1 ffi Buiten I ar? cl» Lied der ifoop. Wijze Wiliemsued. MENGELINGEN Voorzichtigheidsmaatregel. Uitvlucht. Bluffer. Rampen, Misdaden, Ongelukken, De gruwelijke Moord Ie Gen! De Doodrijders. van fette St Lievens Essche. Bloedig gevecht Zondag avond is in de herberg Moens een twist onlstaan tusschen de genaamden G. B. en E.D.. Van woorden kwam het tot daden. D. greep een pintglas en bracht er verschei dene slagen mede toe op het hoofd van zijnen tegenstrever. Deze trok alsdan zijn mes en j bracht D.. een diepe steek toe in de bil. Dronkenschap Maandag avond, in eene herberg der St Je ryplaats, te Brussel, kwam zekere René T. dronken binnen en begon de andere verbrui jonge dief Maandag gelastte M. V.. handelaar, Pnst- straat, ie Brussel, zijn ioopjongen, 17 jaar oud, eene rekening van 29 t'r. te gaan ontvangen. Om desnoods te kunnen weergeven bp een bankbriefje van 100 fr. gaf hij den Icopjonge.i nog 71 fr. mede. Een meisje verdwenen Sedert zaterdag avond is het meisje Maria C., wonende De Ivoninckstraat, te. Molenbeek spooiloos verdwenen. Het meisje is slechts 15 jaarond. Sn <!c Kiezing van !9l!2] Dcuilgaven voor het Leger Grief van een Staatsbediende. Schierkrankzjnnigroept hij dan uitAch, Wanneer de lente nadert Met bloemen en met groen, Wanneer de zonnc blakert Herleeft de jonkheid, toen. Laat blijde hope dalen 't Is uit met smart en pijn, Wie zege wilt behalen *n Mag geen slave zjjn. Refrein Gegroet, de groene Vrijheidsvlag, Ons zinnebeeld, ons toik Eens schenkt gij ook den zegedag Aan 't jonge werkervolk. De vrijheid is geschapen Voor al wat leven heeft, Wat kan het leven baten Voor wie geen vrijheid heeft. Wij dulden geene banden, Noch buigen onzen kop Door 't werk van onze handen Stijgen wij hooger op. De aarde is aan eenieder Die strijdt en werkt voortaan, Laat ons dan samen strijden Langs onze zegebaan. Gij kleinen, zult niet langer Gebukt gaan onder 't lot, Wij kennen geen tjrannen En' knielen slechts voor God Sa I vrienden, hoog de harten, Ons lacht de toekomst aan, Verbant d° bange smarten En staakt uw droef getraan. Wanneer de lente nadert Met bloemen en met groen, De blijde hope blakert Voor onze schare koen Trek me die tand maar ik ben dol van de pijn. Hjj zal spoedig getrokken zijnik zal u chloroformiseeren. (De patiënt haalt zijn portemonnaie uit den zak). Dentist. Nu, zoo'n haast heeft dat niet. Patiënt. 't Is niet om te betalen. Maar als gij mij wilt chloroformiseeren, moet ik eerst even nazien wat ik in mijn portemonnaie heb Gy hebt mij gezegd dat gij op het eerste verdiep woont... en 't is op het vierde Ja maar, tegenwoordig, in den tijd der vliegmachienen, begint men van boven te tel len. Een engelsehman blufte tegen eenen Indi aan, op de macht van Engeland dat de zon nooit onder ging in de staten van John Buil. Och, sprak den Indiaan, dat zal zijn om dat Ons Heer weet, dat een Engelschman niet te betrouwen is in den donkeren. BOEKENom Fransch te leeren zonderi MEESTF.R 3.5° 1 Vrijdag avond gebeurde er te Gent eene gruwelijke misdaad in het huis n°25 der Zalm. straat. Daar woont Gustaaf Bonting, toezichter op spoorwegwerken, zijne vrouw, Maria Do Cock 34jaar, en de moeder van Bonting, 72 jaar. De echtgenoten hebben een dochtertje Frida, 20 maanden oud. DE MISDAAD Vrijdag avond, rond 6 ure, kwam een per I soon'bellen aan de woning der Buniings. Vrouw Bonting ging openen, haar dochtert je op de armen dragende. in den binnenkomende herkende zij onmid dellijk den schoonbroeder van haven man, een Serviër, Diinitri Niiikitch genaamd, 33 jaar oud, ingenieur te Brussel. De bezoeker werd in eein; plaats op het ge lijkvloers gebracht, waar hij twist, kreeg