E II II 0 G Keukenboeken Kassé Papier Cf toopcnöc Oiauds Q Kamerzitting van Vrijdag 20 Maart 1912 almachtige God, vereerd zijt door de reine le vens, gij verstoot ook het gebed niet van hij dio gevallen iszijne knagingen vereeren uwe barmhartigheidzijn betrouwen getuigt uwe goedheid dat uw ti el van Verlosser verheer lijkt zij door degene die onwaardig schijnen uwen naam te vernoemen. Ons toekomt uw rijk! In de Hemelen had dit rijk geen begin, het zal ook geen einde"heb ben. O Heer, gij wilt in ons hert van nu af uw rijk vestigen door onze goede gedachten, onze godvruchtige voornemens, dat alles wat ons verheft boven onze natuur en onze slechte nei gingen. Geen verblijf is zoo donker, zoo droef, zoo ellendig, of uw Kijk kan er heerschen. Kom, o Heer, in ons hert door uwe Sacramen ten om ons hert te reinigen. Dat uw wille geschiedeWij lijden, wij zijn vernederd, wij boeten uit; ons brood is bitter, overvloedig zijn onze tranen dikwijls hebben wij slapeiooze nachten wij hebben gezondigd meer dan anderen. Maar Gij, o Heer, de on schuld zélve hebt veel meer geleden üeej ons heden ons dagclijksch Brood. Wij verdienen niets, o Heer, 'zelfs h t hard Brood dat ons ellendig leven onderhoudtMaar gij geeft »ns net Hemeisch Brood, het Brood der Engelen; persoonlijk hebt gij het aan uwtwaaif Apostelen benandigd ons rij kt gij het toe door de Bedienaars uwer Óutaren,; tot ons ook roept uwe stem Wie dees Brood eet, zal eeuwig gelukkig leven Vergeef onze schulden gelijk wij vergeven onze sc'iutdenaren. Gij beveelt aan den mensch van terug te keeren uit den Tempel als hij in zijn hert eenigen wrok gevoelt tegen zijnen Even mensch O Heer, wij gehoorzamen Ver giffenis voor Vugiffetus! Wij beminnen alle menschen zelfs onze vijanden. l"ei wijl de oude Hilarius zoo bad in d'Infïr- mene, terwijl meer dan een Galeiboef de oegen vol tr men iiad, daar stond de oude Aalmoese nier, rh tester Paulus. Zijn wezen schitterde van eerbied. De heer Woeste mag onzen Vertegen woordiger nocli zijn, noch blijven, qu'il s'en aille. Hij heeft de Partij verraden In AALST is eik zeer tevrede over den nieu wen Trein aanstaande, 's avonds rond 6 ure direkt naar Brussel Tijd win nen is veel eêl, want Tempus brevikort en onzeker zijn de dagen van ons Leven; Job of Jacob, ik wil er af zijn, werden 100 jaar en zegden Eens voorbij, 't is een kort jaargetij. i e MECHELEN is de groote trommel van den Beiaard geborsten hij was van 'tjaar 1776 en de Maanblusschers droegen er hoogen roem op.. Sedert den grooten Torenbrand de Beiaard van Aalst veel verloren heeft; In ENGELAND gaan de Koolmijners langzamerhand aan 't werk.. Er is veel Honger afgezten, maar 't Minimum van Dagloon is veroverd.. Nihil sine labore. Dc Vogelen hebben hun voedsel, doch moeten ervoor vliegen. in BRUSSEL blijkt het nu dat die Hoofdstad aan haar groote Expo sitie voor 663,G00 fr. mostaart heeft geëeten door den Brand was 500.000 fr. schade; en CHARLEROI, wat zal het daar zijn Uit Geeraardsbergen zijn 9 ci- garenmakers naar Amerika vertrokken, per via Den derleeuw, dat is de zekerste weg, langs Denderleeuw, nabij de Statie. Sprekende van Dend erleeuw de Demokraten hebben er nabij de Statie een gebouw gekocht met grooten hof voor Lokaal met Feestzaal- Met eigen Volk, afhangende van niemand, dat is vrij heid en blijheid. T'HAMME werd zaterdag begra ven, madame Van Puyenbroeck, verongelukt met ia baren kelder tc vallen; baar zoon, 47 jaar, Vader van 7 kinderen, volgde 't lijk naar 't kerkhof, maar onder wegen, d'ontroering pakte zijn hert en hij viel dood. M. Woeste. De heer Rjyer wendde zich d areven tot mij en steeds alle palen te buiten gaande, verwet' hij mij dat ik, sprekende over kiesbedrog zou gezegd heb ben Alles gaat ten