buitenland IIEXGKLIXGEX \JL w I Rampen, Misdaden, Ongelukken.! De Doodrijders DE FAMILIEGEEST In de School Brave Frans was aan't les geven in de ge "«rijde geschiedenis, en had het over Daniël in rten leeuwenkuil. Hij vertelde alles ir. 't lang in 't breed en vroeg eindeiijk Wat deed Daniël, toen hij uit den leeu- weakuil kwam Star huis telefdneeren dat hij niet gebeten we»zei Jefken Poep. Een goed hart Jefke, wat hebt gij met de vijf centen gedaan die ik u gegeven heb 'k Heb ze aan een oud vrouwken' gege- wn,i*oe 9at is braaf, Jefken... Wat deed dat ïwiuwken Ze leurde met appelcienen, moe Voorstel Ik zou geeren visietkaarten laten maken. Stair coiffeur, dat is zoo ordinair.. Wat Ik»et ik er op zetten 1 ZetHaar archilekt. Een nieuwe ziekte Ben oude Militair-Votteran kocht in een apctheek Als 't u blieft, zegt hij, geef mij iets te gen den worm. Maar, man-lief, hebt gij nog wormen J». Mn in welk deel van uw lichaam voelt g{ ie 1 In mijn houten been, mjjnheer, 't wordt gansch verwormd. Op de Rechtbank Advokaat. - Vergeet toch niet, heeren Ge- reoreen, dat ik 'ne man verdedig die doof es bijgevolg de stem van zijn geweten niet kan hooren. Een Duitsche Student Ja, ik herhral hetweg met de; Brouwers went waren er geen Brouwers, er zou geen Biertijn; wij konden riet drinken en zouden ons ara geld sparen.. En dan zouden wijkun- nen drinken met ns gespaard geld. De Engelschman en de Barbier Men Bngclschman komt in een Barbiederij geeprongen «n roeptVo, gij mij scheeren wil* Ja.Milord, zet u néér. Goed ver statn, ik u een gulden geef, als ge mji niet snydt. maar u door den kop schiet, als gij BBtidt mij. Dit gezegd hebben "gde hij op latei een gulden on een geladen pistool. De Barbier bleef onbevreesd, scheerdo de Milord zonder een nktsneedje en stak den gulden in zijnen zak. Vo, gij niet bevrees 1 waart van den re volver 1 Neen. Milord, ik bij 't eerste sneedje, ik u da keel zou hebben afgesneden. De Milord werd bieek en zweeg. J3 IV iltcbroodweken Jef, zei madammeke Snoek tegen haar man, Jef, daar is 'nen gelrouwden man smoorlijk ver- lijk verliefd op mij. Waar is hij schreeuwde jef. Waar is die Don Juan, 'k maak hem kapot Als ik den schoonen mantel krijg dien we gisteren gezien hebben, zal ik het u zeggen. Ge krijgt hem 1.. Wie is de schelm 1 Gij, Jef.. hwi I1 ff i gyps Botsingen tusschen trams Op den hoek der Pacheco-en Scbaarbeekstraat botsten zondag avond iwee trams tegen een. De schok was zeer geweldig. Zeven personen wer den gewond. De schade aan beide rijtuigen is zeer groot. Zondag avond botste een otto tegen een tram op den hoek van den Haechtschensteenweg en der Vifquinstraat te Schaarbeek. De schok was zoo geweldig dat de ottomobiel schier gansch ver nield werd. De geleider van denj oito bekwam erge wonden aan het hoofd. Zondag avond gebeurde'ereen doodelijk ottomobielongeval op de Tervnerenlaan te Brus sel. De hovenier Damille D. 47 jjaar oud, keerde huiswaarts toen hij door den ottomobiel van een nijveraar uit Mechelen werd omgeworpen en over reden. Toen men de hovenier van onder de otto haalde had hij reeds opgehouden te leven. Zondag namiddag ging een meisje van 11 jaar oud, over de steenweg vanjBergen te Brussel toen zij door een ottomobiel gevat werd en over reden. Het slachtoffer werd in zeer bedenkelijken toestand naar het hospitaal overgebracht. Dinsdag noen, rond 12 uren, werd de voer man Frans De Keyser, op de steenweg van Ter Hulpe, Brussel, door een otto omgeworpen en overreden. Het slachtoffer werd zeer erg gekwetst