Aalst Rampen- Misdaden-Ongelukken Cartouche en zijne tiende Buitenland Mengelingen. Be Doodrijders y Gaat in afleveringen verschijnen, De Ooi log in de Balkans. Zuidpool-reizigers gedood. Blok - Borreman Ziehier het getal kinderen 3 tot 11 jaar op 12 januari 1912 Een karnaval-klucht VERKEERDE OPVATTING. Dirk van Bummelen was eene klas verhoogd en moet nu huiswerk maken. Dirk, zei de meester, schrijf eenen volzin waarin het woord handlanger voorkomt. En Dirk schreef Mijne moeder moet mijne broek eene hand langer maken. Oom. Van wien krijgt gij dien wijn Neef. Van de firma X. Oom. Dat dacht ik al, zijn zoon is tegenwoordig aan de waterleiding. Ik begrijp u niet, Trien nu zijt ge plezant, en dan trekt ge weer een gezicht gelijk een azijnflesch. Ja, Mieken, ge moet toch weten dat ik in ha'ven rouw ben. ZIJN' MANIER. Bollemans. lk drink nooit meer dan twee borrels om het warm te krijgen... en dan giet ik er nu en dan nog wat bij, om 't warm te houden! EEN BERICHT. De burgemeester van Bommerskonten heeft, zou 't schijnt, het volgende bericht doen aanplakken Al de personen van beide geslacht, welke in den echt vereenigen, zullen in 't vervolg In eene groote kas, tegen 't ge meentehuis, opgehangen warden. fuv Rechter. Welke reden hebt ge om u van uwe vrouw te laten scheiden Stenograaf. Ze spreekt 300 woor den per minuut, mijnheer de juge. De peerdenprosser moest eens getui gen voor den tribunaal, in zake van paarden die gestolen waren. Waren het magere paarden vroeg de rechter. Neen 'tzei de peerdenprosser. ja 't 1 zei de klager. Wat heet gij een mager paard vroeg de rechter. Als g'uwen hoed aan zijn heupen kunt hangen I zei de prosser. BOEKENom] Fransch te leeren jj zonder MEESTF.R 3.5° Wetteren. Bloedig gevecht Er werd gevochten ter wijk «Ten Eede. Ze kere C. werd zoo erg toegetakkeld, dat men .hem stervend naar zijne woning heeft moeten over brengen. De politie heeft een onderzoek inge steld. ERG VERBRAND. M# Van B., wonende te St-Josse-ten-Noode, kwam Zondag namiddag te dicht bij de kachel en hare kleeren schoten in vlam en vuur. Op het hulpgeroep van de ongelukkige kwamen ge- buren toegeloopen, en gelukten er in de vlammen uit te dooven. Nochtans was de arme vrouw zoo vreeselijk verbrand dat men haar aanstonds naar een hospitaal moest overbrengen. Een vluchteling van Merxplas door een waker gedood. De colonisten van Merxplas, die werken, Inrij gen eene kleine solde. Na de betaling zijp er schier altijd die trachten te vluchten. De bewaker, Max Van Bergen, zag een tiental mannen de vlucht nemen, en loste een revolver schot in hunne richting om hen schrik aan te ja- gen. Ongelukkiglijk werd een der vluchtelingen getroffen, naar het hospitaal overgebracht stierf lij er. De kogel had zijn longen doorboord, 't Is zekere Van Reeth, van St-Nikolaas. Het parket is ter plaats. Op den steenweg van Deinzc naar Grammene, werd zaterdag omstreeks 3 uu- 's namiddags, de iojarige H. Heirman door de ottomobiel van een Gentenaar overreden. Het arme knaapje is kort daarop aan de beko men vreeselijke wonden bezweken. M. Jan Depauw. handelsvertegenwoordi ger, wonend te Zweveghem-bij-Kortrijk werd op de Anderlechtlaan door een otto-taxi omgewor pen. Hij bekwam kwetsuren aan de beenen en over gansch het lichaam. Men bracht hem over naar het St Pietersgasthuis. Men schiijve in op ons Bureel of bij onze uitverkoos ers. DE BESCHIETING VAN SILIVRI Konstantinopel 10 Feb De Turksche vloot heeft de Bulgaarsche