Loopende Nieuws Italië. Rosa Saiïo. Aalstérsche Velodroom. Sa, sa, zijn wij geen Vrienden en wat kunnen wij in de wereld beter doen dan elkan der helpen en bijstaan Och, ge zijt waarachtig te goed, doch mijn Frankrijk verlaten! ver over'zee gaan! naar Amerika Is 't niet beter dan hier te kwijnen De goede Vriend drong nogmaals aan en M. Carton vroeg twee dagen uitstel. Als de Weldoener vertrokken was, de Kin- derkes die bij die samenspraak aanwezig wa ren, Vielen al weenende aan den haisvan Vader. Vader, z i Albert, als hij door zijn tranen kon spreken. Vader, luister toch naar dien boo- zen man niet. Maar, Kinderen, 't is een ware Vriend, die mij een redplank uitsteekt, 't is nu ver schelde maanden dat ik zoek en niets verdien, het geld dat de schuldeisschers ons gelaten hebben, is bijna op. Er moet iets gezocht wor den Vader, sprak Fransken, och laat ons dan méégaan wij zullen al te samen goud zoeken verlaat ons toch nietMoest ge daar ziek val len, wie zou voor u zorgen Maar, Kinderen, waar zijn uw gedach ten u meenemen Zes maanden op zee in storm en gevaren En eens komt nog het las tigste Tot aan Californie, 't is nog een verre reis eer men aan de Goudmijnen is Wat geeft dat, riep net oudste manneken, Vaderke, wat geeft dat"? Als we bij u zijn! Niets zal ons te zwaar en te lastig vailen. En lijden wij schipbreuk of sterven wij ondeiwege de Goudmijnen, dan gaan wij al te samen bij Mamaken. Vader, wij zijn gezond en hebben veel moed, niet waar Fransken Ik, zei Fransken, zeer heftig, ik zou liever met Papa droogen biood eten, niets drinken dan water en van 's morgends tot 's avonds den grond omgroeven, dan hier zonder Papa Vragen gericht door P. Daens tot den Heer Minister van Spoorwegen Tot den heer Minister van Buitenlandsche Zaken Tot den heer Minister van Binnenlandsche Zaken Antwoorden op onze Vragen Ministerie van Oorlog Te Denderleeuw waren 4 Herbergiers veroordeeld tot 1 dag gevang en 15 fr. boet voor overtr. van het Reglement op de Dansfeesten. Ee.n vraag voor Ge- j nade wordt ingediend voor dien dag gevang.De vaste Ministerie van Buitenlandsche Zaken Ministerie van Financiën Ministerie van Spoorwegen i Over het tarief van verzending aangaande de blok kenmakers van het land van Waas Rij den Troep. Te bekomen iti ons Rureel Leven van Priester Daens vwm Over Rosa Sa'io, de overleden zuster van Paus Pius X, schrijft een der Italiaansche bladen het volgende Rosa Sarto is altijd de hulsdarr.e geweest van Giuseppe Sarto, vanaf het begin zijner priesterlijke loopbaan tot zijn keu ze tot Paus. Slechts met «roote droefheid in het hart, had zij in Rome de functie afgelegd van hoofd des gezins, die aan alles dacht, voor alles zorgde en haren broeder dik wijls er op w«es dat hij in stilte te veel almoezen gaf, zoodat het meermalen moeilijk was om de balans der hulshouding te doen kloppen. Aanvankelijk woonden de beide zusters in een palazzo aan de Corio Victorie Emanuele, niet ver van het Vati- kaan, maar later hadden zij, oni nog dichter bij haar broeder te zijn, een woning betrokken op de Piazza Ru- sticucci, welke vlak bij den ingang van°aen St-Pieler ge legen was. Om zich een begrip der groote, innige liefde van de overledene voor haar broeder le vormen, behoeft men er slecht op te wijzen dat zij, sinds haar broeder tot Paus gekozen was, voor geen prijs de stad Rome wilde verla- ien, ook niet eens voor een paar herfstdagen dan zou zij Immers de gewone wekelijks:he bezoeken inceten missen. De dokter en de Paus waren er verleden jaar, eerst na veel moeite in geslaagd om de dames