aan het hoofd en moest onmiddelijk naar het hos pitaal vervoerd worden. Dinsdag morgend had in de Wetstraat, ter hoogte der Kunstenlei eene botsing plaats tus- schen een tram en een otto-taxi. De schok was zeer hevig. Cr zijn geen- persoonlijke ongelukken alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. ELSENE. Een ouderling, Petrus V.., 76 j, oud, wonende op eene kamer van het huis nr 18 der Van Aastraat, is maandag verhangen gevon den aan den voet van zijn bed. Men vond noch geld noch eten in huis, zoodat men denkt dat het de armoede is, die den ongelukkige er toe ge bracht heeft een einde te stellen aan zijn leven. Brouwerij afgebrand Dijnsdag morgend, rond 3 uien, is brand ont staan in de brouwerij van M. A. Van Necke, te Stekene, bij Lokeren. De gebouwen der brou werij werden ten gronde vernield. Men kent de oorzaak van den brand niet. VERBRAND e Zulte, wijk Leihoek, vrouw Mortier nam maandag een marmitte ziedend water van de ka chel. De ketel kantelde om en het warm water kwam te recht op haar kindje van 7 weken oud. Het arm wichtje bezweek korts nadien. Maandag morgend te Tertre, speelde het 5jarig meisje, Emilia Anselin, in de keuken der ouderlijke woon en viel ineen ketel ziedend water welke te midden der keuken stond. Het arm kind is overleden eenige uren later. Te Stekene zaten de kinderen van d'echtge- nooten Van Marcke rond de kachel. Een hunner willende een ketel ziedend water verschuiven, deed; de ketel omkantelen en de inhoud er van kwam op een ander kind terecht.De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Arme Vader! Donderdag avond d. v. week, rond half negen, een boer van St-Pieters-Leeuw, stond te wachten aan de spoorbaan van Ruysbroek, met zijn doch terken van 11 jaar. Dit kind loopt op de spoor baan, een sneltrein voor Brussel komt afgevlogen och armen, het dochterken van 11 jaar wordt doodgereden, onder d'oogen van heur vader; ver morzeld, het hoofd af En de vader zag dat Hij viel in krisissen van wanhoop. Convoiramp Ardoye Over 8 dagen, die Treinbotsing van Trein en Stoom-ram. Er waren twee dooden, de landman Henri Vermanden en zijn vrouw. Twee juffers van Roesselare waren erg gewond, Emena en Celina Provost. Hun toestand verslechte gedurig; ze zagen vreeslijk af Donderdag noen bezweek E en en 's avonds hare zuster... Ons leven hangt waarlijk aan een zijden draadje. Diefstal op den trein Maandag rond middernacht, tusschen Feignies en Haumont stond eene goederentrein gedurende enkele minuten voor het signaal. Dieven hebben dier. korten stilstand benuttigd om in een wagon binnen te dringen en er om 10,000 fr. goederen uit te stelen. De dieven zijn tot nog toe onbekend. VanKoude gestorven. Landbouwer Stevens, 76 jaar, kwam te voet van Hombeek naar Mechelen hij gaat binnen bij zijn Dochter, die Specerijwinkel houdt aan de Brussel-poort nauwelijks zit hij aan de stoof, of hij zakt ineen en is dood. Niets slechter dan plotselings van de Koude in de Warmte te komen. Deestijd op straatden mond gesloten houden, is souverein, het is langs den mo .d dat de Koude en de vallingen in 't Lichaam komen... Voorzorg beter is dan Nawee, In Rusland gebruikt men met 't beste gevolg voer de bevrozene voeten, open of niet, pappen van erwten meel. Voetbaden van een afkooksel van aardappelschellen geneest de bevrozen voeten aanstonds. Opengesprongen handen genezen met ze te wasschen met ossengal in lauw water ge mengd, of ze 'avonds te besmeeren met traan. ARLON. Maandag morgend had een droe vig ongeluk plaats in het Ste-Ceciliabosch. Men was er aan 't jagen. Een boschwachter, Alfred Collin, volgde van op eene hooge rots een opja- ger. Op zeker oogenblik verloor hij het eVenwicht en rolde van meer dan 20 meters hoogte naar be neden. Een struik hield hem tegen op den oever der Semois. Op het hulpgeroep van het slacht:;.