Chicorei w Markte Verslag J. Delafortrie 1 J F£ousseIare. Algemeene uitgaven '11 1 Om ei FRNQOIS Vrienden Lezers, Molenstraat, 11, AALST. Alois VAAR AU VS Algemeene inkomsten Steunfonds der algemeene Vergadering van den j Christen Demokratisch Ziekenbond (Mannen-afd.) van Zondag 11 Feb.: Aalst. Dinsdaj)'. Aalst. Woensdag;-. Spreekplaats. ^chtsn°aha; A Heeren der Hospitiën VARIA van MIX WS Zondag zal ik, als 't God blieft, té Gent zijn. Ik heb Handteekens noodig. Van Naaml. Brieven kan ik geen gebruik maken. Geen bijzonder Nieuws uit Tripolialles bepaalt zich bij schermutselingen te Romen spreken ze van de aanhechting te stemmen, de Socia listen zijn er tegen, en z'hebben gelijk, Land- dieven zijn slechter dan Gelddieven. In En geland slaan de Kolen op, en ze spreken van Werkstaking, ook in Pruisen. Paus Leo schreef in zijnen VJereldbricj De Arbeiders willen een deel genietender Goederen aie zij helpen voortbrengen. Woensdag een allerprachtigste Weer tot 3 ure, dan demsternis en regen. E>ijnsdag avond hoorde ik dat de Burgemeester van Ninove op sterven lag, woensdag werd zijne dood aangekondigd Meetings Zoo ging voor dien Priester een Concert op, van dankbetuich. Hij en Hilarius waren 2 zie len die waarlijk vereenigd in de I.iefde Kristi, wonderen konden verrichten. Zekeren dag, die Infirmerie was een Hemel van zalige ontroering. Twee mannen lagen geknield voor het bed van Hilariuselk vatte een zijner handen vu rige lippen zoenden die hand, men hoorde snikken en weenen. Die mannen waren de Steenkapper en Lud- wig, de Gevangene die gevlucht was om het Huisgezin van den Steenkapper te redden. Door de voorspraak van Hilarius had Ludwig zijn volie vrijheid herkregen hij ging zijne Moeder-weduwe, zijne Zusters en Broeders terugzien. De zaligheid stond op zijn wezen. En de oude HilariusOch Heer, sprak hij, dank dat ik hier gekomen ben is er een groo ter geluk, zelfs op de wereld, dan den Even- mensch beminnen en hem goed doen Geluk kigen dag als ik hier ingetreden ben. ('t Vervolgt.) jc4kpos««fd mark De laatster Nauwkeurig het merk eischen, want er zijn reeds veel namakers Onder de eenvoudigste inpakking, schuilt hier de beste chicorei, de v.v.'v Voïkschicorei, de vcordcellgste, omdat ze de zuiverste is j f.M.PH geeft graag de toelating en betaalt geerne alle hos- urn verg '/kende onderzoeken en scheikundige ontledingen te laten l.-'jfzQ- an 'u;., r' icnrei.'t is gelijk met welke andere merken, vooral die A Aan 105 Leden 1690 dagen 2294,75 Eereloon Geneesheeren 903,75 Apothekers 842.30 Boden 269,48 Schrijver 75,00 Schatbewaarder 50,00 Drukwerk 51,35 Bestuurkosten 14,84 Congreskosten 10,00 Sterfgevallen 45,00 4656,46 ONTVANGSTEN 6044,62 UITGAVEN 4656,47 OVERSCHOT 1388,15 gelijk uit' rit -' overtollig versierde inpakking. Vandb 37, Zomerstraat, te Brussel, kocht cenen pak •orei TALPK.deed ze onderzoeken in het laboratorium Schamelhout, In rgelijkinji rr.