Hampen - Misdaden-Ongelukken M Buitenland De doodrijders 4i Jacht en Jachimht Nader, miju God, tot'U LEELIJKE DIEFTEN IN AALST-MIJLBEEK Schrikkelijk ongeluk De Doodrijders in den Vreemde. Keukenboeken. wichtige gebeurtenissen kunnen worden in 's menschen leven. Deze ontmoeting zoo na tuurlijk, zoo alledaagsch in een spoorwegsta tie, zou beslissen over de toekomst van dien jongelingen dit schoone en bevallige meisje, personen, die zonder een verschrikkelijken oorlog en de ziekte van een grijsaard elkander wellicht nooit zouden ontmoet hebben. Hebt gij bagage bij u? vroeg de jong man aan Leontine. -Ja, mijnheer, twee groote koffers, ant woordde zij, hem het ontvangstbewijs aanrei kend. -- Daar zal ik eerst voorzorgen,zegde de zoo gedienstige vreemdeling. Mejufvrottw, gij kunt mijnheer Blanthard niet alleen laten. Maar 't is ook nutteloos langer hier te blijven gelief mij te volgen. Zij verlieten de wachtkamer. De jongeling wenkte een koetsier die op het binnenplein stond. Gelief 't eerst in te stappen, mejufvrouw, zeide de jongman, het portier openend dan zal de heer Blanchard door u geholpen, ge makkelijker kunnen plaats nemen. Een oogslag vol erkentelijkheid bedankte den vreemdeling voor zijne lieve oplettendheid jegens den blinde. Toen beiden goed gezeten waren, verwijderde hij zich een oogenblik. Een zeer beleefd jongmensch, sprak de grijsaard tot Leontine. Wat een innemende stem Hoe oud kan hij zijn Ik zou 't niet kunnen zeggen, Grootvader. Schat gij hem meer dan dertig jaren toe?» O neen, zoo oud is hij nog niet Ziet hij er bevallig uit Leontine bloosde eensklaps tot achter de ooren, en had men haar gevraagd waarom dan zou zij wellicht niet geweten hebben hoé daarvan rekenschap te geven. Hij ziet er zeer goed en minzaam uit, ant woordde zij, doch ik heb hem neg zoo geed niet beschouwd. Nader, mijn God, tot U I U naderbij, Zij «ok de weg daartoe Een kruis voor mij I Wat dan mijn toekoms; zij, U nader, naderbij t Nader, mijn God, tot U, Nader tot U I Schoon op mijn pelgrimspad De zon verdwijn', Rustplaats voor 't moede hoofd Een steen moog' zijn, In U verheug ik mij Breng mij U naderbij, Nader, mijn God tot U, Nader tot U I Zoo voert mij iedere tred Nader bij huls, Al wat gij mij bereidt, Voorspoed of kruis, Englen, zij nooden mij U nader, naderbij, Nader, mijn God, tot U, Nader tot U I Dan, als de morgen daagt, Wekt mij Uw mond Uw vriendelijk aangezicht Vreuede verkondt! Ja, ied're nacht brengt mij U nader, naderbij I Nader, mijn God, tot U, Nader tot U Dit is het laatste lied, dat gespeeld werd aan boord van de Titanic eer tfaza grootste en schoonste stoomboot der wtrtld in de diepte wegzonk met 1503 measchen, in den nacht van 15 April 1913. Er werden er 703 gereed. Er waren dus 2200 personen aan boord geweest. BRIEF VAN EEN SOLDAAT. Lieve Moeder. Gehoord hebbende dat gij uw vaarsken verkocht hebt, uit uwen laatsten brief, zeo heb ik getreurd van droefheid. Ik hield zooveel van dat vaarsken, toen het nog een kalfke was. Kunt ge er mij niets van opzenden, al ware het maar een stuk van vijf frank Ik lig hier al 6 weken In 't hospitaal met een gebroken been en ■oet alle dagen op leverancie gaan. De officieren zijn zoo lastig. Uw Zoon, Sellemans. P. S. Wanneer verkoopt Matante haar vet varken Ik houd zooveel van Matante. EEN ARTIST. Wat heb Ik gehoord, M. Pol. Uw zoon Is schilder geworden. Js.Maar hij verdient niets, hoor. Eer bij een vogeltje heeft geschilderd, heeft hij 'nen heelen os opgeien. OP 'T TRIBUNAAL. Rechter. Niettegenstaande uw jeugd is het nu al de derde maal dat ge op diefstal betrapt zijt Ge zijt onverbeterlijk. Daarom is de rechtbank van oordeel dat ge in een verbeteringshuis inoet worden opgesloten. De zoetste wraak is kwaad met goed vergelden. Maar, jufvrouw toch, pas verleden weke is uwe man gestorven, en