dat vreeselijk tramongeluk, Wint de tram was wellicht reeds ter zijner bestemming aangekomen, toen eene vrouw het lijk ontdekte op de plaats van het on geluk, tusschen de tramriggels. ReckemEene koe gestolen en geslacht. Dinsdag nacht hebben dieven uit de weide van den landbouwc-r Dutoit, wonende gchuchi Tri- loy, eene koti gestolen en zc 6oo meters verder gedood. Dan hebben de schelmen hef dier gansch in stukken gesneden en de bette deelen meegenomen. De gendarmerie doet een ieverig onderzoek. OOSTENDE. Vier personen verstikt. Donderdag morgend, om io ure, waren de ge- buren van Vouis Coene, herbergier in de Schip- pcr3traat, 18, verwonderd dezes woning ts zien gesleten blijven. De deur werd opengebioken «n men vond Coene. zijne viouw en zijne twee kin deren in hunne slaapkamer verstikt liggen tenge volge eerier naphia-ontznapping, voortkomende van een veihchting toestel. Dadelijk werden vier geneesheeren ter plaats gero< pen, die de ongelukkigen. welke nog tee-', kens van leven gaven, de noodige hulp toedien- den zonder hoop ze tot het bewustzijn terug te 5 kriifen. I krijgen. Bourles. Groote Brand. In den nacbt van Donderdag en Vrijtkg, is brand ontstaan in cie Ceiamiqne fabriek van Mijn- J heci Mauiroid. Vele Vlamingen van Wieze en Herdersem, die t daar werkten moesten uit hunne kamers vluch ten, en dsnk aan de hulp van die moedige man nen, zijn de vlammen kort nadien uitgedoofd. De schade is groot. Zendag rond 3 ure namiddag, op de Louis Laan, heeft een automobiel, geleid door M. S., •en wielrijder Charles De Cock, 22 jaar, wonende Montseraistraat, omgeworpen. Men heeft hem opp«nom«n met zware wonden aan heel 't li chaam. Hij is naar St-Pieters Hospitaal ver voerd. Denselfden dag, rond 4 ure, is «en auto mobiel tegen een melkkar gebotst. M. Van der Wemels en zijn zoon zaten op da kar, de soon is door den giooten schok op den grond geworpen en is erg gewond. Dit ongeval had plaats in de Merodcstraat op St-Gillis. Op de Comedieplsats, te Antwerpen, heeft eene botsing plaats gehad, tusschen een tram en de automobiel van M. Laurent Vermaelen, wo nende te Littr. Er gebeurden geen ongevallen alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. Op de Meir, ter hoogte van de Lange Cla- renstraat, te Antwerpen, botste een automobiel op een stootwagen, gevoerd door Karei Lom- maert. Deze werd in het aangezicht gekwetst en □a veriorging door een geneesheer, naar het Eli- sabethgasthuis gebracht. IN RUSLAND, bij Kazan, is door het geweldig zwaar ijs een Brugge inge stort op de Volga, een stroom zoo breed als 't plein Tan Herzele lang is i^o k 200 werkmenschen zijn in 't water geval len. Een schip-ijsbreker is aanstonds ter hulp gekomen en heelt er velen kunnen redden. IN PORTUGAL, te Porte zijn Zondag a Electrieke Treinen opeen ge- geloopen en twee groote wagons zijn in de Douro gevallen, een breed water ze spreken van 16 dooden en 3o gekwets ten, meest gestorven in 't water. IN ZWITSERLAND, te Serneut, heeit 'ne ïazige zinnelooze zijn vrouw, zijn moeder vermoord, een zijner zusters vermoord en is zijn eigen gaan zelfmoor den in eenen Bosch, 't Is 'ne zekeren Flutsch... Is 't niet grouwelijk INFRANSCH-LUXEMBURGging 'ne zekere Solatini, Fabriekwerker uit Italië, Zondag avond naar 't Bal met zijn vrouw en lieten hun 4 kinderkes van 4 tot 11 jaar thuis. De dwaze Ouders gingen weg ten 8 ure en rond 9 ure zagen de Geburen rook komen uit het huis ze braken het open en liepen binnen... De kamer stond vol rook drij der Kinder kes zijn dood 1... Welk grieven hertzweer voor die Ouders I hun leven lang 1 En wat zal de Justicie zeggen DOOD VAN DRIE VLIEGERS De engelsche vlieger Oxley, is te Fi ley doodgevallen na een schitterende vlucht. M. Wois, die hem vergezelde, had de twee beenen gebroken en den schedel gekloven en daarbij nog inwen dige wonden. Hij ook is overleden. De Fransche officier-vlieger, luite nant Loder, die den 6 Mei te St Cyr, erg gekwetst werd, is aan zijne wonden over leden. Hij was 24 j. oud. ONGELUK TE TILBURG Maandag avond werd door de laatste tram, komende van Dongen, in de Has- seltsche bosschen de landbouwer J. Van Diiessen, wonende aan De Uiterste Stui ver, overreden. Het lichaam, was als het ware in tweeën gesneden. EEN SCHAT IN DE SCHOUW Mvr. Loulij, wonende te Romerantin (Frankrijk) bezat veel papierengeld en acties. Dezer dagen ging ze op reis en alsdan verborg ze het geld in de schouw. Toen ze terugkwam, stak zij, zonder eraan te denken, het vuur in de kachel en al het geld werd in assche gelegd. NA 44 JAREN BALLINGSCHAP In 1866 werd te Caltanissetta (Italië), j eene