-t de chicorei van zijnen gewonen verkoop. De chicorei TALPF 1 7G, 23 C/O oplosbaar in kokende water, terwijl de andere er "it '73, 28 O/O was. Lt'j onderzoek gedaan op aanvraag van Mijnheer Jacq. StpooiakT, Van den Broeckstraat, 68, Elsene, was de oplosbaarheid der chi corei TALEE 70, 03 O/O, terwijl deze van zijnen gewone» ver- one slechts 65,34 O/O was. Bij Mijnheer Ganseman, te Gilly, was de chicorei TALPE 73, 02 o/o oplosbaar tegen de mededingende 65,22 O/O. Hrt onderzoek.van het huls Dachy-Decancq, 57, St. Brlcestraat, te Doornijk, gaf aan de chicorei TALPE 71,56 O/'O, tegen 30,10 O/ö aan een ander gekend merk, enz. Koffie hitst op en ontstelt, goede Chicorei integendeel vei be tert de koffie, zif matigt en ontspant de zenuwenbedaart de. ficzag en zuivert het bloed AALST.—Zaterdag 17 Feb. l'arwe Ü0,— Haver per 100 kilo 00,00 a 00,- Aardappelen de 100 kilo 6,50 a 7,00 Ajuin ae 100 kilo 17,00 a 00.01 Boter per 3 kilo 8,91 a 10,00 Eiers de 25 2,50 a 3,00 Viggetienper koppel 75,00 a 85,'. 0 CUREGIIEM-ANDERLECHT, 20 Feb. - Te koop gesteld 2u98. Prijs per kilo op voetOssen 0,88 tot 1,08stieren 0,78 tot 0,98; koeien en veereen 0,66tot 0,86Kalveren 0,80 totJO,90. VERKF.NSMARKT 20 Feb. Tentoongesteld 369. Prys per kilogr. op voet 0,95 al,10 BRUSSEL, kalvermarkt. Tentoongestelde dieren 167 Prijs per kgr. levend gewogen fr. 1,20lotl,60Lammeren 000prijs 00 a 00 GENT 9 Feb. Er waren 136 beesten meer dar. verleden 'V8tk.De goedestalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,75 tot 1,90, ge slacht vleesch. De kalveren van fr 2.40 tot 2,70 per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,40 tot 1,60 per kilo, gesl. vl.; de varken? van 70, tot 1,00 kÜos en daarboven, levend gewogen golden van fr. 1,00 tot 1.17 N1NOVE Dijnsdag 20 Feb. Tarwe 19,00 a 20,-00 Bonnen 00,00 a 00,0C aardappelen 7,50 *a 8.10Koolzaad 34,00 a 34,50Ljjnzaad 00,00 a 00,00; Boter, de kilo, 6o a 3,80Eiers de 25 3,65. jaipMMtaM iyrI-- «tgwirani ii rnmssiK.'èxauaqestfmJB OUD GEKEND HUIS De Zilvere Stoof DEN ZWARTEN Statieplein, SOTTEGEM, nevens de post, aat weten dat zijn magazijn voorzien is met niet min dan 100 Stoven, Jachten, Spaden, Braken en cl h< tgeen bet smidswerk betrelt. Eer gij uwe aankoopen doet voor de Plechtige Eerste Communie Gaat zien naar de prachtige STOFFEN voor Jongens en Meisjes, bij Iedere Communiekant krijgt een Geschenk. Ook ie bekomen MODES'! OFFEN voor Mans- en Vrouwvolk. Laken, Lijnwaad, Katoe nen, Cotonetten, Mairas'segoed, Handdoeken. Neusdoeken enz.. PRIJZEN BUITENGEWOON GOEDKOOP. FABRIEK VAN DEKZEILEN (bachen) PAARDEDEKSELS Caparafons) Meerschstraat, 28, GENT (Kortrijksche Poort) De sterkste, de best afgewerkte, de goedkoopste, kortom, de beste van 'I Land. Stalen en prijzen worden op aanvraag kosteloos bezorgd. Men vraagt overal agenten. Bijdrage der Leden Toelagen van den S'aaf de Provintie de Slad Boeten Intrest der Actiën Aanwezigheids-bijdrage Eeieleden Bijzondere gift 5467,24 75,00 100,00 133,28 105,2 95,42 18,48 25,00 25,00 6044,62 Aalst. Van eene democratische Vrouw omdat ieder haar voorbeeld zou volgen en het Steunfonds zou gedenken, geeft