Rampen Misdaden-Ongelukken lie doodrijders Buitenland Mengelingen. X, St Antoniusdag 1912. Aan den achtbaren Volksvertegenwoordiger Daens. Mijnheer Petrus, ver van daarwant de dwingelandij der Fran schen zal toch niet lang meer blijven duren. En in afwachting van betere tijden, kunt gij uit eene veilige plaats, waar ik u zal brengen, uwe onderhoorigen door brieven en geestelijke zen dingen vermanen. Deze laatste woorden brachten het voorne men van den gijsaard eenigzins aan het wan kelen. Inderdaad het was waarheid wat zijn neef hem zegdehij zoude zich kunnen redden en met zijne Dorpelingen in onderhandeling blijven. Ook twijfelde hij geenszins, gelijk vele andere, of de opstand der Vendeërs in Frankrijk en de Boerenkrijg in de Kempen zou weldra de Republiek gekortvleugeld hebben. Wat denkt gij dan met mij aan te vangen vroeg hij koelbloedig, indien ik uw voorstel inwillig, Adolf, ziende dat zijn Oom reeds half over wonnen was, verhaalde hem alles wat wij reeds v/eten, alsook het voorstel van Notaris Vosselaer van Aalst. De Pastoor maakte nog eenige tegenwerpin gen, maar liet zich toch eindelijk overhalen. Een half uur later verliet de Friester, gekleed als een Pachter, het huis van don wever, na dezen en zijne vrouw te hebben gedankt en ge zegend, hij trok met zijn neef langs achter net huis naar het Pachthof waar de chees op hun was blijven wachten. Zij stapten er in. Adolf riep een goeden dag aan de bewoners van het hof welke deze met een Goede reis, mijnheer» beantwoordden. De zweep kletste over het paard en het rijtuig verdween weldra in de richting van Aalst. Dunkt u niet, zegde de Pachter tot zijne vrouw, dat dien ouden vent, die daar zooeven met mijnheer Adolf is vertrokken, verduiveld goed op onzen Pastoor gelijkt? De vrouw bezag haren man in de oogen en maakte een bevestigend teeken met het hoofd, maar maande hem terzelvertijd aan, met den vinger op den mond, van te zwijgen. De echtelingen hadden beiden hunner Her der herkend. BEGRIJPELIJK. A. Hebt ge al gehoord, dat de ths- ater-age*t failliet en er van door is B. Zoo. hoe komt dat A. Door de rekeningen van de hoe denmaakster, hij heeft de vrouw met de twee hoofden getrouw Van nacht heb ik van je overleden vrouw gedroomd. Zoo i En wat zei ze Geen woord. Dan kan Jhet onmogelijk mijn vrouw geweest zijn. NIEUW SPREEKWOORD. Een man, een woord eene vrouw, een woordenboek. Een stedeling brengt met zijn vrouw een dagje buiten door. Daar komt plotse ling een woest geworden stier op hem af. De echtgenoot, een zeer corpulent heer, verschuilt zich snel achter zijn weder helft en zegt Blijf nu kalmpjes staan, Marietje. Zoo kan hij ons onmogelijk allebei op zijn ho rens nemen. Zij. Bespottelijk, die opmerkingen over mijn toiletwat weet gij daar ei- gealijk van Hij. ln ieder geval... den prijs. Iemand, die eene overtreding pleegde, iel tot een politie-agent, die hem be trapte Als ik een rijksdaalder op elk uwer oogen leg, kunt gij dan zien i Neen, antwoordde de agent, en als gij een rijksdaalder op mijn mond legt, kan ik niet spreken ook. WOORDELIJK OPGEVAT. Onderwijzer. Zeg eens Jan, zoudt gij mij ook kunnen zeggen welk dier zich het meest aan den mensch hecht Jan (denkt even na). De bloedzui ger, meester. DE MACHT VAN DEN