Markten AALST Later Nieuws Oen Oorlog Den Oorlog M Napoleon Bonapart Het klein Baljuken van Aalst. Roumlare. verste: Hopmarkt van heden 15 balen belleken éen I02 a Ho fr. 11 gewone pluk 100 a 105 CUREGHEM-ANDERLECHT16 Oct. Te koop gesteld 1961. Prijs per kilo op voetOssen 0,90 tot 1,16 stieren 0,85 tot 1,10 koeien en veerzen 0,74tot 0,96Kalveren 0,90 tot 1,25. Naaimacbienen LA PERLE Ilippolyte Verbeeren, Alois VANPARYS Doubfe-iace voor paielots Pardessus. Velours, Pluche. J. Delafortrie, Het vermaarde nuttig Kneippboekmet talrijke platen aan 70 c franto thuis. Het Leven en de Oorlogen Nieuw onuitgegeven werk -- Versierd met 300 platen. - Verschijnt in wekelijk- sche afleveringen van 32 bladzijden aan 10 centiemen. Het werk zal in het jaar voltrokken zijn Ieder koop?r zal kosteloos bij de laatste afl. ontvangen een groot prachtig Portret van Napoleon. - Vraagt de eerste aflevering gratis. Steunfonds De Scholen. Partij belangen. Vrou wen-ZiekenJonds Zondag 3 November, om half 3, algtaeene Vergadering, op boet van o,15. Betaagrijka dagorde. Vakvereeniging Zondag 3 November, om 4 ure, alg. Verga dering op boet van o,15. Gewichtig dagorde. Niemand mag ontbreken. Aalst. Kinderwijding'. les»enaar een beurs met goudstukken en een brieventesch met bankbrieven. Hun oogen glinsterden. Ramoneau stak alles zorgvuldig; dan begon nen ze verschriktte worden gelijk iemand die een slechte daad verrichtze zagen angstig op naar den blinde die daar lag als een marmeren beeld. Nu is het tijd, zegt Ramoneau, dat wij ver trekken. Voorzichtig Ze willen zich de kamer uilspoeden. Eensklaps week de Hagedis achteruitLuis ter, blies hij Ramoneau iu 't oor,er komt iemand den trap op. Het meisje! Neen, 't zijn zware stappen. Ondanks hunne stoutmoedigheid stonden de twee dieven angstig te bevende ontroering sneed hun den adem af. Zij huiverden over al hunne ledematen. Vol schrik deinsden zij achteruit tot in het midden der kamer van den Blinde. Ramoneau's oogen schoten bliksemstralen; hij haalde een mes te voorschijn, een scherpen dolk. De deur der kamer ging open. Een man, mei eene lamp in de hand verscheen op den drem pel, 't was de oude poortier Fabrice. Zonder nog de beide booswichten te zien deed hij een een paar stappen vooruit in de kamer. De Hagedis, nog jong en vlug, dacht aan niets dan aan zijn eigene veiligheid, met een sprong was hij aan de deur, rukte ze open en ijlde den trap af, naar buiten. Nu stond Ramoneau voor den Poortier, den brave Fabrice wilde roepen, hij kon niet, zijne tong was verlamd hij beefde als een rief, doch' hiel 1 nog steeds de lamp vast. Ramoneau wilde vluchten, dit was onmogelijk; dan wrong hij den dolk vast, hief den arm omhoog, stak den dolk diep in de borst van Fabrice, liet zijn dolk steken en liep de trappen afin den gang ston-. den reeds verscheide personen, hij hoorde rof-* Een: Dier! Moordenaar! Voleur! Assasin! 'an was hij met 2 sprongen op de straat en vluchtte weg, zoo snel als zijn beenen he» konden dragen. ('t Vervolgt.) rdepoteeftf muk De ZamtaUr Nauwkeurig het merk elschen, want er zijn reeds veel namakers Onder de eenvoudigste inpakking, schuilt hier de beste chlcorel, w*re Volkschiüorai, de voordeeligsie, omdat xe de zuiverste ie. Mijnheer TALPE geeft graag de toelating en betaalt geerne alle kot- Jn, om vergelijkende onderzoeken en scheikundige ontledingen te laten doen van zijne chicorei, 't is gelijk mei welke andere merken, vooral die hoog-toon -gevende, met overtollig versierde Inpakking. c Aijnhecr Vande Zande, 37. Zomer*tr««t, te Brussel, kocht cenen pak i ilcorcl TALPE, deed ze onderzoeken In het laboratorium