beste mogelijk. Hij z,ekt klaar blijkelijk naar eenige gemakkelijke spreuken onder net Volk te werpen tijdens den k'essbijd. Daartegen teekeri ik protest aan. Ik heb niet gezegd dat alles ten beste ging'op 't gebied van kiesbedrog De heer Royer. Ik zegde dat gij we die woorden niet had gebezigd, maar dat het de zin uwer redevoering was. üe heer Woeste. Die wijze om mijne woorden uit te leggen kan ik niet aannemen. Herhaalde malen heb ik kiesbedrog aangeklaagd en de beteugeling geeischt Hij heette mij ook een leermeester in kiesomkooperij, maar was zoo heusrh mij in gezeisc iap te stellen met den Mi nister van Binnenlandsche Zakte, wat mij hoogst ver eert, en waarvoor ik hem dank zeg. De heer Berryer, Minister van Binnenlandsche Zaken. Ik ben te leer geweest bij den heer Rolin Jacquemyns. De heer Woeste. Niemand zal het minste belang hechten aan de woorden van den heer Royer, wanneer hij mij leeraar in kiesbedrog heet. Het achtbaar lid zegde on3 nog dat de Regeering nog maals bewijs zou hebben gegeven dat zij het bedrog ge negen was, toen zij weigerde den datum der verkiezingen te vroegen. Men heeft hem bewezen dat dit onmogelijk was. (ÖnderbreKiugen van wege den heer Daens.) De heer Demblon. Dwaling I De heer Woeste Onlangs heb ik den heer Daens daarop geantwoord omdat ik hem eens en voor goed aan de kaak wilde stellen. Ik heb bewezen dat hij zich tegenover mij onrechtvaar dig gedraagt en in zijne bladen het tegendeel der waar heid zegt. De heer Daens. - Gij durft alles zeggen De heer Wofste. Dat hij dan toch het parlement eerbiedige, en zich wat inhoudt De heer Daens. Hoe durft gij zoo spreken I De heer Woeste. ik zegde dat vóór deze onderbre king, dat het niet mogelijk was de verkiezing te vervroe gen. Benige kiezers zullen op 2 juni niet in België zijn. De heer Daens, Duizenden vele duizenden. Rechts Dat ze terug komen De heer Fléchet. Vroeger zegde de heer Woeste tot de onderwijzers Dat ze ervan door trekken En nu roep hij lot de kiezers Dat ze terugkom ;n De heer Woeste. Ik ben overigens overtuigd dat die Kiezers zouden stemmen voor mij en mijne vrienden wij eerst en voorai dus zouden er belang bij hebben dat ze terugkomen. (Tegenspraak, links). De heer Demblon. Bezorg eten aan uw kiesvee in stede van die zorg over tc laten aan de Fransche Repu bliek, wellis gi) in alle omstandigheden beschimpt. De heer Berryer, Minister van Binnenlandsche Zaken. Wilt gij de, ontbinding in December? Dan zult gij niet kunnen klagen dat het Werkvoik weg is De heer Demblon. - Men heeft u gevraagd ze op 19 Mei te stellen. De heer Woeste. Deze onderbrekingen beteekenen niets, voor hen die bewijsgronden tegen ijdele woorden kunnen aanvoeren. (Onderbreking.) Ik, de eerste van al, betreur dat niet alle Belgen kun- nsn stemmen en houd mij o ertuigd datde brave Franscii- mans zouden kiezen voor de katholieken. (De heer Daens ontkent). Volgens den heer Roy-r, zal het na 2 Juni uit zijn met 2 alle kiesomkooperij. Ik laat hem zijne begoochel ng. Doch niet vele redevoeringen als de zijne zouden nooJig zijn om een merkelijk deel van hei kiezerskorps tegen hem e» zijne vrienden te keeren. De heer Royer. Ik vraag het woord voor een per soonlijk feit De heer Voorzitter. Maak het kort, bid ik u. De heer Royer. De heer Woeste beweert dat mijnt aanvallen hem niet raken. Nooit dacht ik er aan hem te overtuigen, doch ook mij kan hij niet ompraten. Niet voor hem spreek ik, maar voor de opentfare meening. Ik bewees met afdoende feiten dat de parketten wer keloos blijven. Ik heb de werkeloosheid der parketten bewezen en de aandacht gevestigd op de afdoende feiten van Montrceul- au-Bois de heer Woeste heeft niets geantwoord. Hij daagt mij uit, te bewijzen dat de paiketlen niet te gen