m Mengelden. j Rampen Misdaden-Ongelukkeu i Aalst. Buit nland Afgrijslijk Öarbaarsch messengevecht 3% Schrikkelijk te Berlaer De doodrijders Nog twee dagen en gij zult verheugd zijn de jonge Pieter Ricard te mogen ter ug geven aan zijne Ouders. Volgens haar gegeven woord bracht zij aan den jongen Burggraaf, dieniemand anders was dan haar Zoon, de 40,000 fr. vrucht harer spaarzaamheid gedurende de 25 jaar Het is alles wat ik bezit, sprak die Moe der, ik schenk het u hoe laag iemand ook ge vallen zij, hij kan zich oprechien en wederom goed worden Denk altijd dat gij hier nog iemand hebt die u bemint en geerne zai ver- nemen dat haar oon een betere mensch ge worden is Dan zal uwe Moeder kunnen ver- geten wat gij tegen haar misdaan hebt. Zie, i hier zijn 40 bankbrieven van 1000 fr. Dc rampzalige telde ze na, stak ze in zijnen zak en ineinde weg te gaan. De Moeder had hare armen geopend. Hij bleet onbewegelijk en sprakeloos. Vaarwelsprak de Moeder. Doch reeds was hij weg, zonder éen woord, zonder éen oogslag. Mijn God, zuchtte zij, dat is nog het bit terste I Mijn lijden mijn iijden Hoe is het mogelijk En toch, ik bemin hem toch heeft hij nog een plaats in mijn hart. Ja, hij was weg, de wreede jongeling In d'ontucht lerzonken, niets kon zijn hart raken Ongevoelig was hij aan alles I Leven, genieten I En vrij zijn Aan 't Gevang ontsnappen In zijn gedachten waande hij zich reeds in Ame rika Daar zou hij handel drijven en wellicht schatrijk worden, gelijk vele anderen Maar eers moest hij nog afrekenen met de manschappen die hem geholpen hadden Een halt uur later vinden wij hem in 't'moor- denaars kwartier op een geheime kamer zcnT hij afgesproken had Daar telde hij nogeens op tafel de 40,000 fr. Die Vrouw, murmelde hij, die zich mijne moe- KINDERWOORDEN. Wat is dat zei een moeder tot haar kind kleine schelm I g'hebt gevochten. 'k En doe, Moeder. Ik zie het, g'hebt 2 tanden verloren. Toch niet, Moeder; ze steken in mijnen zak. KIESBELOFTEN. 1. Gij hebt dus voor hem niet ge stemd 2. Dat geloof ik welDe eerste maal zwoer hij mij dat hij sterven zou indien hij niet gekozen was. Hij heeft zijn woord niet gehouden ik moest dan ook mijne belofte niei houden. EEN HOOFD TWEEMAAL VERKOCHT. In Duitschland gebeurt het nog al dat men menschenhr.ofden koopt, te leveren onmiddelijk na de dood. Die ho.ifden worden rekochtdoor doktoors, tot ont leding en studie. Ir. Beieren nu woonde er onlangs een armen boer, die een zeer groot hoofd had. Hij had vele kinders. kwam heel moei lijk door de wereld en bezat niets, niets dan zijnen grooten kop. Op zekeren dag, dat er in zijn gezin veel honger en koude werd geleden, begaf hij zich naar de stad Munchen. or: zijn hoofd aan een doktoor te gaan verkoopen. En, zoo gezeid, zoo gedaan 1 De boer kreeg voor zijn hoofd 1500 marken, waarmede hij in triomf naar huis terugkeerde, natuurlijk niet zonder een aantal glazen Beiersch bier naar binnen te hebben geslagen op den gelukkigen verkoop. Hij behoefde zijn hoofd niet vóór, maar na zijne dood af te leveren. Tot dien tijd behield hij er nog 't vruchtgebruik van, met geen andere verplichting zijnerzijds dan het te bewaren voor beschadiging. Die man was wijsgeer. Hij zei tot zich zelf, dat, als hij eenmaal dood was, het toch