Scbamelhout, In v rgelijklng met de chicorei van zijnen gewonen verkoop. De chicorei i ALPF was 70, 23 0/0 oplosbaar in kokende water, terwij! de andere er I t:;a.ir 68 29 0/O was. fej Bij hei onderzoek gedaan op aanvraag van Mijnheer JACQ. Stroosaht, Van den Broeckstraat, 68, Elsene, was de oplosbaarheid der chi- corc» TALPE 70, 03 0/0, terwij! deze van zijnen gewonen ver koop slechts 05, 54 0/0 was Bij Mijnheer Ganseman, te Oilly, was de chicord TALPE 73,02 0/0 oplosbaar tegen de mededingende 65, 22 0/0. Het onderzoek van het huis Dachy-Decancq, 57, St. Bricestraat, te Doornijk, gaf aan de chicorei TALPE 71, 56 0/0, tegen 59, 10 O/O aan een ander gekend merk, enz. Koffie hitst op en ontstelt, goede Chicorei integendeel verbe tert de koffie, zij matigt en ontspant de zenuwen bedaari -Ir maag en zuivert het bloed \jQ0KPE£Lf AALST.—Zaterdag 26 Oct. l'arwe 00 Haver per 100 kilo CO,CO a 00,— Aardappelen de 100 kilo 6,00 a ,oO Ajuin de 100 kilo 3,00 a 0.0C Boter per 3 kilo 7,74 a 8,64 Biers de 25 3,50 a 4,00 Viggenenper koppel 85,00 96,CO GENT 25 Oct, Er waren 28 beesten min dan verleden W94k.De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,75 tot 1,95 ge slacht vleeseh. De kalveren van fr 2.0C tot 2,50 per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,60 tot 1,70 er kilo, gesl. vl.; de varkenf van 70, tot 1,00 ilos en daarboven, levend gewogen golden van fr. 1.20 tot 1,40 BRUSSEL, Kalvermarkt. Tentoongestelde dieren 137 Prijs per kgr. levend gewogen fr. 1,20 tot 1,40Lamusren 000 prijs 000 laatste nieuwigheden, groote snelheid, zeer lichte gang, allerschoonste steken, groote ruimte onder den arm, groote ronde spoel. Met gemak van belaien, het zij per week, per 15 dagen of per maand. Verkrijgbaar bij Geeraardsbergschestraat, (Zoutstraatpoort,) 43, AALST 1 FABRIEK VAN DEKZEILEN (bachën PAARDEDEKSELS Caparapons) Meerschstraat, 28, GENT (Kortrijksche Poort) De sterksle, de best afgewerkte, de goedkoopste, kortom, de besle van 't Land. Stalen en prijzen worden op aanvraag kosteloos bezorgd. 1 Men vraagt overal agenten. Molenstraat, 11, AALST van I Aalst.Van een Democratische Vrouw van nu tol Kiezing. 0,60 Briefken verloren aan Jan De Nevt gege ven door Baude 0,50 Een arme vrouw met drij kleine kinderen uit Mijlbeke, Langestraat, die genoodzaakt is haar brood te vragen, ging een dezer da gen een aalmoes vragen op ten zeker kasteel waar zij 3 kleine boterhammen kreeg 0,10 En van daar ging zij bij eene Baronnes, waar zij eenen cent kreeg 0,13 Hij viel er uit en daarom moet hij erin. Raadt, was is dat Nellis zong in de Nieuwe Wereld zijn Lied van den kiel, hij vinl er uit in de derde stroof en moet daarom vriende lijk in de gazet 0,10 Lied gezongen door een Christen De- mokraat bij Emmanuêl Van der Meersche. 0,70 Lied gezongen deor P. DeSmet, in 't Sper- reken, bij Van den Bossche, voor Alg St. 0,50 Lied gezongen door Mevr. De Cock, na het Toenetl, bij De Greodt 1,70 gen ca toenaaien. De brave moedige Ko- ninck werd per rijtuig naar huis gevoerd en kon 's anderdaags al te voet bij den Doktoor. De OSBROEK mij schrijft Er is een leugen- en lasterfabriek ona M. Daens weg te hebben maar te ver geefs Hoe meer zij doen, hoe hooger wij onze groene Vlag zullen omhoog ste ken en roepen Leve onzen Volksverte genwoordiger Daens, tot spijt van de Verraders die het benijden. Een tvertuig- dt Demokraat uit den Osbroek. In West Vlaanderen begint men op veel plaatsen de wereldlijke onderwijzers te vervangen door Broeders. Dat is zeer slecht, onder belangrijke opzichten. Zulks gebeurd niet in 't aartsbisdom Mechelen want kardinaal Mercier houdt sterk