de pastoors optreden; ik neem die uitdaging aan. Ik heb de eer bij het bureel der Kamer in te dienen eene vraag om uitlegging over de handelwijze van het parket van Doornik in d» zaak van verduistering, in 1908, ten nadeele van de kerkfabriek van Quevaucamps gepleegd. De heer Woeste. Ik ben zeker dat de ;heer Hoyois u op zegeviersnde wijze zal antwoorden. De heer Royer. Ik hoop het en reken op u op lat dit debat zou plaats vinden. Voor hei overige heelt de heer Woeste me niet geantwoord zijne en niet mijne redevoe ring bestond uit ijdele woorden. Wat ik btpaaldelijks heb gezegd, heeft hij niet weerlegd. De iieer Daens. Ik ben verplicht kortbondig te ant woorden aan den heer V/oeste. Hij draagt den haat tegen de Daensen in zich. In 1908 meende hij dat Ik geen £4000 stemmen zou bekomen, en ik behaalde er 160CO. Dëheer Woeste spoedde zich toen naar Aalst, om te vragen hoe het kwam dat ik zulken bijval vond. Men antwoordde hem, dat het was omdat ik mijn leven bij het werkvolk doorbracht en ik met hen kaart speelde. (Gelach) Wij moeten dat ook doen, zei M. Woeste daarop. (Ge lach.) Maar is dat 'n man om met de kaart te spelen (herhaald gelach) Hij zou zijnen lesten eens verliezen, met zijn zuur bitter gezicht. (Gelach.) De liter Flechet. Hij speelt rcetvalschc kaarten in de verkiezmgen. (Tegenspraak, rechts.) De heet Daens. Heeft de heer Woeste niet uitdruk kelijk gezegd dat de werklieden maar moesten minder eten, dan was dit toch de zin zijner woorden, en al de bia den van Brussel hebben het aldus opgenomen en de heer Woeste heeft niet geprotesteerd, zijne vrienden hebben aan vriend Karei gezegd dat hij eene rampzalige rede voering had gehouden en toen heeft hij getracht zijne woorden uit te leggen. Ik moet hem een echt grof kiesbedrog herinneren, in 1904 door zijne Vrienden gepleegd. Drij dagen voor de kiezing M. De Backer stierf en in den Jiacht van vrijdag tot zaterdag hebben de Aaistersche Katnoiieken een af fiche doen uitplakken in de 72 Gemeenten van ons arron dissement, op groen papier, geteekend eenige Kristcne Democraten, en in die affiche schreven ze valsch en leu genachtig M. De Backer is dood Zijne lijst is ook dood Stemt voor M. Moeyersoen en M. de Bethune die ook Demokrater! zijn. Kan tnen ie^s valscher en wreeder uitdenken Rond dit lijk zat e-n weduwe met 5 Kinderkes... Ware hij niet herkozen geweest hun Pensioen M. Berryer, Minisler van binneiandsche zaken. Als oud Volksver egenwoordiger zou hij toch zijn Pen sioen gehad hebben. M. Daens. - ln alle geval, het was toch een wreed en valsch kiesbedrog. M. Woeste weet wel waarom hij de Daensen zoo wreed vervolgt. In 1893, wij hadden g-en Getuigen en zonder kiesbedrog al ons Mannen gingen er door; jhlj, de groote Man, moest in bailolteering tegen twee arme De- mokraten.. Dat ligt nog altijd op zijn hert. En nu, terwijl ik met liefde omringd en verheven worde, watischrijft een Katholieke Gazet DE DENDER, van Denderleeuw, over hem in Mei 1911 En wat schreet een Aaistersche Katholiek onlangs in de XXe Siècie Hoe droef is het voor ons, Katholieken, te moeten stemmen voor M. Woeste die zijne Kiezers niet meer vertegenwoordigt i Gü durft ailes loochenen, mynheer Woeste, maar dat kunt gij niet... Wij zien de verkiezingen met ver trouwen te gemoet. (Onderbrekingen) Ik druk zelfs de hoop uit, dat de Kiezers mij hier een paar gezellen zullen schenken en dat men niet altyd zal kunnen zeggen Vae soliDe Christen De mocraten zyn eene baianspartij tusschen de andoren. (De redenaar zet zijne redevoering voort, in 't VI.) De heer Daens (in 't VI.) Daar ik mij had laten in schrijven voor de behandeling van de interpellatie des keeren Debunne, houd ik er aan te doen uitschij nen hoe gemakkelijk, hoe lichtzinnig