stellingen bij Silivri (aan de zee van Marmora), beschoten en de Bulgaren gedwongen, zich landwaarts terug te trekken. De Bulgaren lieten kanonnen achter bij Tsjataldja Het staat thans vast dat de Bulgaren zich aan de zuiderzijde van de Tsjataldja-lijn teruggetrok ken hebben, blijkbaar met het doel de Turken te verschalken oi aan do beschieting der Turksche vloot te ontkomen. Een telegram uit Konstantinopel meldt dat zij daarbij 12 onbruikbaar gemaakte kanonnen bij Lazarkeui achtergelaten hebben. De Turken aan de Tsjataldja-lijn teruggeslagen. Ruim 5000 dooden Sofia, 11 Febr. De Bulgaarsche troepen van Tsjaraldja, na de aanvallen der Turken op heel de lijn teruggeslagen te hebben, behalve rechts waar zij blootgesteld waren aan het kruisvuur van de Turksche schepen der zee van Marmara, trokken terug naar nieuwe stellingen, 5 of 6 ki lometers verder. De Bulgaren leden geene zware verliezen. De verliezen der Turken, veroorzaakt door het vuur der Bulgaarsche shrapnels, was groot tot 6000 gedoodde soldaten en 5o officieren wer den gevonden. Het aantal gekwetsten moet meer dan het dubbel zijn. De Turksche troepeD, op 8 en 9 febr. ont scheept te Charkeui, werden omsingeld door de Bulgaren en trokken in de grootste wanorde te rug. Zij herwonnen, onder de bescherming der kanonnen van de pantserschepen, hun transpor- schepen die heenvaarden. De Bulgaren vuurden aanhoudend op den vijand die zware verliezen leed. Dc Bulgaren hadden 100 dooden en ge kwetsten. Op het schiereiland Gallipoli Sofia, 10 Feb. Na het hardnekkig gevecht dat zaterdag op bet schiereiland Gallipoli plaats had en eindigde met de vlucht der Turken op Botdair, heeft men onder de dooden op hei slag veld, een 3otal Turksche officieren [gevonden. De uitwerking van het vuur der Bulgaarsche artillerie en het krachtdadig optreden van het voetvolk waren verpletterend. De bulgaarsche verliezen bedragen 412 solda ten en 5 officieren gewond en 10 officieren ge dood. Hei aantal der gedoodde soldaten is nog niet vastgesteld, doch schijnt niet bijzonder groot te zijD. Een Turksche zegepraal Konstantinopel 10 Feb. De Turken hebben de Bulgaren te Xamineh, bij Gallipoli uit hun ne stellingen verjaagd, de Bulgareu weken zes kilometers achterwaarts en verloren 2 kanonnen en 80 dooden en gewonden. De Turksche ver liezen bedragen 200 dooden en gewonden. De strijd om Adrianopel Konstantinopel 11 feb. Het bombardement van Adiianopel duurt met meedoogenJooze fel heid voort. Volgens latere berichten moet de beschieting der vesting evenwel verzwakt zijn. In Epirus Konstantinopel, 10 Feb. Een avondblad al hier meldt dat de Turken een groote zegepraal behaald hebben bij Janina. |De Turksche bevel hebber, Hessad-Pasja, zou een aftocht geveinsd hebben, waarop de Grieken een aanval hielden. De twee vleugels van het Turksche leger open den daarop het vuur en dwongen de Grieken in wanorde den aftocht te aanvaarden onder het vuur der forten van Bizani. De Grieken verloren 1800 dooden. Dit bericht wordt van geene andere zijde be vestigd. Nieuwe vredesonderhandelingen Een bericht uit Konstantinopel meldt dat de regeering besloten heeft tijdens de vijandelijkhe den nog vredesbesprekingen te doen houden en met dit doel aan Hakki-Pasja, den voormaligen groot-vizier, opgedragen bij de regeeringen der groot-mogendheden bezoeken te gaan afleggen. Hakki-Pasja is dinsdag over Konstantza naar Europa vertrokken. Rond 18 Januari 1912, een groep van