aan een wereldlijk godsdienstig onderwijs En de Primaat van België heeft honderd malen gelijk. LokaalVolksverheffing. Lange Zoutstraat, 3§, Aalst. R0NSSE. Alle Dijnsdagen van ieder» week, repetitie voor den Klaironselub. Voor de Ottomobiels gaat door den t Hof der Jonge Garde een rechte straat getrokken worden.. Nutteloozen onkost, groote schade voor veel Eigendommen. Ons Gemeentehuis op den Osbroek, waar nu de espadrillemaker M. Boone woont, is maandag avond gansch afge brand; de moedige GebureD zijn raan- haltig beginnen te werken; de Pompier» kwamen, doch moesten naar de Maan- straat om water. Huis plat, maar 't aan palende gered. Zondag na de Kruis- planting voor den diepbetr. Vriend Guns, ons Muziek had aandoenlijke wee moedige rouwmarchen gespeeld en keer den terug van het Campo Santo in den Volkswil, Zoutstraatpoort, een llmona- deken wordt ontstopt; bij ongeluk het glazen stopsel vliegt op den kop van on zen Trombaaldrager De Koninck de man had een gapende wonde aan zijn slaap nevens de oog;'t bloed gutste er uit; hij lag om te sterven; de kameraden deden hun beste om de wonde uit te was- schen; toen kwam Vriend Jan De Neve, die nog in 't Leger brancardier is ge weest; hij verzorgde de wonde met lauw water en een weinig genever in;dan over- bond hij zorgvuldig het hoofd en kon het bloed stuiten; korts nadien is heer Dok tor Schelfhout de wonde kernen v»rzor- Het is groote zending in de drie Paro chiekerken de avondsermoenen -bijzon der hebben grooten bijval. Maandag werd een krachtig sermoen gedaan tegen het zielsbederf en maandag ook was 't in de drij kerken kinderwijding. Ik heb hooren zeggen dat het luisterrijk was en aan doenlijk in Mijlbeek kerk werden bij de 3000 medaljen uitgedeeld. De groote hoofdkerk was opgevuld en St-Jozefkerk niet min. Ge ziet de wereld zal nog niet uitsterven. Gelijk de kinderen eiken dag de zegen ontvangen van hun Ouders, zoo ook in groote omstandigheden, de Godsdienst zegent de kristene kinderen. Bloemen, sterren en kinderen zijn de drie Schoonheden der wereld, de kinde ren bij uitmuntendheid, redelijke schoon heden zijnde. De Kristen Volkspartij bemint vurig de Kinderenze werkt opdat niet éene Moeder zou moeten angst hebben bij de geborte van een kind opdat de wieg der kleinen de Hongerloonen niet zou plagen en knagen, gelijk de Waterratten opdat elk Kind zou behoorlijk gevoed, gekleed en opgebracht zijn ook een deftig On derwijs ontvangen om weerdig Ouders en het Vaderland te vereeren. Moge de plechtige aandoenlijke Kinderwijding daaraan meéhelpen. Volksvertegenw. Dains. Die oude lommeTurk spreekt nog niet van toe te geven, al ligt hij onder - Engeland trok veel Eiers uit Bulgaria 't isdaarmeê dat d'Eiers riskeeren op te slaan. Nestor Wilmart, de groote dief, gaat gepakt zijn.. Kwest nog Er zijn er nog op ander plekken die gedurig op jacht zijn naar geld voor slecht Vrouw volk, dat zo moeten onderhoudenin de Bloemenstraat te, Brussel, terwijl eem Winkelierster in den kelder was, heeft een dief rap met valsche sleutels uit de schuif 300 fr. gestolen. Kroonlaan Brussel, aan de r entenierster weduwe D. zijn 12 aktiën der leening Brussel 1905 ontstolen. Te Gent, Zwijinaardschtsteenweg, in de familie Scheppers-Verdonck is eene zevende dochter geboren, voor welke de Koningin i5o fr. stuurde. Te Stavelot kreeg de stier van boer Coo 't vuur op d.e weide en stierf subiet. Bij een pachter van Grand-Coo de schoon ste melkkoei koimt uit de wei en sterft sv- biet. De Aartsbisschop van Burgos, in Spanje, is subiet gestorven. De Wijn oogst is in Frankrijk 20 °/0 meer dan in 1911. In Londen ziet men nog hoop voor