Sarto er van t* overtuigen dat zij voor een paar weken naar buren mêesten gaan. De twee zusters leefden steeds in de grootst mogelijks eenvoudigheid. In Venetië onderhielden zij zich zoowel met vrouwen uit het volk, den burgerstand, als met de aristocratie en zij genoten aller vriendschap en achting. In Rome was het anders. Een groot aantal Romei.nschs dames hadden zich gespoed om den zusters Sarto dade lijk na aankomst in de stad hare opwachting te maken zij waren echier met een zekere reserve ontvangen, wat volgens geruchten aan hare hoovaardigheid toe te schrij ven was. De Veneliaansche dames, oude bekenden, wer den nog altijd met de grootste vriendschap ontvangen en konden deze geruchten tegenspreken Aan haar hadden zij verteld Waarom gelooft gij wel dat alle princessen en gravinnen zich met ons bemoeien Zij kernen meeren- deels uit nieuwsgierigheid om de zusters van den Paus te zien en zich te overtuigen of het werkelijk waar is, dat zij leven als boerinnen. Allen mogen zoo niet zijn, maar bet grootste dtel wel. Deels op raad van haar broeder, deels uit wantrouwen leidden zij een leven van afzondering. De eenvoudige zusiers delen afstand van alle voorrechten en eer, waarop zij recht hadden. In verband hiermee wordt het volgende verteld Eenige hoogwaardigheidsbekleders van het Vaticaan wezen er indertijd den Paus op, dat zijn broeder en zijn zusters recht hadden op den Romeinschen adelstand, en dat dit recht voor de zusteis en nichten van den Paus, die in Rome verbleven zou worden opgeëischt. Op deze mededeeling had de Paus slechts met een iro- nisch lachte geantwoord. Toen Ptus X later aan zijn zus- ters en nicht dit voorstel bekend maakte, schaterden allen het uit van lachen, en verklaarden eenstemmig, dat zij eens en voor altijd afstand deden aan dergelijke privile gies, AALSTERSCHEN GOUDENBAND.» Het regle ment dezer koersen ingericht door den Aalsierschen Velo droom zal eerstdaags verschijnen. De volgende wegwij zers zullen gevolgd worden y ZONDAG 23 MAART Aalst, Ninove, Meerbeek. A»- sclte, Hekelgein, Erembodegem, Aalst. (44 km )ge!dprijz. MAANDAG 24 MAART Aalst, Erpe, Burst, Hillegem, Oombeigen, Massemen, Wetteren, Schellebelle, Wiche- len Schoonaerde, Appels, Dendermorde, Audeeem Gyseghem, Hofstade, Aalst. (54 km.) 100 fr. prijz. ZONDAG 30 MAART Aalst, Oordegem, Quntrecht Wetteren, Calcken, Overmelre, Zele, St-Glllis Dender-' monde, Lebbeke, Baerdegem, Moorsel, Aalst.(55 km.) 120 fr. prijz. Buiten deze prijzen zullen, benevens den Gouden Band premiën toegekend worden op baan en piste koersen. Na elke baankoers zal een koers op piste plaats heb ben tusschen de 15 eerste aankomenden. Zijn reeds Ingeschreven de renners Braem (Hal), De Smet (Schellebelle), Van Branfeghem (Aalst), VandeVelde (Wetteren), Ghysbrecht (Aalst), Van de Velde (Calcken). Inschrijving I fr. Te zenden Boudewijnkaai, 35, Aalst. In Statie Noord Aalst is geen enkel druppel goed drinkbaar water. Is dat menschelijk P. Daens. Zou de goede maatregel van lichtere kleedij in de heete zomerdagen niet bunnen toegepast worden op al de Briefdragers p. Daens. Nu, met daze sture en gure Winterdagen is da Irein 5 ure 7 uit Aalst moeten wegreizen met buizen zoo koud alsija, zoodat de reizende Werklieden zich afvroegen Zouden wij die nietsdoende verwarmings- buizen niet moeten op de baan gooien 1 Komt die hartloosheid weeral voort door gebrek aan Werkvolk? P. Daens. Tot over eenige maanden mochten de Bedienden die besmettelijke ziekten in huis hadden, naar hun J werk niet komen en hun daghuur werd betaald. Waarom