mannen, waaronder kapitein Scott, bereikten de Zuidpool. Rond 29 Maart, twee maand na de Pool verlaten te heb ben, en op 11 mijlen afstand van hun depot van levensmiddelen, werden zij door een sneeuwstorm overvallen. Scott en twee zijner gezellen weraen er door gedood. Een ander stier! wat later en de laatste stierf ten gevolge van een ongeluk met de slede. Dit nieuws heelt een pijn lijke indruk te weeg gebracht, in de we tenschappelijke kringen van gansCh de wereld. VLIEGONGEVAL. De vlieger Leconte, was maandag aan 't vliegen te Varanjeville (Frankrijk). Een hulieken boomen willende vermij den, stortte de .vlieger ten gronde. De vlieger bekwam erge kwetsuren aan ar men en beenen. PRINS EITEL-FREDERIK BIJNA VERONGELUK. De exprestrein waarmede prins Eitel- Frederik, tweede zoon van den duitschen keizer, uit Rumenië naar Berlijn ter«g- keerde, is Dinsdag nacht te Medlas (Transylvanië) op een koopwarentrein gereden. De stoker en een reiziger wer den gedood en verscheidene personen gekwetst. Een zeker getal wagons werden beschadigd. De wagon-salon van den prins bleef ongedeerd. De prins en zijn gevolg hebben ieverig de gekwetsten verzorgd. GRAUWVUURONTPLOFFING. In eene mijn te Halberger, nabij Saere- brücken, heeft een geweldige grauwvuur- ontploffing plaats gehad. Tien werklie den werden gedood en vijf ander erg gekwetst. WERKSTAKING. Te Solingen, nabij Dusseldorf, heijben ongeveer 6000 messenmakers den arbeid gestaakt. TEMIDDEN VAN HET ORKEST. Een doodelijk ongeval had Woensdag plaats tijdens seene vertooning in den schouwburg Sadler Swello, te Londen. Eene toeschouwsters welke zich over eene bovengalerij boog, verloor het even wicht en kwam te midden van het orkest terecht. Zij werd op den slag gedood. EEN BOM IN EENE KERK. Te Portelle (provincie Castellos, Span je), is eene bom ontploft in de kerk. De schade is aanzienlijk. Gelukkiglijk be vond zich niemand in de ketk op het oogenblik der ontploffing. De daders zijn onbekend. OMWENTELING IN MEXIKO New-York, ir Febr.Eene omwen telingsgezinde beweging, tegen de re geering van president Madeiro gericht en opgestookt door kolonel Feiix Diaz, neef van den gewezen voorzitter Porffrio Diaz, heelt de stad Mexiko in oproer ge bracht. Uit de toegekomen telegrammen blijkt dat de partijgangers van kolonel Diaz, welke verleden jaar een opstand te Vera Cruz leidde, de bovenhand behaal den. De taks voor nieuwe Herbergen blijft behouJen in Aalst... De Be waarders denken De kleine her bergier is de vijand. Dees jaar gaat de 500-jarige Ju- bilé der Werfkapel gevierd worden.. Zou men de Werf- plaats of Vaar'plaats achter de Graanmarkt stellen, in dezen zin dat de groote Plechtigheid, Kantaat enz. op de Graanmarkt zou ziin.. Zulks zou den Handel der Stad misnoegen; in Aalst zijn 126 Duitschers, Mannen en Vrouwen; zekeren De Neve Abis, fabriekwerker, ge boren te Heldergem >n 1871 en in Aalst komen wonen, ging in 1904 naar Meulebeek, keerde in Aalst terug in Dec. 1907, vertrok wederom naar Molenbeek in Maart 1908, keerde naar Aalst terug in Augustl 19C9, ging naar Koekelberg in Sept. 1909: in Dec. 1909 naar Molenbeek en die reizende passant stond in Aalst op de Kiezerslijs ten voor 2 Juni 1912; alsdan heeft hij gestemd te Meule beek. Garenstraat 16 Uuldenboomplaats 52 Twijnderstraat 9 Spinnerstraat 10 Denderm. Steenw. (blok) 28 Katoenstraat 29 Samen 143 Denderm. Steenweg 29 Ledsbaan Kerrebroek 31 Kerrebroekstraat 19 Kerrebroek 20 Samen 233 Te Strassburg, kwam