met vrouw Bonting. Zulks duurde slechts eenige oogenblikken. Eensklaps trok de inan een scheermes uit den zak en bracht er vrouw Bonting eene geweldige snede mede toe aan den hals. Een hulpkreet slakende, plotte de vrouw ten gronde, terwijl de aauvader haar nog een drietal sneden toebracht met zijn vreeselijk wapen. Op hét geroep kwam moeder Bonting, die in de keuken aan 't werk was, spoedig naar boven toegeloopen. De moordenaar sprong haar tegemoet en ontmoette haar juist bov»n den keldertrap. Hij bracht de ouderlinge ook eene geweldige snede toe in de keel, welke de aderen door sneed, ook eene onmiddelijke dood veroorza kende. 3 AANHOUDING De moordenaar werd te Gent in de Zuidsta tie aangehouden, op het oogenblik dat hij in een trein stapte naar Brussel. Het monster deed volledige bekentenissen. Nadere berichten De toestand van Mm> Bonting is verbeterd. Men hoopt haar te kunnen redden. M. Bonting heeft nog de toelating niet kun nen krijgen om zijne vrouw te bezoeken, ge zien haren toestand. De gekwetste weet nog ni« t dat haar kind en hare moeder vermoord zijn. Onvoorzichtige wielrijder Maandag morgend, in de Priemstraat, te Brussel, werd het 10 jarig meisje Pauline Du rnoulin door een wielrijder overreden. De wielrijder nam de vlucht en liet zijn rijwiel ter plaatse liggen. Men denkt dat dé veló ge stolen was. Het meisje is zeer erg gewond. 't Was zondag kermis te Ath. Een genees heer kwam met zijn otto over de markt gere den. Een groot aantal kinderen speelden rond de «barakken.» Een meisje wilde de straat overloopen op het ooge.nbiik dat de ottomobiel kwam afgereden. Het meisje werd door de otto gevat en een der wielen bolde over haar hoofd. Drie andere kinderen werden omge worpen en bekwamen lichte wonden. Doch het meisje, 5 jaar, bezweek eenige oogenblik ken na het ongeval. Maandag avond reed een otto langs de steenweg van Halanry (Luxemburg).Aan eene draai der baan overreed de otto de werkman Manant; de otto botste daarnaop eenen boom. De personen die zich in den otto bevonden, kwamen ervan af zonder letsel. Doch de arme werkman werd opgenomen met zware won den aan hel hoofd en kloeg aan inwendige pij nen. Het parket is ter plaatse geweest. Schrikkelijk ongeluk ter statie Een werkman van Moorsel, Jozef Van Be ver, 18 jaar oud, wachtte dinsdag rond 7 uren 's avonds naar zijnen trein in de statie van St- Pieters Jette. Op het oogenblik dat de trein van Aalst zich in gang zette, viel de jongeling onder den trein. De ongelukkige had het tin ker beer. verbrijzeld. Hij werd naar hetSt Jans hospitaal vervoerd. Zijn toestand is zeer erg De ongelukkige jongeling is overleden. Hij was dé oudste van S kinderen. St fans-Motenbeek. Rijwielongeval 1 De 26jarige Willem V. behanger, wonende Gentschen steenweg, reed zondag over den Ninoofschen steenweg, wanneer eensklaps de t stang van zijn rijwiel brak. V.. werd met ge- weid tegen een 'boom geworpen en zwaar ge- j wond aan het gelaat. i Na voorloopige verpleging in eene r.abutige herberg, werd de gekwetste terug naar zijne i woning overgebracht. Zijn rijwiel werd ver- j nield. kers te plagen. Een der verbruikers schoot opeens in eene groote gramschap cn sloeg met een pintglas 'op het hoofd van den dron kaard. Deze bekwam twee groote wonden aan bet hoofd, waaruit het bloed overvloedig stroomde. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De ondeugende knaap ging het geld ont vangen en zag naar zijn meester niet moor om. Deze heeft eer.'e klacht ingediend. Tusschen wijnkoopmans T> eb iji.koopmans zaten te discuteeren in r. drankhuis der Anloine Dansaertstraa', te Brussel. Menige beker werd er geledigd. Toch kwamen de twee concurrenten niet al te best overeen. Er ontstond ruzie. Eensklaps sprong een der twisters recht en gaf zijn te genstrever met een stoei een geweldige slag op zijn hoofd. Het slachtoffer bekwam een ga pende wonde aan het hoofd en moest naar het hospitaal vervoerd worden, terwijl de da der aangehouden werd. De ouders verlteeren in de grootste onrust. Te bekomen op ons Bureel DU1VEKCACH ETTEN met fleschje i,.kt aan 1 fr. 25. Duitschland. Vlieger gedood Maandag namiddag, rond 5 uren, was kapitein Reinhardt, vergezeld van een luitenant, met zijn vliegtoestel opgeste gen en vloog boven het viiegplein van Strasburg. Toen het toestel op eene hoogte was van 5o meters, stortte het ten gronde De kapitein was op den slag dood. De lui tenant werd opgenomen met de beenen verpletterd. Frontenhausen Op het oogenblik dat een vlieger met zijn toestei ging vertrekken, gebeurde er een smartelijk ongeluk. Een jongeling van i5 j naderde te dicht bij de schroef die reeds in beweging was. De arme knaap werd door de schroef gevat en letterlijk onthoofd. Spanje. Voor eenen hond Douaniers vartFerro! hadden een hond afgemaakt. Een troep Spaansche boeren kwamen de douaniers aanvallen, zooda nig dat deze laatsten moesten gebruik maken van hunne wapens Verschelde boeren werden tijdens het gevecht ge dood. Frankrijk. - Vliegongeval Maandag avond was een adjudant vlieger met zijn vliegtoestel te Maubetige opgestegen met een passagier. Toen het toestel óp eene hoogte van loo meters gekomen was stortte het ten gronde. De twee luchtreizigers weiden zeer erg gewond. Door een otto gedood Uit Marseille komt bericht dat op de Roosweg een genaamde Marie Anto- nctti, 60 jaar, komt gedood te worden door jeen ottomobieh toehoorende aan een Éngelsche rentenier, wonende te Cannes. Holland. Geweldige brand Dinsdag morgend heeft een geweldige brand een groote katoenspinnerij te Almelo in asch gelegd. Tot hiertoe werd een lijk gevonden een man die van uit een venster van 't vierde verdiep sprong, werd zwaar gewond. Ruim 300 werklie den bevinden zich door dien brand zon der bezigheid. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Te LONDEN heeft eert Scholier van 17 jaar, zijn Onderwijzeres ver moord, omdat hij weggezonden v/as voor slecht gedrag. Bijzordere oceasiën tPeluelie et» 'Velours J. DELAFORTRIE, 11 Molenstraat,Aalst Te Ai EIRE vvaren al de Fransmans weg, opge weert 9.. Ze gingen stemmen en reisden dadelijk weg naar Fran krijk. Rond 4 ure 's morgens hoorden >e te Parijs dat Daens gevallen was. Z'hadden [den krop in de keel en d'oogen vol tranen, maar korts nadien* hadden ze beter nieuws en zongen een Lied der Kristene Demokraten. Dan trakteerden zij zich. I) HO li) F EVA L Verscheide Gestichten zijn aangetast door een Oog ziekte die bijzonderlijk de oude arme Kiezers treft. Droeve arme sukkelaren, in welke wreede waters zijt gij gevaren. gaat alle gedacht te boven. (Zoo schrijft DE EENDRACHT, Katholiek Volksblad) van Mechelen aan Maas. Help u zelve, zoo helpt u God. (Samuel Snules) De Staat is waarlijk een slechte betaler,als he,tgeen men vraagt of moet hebben, niet voor kanons en militaire pa rade is. «De Eendracht,» katholieke gazet van Limburg DE 8 ISAXSCIIMAXS Hoe durven de Katholieken de Fransmans bijeenroe pen Zij zijn de schuld dat bijna al dic|$ndgenoten be roofd zijn van hun STEMRECHT Met de stemming te leggen einde April of begin Mei, bijna al de Frans mans zijn nog in 't Vaderland den dag der kiezing. Wreedaards Valschaards Kiezers, kunt ge nog voor die Katholieke Bewaarders stemmen Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, Vergeef me ais ik hier of daar eene fout begaan in het