In elk geval wel voor langen tijd zou zijn. Op zekeren dag stierf hij. Toen den doktoor uit Munchen zich bij de bedroefde familie vervoegde, om zijr. hoofd op te eischen, vond hij daar een doktoor uit Weenen, die ook 's mans hoofd kwam halen. De doktoor uit Mun chen liet zijne kwitantie zien. De doktoor uit Weenen de zijne... Den boer had zijn merkv/eerdig hoofd tweemaal verkochl I... BOEKENom i Fransch te leeren zonder MEESTFR 3.5° - V'if. ;1 Hebt g'al reeds met de Justicle te doen gehad vroeg laatst de zuze op 't tribunaal aan Stance Mispels. Jijk, zei Stance, 'k heb in den tijde nog mei 'nen gendarm gevrijd 1 't Is toch aardig hoe sommige tele grammen opgesteld worden I Ziehier eenige voorbeelden van een beesten koopman Morgen vroeg komen alle zwijns aan de statie. U verwacht ik ook.» Als gij osseri gebruiken kunt, denkt aan mij Van paarden geen verstand, is er spraak van kalvers, ik ben den eer sten. Ik kom met laatsten trein, daar personentreinen geen vee meenemen. Rundvee stijgt in prijs, denkt er aan, eer gij u uitverkoopt. Bewoners ran Itegcm hadden te Beriaar over eenigen tijd twist gehad in eene herberg. Zondag avond kwamen ze terug en vielen in de herberg van Bunschot binnen op eenige oogenblikken werden de me sen getrokken. Eensklaps werd een ijselijke gil geslaakt. Zeker Frans Simpels, van Beriaar, die zich nevens de kachel schuil hield, kwam door een revolver schot getroffen te worden in het voorhoofd en was op d*n slag dood. De vechters namen dan de vlucht een jonge ling wilde hen tegenhouden, doch kreeg een messteek in den Tug. 't I zekere Louis Gee- raerts van Putte. Zijn toestana is hopeloos. Het parket is ter plaatse. Deze schrikkelijke vechterij bracht heel de stre< k in opschudding. Dronkenschap In de Priemstraat, te Brussel, op eene man sarde, woont een 67 jarige vrouw die nog al aan den drank verslaafd is. Zaterdag avond kwam ze dronken thuis. Zondag morgend zag men haar niet. De geburen begonnen ongerust te woiden en verwittigden de Policie. De deur der man sarde werd opengebroken de arme vrouw lag te midden der kamer de borst afgrijslijtc ver brand. De kleederen waren bijna gansch van het lijf afgebrand. Een lampe-belge lag nevens de ongelukkige. Men raadt wat tl gebeurde de vrouw was dronken thuis gekomen en had de lamp over haar omgetrokken cn ijare kleederen hadden vuur gevat; aan dc voe'en van het slacht offer lag een ledige flesch gent ver. De vrouw Werd naar het St Pieters-gasihuis vervoerd, al waar haar toestand hopel ios geoordeeld werd Elsene. -- Een politie-agent mishandeld De gebroeders B.., slotenmakers, woi.end te Watermaal, zochteD maandagavond-in de Troon- straat twist met twee jongelingen die hen niet aanspraken en mishandelden dezen. Een politie agent, zekere De Roeck, in iburger gekleed, en die er mot zijne vrouw voorbijging, kwam er tusschen, doch werd aangegrepen en hevig ge stampt en geschopt, zoodat hij erg werd ge kwetst en gekneusd over gansch het lichaam. Ook zijne vrouw werd zo© erg geslagen, dat zij in bezwijming viel. Een stieng onderzoek is te gen de balaadigaards geopend geworden. Tusschen hemel en aarde Zondag namiddag was een half-zinnelooze er in gelukt op de houten sielling te geraken rond Onze Lieve Vrouwberk te Laken. Reeds