nu zij ge alweêr met de kaarten bezig? zei laatst Tante Treze, tegen 't jong weeuvrke Spruit. Ach, ja 'k, ik en hebbe geen portret van mijnen tnan, en hij gelijkt toch zoo op hertenheere. Heer. Hebt ge dien dronken man geholpen, die beneden op (ie strate ligt Knecht. Ja, 'k heb een lanteerntje «ivens hem gebeld... Dan zal hem nie mand overrijden t Aan de Kerk worden eenige Apostelhuizen ge bouwd donderdag nacht der verledene week hebben ze daar bet werkgerief van 5 6 metsers gestolen, hetgene een lafhertige dieften daarstelt, en de nacht van vrijdag tot zaterdag is inbraak en diefte geweest nabij d'Ark van Noë, bij M. Xaveer Van Mol; stoute dieven zijn daar in gebroken langs achter, z'hebben er een som- meke geld geroofd, genever gedronken en een deel van 't Magazijn van specerijen IN BRAND GESTEKEN D'afgrijslijke schelmeD; rond drij uren wer- den de Bewoners wakker door den rook, geluk- kiglijk anders konden zij er hun leven bij gelaten i hebben. j De Policie zoekt de bandieten op; dat elk die iets weet, het toch openbare, want zulke wan daad zou niet mogen ongestraft blijven. Gaat dat wederom herbeginnen in Aalst, gelijk over een aar,tal jaren, dan was het alle 5 voet inbraak en diefte. AANSLAG TEGEN EEN TREIN. Bij den doortocht te Lede van den grooten exptestrein Brussel-Oostende, hebben misdadi gers s'eenen geworpen naar de salonswagens waarvan de ruiten verbrijzeld werden. De glas scherven hebben twee damen en een Duitsch ingenieur gewond. Een jong meisje kreeg een steen in 't gelaat en weid aan den slaap erg ge wond. Toen de trein stopte badden de misdadi gers de vlucht genomen. Een hunner is gekend. Het parket is te Lede afgestapt. Droeve gevolgen der dronkenschap Maandag kwam een onbekende in eene her berg der Hoogstraat te Brus el binnen. De man was bedronken. Eensklaps ging hij naar den koer, doch stuikte en viel met hel hoofd op den boord van eene ton. j Korts nadien vond de [herbergier hem in een bloedplas liggen. jEen doktoor werd geroepen, I doch rond j uren bezweek de ongelukkige dron- kaard. ZELE. De genaamde Leonard Landuyt, j landbouwer, wijk Durme, heeft zich in een oo- genblik van zinsverbijstering door het hoofd ge- schoten. De droefheid zijner weduwe is bijzon- der groot; het was een goedhartig man, alom ge- i acht. t Wreed ongelmk op de Vliegweek te Temsche Dijnsdag namiddag gebeurde er een pijulijk ongeluk tijdens de vliegweek. Om 4,zo stijgt de vlieger Busson op en ver dwijnt. Men wordt ongerust. Verschillende ge ruchten zijn in omloop. Eindelijk verneemt men dat achter de molen van Molenhoek het toestel in een hulleken boomen ii gevallen. De vlieger bleef met de voeten aan »in boom hangen, het hoofd naar omla. g. Ziji mecanicien viel ten gronde en wierd z«.er erg gekwetst. Busson is niet zeer erg gewond, eenige kneu- v zingen aan het hoofd. De toestand van de mecanicien is nog zeer ge vaarlijk. Hij ligt in 't Hospitaal van Temsche. JACHTDRAMA'S Maandag avond, rond 10 uren, de jachtbewa- ker Dominique De Greef, te Vlesembeke, wa6 op ioo meters van zijn huis, toen een geweerschot op hem werd gelost. Hij werd erg gekwetst aan aangezicht, borst en rechterhand. Een onder zoek is ingesteld. Een troep pensjagers werd te Embleheur door Jachtwachters overvallen. Van ('weerskanten werd er geschoten. De wilds troopers konden vluchten, aoch bemerkte men een bloedplas op de plaats waar ze stonden, hetgene laat vermoe den dat een hunner moet gekwetst zijn. SCHRIKKELIJK DRAMA TE CHARLEROI Te ^Charleroi, in de Chavannestraat, n' a7i woont vrouw Haegeman met hare elf kinderen, gescheiden van haar man. 