op Asch-Woensdag een tetegram toe uit Weissenburg, in den naam van Keizer Wilhelm dat hij op den noen per Oltomobiet ging aankomen om naar den Poligaan te rijden. A .nstonds wierden estafetten rondgezonden aan all* Personen van Overheid, Geestelijk, {Burgerlijk, Militair, Rechterlijken, Edelrijken, de Rapo's wierden uitgeste ken, de Bouqués en Diskoeren gereed gemaakt, doch op een Telegram om juist de uur te weten, kwam de ant woord De Keizer weet van niets I Hij Jis niet van zin We ssenburg te verlaten.. Ge z et van hier de koleire en de opzoeking wfe den Telegram mag gestuurd heb jen. Het is alver bijna gelijk in 't oud GRAVEN-AALST, (nu heeft Aalst 2 Graven, in plaats van eene, en 't zijn nog twee Ultramonto's, twee Romeinsche), een der avon den van Karnavalus, er was uitgestrooid dat 200 Vasten- avondzntten aan de Statie gingen komen om de Retret- tisten die uit Gent moesten terugkeeren te seldrementen.. Seftens naar de Policie geloopen, mannen van Pollcie in gewaad en mannen in burgerskleeren, 't is nog wonder" dat de koperen hoeden niet voor de pinne kwamen en Pyck met cijn Policie te peerd die zoo schoon paradeerde op't Bloemenfeest... En als de Retreltisten aankwamen op 't Statieplein was niet een Vastenavondzot te zien... Een aardige avond van Karnaval, in ö'Ark van Noë, de papieren Demokraat zat daar fameus en glorieus, een Bóeren-Champetter komt hem zeggen Pro Justicia, dat hij silo, sito moet Jcontpareeren voor den Directeur der Rechterl jke Policie, M. Van Nuffel.. Ge ziet het van hier 't W a s t a b I Maar de Bóeren-Champetter had toch zijn twee boks- kes beet.. Te bekomen op ons Bureel DE WET VOOR ALLEN met uitlegging en toepas sing der Wet op de Werkongevallen door Thomas Lathouwers. 1,00 uw hart schenken, niet waar Leontine heeft u zeker over mij gesproken en u gezegd, dat ik haar innige vriendin ben. Gij bemint elkander met heilig vuur, daarover verheug ik mij ten zeerste en mijn geluk zal nog veel grooter zijn, zoodra Leontine mijne lieve zuster zal zijn ge worden. Deze woorden ontstelden den jongman. Beurtelings staarde hij den graaf en de gravin aan en neeg dan het hoofd. Mijn zoon, sprak de heer de Merville, be mint gij werkelijk jufvrouw Blanchard Met al het vuur dat in mij is, Vader. Hebt gij reeds hare hand gevraagd Ja, en haar vader heeft mij die geschonken. Zoodat gij reeds verloofd zijt. Doch toen gij die verloving aangingt, waart gij nog slechts Pierre Ricard, een arm werkman zonder for tuin. Nu zijt gij de burggraaf Leon de Mer ville. Heeft uw vader het recht u te vragen, wat gij van plan zijt te doen Vader Welnu dan De burggraaf de Merville verloochent de gevoelens van den werkman Pierre Ricard niet, mijn vader. Mijn hart is hetzelfde gebleven. Ik bemin mejufvrouw Blanchard met al de vurig heid mijns harten en zou liever aan de fortuin en den naam verzaken, dien gij mij schenkt, in dien ik het recht daartoe had, dan te kort te komen aan eene belofte, die ik als een eere woord beschouw, dan zelfs, wanneer het geluk van geheel mijn leven er van mocht afhangen. De graaf reikte hem de hand. 't Is wel, zeide hij, ik ben voldaan. Hij opende de deur der zaal en riep zijn ka merdienaar. De oude dienaar haastte zich toe te snellen. Doe onmiddelijk i ispannen, beval de graaf De gravin wendde zich met een vragenden blik tot haar man. Mijne beste Mathilde, zepde hij met een zoeten glimlach, iedereen moet hier gelukkig

De Werkman | 1913 | | pagina 2