is deze goede maatregel ingetrokken voor de loopend# Bedienden, b. v. voor de rijtuigpoetsers, laders enz. p. Daens. Hoeveel Belgen uit West VI. zjjn in 1912 geland- verhuisd naar Amerika p. Daens. Te Veerle bestaat de Gemeenteraad nog uit 4 Le- den, 3 zijn er overleden, 2 hebben hun ontslag per aanbevolen brief aan den dienstdoenden Burgemees ter gezonden, sedert 30 Dec. 1912. Zou er niet moeten overgegaan worden tot een Gemeeetekiezing P. Daens. "Toerol iQ to wnohton tot no Ho iiilortvoolr- NT,-.el regel is te wachten tot na de uitspraak. Nogtans is te - i Denderleeuw wreed gehandeld door de Gendarmerie; j opzoeking, huiszoeking van 5 ure 's morgends, als j had men met moordenaars te doen. Ik ondervraag daarover den Minister van Oorlog, hjj antwoordt dat de Minister van Justicie zal antwoorden. Ik blijf dus in afwachting. i Moest het zijn dat de nieuwe krjjgswet zou door- gaan, zullen dan de vrijwilligers van beroep in den 1 i toestand blijven, onder welken zij in dienst zijn ge- treden Antwoord Ja. Volgens de statis ieken van den iandverhuizings- dienst zijn er in 1912, 596 Belgen van Oost-Vlaande- ren naar Amerika vertrokken. I i Ben koninklijk besluit van 10-September 1851 ver leent eene premie, inzonderheid aan de tolbeambten, bedoeld in de vraag voor het aanhouden van eiken persoon, die goederen in het Rijk binnensmokkelt. Wordt de smokkelaar gevangen gezet, dan wordt de uitbetaling der premie dadelijk door den provincia len bestuurder geordonnanceerd is er geene gevan genzetting, dan maakt de toekenning der premie in elk geval het onderwerp uit van een ministeriïel be sluit. Anderzjjds, wordt bij hetzelfde besluit aan de be ambten bijzonder eene premie toegekend voor het aanhalen van gedistilleerde dranken, die ter sluik zijn ingevoerd of onwettig in den onvrjjen tolkring vervoerd worden. Gemeld besluit is nog altijd van kracht. Daarenboven, het gedeelte mijner aanschrijving van 3 April 1912 aangenaaid in de vraag, is van toe passing op de ondergeschikte en mindere tolbeamb ten, evenals op de agenten van hoogeren graad. Antwoord In den Moniteur van 23 dezer maand staat het besluit, waarbij die zaak wordt opgelost. De candidaten die inlichtingen vragen omtrent de inrichting der wedstrijden, en die de de Vlaamsche taal bezigen, onhangen een Vlaarasch antwoord. Aan degenen onder hen, wier aanvraag om aan den wed strijd deel le nemen onvolledig is, wordt een VI. for mulier gezonden. i De brieven tot oproeping tot den wedstrijd zjjn tweetalig. Zoodra de candidaat aan de proeven voldaan heeft, mag hij beschouwd worden als makende dee! uit van het Beheer. Over de vraag der wisselwachters te Tongeren, ant woordt de Minister dat er inlichtingen zijn gevraagd. De vrouwelijke hulpbedienden, waarvan de aan werving is aangekondigd, dienen met hare ouders in den Brusselschen omtrek te wonen, om de eenvou dige reden dat zij uitsluitend zullen gebezigd worden in het bureel der postcheks te Brussel. De kandidaten uit de provincie, die de verbintenis nemen in voorkomend geval met harefamilie in voor melden omtrek te komen worden, tot den wedstrijd toegelaten. Het beheer hoopt een voldoend aantal kandidaten te vinden die behoorlijk Nederlandsch kennen; meer dan 800 aanvragen werden ingediend. De tot den dienst opgeroepen aanvragen lullen, eens dat zij aangesteld zijn, geen nieuw taaleiaam meer moeten ondergaan en zullen onderworpen zjjn aan dezelfde bepalingen als de andere bedienden, wat betreft het gebruik der talen in hare schriftelijke of mondelinge betrekkingen met hare oversten. Hoe is 't, mijn jongen Hm, hm. De Patatten x Slecht bijna oneetbaar. De Minister heeft nogtans d'orders gegeven om van de beste patatten te koopen. Die orders zijn niet uitgevoerd, maar de verlenging van dienst is er reeds. 