'n Zekere Vanhoute woont op eene kamer naast de familie Haegeman. Dikwijls ontstond cr ruzie tusschen de twee huurders. Nu dijnsdag morgend, rond ii 1/a, de vrouw is aan 't wasschen op den koer, toen ook Van- haute daar aankomt. Eenige woorden worden gewisseld. Drie rovolverschoten knallen. Vrouw Haegeman loopt weg in haar hu's en geraakt tot bij een harer gebaren, daar vak ze... dood. Een kogel in volle borst ontvangen, had het hart doorboord. Dan kwamen geburen, het huis waar het drama plaats gegrepen had, binnen. Ze von den Vanhaute liggen in een bloedplas, bezig mei Ic sterven. Hij schoot zich een kogel in de mond welke hem het hoofd doorboorde. Zijn toestand is hopeloos.. Arme schaapkens van kinderen Ah, wie ?.al ce hartstochten intoomen en de misdaden beletten, wanneer de mensch leeft als onafhankelijk schepsel die zich niet onderwerpt aan eene leer die ons uaar hooger leidt I trein aangereden. De vier inzittenden werden uit de ottomobiel geslingerd. De bestuurder bleef op de plaats dood, de eigenaar van den otto, M. Harry Kauner, zijne vrouw en zijn zoon be kwamen lichte kwetsuren. De ottomobiel werd geheel vernield. VERGIFTIGD DOOR MOSSELS. Een glasbewerker van Jcmappes, 33 Jaar oud, moest maandag morgend door ontsteltenis zijn werk verlaten en begaf zich naar huis. Onder- wege werd hij door wreede krampen aangedaan en bezweek. Da dood werd toegeschreven aan vergiftiging door mossels welke gij 's morgends had opgeiten. DOODELIJK JACIITONGEVAL Een jager, M. Petit, te Verdenal, (Frankrijk), was op jacht, toen hij een zijner makkers ongelukkiglijk trof. De getroffene is bezweken. AAN DEN RHIJN, saperlot dat is wreed de voerman Fred Berms ging met zijn gerij en twee peerden op de Ponte om over te zetten, als de peerden holbollig 't water inliepen, in het diepe stroomende water. Een schipper bolde meê in den stroom, als hij de peerden wilde tegenhouden; hij is er levend uit gehaald, maar de Voerman is gezonken en verdronken. Te VV EURT (Holland) sprongen drie jongens op den tram Maas en Waal- Terwijl de I4jarige W. Jansen naar den conducteur uitzag, kwam hij met het hooid in aanraking met een langs den weg «taanden boom. Hij kreeg daarbij een zoo ernstige verwonding, ilat hij na enkele oogenblikken overleed. In RUSLAND op den boord der Neva is eene groote Hooimijt, waarin 17 Werklieden sliepen, door brand ver nield. Al de Werklieden zijn omgeko men. VAN HONGER GESTORVEN. Men heeit in eene gracht op de baan naar Schwanewede, te Hanover, het lijk l'evonden van den leeraar Spio, die te Itschoe het latijn, het grieksch, het en- gelsch en het iransch onderwees. Uit de ijkschonwing is gebleken dat de onge lukkige van honger omgekomen was. OP EEN VLIEGERSWEDSTRIJD Te Grag (Frankrijk) was een wedstrijd voor Vliegmachienen, twee vliegers na men er aan deel, Beard op een dekker en Maigon op adekker. Om 3 uren vloog Maigon op en wat later Beard wilde ook opvliegen, De machien liep i5 meters ver de piste op, doch steeg niet omhoog, bot ste tegen de afsluiting waar achter het Volk stond. Dan wipte het toestel zich over het schutsel en vloog tusschen het Volk, terwijl de schroef immer voort- draaide. 4 menschen werden op den slag gedood, termijl een aantal anderen ge kwetst werden. De paniek was onbeschrijfbaar Ge roep, gehuil en getier, terwijl dooden en gekwetsten in een bloedplas lagen. Ein delijk de schroef viel stil, de schroef en de machien waren vol bloed. De vlieger was licht gekwetst, doch vluchtte weg als 'n zinnelooze. De dooden en gekwetsten werden weg gevoerd. Men liep Beard achterna, deze verklaarde weenend als een kind, dat hij zijn machien niet kon stil leggen- 2 mannen en 2 vrouwen werden ge dood een heer had de hand afgesneden en 3 anderen zijn zeer erg gewond. Er zijn nog ander minder zwaar gekwetsten. I GROOTE BOSCHBRANDEN. j (Zondag brak brand uit in de bosschen l van Var in Frankrijk. De schade is zeer j groot. T'Oveiijssche, Kamiel Noterdam, 3o jaar o«d, metser, keerde per rijwiel huiswaarts, langs den steenweg van