- fer snelde men toe en nam hein op. Collin was de kleederen van het lijf gerukt en erg gewond over gansch het lichaam. Men vreest dat hij den [sche del gekloven is. Per otto voerde men hem naar de woning van een doktoor, van waar hij na ver zorging naar zijne woning werd overgebracht. Bijzondere occasiën Peluche on Velours J. DELAFORTKIE, 11 Molenstraat,Aal t FRANKRIJK. Dokkers in staking Toulon. Maandag morgend gingen de dokwerkers in staking, Zij weigerden de schepen te lossen die waren toegeko men. Als e sch stellen ze eene lichte loonsverhooging en veemindering van werkuren ITALIË.Begin van opstand in een kasern In een der kazernen van Rome is er i een begin van opstand ontstaan van wege ae soldaten Sedert lang kloeg men over het voedsel. De militaire Over heid heeft een onderzoek ingesteld aan gaande de voeding der soldaten. RUSLAND.Overstroomingen. Geweldig tempeest De Neva dreigt uit hare bedding te stroomen en men vreest eene overstroo ming te St Petersburg. Ten gevolge van' een geweldig tem peest verhoogde de rivier op schrikwek kende wijze en reeds staat een deel der stad onder water. Het tempeest was zeer hevig daken werden afgerukt, ijzeren- weg-wagons werdengomgeworpen. Ver scheide visschersioepen werden vernield. Vereenigde Staten. Een springvloed Ten gevolge van een springvloed is de omtrek van San Francisco overstroomd. De stad San Barbara is gansch afgezon derd en ongenaakbaar. Men vreest voor het leven van verscheidene duizenden menschen. Vlieger verongelukt In den aërodroom van Madrid is maan dag morgend een doodelijk ongeluk ge beurd. De luitenant Ramos was rond 11 ure per biplan opgestegen en had eene welgelukte vlucht afgelegd. Bij de' neer daling kantelde eensklaps zijn toestel om en plofte ten gronde. Luitenant Ramos bleef op den slag dood. Hij is het vijfde slachtoffer van dees jaar en het 4o8c der vliegkunst. VLIEGER GEVALLEN. De vlieger Le Temple, viel zondag te Hendon (Engeland) en bleef op den'slag dood. Algemeene werkstaking Het verbond der bouwnijverheid in Engeland, is woensdag vergaderd om tc onderzoeken of er geen reden bestaat de algemeene werkstaking te onderzoeken deze staking zou 200,000 werklieden bevatten. Werkstaking van Advokaten In verscheide streken der provincie Ajuilië, Italië, hebben de advokaten het werk gestaakt om te protesteeren tegen het onvoldoende getai personeel van de rechtbanken. Door gaz verstikt Ten gevolge eener ontsnapping uit eene buis der rue Saint-Laurent te Mar seille, drong zondag nacht zooveel gaz in twee hotels dezer straat, dat 8 personen die erin vernachten, verstikt werden ge vonden. Drie hunner hadden reeds op gehouden te leven; de vijf ander, die erg ziek zijn, werden naar het gas: huis over gebracht. Schrikkelijke brand Maandag morgend is er te South Schields brand ontstaan in de stapels steenkolen van de maatschappij Harton Be schade wordt-op 2 i[2 mlllioen ge schat. Indien men tot de familiegeest terugkeerde, vele zwaarwichtige maatschappelijke kwestiën, die heden Gnze samenleving beroeren, zouden als bij toóversiag verdwijnen. De kwaal, waaraan wij lijden, vindt zijnen oorsprong in de persoonlijke ikzucht of de leer, vvt Ike de rechten van den persoon