was hij op eene hoogte van 5o meters en stak er toeren en farcen uit- De policie kon hem niet beneden kiijgen. Pompiers en eenige burgers van goeden wil gingen de stelling op om den simpelen te van gen. Een gevaarlijke worsteling had plaats. Men moest de ongelukkige binden, aan handen en voeten en hem zoo beneden dragen. Tijdens de begrafenis van de Gravin van Vlaanderen Rond den middag, aari de Coloniastraat stond een sergeant der Grenadiers met zijne manschappen, toen hij eensklaps door de koude getroffen, ten gronde viel. Hij kweiste zich aan het voorhoofd en brak zich den rechterpols. Wilde Zeden Zondag avond, ontstond er rusie in eene dans zaal te Vorst. Tom de politie aankwam, lag een der vechters op den plancbé in een bloedplas. Hij had den 6chedel gebroken. Een Doktor deed de gekwetste naar het hospitaal overbrengen. 't Was met een pintglas dat men den schedel had opengek'.oven. Het slachtoffer is :g jaar oud. Twee ooren in een enveloppe Maandag morgend verschoten de bedienden der Grootc Post van Brussel niet weinig toen uit eene enveloppe twee menschenooren vielen. De enveloppe moest gestuurd worden naar een landbouwer van Gosselies. De twee ooren wer den naar het paiket gezonden. Nu blijkt het dat 't een oor was van een kind en een groo'c persoon die in den acide phenique werden bewaard. 't Is het weik van een farceur denkt men, toch gaat het cmderzoek voort. Schrikkelijke brand Vrijdagavond, tusschen Auderi.:arde en Mel den ODTslond brand in het huis van zekere Tem- buyser, 27 jaar, 'n Franschman die nog niet van de campagne was teruggekeerd. |2i,Op een oogwenk gloeide alles en aan blus- schen konden dc gebums niet denken. Helaas te midden der puinen van het huisje vond men vier verkoolde lijken de vrouw, 23 jaar oud, hare kinderen van 4 en van 2 jaar en een wichtje van 14 maand. De Vader wierd tegen zondag veiwacht uit Frankrijk. Droeve terugkomst voor den ongelukkigen huisvader Een i5jarige jongeling, wonende te Ciain- hem. ging zaterdag avond over de Lcuven- schensteenweg te Evere, toen hij door een olto- mobiel werd overreden. De jongeling werd zeer erg gekwetst en de dok oors vreezen dat zijn toestand hopeloos is. Zaterdag morgend kwam een taxi-otio. waar- In twee heeren en eene dame zaten, de B'sschop- hecrenlaan te Biussel afgereden, toen hij aan ten observatoire tegen eer. clekrrickpaal bo'Ste. De drie reizigers en de chauffeur werden en gronde geworpen en zeer ernstig gekwetst. Viijdag. aan den hoek der Kruidmarkt straat botsten twee otto's op elkander. De chauf feur werd zeer erg gewond naar het hospitaal vervoerd.. De otto's zijn erg beschadigd. Maandag morgend, ten gevolge van het breken van de onderaardsche waterleiding, te St Josse-ten-Noode, had eene instorting plaats van de kalsei, op eene diepte van 6 meters. Juist reed een otte daar over en stortte in de opening. Gelukkiglijk werden de reizigers niet gekwetst doch 't was slechts een uur later dat föen de otto kon uit de diepte trekken. Op de Keiserlei, te Antwerpen, heeft maan dag avond, rond lo ure, een ottomobiel bngeval plaats gehad.