men dikwijls te w erk gaat. Heefteen kind van arme lieden, dat nauwelijks een .ge jaren telt, iets misdreven, dadelijk en zon Ier genatte wordt iiet naar 't verbeteringsgeaticht ge zonden, ondanks ai het bidden en smeken van va.ler en moeder Handelt men ook aldus met de bengels, de kwajon gens de ryke lieden Ander roerend geval Een than van 7b jaar, een goede kennis van mij, moent op den buiten, by eenige liefdadige landbou wers, wekelijks eene kleine gift gaan halen. Welnu, zekeren dag, uit eene hofstede komende, werd hy door de gendarmen opgepakt, voor den Vrederechter gebracht, en naar Hoogstraten gestuurd. üe liLcr LI. Claes (in 't Vlaamsch). —Dat is oprecht Rchandig ue neer Daens. Ja Ook hoop ik dat de wet du bedelarij weldra zal herzien worden en daarin de bepai.ngzal Worden opgenomen dat enkel bedelaars en landloupers van beroep den weg moeten nenteii i naar ue verbeteringsgestichtcn; wat de kinderen be treft, alleen degene, waarmede de ouders geenen weg weten, behooren te worden toevertrouwd aan d» u bekende Inrichtingen. n Zeg toch, heer Minister, dat pü iets in dien zin zult doen, want. veel valt er op dit gebied te verbeteren en te wijzigen. Ik heb gezegd. De heer Woeste. De Kamer zal aannemen dat ik op al die praatjes niet antwoord. De heer Daens (in 't Vlaamsch). Praatjes 7 Wat zijt gy een bel. ef ,1 man! En dat bewoont dehoofds'ad. Dc heer Woeste. W 1de ik *1 zyne gezegden weerleggen, de vorige spreker zou kennis maken met de tuchtmaatregelen van het. reglement. In elke rede voering valt hy mij aan, en ik antwoord hem nooit. De heer Berryer, Minister van fWneniandsche zaken. Indien tie heer Woeste niet hier wate, zou de heer Daens negen op tien zijner redevoeringen laten wegval len. De heer Woeste. Zoo ik hem onlangs heb geant woord, was het orn onbegrijpelijke dingen te weerleggen die hij hier tegen een eerlijk en rechtschapen tegenstre ver komt vertellen. De heer Daens Ben ik dan ook niet eerlijk De heer Woeste De heer Daens verweet mij. dat ik van hem gesproken had omdat hij kaart speeltik heb niets dergelijks gezegd doch .vat ik verklaren kan, is dat in kles7»ken, de heer Daens met valsche kaarten «peelt. (Onderbrekingen). De heer Daens verwijt mij dat ik in zijne bladen heb gez gd dat de werklieden min noesten eten. Het acht baar lid heeft mijne woorden schandelijk verdraaid. Ik heb enkel iedereen tot matigheid en soberheid aange maand. (Onderbrekingen) De heer Daens. Ik heb de strekking van uwe rede voering weergegeven. De heer Woeste. Het gedrag van het achtbaar lid Is niet te bestempelen. De heer Daens. En wat zegt gij over de zaak De Backer V De heer Woeste. lk heb die plakkaat nooit opge steld noch geschreven. lk heb nooit iets tegen den heer Deens geschreven, noch eenigen veldtocht tegen hem beraamd en al de def tige menschen zullen het eens zijn om het gedrag van het achtbaar lid te schandvlekken. De heer Daens. lk heb niet gezegd dal de heer Woeste die plakkaten heeft opgesteld, maar we! dat het zijne vrienden waren. De heer Woeste is een zeer gesie pen advokaat en tracht zich altijd op dezelfde wijze uit den slag te trekken. T -z"r. v'.a.-ü- -.- Ji. f.-"\,}*aj4tfSS schoon eflene bladen aan 32 centiemen den kilo vermindering per 10 kilo en moer. BEENHOUWERSPAPIER schoon en kloek, zeer lij,, aa o.aoc den kilo extta aan 60 c n'ionen EMBALLEERPAPIER 0,10 c. p 1 meter, 0.50 c. den kilo SCHRIJFGERIEF - Pennen Potlooden Inkt Postpapier en Enveloppen in allen aard, Zichtkaarten en Fantaisiekaarten Beproefde vooi schriften voor het vervaardig :n van warme en koude Bowl's en van eenige wirmo en koude Dranken 1,00 Het spaarzame Keukenboek door CaudeJier: WG mij zal lezen, zal koasbaas wezen 4,00

De Werkman | 1912 | | pagina 3