den Turk. Nu ligt den Turk met braak in zijn Ministerie. De afbraak van St Elisabeth-kasern is aanvaard door den Gentenaar D'Hamers voor 7684 fr., hij heeft 120 werkdagen tijd. Hoe staan de zaken In 't voordeel der vier kleine Staatjes van de Bal- kansche bergen. De Turk wordt geklopt als stokvisch. DE BULGAREN die de sterke stad Kirkilassy ingeno men hebben met veel kanons en 50,000 Turksche Solda ten, zoo sprak de vliegende Bode doch 'i is veel min nu gaan de Bulgaren de groote en schoone Stad Andri- nopel belegeren in die Stad liggen 30,000 Turken en zijn 15 forten rond die Stad. De Bulgaren spreken van stormloop. Terwijl ze den Turk daar ophouden, is hun gedacht van naar Konstantinopel te gaan waar de Sultan op den Throon zit. DE SERBEN slaan er ook dapper opnu hebben ze de Stad Uskub ingenomen, (zie den Atlas); nu zijn ze op 4 groote wegen naar Turkije en naar de Zee]; er is 20 uren lang gevochten veel bloed is vergoten, en zaturdag te 6 ure 's avonds, tusschen licht en donker, zijn de Turken gevlucht pêle-mêle langs Stotov» (zie den Atlas); van Stotovo zijn ze geloopen naar Monaster 98 kanons zijn in d'handen der Serben gevallen. Te Vranja zijn veel Turken gevangen genomen ze zagen zwart van honger en hadden slechte schoenen aan hun voeten. Zo» kan men vluchten, maar niet vechten. De Vrouwen en Kinde ren bijten naar den Turk. Zelfs de GRIEKEN winnen veld Z'hebben al de naam van eenige Turksche Steden veranderd, want Letterkunde altijd boven ligt bij die Zonen van Homerus. In de Stad Cosani werden de Grieken ingehaald door de Volkeren met Vlaggen en Lauriertakken. De Metropolitaan (zie den Atlas) was aan 't hoofd der Schoolkinderen. Casani ligt In Macedonia, alwaar den Turk altijd zijnen wreeder duivel heeil geschoren. Na den Te Deum in de Kerk zijn luide Viva's uitgegalmdjvoor den Koning, den Diadokue en 't Leger. 200 Turksche Soldaten die uit Kirk-kilissé, geloopen waren zijn te Konstantinopel door den kop geschoten. Laat ons nu zoeken naar de MONTENEGRIJNEN. 500 Mirditen zijn door den Turk gedood, omdat zn meindeu bij de Montenegrijnen te loopen. Die Mirditen zijn Albanezen. Egypte doet nu met den Turk en gaat 15,000 Sol daten leveren. Dat wreed monsterachtig bloedvergieten 1 Hoe kun nen de Mogendheden dat blijven afzien De Volksmacht zou anders handelen na d'eerste gevechten de Volks macht zou er tusschen springen en roepen Halte 1 laat elkander gerust 1 die nog slaat of kapt, heeft mij tegen I.. Dat vechten ten bloede is monsterachtig. 29 OctoberDe Montenegrijnen hebben de stad Pievje ingenomen (zie de atlas) De geruchten loopen dat de Serben te Koprulu 7000 Turken hebben gepakt.— De kajevans der Turken schrijven altijd dat hun beste soldaten gaan uit diep Asia komen en alsdan de kaart zal len doen keeren. Nieuws van Woesdag. De Bulgaren hebben gehoord dat er weinig provi and is in Andrinopel en gaan die slad uithongeren. De,gouverneur van Kirklasse, Azim beij, is doortl» Turken den kop afgekapt. Constantinopel is ia staat van beleg. De stad Drama is door de Bulgarei ingenomen, Drama ligt anderwege Constantinopel op de lijn van Salonika. De Bulgaren willen den Turk afzonderen. Rond Andrinopehvordt wreed gevochte»; 6 wagens petrol komen om de lijken te verbranden.... 3000 Montenegrijnen zijn uit Amerika aangekomen de geestdrift ts onbeschrijfbaar. ik zoek te vergeefs eene plaats waar de Turken niet achteruit geslagen zijn. - DeSerben hebben de stad Velles ingenomen. In Tracia zijn twee bataljons Bulgaren afgezonderd en leden gevoelige verliezen. Eerlang zal verschijnen in een prach tig Boekwerkje

De Werkman | 1912 | | pagina 4