ADEL. Wie is, vroeg zij, die gekke, krom me, man, die Marie aanspreekt Dat is graaf Brisczpicksnitsel. Oh 1 1 Wat heeft hij een echt arristo- kratische, msoie houding, nu 't licht goed op hem valt I TEGEN KIESPIJN. De hevigste tandpijn moet, naar aan wijzing van ees Duitsch geneeskundige door de aanwending van het volgende middel, onmiddelijk verdwijnen Men giet wat rhum in de vlakke hand, nadat men er te voren wat geschaafd krijt in heeft gedaan. Hiervan snuift men nog voor te veel koolzuur uit het krijt poeder ontsnappen kan zooveel moge lijk op door den neus. Is deze gevuld, dan houdt men den neus een vierde ge deelte of de helft van een minuut toe, op dat het opgezogene niet dadelijk kan wegvloeien. Bijna op hetzeltde oogenblik, waarop men de vloeistof opzuigt, ver dwijnt de tandpijn, het doet er niet toe, van welken aard zij is. Het is natuurlijk geen middel, dat de tandpijn voor goed doet veidwijnen zoo'n middel bestaat er niet maar het heeft boven alle an dere middelen het voerdeel, dat het zeer goedkoop Is en daarbij altijd gelukt. RAADSELS. Wie draagt nooit een kruis, maar wordt door 't ktuis gedragen uajox uap do atjueEM jan Mijn eerste is een diet, Mijn tweede een lichaamsdeel, en mijn geheel Is een werktuig voor den timmerman. 'taoAao» Geen oceaan bergt zooveel gezonken goederen in zijn schoot, als de dieplen der levenszee. Voor de warmte der liefde zwijgt de koude berekening. Eenzaamheid is voor den geest, wat diëet Is voor het lichaam. Wie vele ondeugden heeft, moet aan vele meesters gehoorzamen. APPELS. Maandag rond 9 1/2 uren kwa men de heeren Alfons Coppen* en Van Wesemael van Dendermónde terug van eene wandeling, toen zij op den steenweg van Appels door een motor-rijwiel omgeworpen wierden. De heer Coppens heeft gansch het lichaam vol kneuzingen en is erg Jgekwetit aan de kin. M. Van Wesemael klaagt van inwendige pijnen. NINOVE. Maandag morgend zijn in de Brusselschestraat twee trams opeen gereden. Er zijn gelukkig geene persoonlijke ongelukken te betreuren. Doch de schade is nogal aanzienlijk. LANSIER VERDRONKEN. Uit Gent, 10 Lansiers waren gaan zwemmen ta St Denys in de Leie. Een hunner zonk en ver dronk door bloedaandrang. Na 't eten gaan baden is zijn eigen altijd schaden, en dikwijls die dwaas heid groot, betaalt man met zijn dood. St NIKOLAAS. Maandag avond, 7 u., viel M. Van Laera in den kelder tvan M. Van Pourcq. Zijn schedel werd gebroken. Hij bleef op den slag dood liggen. Teedere Lielde. Kaasmarkt, Brussel, d'Echtgenoten M., die leven als kat en hond; over 8 dagen de man loopt weg zondag rond n ure 'sjnachts is hij terug, om zijn laatste kleedingstukkendaarop volgt tonggevecht daarop neemt de vrouw het strijk ijzer en slaat het 2 keeren zoo zachtmoedig op zijnen kop, dat hij in St Pieters-Hospitaal ligt. Op den Bolvaar-Botaniek Brussel, den nacht van zondag tot maandag, twee Heeren uit die Gebuurte komen al wande lend naar huis, en worden aangepakt door vijf nachtplodden reeds was M. B. wreed afgesla gen en zijnen neus kapot, als voorbijgangers ter hulp snellen de bandieten vluchten, maar lossen 2 revolverscheuten, zonder iemand te kwetsen. WREEDHEDEN. Er gebeurt iets in het ondermaansche dal. Zondag avond Madame weduwe P. 33 jaar, woonachtig