ze van nu tot de kiezing wekelijks 0,50 Gijsegem Omdat ieder mijn voorbeeld zou volgen, geef ik wekelijks 0,25 Aalst. Een lied gezongen door den zwarten van Nieuwerkerken 2,90 Een lied gezongen door Gustaaf Roelandl van Nieuwerkerken 2 23 Omdat Sooi zondag moê was, dat hij niet hoorden zingen 0,10 Van de zot van 40 halfkes 0,08 Rondgehaald door een Neïtoyeur 2,23 Lied gezongen door een boer van St Job 1,56 Van de zotten van St Pieters vierhoek 1,40 Omdat Ricus den Cinema had gezien 0,10 En Jar ook 0,10 En Jef 0,10 En den Braeckeleer 0.10 En Visart ziin Vrouw ook 0,1) De Voorzitter opent de Vergadering en geeft he: woord aan den Secretaris die het Verslag van 't afgeioopen dienstjaar voorleest, welke met handgeklap onthaald werd daarna las hij het Verslag van 't kinderen-Ziekenfonds, waarna den Voorzitter het woord neemt. Hij wijst ©p den schitterenden uitslag van 't af geioopen jaar; hij dankt de leden die allen me degewerkt hebben om den bond groot en sterk te maken; hij steunt er vooral op de voordeeien nog meer bekend te maken op de fabrieken en werkplaatsen, en is ervan verzekerd dat, als elk zijn plicht doet den bond toekomende jaar we derom met een honderdtal nieuwe leden zal ver meerderd zijn. De Voorzitter kondigt ook aan da! men in on derhandeling is om een verbond te sluiten met al de Demokratische Ziekenfondsen van oen omtrek en tevens de herverzekering in te richten, hij loont hoe noodzakelijk net is de herverzekering hij zegt dat er niet langer meer mag gedraald worden, dat gezien de groui toelagen die den Staat en Provincie geefi aan deze bonden, wij Demokraten, ook ons deel er moeten van genie ten, eenieder is er van overtuigd dat het moet zijn Spreker zegt nog dat den Ziekenbond van de Kinderen een jaar bestaat en dat deze die van den eersten Zondag zijn ingeschreven, recht heb ben op Geneeskundigen dienst en Geneesmiddt len. Daarna heeft de trekking van een groot getal schoone prijzen plaats, door verschillige vrienden an den bond gegeven. Hieronder volgen de rekeningen en verande ring- onder de Leden van den Ziekenbond Op 31 December 1910 bestond de Maatschappij uit 476 Leden, waarvan 8 hebben ontslag geno men en 3 overleden, 105 hebben zich aangeboden en zijn aanvaard 476 X 105 581 11 570 Leden op 31 December 1911 Het maatschappelijk kapitaal bedroeg op 3; December 1910, de som van 5636,52 Overschot van't dienstjaar 1911 1388,15 Totaal 7024,67 Het maatschappelijk kaphaal bedraagt dan op 31 December 1911 de som van 7024,67 fr. KINDERZIEKENFONDS Het ziekenfonds telt heden 521 leden en 21 beschermleden. Algemeene inkomsten Bijdrage der leden 1656,66 Uitgaven 273,59 1333,07 Op 31 December 1911 is er dus een in kas van 1383,07 fr Na schoon liefelijke dagen, een zure, zerpe, scherpe locht. 't En is niet slechtwant in j hoven en velden begint alles uit te loopen... i Alles op tijd zei Manten, en hij zaaide mossel- schelpen... Sprekende van mossels, de Mossel- vloot is aangekomenln schuiten met mast en zeilen. 