stelt boven die der maatschappij, en welke dikwijls de vrucht is van den hoogmoed. En hiermee is het, dat men de samenleving wil redden, dat men haar wil genezen van den Kanker die haar verwoest. Wanneer iemand vergeven is, dient men hem eene ander dosis vergif toe Neen, hoor ik antwoorden, 't ware eene dwaasheid. En nochtans, de mensch sterft door een afgezonderd leven, zoowel als van vergif, en men wil hem altijd meer ën meer in afzondering brengen. Men zegt hem Verlaat uwe familie, waar men u verveelt. Ga, loopt de wereld rond, men bemint uniet, bemin dan ook niemand. Maak zelf uwen weg; verbrijzel al, wat u- verhindert. Uw gebuur is uw vijand noem hem uw broeder om hem te verschalken, doch, ga altijd verdediger sv'jzc te werk. L)e strijd, dé mededing, de haat, de burger oorlogen de bedriegerijen, de opstanden, de schandalen, in dit alles zoekt men, om elkander om het meest beet te hebben. En men steelt, men rooft, men moordt zelfs, om zijn doel te bereiken. De familiegeest is het tegenstrijdige van dit alles... Daar heerschthet «elk 'voor 't zijne niet, dit afschuwelijk woord, uit de laagste driften voortgesproten, dat den mensch aan den grond spijkert, en aan een wild dier gelijk maakt. 't Is net alles aan allen dat daar heerscht, 't welk de edele harten en groote burgers, de goede vaders en onderdanige kinders, de ver hevene geniën en praktische geesten vormt, welke zich met wijsheid en voorzichtigheid aan de nationale welvaart toewijden. Alle deugden komen uit de familie, 't Is uSSr--' dat men ze put 't is daar dat ze groeien en bloeien 't is daar dat men zich vormt, om sterk en nuttig te zijn in het leven Men werkt daar in vrede voor 't gemeene- best, en het werk is vruchtbaar, want men leeft in orde, en God zegent dit. Deze, die zijrr huisgezin bemint, bemint nood zakelijk zijn vaderland, en het vaderland zal nooit trouwe en toegenegene verdedigers vin den dan in de rangen van dezen welke, voor alles, Godvreezen en hetifamilieleven in eere houdenNemo. (Uit De Waarheid, van Kortrijk) Jaak, nrijn vriend, zegde hij, wees 'gerust in alles ik heb u als Erfgenaam doen optre den m Maurits, dat dit komediespel eindige Waarschijnlijk, eens dat Violetta de waarheid zal kennen... Dat zal zij. Wanneer Na korten tijd. Waarom nu niet Ze duurt al veel te lang; in mij berustte het voorgevoelen, dat die be driegerij, hoe onschuldig ook, slecht moest eindigen... Och Maurits, bij onze heilige vriend schap verlost mij van dien rijkdom. Vriend Jaak, ik bid u, nog eenige dagen geduld de voornaamste hinderpaal tusschen uwe liefde zal weggenomen worden... Wees gerustbetrouw u op mij De voornaamste hinderpaal was de Schild«r Maurits hij moest weg... Die opoffering viel hard voor Maurits doch hij was een sterke edelmoedige ziel Kost wat kost hij zou zich opofferen voor zijn vriend. Rond half Maart, 't is de lente warme Zon- neschijnen 't jong loover op de boomen, in de velden, in de weiden, een nieuw jong leven De Lente! De Feesten van inhuldiging hadden plaats plechtig en glanzend werden Kasteel en Land- bouw-Colonie geopend nooit had men zulke Feestviering gehoord of beleefd 't was een algemeen buitengewoon Feest, op 't Kasteel in de Parochie Flaosk. De Kunstschilder had koortsachtig gewerkt dc arme rijke Kasteelheer werd mager, bleek', droefgeestig elk zag hetzijn vriend de oudé pastoor werd ongerusthij maande hem aan tot rust, maar de jongeling moest verstrooiing zoeken in 't werk, anders zou hij bezweken zijn.

De Werkman | 1914 | | pagina 2