Thomas-straat, komt om naar huis te gaan en wordt aangevallen door 'ne manskerel, die haar verscheide messteken toebrengt in 't hoofd ze valt ijlings neêr en wordt opgeno men door passanten. De Geneesheer deed haar naar 't Hospitaal overbrengen. En thuis heeft zij 6 kleine kinderkes. Zelfde avond werd in Sint Pieters-Hospitaal gebracht zekere Felicie K.., werkster, van Cureghem, die van Schelen Metten twee messteken in 't voorhoofd had ge kregen, omdat zij met hem niet wilde dansen... Gaat daarmeê op 1 Ze zoeken den barbaar op hij zal 'ne flikker kunnen slaan in 't Piison. Arme kleine 1 De malheuren slapen niet, zoo min als de Dood. Te VORST, bij Brussel, Emilleken Ver best, 6 jaar, komt van school, een windbui werpt hem onder 'ne wagen men dacht het is niets, er was geen kwetsuur te ontwaren, men draagt het kind bij eenen Doktor, maar onderwegen het sterft De Voerman had er geen schuld aan, toch was de brave man wreed bedroefd. TE BRUGGE 1 TE BRUGGE 1 Twee vreemdelingen man en v.ouw zijn .ko men logeeren 4in een Hotel's morgends de Vrouw lag verwurgd en de man had vergif inge nomen. Men weet niet wie ze mogen zijn. Woensaag morgend Ze zijn gekend De jon geling is een Doktor uit Nantes (Frankrijk), de Vrouw zou een gescheiden Huisvrouw zijn. Wanorde en wildheid van zeden brengt tot moord en zelfsmoord. De bloedige Litanie gaat voort. Niet zonder reden hangen in vele steden, o. a. t'Aaltt groote plakkaten door welke het verboden is rapper te rijden dan 5 kilom. per uur. MOORDERIJ. Vrijdag ƒ4 Juni, rond 6 uren 's avonds is doodgereden op de baan van Flo- rennes naar Fosses, vrouw Catoline Thirh- Mouchet, oud 63 jaar een Oitomobiel van Franschen, kwam afgeduiveld, het slachtoffer wilde de bsan over, voor 't stof, werd en 20 me ters meegesleept stierf 2 uren later in onbe schrijfelijk lijden. Te BRUSSEL, Louisa-laan, is zelfde vrij dag zekere Henri D..., per velo rijdende, getrof fen door een Ottomobiel en had talrijke wonden. Nog Brussel LAEKENSTRAAT, zondag avond, Pieter Olanda, uit Victor flugo-straat, komt rond elf en half naar huis een otto-taksi in volle vlucht, lijdt hem omver, zoodanig dat hij talrijke wonden heeft. (Couvert de blessures). Hij ligt in St Jans-Hospitaal. Botsing van rijwielen. M. Goemar-Cordonnie, 47 jaar, nagociant te Waarmaerde, bij Kortrijk, per velo rijden, botste zoo geweldig op een anderen velorijder, dat hij aan de wonden bazweek. 't Is het etrste of het laatste dergelijk geval niet. Dioeye dood van een jonge Dienstmeid. In de Walen, aan de boorden der Samber, de l5jarige Philomena Bricourt, d'e den wasch spoelde, die in 't water viel, er uitgehaald werd, maar stierf door bloedaandrang, prise de conges- tion, 't was korts na haar morgendete» baden of wateraanwendingen nemen korts na een maal- j tijd is doodelijk. EEN OTTOMOBIEL vermorzeld door den Trein op de lijn Namen-Arlon, den nacht van maandag tot dijnsdag. M. Briot, negociant te Leignon, was ,te Ciney naar een Cirk geweest en keerde terug met zijn vrouw en hun kind van 4 jaar en half. Ze moeten over de Spoorbaan, de barreel stond open; een Sneltrein vermorzelde den Otto; de Madame dood, het Kind dood de Man niet getaakt, maar zonder Familie. OUGREE-MARIHAYE. I* de afdeeling der hoogovens van Ougree-Marihaye werd de werkman Emiel Bernaard, 32 jaar, tusschen twee buffers gevat. Zijne borst werd gepletterd. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kin deren. PARIJS. De bandieten Paillard en Lemercier, die te Cernay-la-Ville den reiziger in juweelen Mannet, kwetsten om hem te plunderen, werden aangehouj J den. In ZWEDEN is een expres-trein s 's nachts ontspeurd er. verongelukt13 j menschen dood en 11 gekwetst. j In het Poolsche Dorp Crzywaese f is de bliksem gevallen in een kapel, 4 5 menschen dood, 6 erg gekwetst, waar- door een paniek ontstond en vele men- j schen half dood gestampt. j In een Kerk van Barcelona, Span- j je, is een Anarchist komen roepen Leve FerrerWaarop grooten schrik met j bagaar. Gelukkig dat er geen dooden i zijn. BERLIJN. Drie soldaten en twee jonge meisjes j gingen met een bootje varen op de Tie- fensee nabij Berlijn. Het bootje kapsijsde en twee soldaten en de twee meisjes ver dronken. Een soldaat kon gered worden- Vijf kinderen werden levend ver- brand in een brand te Blatuck (Breslau). 1 ONWEER. Te Drunen (Holland), is Maandag avond, tijdens een onweder, de 24 jarige landbouwer J. V. S..., door den blikseaa 5 gedood. DUITSCHLAND. j Meer dan vijftig personen zijn, Woens- dag, na paardenvleesch uit de dezelfde slachterij .voortkomend, geëten te heb ben, naar het gasthuis van Creveld, moeten overgebracht worden. Meest al de zieken verkeeren in ergen toestand. Eea zeker getal personen uit de naburige stad Uerdingen, die eveneons van het vleesch, in de zelfde slachterij gekocht, s geëten hadden, zijn vergiftigd en ter ver pleging in het gasthuis. De beenhomwer in kwestie is aangehouden. Burgemeesteres verbrand. Uit New York seint men, dat de vrou- welijke burgemeester van de stad Okla- hama (Staat Kansas), Mary Lowman genaamd, verbrand is. Bij het koken vat ten hare kleederen vuur en alhoewel zij betrekkelijk vlug het vuur gedoofd had, j waren hare brandwonden van dien aard dat zij kort daarop overleed. FRANKRIJK. - De brigade van Nancy, heeft zekere Jules Bolmont, oud 62 jaren aangehou den, die, op een haas willende schieten, zijn zoon oud 37 jaren, doodschoot. j Te PROKOWSK is verleden week een fabriok ingestort. 70 arbeiders zijn gedood. BERLIJN. 72 personen werden door slecht veesch vergiftigd. Verschei- dene verkeeren in stervensgevaar. Twee 1 en twintig soldaten voelden zich erg ontsteld. BERLIJN. Eene smetziekte wel- ker aard Dog niet is gekend, ontstond in het 149' regiment voetvolk te Schei- 1 demühl. Er zijn az zieken. ST-PETERSBURG. Eene fabriek is te Prekowsk, bij Saratoff, ingestort. 1 70 arbeiders zijn gedood geworden. KRAKAU. j Uit Kiziwacku, nabij Krakau, meldt men dat de bliksem daar tijdens een on weer op de kerk sloeg gedurende de hoogmis. Vier personen weiden op den slag gedood, zes zijn erg gewond gewor den. Na door het hemelvuur t zijn getrof fen geworden, schoot de k rk in brand. KEULEN. Uit Koblen meldt men dat 5 arbeiders, f met schilderwerken bezig aan eene brug over de Aar geworpen, in 't water vielen, daar de stelling werd doorgebroken. Vier arbeiders verdronken. Op onze beurt verzoeken wij U deze eenige regelen in uw Land van Aalst een plaatsje te verleenen Edoch 1 Eerst en vooral, onze innige en hartelijke