8 ure 16 Ik ga naar Gent, niet naar mijn convent, maar naar 't Groot Gevang.,. KERK- XEN-NINOVEmijn hert grouwelt.... Morgen j trekt Frans naar zijn tweede kamp tot j 14 Maartdan Eviva, naar huis De man- 1 schappen der Vesting-artellerie en de Genie hebben gedaan den 4 Mei. Soldaat geweest zijn goed, als 't gedaan is en dan 't gedachtj Ik ben nu vrij, van de civiele ^schutterij. Te Gent wordt eendrachtig gewerkt voor ae Ten toonstelling van 1913. De Bioemen en Sieraad- planten zullen een groot^n rol spelen in die Expositie... Nooit zal dat te zien geweest zijn in Europa. Aschdag... Vroeg of laat, elk den berg af gaat... Rijkdom en schoonheid verdwijnen... Het menschelijk geslacht is gelijk in de Ge boorte, gelijk ln 't Graf. Heden trekken naar 't Kamp van Beverloo, het 9d» Linie-regiment van Brussel, hot 10' Linie uit Arlon en Leu ven, het 10c Linie uit Vilvoorden, het 12» Li nie uit Luik en 2 Bataljons van de Karabe- niers... Vrienden Demokraten, die u hebt doen opschrijven om met den moedigen Broodvoer der, uwen vriend in zijn Kamp te gaan bezoe ken, 't is Zaterdag ten'l2 ure 47... Op de Land kaart ge zijt er seffens Aalst, Denderleeuw, Brussel, Schaarbeek, Leuven, Aarschot, Si- chem, Diest, Diest (15 ure 30) uit Diest 17,09 langs Schaffen, Deurne, Tessenderloo, Quaed- Mechelen, Oostham, Hoppen, Leopokisburg, daar afstappen, anders rijden wij naar Baelen, Nethen, Moll, Turnhout, Eindhoven, naar Utrechten Amsterdam of Haarlemsche Olie... Wipperstij zal moeten goed uit zijn ongen zien, van Bourg-Leopold, te voet naar de Karrés van 't.Kamp.D« Karavaan Aalstenaars blijft daar tot Maandag-noen, dan elk zijn spel, die het willen kuunen terugkeeren langs den ou den God, L lloo, Calloo, Terneuzen of overste ken naar Vlisslngen, Sas van Gent, Selzaete, Winkel, Eecloo, Sleidinge, Gent, Melle, Sche- le-Belle, Oordegem, Wanzele, Erpe Meire en Bam brugge naar Aalst... Ge ziet, 't is zoo sim pel als 't groot is... Als wij er levend en onge deerd geraken, dan is 't den tweeden keer dat ik in 't Kamp van Beverloo lig, op 's Konings kosten. rikategaan, ge moet met uwen Livré hij de Commandant der Gendarmerie van Oordegem gaan H. A. te Dixmude, uwe straf van ge vang is gebracht op 15 fr. boet. Ik zal u nogeens noemen: Heeren Burgemeester Gheeraerdts, Galewaert, Vrederechter, Liénart, Mer- tens, Van der Ilaegen, Louis de Bethune, zijt ge nooit in 't Hospitaal geweest Hebt ge nooit gezien die Lij dende Stadsgenoten omringd van hun Familie Hebt gij die arme Kinderkes daar niet zien staan rond Va der, Grootvader, Moeder, Grootmoeder, Zuster of Broeder In al hun pijnen, in hun slapelooze nach ten, ze snakken naar den dag van hun bezoek. Die Bloedverwanten bezoeken, is Familieplicht. De Ou ders doen goed bun kinderkes meê te leiden. En als iemand buiten de Familie, Vriend of Gebuur, als een Volksvertegenwoordiger ol Raadsheer daar ook komt heul en troost ibieden, och ge moest de oogen zien blikkeren, gelijk de Ziel bewogen en ontroerd is in plaats van klassenhaat, dat brengt Verbroedering en Liefde