joDge vrouw in 't veld vermoord. Haar minnaar, Morano Giusti, werd be- licht de misdaad bedreven te hebben en kreeg levenslangen dwangarbeid. Thans kemt een oud soldaat, Russo j Silvestrini, die ook dc minnaar was van het meisje, verklaren dat bij de ware schuldige is. I Morano is dadelijk in vrijheid gesteld. ARRONDISSEMENTSBOND Groote Markt, 16, Brussel. Waarde heer Daens, Met zeer veel genoegen hebben wij uwe Redevoering, ter gelegenheid der ondervraging over 's Lands weerbaar heid, gelezen, en wenschen u van harte geluk over die korte doch ichoone woorden die gij tot de verschillige politiekers gestuurd hebt. Aanvaard tevens ook onze beste Christen Democra tische groeten. Namens het Bestuur van den Arrondissementbond va* Brussel. De Schrijver, De VoorzitteiDe Kasmeester, Mod. Verschueren P. Verraes. P. Stoefs. Van Geert Louis, F. Van den Bossche, F. Liesens. Afwezig door hun werk Schurinans, Bourlon, Gou- bert en Lievens. (Wij zijn hier in volle werking voor den kiesstrijd). Taylar, 27 November 1911. Vriend Pier Daens, Ik kom u wat nieuws mede te deelen wat dat er hier in het Noorden van America is gebeurd Van den 16 tot den 20 November heeft het geregend als dat er geen eenen trein meer kon rijden op sommige plaatsen was gansch de roet weggezwommen en menige bruggen inge stort, tot zelfs een van tegen mijne woning, dit is eene brug van 30 meters lang en 80 voeten diep en zij hebben met menige mannen 8 dagen moeten aan werken om den achtsten dag eenen trein te kunnen oveikomen. Er kon geen enkele brief of gazet binnenkomen op deze 8 dagen, maar nu komt er eenen trein toe met 8 zakken vol met brieven en gazetten, allen voor de stad Taylar. Het is hier waar het vei leden jaar eene geheele maand gebrand heeft in de bosschen, dit had ik nog nooit gezien en nu met het water. Meer nieuws kan ik u niet schrijven en als ik wat weet zal ik het u laten .weten en noem mij Christen Democraat Joseph Van Impe, Borstbeke, Duk/iMA legde 'e Antwerpen zijn hoofd neêr nUDvliw den 30 Mei 1640, oud G3 jaarde Jicht sleep hem meê hij heeft om trent 1500 groote Meesterstukken geleverd die stukken hebben iets treffend, geestdriftig, hartstochtelijk zij ver- toonen eene weelde van'kleuren, een glans van leven. De afdoening van 't Kruis werd onlangs in kopij naar Mongolië gezonden en in die ver afgelegene streek het aanschouwen van het tafereel door den Vlaamschen Schilder geleverd, ontrukte tranen van bewondering. heeft ten alle tijde bestaan en zal blijven bestaan, omdat alle menschen hun zwakheden en hun gebreken hebben. Dat staat vast als een rotse. In de maand Mei 1297, ter wijl een Fransch Leger de Vlaanderen binnenrukte, heb ben de Bisschoppen van Rheims en Senlis den Banvloek over Vlaanderen uitgesproken, op verzoek van den schelm, den vuigaard en ruigaard Philip-de-Schoone. Vele Koningen kregen schoone namen al waren het af grijselijke vuile Smerdissen en Smeerlappen, fiore dl Canaglia. de bloem der Schobejakken. wonderschoon historiek dramatiek Verhaal 0,40 De Vrouw viel op haar knieën en bad Heer ontferm, Heer ontferm u over hem Twee uren later was de jonge Priester in 't gevang bij den rampzaligen Moordenaar. Hij werd er ontvangen door razige oogen en wild gebrul. Jules, er is u drij dagen uitstel gegeven, UitstelWaarom 6 Om u te bereiden tot de dood Ik moet mij niet bereiden Ik zou herbe ginnen. Nogtans, Jules, door uwe onbedachte liefde voor uwe Moeder hebt gij haar in het diepste ongeluk gestooten. Jules, ik heb mede lijden gehad met uwe Moeder. Hebt gij haar gezien Ja, ja, ik heb haar gezien ik kom ervan. Brrr, ga weg I Neen, ik moet u iets zeggen. Ga weg, zeg ik u. Gij wilt uwe goede Moeder niet zien. Elk moet hier weg. Dit zeggende deed hij zijne ketens rammelen. Gij weigert uwe Moeder te zienze zal niet komen ze zit thuis, waar nog speuren van bloed te zien zijn... Ze zit daar te bidden voor u. Elk moet eens sterven. ik sterf geerne, al ben ik nog zoo jong Uwe Moeder, die u toch zoo teer bemin de, zit voor u te bidden met haar twee armen open, gelijk Ons Heer aan zijn Kruis. Al hare hoop is weg. Gij bemint God niet meer. Gij hebt haar hert doorstoken met zeven zweerden van droefheid. Jules, wilt gij uwe Moeder niet zien, zie toch iets dat in uw Familie met eer bewaard wordtZie dezen Roozenkrans. Velen van uw Familie hadden hem in hun han den als zij stierven. Gij ook gaat sterven. Och vijftig jaren vroeger of later, wat is dat Ons Leven is een lange pijnbank... Al wat eindigt, is kort... Jules, Vriend, herkent ge dezen Roo zenkrans Zegt eik bolleken u niet

De Werkman | 1911 | | pagina 2