-De werkman, Hubert Vai| Meel, wonende oude Koornmarkr, is door den pttomo- biel van den brouwer M. Óscar Van dei W..f omvergeworp n en door een djr slijkweerders tegen het hoofd geraakt. Het slachtoffer had eene gapende wonde aan het hoofd 'en was tevens aan het been gekwetst. Men heeft hem in het Vlaamsch Huis gedragen en aldaar verzorgd, Eon half uur later had men de noodige maatre- gelen genomen om den gekwetste naar het gast- 1 huis te doen overbrengen. i Hei kindje David Krahay, 6 jaar, wonende Lentestraat, is op den hoek der Lente- en Pro- vinciestraten door eenen ottomobiel omgewor pen. Het jonge slachtoffer werd eerst in eene naburige apotheek verzofgd en dan naar het Stuivenberggasthuis gebracht. De ottogeleider is gekend. Levend verbrand Te Malonne, tegen Namen, was dc Wed. Bau- der, sedert geruimen lijd niet meer gezien. De policie brak de deur open en men vond het ver koolde lijk der oude vrouw. EEN WINDSTORM genoemd Typhon, is de- Phiiippiensche Eilanden komen teisteren de stad Ta- choben heeft bijzonder geledenmen heeft er sito moeten eten zenden voor 14,000 menschen; te Samar zijn 260 doo- den, te Leyts 5o, enzoovoorts. Op eenige minuten was 't gedaan... Op den steenweg vau Welle naar Ni- nove, korts voor de kiezing, was 't maar eenige seconden. D'IIOOGVLIEGERIJ maakt alsan slachtoffers nu weêral te Parijs, zekeren Arundel ging zaterdag ten 3 ure omhoog en maakte schoon toe ren in de lucht boven Issy 't Vliegma- chien werd opgerukt door den wind, fut emporté par le vant en draaide om en torn; een der vleugels geraakte los, une aiie se détache en 't Vliegmachien viel bliksemsnel ten gronde, 1 meter 50 diep. Arundel was dood afgrijslijkhet lijk trok bijna op geen' mensch. OTTOMOBIELONGEVAL Op den steenweg van Runkei naar Schadeck, had een zwaar oltomobiel- ongeluk plaats.. Bij eene kromming van den weg sloeg de ottomobiel van den werktuigmaker Möbus om, met het ge volg dat de .geleider, de 28-jarige Mö bus gedood en zijn vader doodelijk ge wond werd. Twee andere inzittenden liepen lichtere wonden op. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE De regens hebben in het district Ro- momatz groote schade veroorzaakt. Tal rijke dorpen staan onder en de menschen vluchten met hun vee op de heuvelen. De Olt trad buiti n hare oeiers en ruk ten zes huizen weg. Te Osica zijn 40 huizen ingestort; te Moranglay werden er 36 weggeiukt. j Te Alexandria staan honderden hui- zen onder; te Bana werden er zestig ver- nield. HET TESTAMENT VAN EEN DRONKAARD TeOswega(A) stierf een dronkaard, die als testament het volgende schreef lk Iaat aan mijne omgeving na een ellendig voorbeeld en eepe nagedachte nis die spoedig verrotten zai. Aan mijne ouders laat ik na zooveel smert als hunne zwakheden nog dragen kunnen. Aan mijne broeders en zusters, zooveel schande en verdriet als ik maar over hen brengen kon. Aan mijn vrouw laat ik na een gebroken hart en een le ven van schande. Ik iaat aan elkeen van mijne kinderen 11a armoede, onkunde, een gemeen ka- rakier en de herinnering dat hun vader in een dronkaardsgratis neergespoeld. Nabij St-Paul-le-Jeune, (Frankr.) is een reizigerstrein op een koopwaren- trein gebotst. Een 10-tal reizigers zijn gewond geworden. t Onze Statie, is 't waar, woril zij Statie van eeule klas? Als 't zoo is dan strekt de in gang aan Zeebergbrug, een vuile modderpoel, tot Staö»}- schande. Ik geloof dat Schepene De Wof nog nooit lu