Heeren der Hospiciën, dat verbiedt gij aan eenen Grijsaard van 70 jaren, die al zijn leven geerne de Zieken bezocht heeft en die op de laatste dagen van zijn bewogen ieven, een onbeschrijfbare vreugd vindt in de liefde tot den armen lijdendén medemensch. Dat durft ge mij beletten, zonder emige rede en te gen alle rede Dit verbod schreeuwt om wraak bij de menigte van 't Volk.. Een zucht en verlangen ligt in elks hert: Dat onze Macht ten goede toch haast grooter worde Heeren, Heeren, verblind door uw oude koppige po litiek, als gij thuis een Kruisbeeld ziet, als ge t'Aalst in ons Groo'te Kerk den Gekruisten God aanstaart, nevens den Sint Rochus, hoort gij de stem niet van den God-Mensch die ons allen toeroept tot het bezoek der arme kranben Ik was ziek en gij hebt Mij be zocht.. O Heer, mijn hert is goed, gijweet hetMet de zuiverste inzichten wilde ik Üw arme Zieken be zoeken, ik, door 't Volk zoo hoog verheven, maar ik mag niet meer.. Vergeef hen, 0 Heer, en breng ze tot inkeer P. DAENS, Volksvertegenw. 't Vervolg Gemeenteraad in een Manifest; ik moet met Schepene Moeyersoen afrekenen. Heeren der Hospiciën, waarom zijt gij zoo on verschillig, zoo ijskoud gewees t, met die Gulden Bruiloftsfeest in 't Hospitaal, dien ouden braven Ghis- lain kreeg noch bloemeken, noch gelukwensch, niets niets van ziin bed naar de kapel en van de kapel naar zijn bed!... Burgemeester DE DEYN, 89 jaren schoonere Ouderling kon men niet inbeelden .daarbij rechtschapen man, achtbaar, verstandig, verdraagzaam, dienstvaardig, ik z>-g van hem wat een ITotestantsch Opperhoofd schreef van Apostel Franciscus XaveriusAch, zijnde wat hij is, waarom was hij bij ons niet FekloO Vrienden van Eekloo en omlig- gende, ondersteunt onzen wak keren Hoofdman Hector Plancquaert. 't Is de man op de rechte plaats die wij in de Kamers moeten brengen. Hij strijdt reeds lang en hard nekkig om in de Kamers de rechten van ons arme en verdrukte Vlaamsche Volk te kunnen verdedi gen. Hij strijdt voor't welzijn van klein Burger, Boer en Werkman, en zal niet rusten zoolang zijnen wensch niet verwezentiijkt is. Koopt ons weekblad Het Recht, te beko men alie zaterdagen in het Lokaal bij Ch. De Baerdemaeker, in den Ossenkop, rechtover de Statie, prijs per nummer 5 centiemen. Na uw blad gelezen te hebben, geeft het aan uwe Vrien den en Kennissen, zoo zult gij medehelpen aan de propagande. Eenige Democraten van Eecloo. SEMMERSAECKE. Zondag 25 Februari, Meeting om 4 1/2, bij Frans Deridder, «In rust wat. DIEF AANGEHOUDEN. Te Brussel, een Rus Herman K; be diende in een vellenmagazijn der Rogier- straat, die met 16,000 Ir. was schampavi gespeeld, over dagen. Nu zag zijn Mees ter hem dijnsdag zitten in een herberg, Rouppeplaats Kadé werd geschabernakt. Nog 10 fr. had hij var. de 16 ,000 alles had hij verkiskast ol verspeeld. IVHOOGVLTEGERS 130 Fransche Officieren leeren vliegen. De Duitsche Hoogvlieger Schmidt, te Johannistal vliegende, 70 metere hoog, gevallen, in 't Hospitaal en dood.

De Werkman | 1912 | | pagina 4