schrijven dezer brief. Het is mijn plicht degenen te bedan ken die het verdienen. Ik bedoel U, achtbare Heer Daens, die zoo moedig het werkende volk zijn b langen hebt we ten te verdedigen in de Kamers en bijzonder die der Staats bedienden. ik als Staatsbediende, zal u rechtuit zeggen, dat ik verleden kiezing voor U die het verdiende, niet heb gestemd maar we! voor dien edelen konijnen baron. Ik ook heb gedacht gelijk er velen waren, dat die baron zoo eerlijk zou geweest zijn al zijne beloftens, al ware het maar den helft die hij ons vr^r de kiezing deedt, getrouw te zullen blijven, hij als Edelman. Maar helaas, ik heb niet alléén mijne stem misplaatst; maar ik heb mij en mijne broeders bedrogen. Het is nu klaar bewezen voor iedereen dat die werkmansvriend gebukt en verplettert ligt onder den hiel van den volkshater Woeste. Hij de jan Twee jaar volksvertegenwoordiger en nooit een woord_.- sprekeri dan ten nadeele van 't Volk. Maar reken„xgöéd, Heer Daens, dat wij nu zullen weten aan wie onze stem te geven, het volk van geheel het Land en bijzonder die van het arrondissement Aalst, zullen weten wie hun ver dediger was en in wiens taal gij het Volk zijne rechten eischte. Gedaan is het met ons te paaien met schoon woorden en beloften er moeten daden zijn, het volk heeft cr genoeg van binnen en daarom, Heer Daens, dank ik U in naam mijner werkmakkers, ga zoo voort, wordt ge miskend van r'.;ke kapitalisten, zoowel van Liberalen als van Katholieken, ge wordt bemind van het werkende Volk die U met de aanstaande Kiezing in indachtig zal zijn en U zal loonen volgens werken. Nog een oproep wil ik doen aan al mijne werkmakkers. Steunt die u steuntHelpt die u helpt Wreekt met de Kiezing hem die ons gewroken heeft nu in de Kamers. Een Machinist. bloedverwanten aan te treffen en in zijn onder- dom door de gemeente ondersteund te worden. Hij begaf zich dan op weg. Hoe dichter hij bij zijn geboortedorp kwam, des te benauwder werd het hem om 't harte, naar item dacht. Het was op een Zondag, dat hij 's morgens vroeg aan een heuvel kwam hij beklom dien tegenover hem ging juist de zon vriendelijk op en belichte vóór hem daar beneden in 't dal de bekende streek en hef stille dorpje, waar hij ge boren werd. De klokken luidden voor de gods dienstoefening, en van alle kanten, over veld- en boschpaden en uit alle huizen togen menschen naar de kerk. Hij stond boven, met den bedelstaf in de hand, het zware, met leed beladen hart in 't li chaam, en hij werd beurtelings warm en koud... Hij ziet het ouderlijke huis met den boomgaard waar hij als kind zoo dikwerf heeft gespeeld, hij ziet den waterput op het plein voor de kerk en hoe de menschen de steenen trappen be klimmen en het bedehuis betreden, waar hij ook eens ais kind zoo dikwijls en zoo blijmoe dig was binnengegaan. Dit alles trekt hem schier tegen zijn wil op de knieën hij kan het niethij zou willen bidden het gaat niethij meent te moeten schreien maar hart en hoog zijn verdroogd, evenals zijn geloof Daar, ter zijde van de kerk, ziet hij het plekje, waar men zijne moeder begraven heeft. De ademhaling valt hem moeilijk, het schijnt hem toe alsof zijne moeder hem uit het kille graf toe roept Waar hebt gij uw gebed gelaten Nu barst hij uit in wanhopig gejammer en slaat de handen voor het gezicht wat hij eens v/as en nu is... die gedachte snijdt als een scherpe vlijm door zijn hart, zoodat het dreigt te breken. Hij siddert en het koude zweet staat hem op hef voorhoof.... Middelerwijl lonkt de diepe beek in 't bosch verleidelijk toe en lokt hem als een sluipmoordenaarster naar beneden in haar snelvlietende golven.

De Werkman | 1914 | | pagina 2