Waver, toen bij door den ottomo biel van een inwoner dezer gemeente everreden werd. Noterdam, aan het hoofd achter het lin keroor getroffen, werd weggeslingerd en bleef op de plaats dood, Een ottomobiel komende van Brussel, is bij den overweg van Altentein door een reizigers- j Een erg ottomobiel had plaats tegen Saint Tropez (Frankrijk). Zekere dame I Menot werd gedood. Eene dame die haar i vergezelde werd zeer erg gewond. De 1 otto was op eene kar gebotst en omge- kanteld. Een otto reed over de spoorbaan te I Tarlahaut (Franrijk). Willende afsteken l voor een wagen, overreed de otto 2 meis- jes die ook de spoorbaan overgingen. Een f der meisjes wi«rd doodelijk gekwetst5 het ander hoopt men te kunnen redden, I We zijn wederom in een tijd van buitensporige wedde In de hooge rijke.standen. Eeretitels worden nagejaagd, zelf te Rome bij dei Paus en eens veranderd (1) van bloed (lil) door blasoen en perkament (tl??) nten mastklimt naar de oude voorrechten. DE JACHT in Frankrijk, tot aan de groote Revolutie, mocht niemand jagen of hij moest Eelman zijn. Er is zelfs een tijd geweest dat DUIVEN houden haf voorrecht was der Edelen en wee den Boer die eenig kwaad aan de Duiven deed, als zij bij honderden op zijn veld neervielen. DE JACHT was een heiligdom. Hazen, reebokken, herten, konijnen werden beschermd veel meer dan de menschen. Vrij e« vrank mocht het wild de vruchten van den Boer atknagen, zelfs op de Boomgaard» en In de Hofsteden dringen, al wat de Boer mocht doen, was de Dieren met steenwerpen wegjagen zonder ze te hinderen. Op de Jachtlanden mocht niemand zijnen Eigendom afsluiten zonder toelating en een artikel van die toelating was dat een breede opening moest gelaten worden voor de heeren Jagers. De honden moesten gemuilband zijn, uit reapekt voor 't Wild. Het was den Landbouwer streng verboden zijn Land af te maaien voor dat de jonge Patrijskes konden vliegen. Zelfs mocht hij niet wieden in die Landijen. De Wetgever, zoo schrijft M. Taine, had min eerbied voor een jonge Moeder. Hetgene nu gebeurt met de Jacht tegen den Boer is nog een overblijfsel van die oude buitensporige Onrech- ten. Door algemeen Stemrecht zal meer algemeen Recht komen. Sprekende van Menschen, in zijn boekwerk, kerkelijk goedgekeurd, haalt Pater Mautnus talrijke wreedheden aan, uit den tijd der Ka holieke Koningen, o. a. bi. 68 als in 1421 HenricusjX, Katholieke Koning van Engeland, de stad Meaux belegerde. Een zijner generaals, een Armagnac, bastaard van Vaurus, liep den Buiten af, met zijn Soldaten, ging de Boeren uit hun Hofsieê halen, deed ze naar de stad Meaux slepen, om er gerantsonneerd te worden, kon er niet genoeg geld uittrekken, ze werden opgehangen. Zekeren dag de Soldaten brachten inefi een Boer, jong in huishouden. Die Boer werd op de pijnbank gelegd om er veel geld van te krijgen. Hij liet aan zijn Vrouw weten hoe men hem gepijnigd had en welke som ze moest bren gen. De Vrouw droeg haar kind, toch ze ging naar Meaux om uitstelVaurus gaf haar 8 dagen tijd, als gij niet komt met het geld/zegde hij, uw man wordt opgehangen. Het was 10 k 12 dagen als zij de som kon hebben. Nog eens trok ze naar Meaux, daar komende, ze ging Moeder worden. Tot haar zelve komende, ze vroeg om haren man to zien. Eerst de som geld, zegde men. En als zij gestort had Uw man is opgehangen, werd haar gezegd. Die arme jonge Boerin huilde en kermde enjeiijk. Het spaarzame Keukenboek door OauderlierWi« mij zal lezen, zal koksbaas wezen. 4.00 Kleine Oauderlier, Gebakken en Confituren, door Oauderlier. 2I00 De Belgische Keukenboek 1,00 Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Burger door M= Goemans-Buys o,50 Warme en koude Bowl's en van eeflige warme «11 koude dranken j qq 4-"*** 'li "r1 ■iiT"if"r-rri_i_ trminmrniMrw.4m^F^--^i^|i

De Werkman | 1912 | | pagina 2