't Brood Kloek en goed. De soep Kan passeeren. 't Vleesch Saldatenvleesch, k'ein stukskes, afgezogen. In sommige kasems is dit nog al waar Dat hangt af van den Officier der menage. G'hebt g'ho 'rd soldaattje dat er gewerkt wordt door rijk volk, liberaal en katholiek, om de jongens die 't kun nen doen, in de stad te laten vernachten Vragen ze dat J3, Handelsblad van Antwerpen en de Chronique van Brussel, fraterniseeren, om dat te bekomen. 't Zou er hem lief uit zien. Inden3aad' Ke dat rijk volk wilt altijd voorrecht. PRIVILEGIE BN PREMIE door Pieter Daens, Volksvertegenwoordiger, groot boekdeel in 8° 220 bi., dik papier met Portret en Fac simile oo 't Boek van PASTOOR KNEIPP of het leren van den wonderbaren man, alsmede voorschriften en Raadgevingen over voedsel en kleeding, alsook om te verkloeken en te genezen door het water. 4* uitgave. Het spaarzame Keukenboek door Cauderlier'Wie mn zal lezen, zal koksbaas wezen. 4,00 Kleine Cauderlier, qo In Mexiko is de Presi dent afgesteld en zijn Broer doodgeschoten. Een der Opstandelingen gene raal Iiuerta heeft zijn eigen als President doen uitroe pen, maar er komen ander krijgsmans op, namelijk de Zabatanen. Ze willen hebben dat het licht der Zon 2oo meters in de Zee dringt, verder niet. In Japan zijn 3500 huizen afgebrandt, ongetwijfeld papierem Democraten, neen papieren huizen, 15,000 menschen rijn zonder dak. Vriend Lowie nog Zaterdag vrocr Wat komt er achter d'Eeuwigheid Ik stond beet en Vriend Lowie zag schalks op. D'ander week was Oostenrijk zoo dwees als een krabbe, tegen de Bulga ren en voor de Roumeniërs. Maar Rusland zag amper en stuur op. Ge moet weten Rusland en Bulgarië zen gerechtsweers. Vamtas Vanitatem m de wereld ligt alles meen groote ij delheid de grootheden zijn niets dan een schijn van valsche verhevenheid en die geloofd iets te zijn is mets. Het is maar schijn groot te zijn. Spre kende van den Oorlog, te Utsentori, boer Plaffi ging met een koe naar 't Slachthuis, de Koe smeet hem ten gronde, boerin Plaffi snelde ter hulp, maar 't booze dier smeet hare meesteres tegen eenen boom, en bracht 't mensch doodelijke wonden toe. Achter d'Eeuwigheid komt 't woordeken Amen. Dijnsdag is Priester Hugo Verriest 00 't Stadhuis van Kortrijk komen spreken. Burgemeester en Schepenen zullen t vel van hun handen geplakt hebben, en des al niette min zullen ze voortgaan in hun Franselarij... Het echt Vlaamsch bloed moet opkomen door Algemeen Stem recht de Vlaamsche Menigte is er, maar ze staan in den hoek. Door Algemeen Stemrecht, Vlaamsch in de Kamer, Vlaamsch in de Provinciale Raden, Vlaamsch in de Gemeenteraden der Steden. De hoo^e wereld leeft en zweeft in 't Fransch. Een Genfenaar tot 1 maand gevang veroordeeld, is komen vragen om te mogen binnen gaan de 14 April, dag der Werkstaking De plechtige opening der Gent-sche Tentoonstelling is' Zondag 26 April. Woersdag was de ROUW voor de Gravinne van Vlaanderen ten einde. - Zelfde dag ging M. Woeste in zijn 77'" jaar. M. Woeste werd geboren te Brussel den a6 februari 1837. Maan ag stonden tentoon en te koop in Brussel De nieu ve Aardappels 18 c den halven kilo een Bloemkool 65 c. de Radijzen 25 c get bundeltje een bundel Wortels 80 c Asperzeii g5 c. het kleine bundelken itloof i5 c. den kilo Salade, de fijnste, 65 c. den halven kilo.

De Werkman | 1913 | | pagina 3