ge- lukwenschen, bij uwe herkiezing, waaraan wij niet twij felden, en die ons nu toeschijnt als de verzekering van uw Parlemantair leven.... Ja, Mr Daens, de verzekering, dat Gij nimmer uit de Kamer gaat.... O 1 'k Hoor de Bokken roepen en tieren, bij 't lezen van dit woord Ver zekering. Zij die schreeuwen en brieschen Hij moet weg, dien.. mag daar niet blijven. Ple... heeft allang genoeg geleefd, hij zit reeds te veel in onze vreg, en is 't nu niet, 't is binnen 2 jaar dat hij er uit moet i Welnu Boktkens, kom maar af, we zijn niet bang Im mers we zeggen met een oud Vlaamsch spreekwoord De stem van 't Volk, is de stem van God, en die op God betrouwt, zijn geluk is duizendvoud, en op God betrou wen we, inderdaad, want zeker de Heer, is onze brave Daens, immer genadig... Kijk eens, was het niet voor Burger en Boer, voor Werkman en Staatsbediende, als Kleine Beambten en Onderwijzers, enz., dat Hij altijd in de bres stond Was het niet immer met het oog op het onsterfelijke RERUM NOVARUM die wegwijzer op de baan der Werkersbe- langen, ja, met het Evangelie in de hand, dat hij zijne Collega's en de H. H. Ministers, wist te wijzen op de te verbeterende toestanden in 's werkerslot 01 ja, M'Daens, Gij zijl t:n v. iie op uwe plaats in de Kamer als Volksvertegenwoordiger, en 't doet ons soms goed aan't harte tehooren.Uwe welgeplaatste redevoeringen waarin Gij, en Gij alleen onder de F6 Kamerleden van de Katholieke zijde, als Kristene spreker, de eereplaats geeft aan Hem van wien alle goed komt en die zij daar al te veel vergeten. Dachten die Mijnheeren wat rechtzinni ger ze spraken zeker wat openhartiger, want waar het hart vol van is, loopt de mond van over, hé Mr Daens? Wat nu betreft al hun gehuil en satans lawijt, laat ze maar grollen en denkt er maar aan God verlaat de zij nen niet. Ook het Volk is met U, dat moet U een sterke troost zijn in al die vervolgingen en schoeiiestreken die zij U en de Uwen aandoen. O I We weten het wel M. Petrus, dat zulks niet aan genaam isvooral die schandalige eerrooverijen van sommige safpeeiq auajsu)). Ons hart bloedt wanneer we die valsc'ne aantijgingen lezen, vooral wanneer we weten dat zelfs met een woord te spreken onze Geestelijke Overheid die onnoemelijke dingen en die zeker wel ge wetenszaak zijn, kunnen doen ophouder....? Mochten we maar eens zoo gelukkig zijn die mannen met hunnen neus in hun eigen vuiligheden te wrijven, en ze zoo aan al 't Volk van ons Arrondissement ter beoordeeling te. geven... Ah, zeker Loontje komt om zijn boontje. Dat die zoogezegde (i) uaipsuaui auatsjjj) die met zoo 'n hevig heid strijden (weike strijd, och Heer voor die 0 I dis goeie zaak het wei onthouden Er leeft een recht- veerdigen God En Gij nu, M. Daens, met moed vooruit, immer de spreuk der Kristene Volkspartij indachtig Voor God en Volk. Laat U nu eenige rust genieten. Ge hebt ze zoo wel verdiend. Denk toch aan de Uwen en Uw Volk want allen hebben zij U nog lang noodig. Herstel l! gansch, rust U uit tot een nieuwe strijd en laat ons U troosten en helpen en als Priester Fonteyne die edele ziel om wiens verkiezing wij ook juichen en jubelen, zeg aan uwe vijanden Heere, vergeef het hun I Eenige oprechte Kristene Demokraten.

De Werkman | 1912 | | pagina 2