ie Bergemeerschestraat is geweest, anders zou Nij dei ijzingwekkenden toestand dier straat spoedig doen ver beteren. Ik hoor veel Aalstenaars zeggen De Vee- 0! Hopmarkt is best geschikt voor den nieuwen Schouw, burg. Hij zou best staan, met 't zicht op de Nieuwstraat, zoo worden 't Kiekensiraatje en ingang tot Botermarki verbreed... Koken kost, een dingen is spijtig: Dat wij den Gaz kwijt zijn I Lokeren wint jaarlijks aan zijn Gat 38,000 fr. en levert daarbij schoon en goedkoop licht - M. Baron Louis de Bethune was reeds President van dt Konijnen,van de Geiten, van de Bokken, van de Kieke- nen, van de Bi6n, ook Bestuurlid var, de Gaz, van dl Bank den Dender, van d'Hospiciên en is nu President van den Duivenbond, gevestigd Groote Markt, neveni 't smal huizeken van Martinus De Boeck zaliger. Nu zai den Baron kunnen hoog vliegen boven Ood en zijn hei ligen maar de Napolitaner zegtII troppo tirare, l'aru suor spezzaregelijk een reizende Werkman mij zaturdag zegde als hij 's avonds met dien regen over 't Stati-pleij liep Den Baron is zoo zwaar geladen met al zijn be loften 1 fr. pensioen, 2onder storting, algemeen Stem recht, belasting op d'aktiën, dood van 't Vergunnings recht, zoo zwaar geladen, dat hij de trappen van 't Mi nisterie niet opkan. Sprekende van hoog vliegen Baron I Baron I vreesl gij niet uit ie komen voor Gods rechterstoel Zal het daar voor u niet zijn gelijk de Spanjaard zegtDerramai la harina, y allcgnr !nc:r!za... Het masker van Det™?r— kraat dragen, 0-1 de arme vrije Democraiie te onderinij-; nen III Horribilel Zich Demokraat noemen I zeggen lij ben vriend van Pieier Daens I en een stuk onderteekenen dat hem verbiedt bij zijn arme zieke vrienden te gaan in 't Hospitaal I Een zaak ongehoord, zelfs bij onbeschaafde Volkeren I Soms neem Ik dien brief en zie Baron Louis Bethune's handteeken met diplomatieke flajollerij... A bocco secca, zegt de Italjaan, zwicht u van degenen di.- spijzen met droogen mond. Ondertusschen, heel! baron Bethune nog hans Piesident te worden van de Kanarievogels, dan kan hij in de Kamer zingen, in plaats van er ie zwijgen. Ir, alle geval, de wippkaart vliegt bij mij de sloof in. Volksvertegenwoordiger Daens. Dat ze niet meer spreken van menscheneters in de wilde Landen. Ziehier wat uit Saraï geschreven wordt naar Le Temps Om van Visa naar Saraï te gaan moei men door de moerassen van Bagazkoeidè'e. De Turksche vluchtelin gen van Bunar-Hisiar wreede renconters. De Commandant van een der brigaden der Voorwacht van de Bulgaren hoorden er schieten, den nacht "aa 2 lot 3 November, geweldig en lang. alhoewel hij geen legermacht langs die kanten had gezonden. Twee dagen nadien trokken de Bulgaren vsorwaarls langs die kanten en wat zagen ze De Turken hadden 's nachts tegeneen gevochten, meinende dat zij tegenover Bulgaren stonden. Een deel der Turken waren al vluch tende in de moerassen Inlijven steken men zag" gekwet sten en lijken, halhijf in 't water, met honderden en hon derden men schat het getal der dooden op 2000, in éen nacht. Vier Officiers lagen zwaar gekwetst in een Otio- mobiel. Het was een uitgestrekt doodenplein hier en daar hoorde men nog znchten, hijchen en zieltogen. Op de wezens stond smart en wanhoop.

De Werkman | 1912 | | pagina 2