i i Jpr In de Ster ^Zomernieuwigheden Stemt onder Nr I BuiteülaDd. Kiezers, stemt als een man voor de Christen Democraten onder nr Gegro! en geknor van twee gD Bewaarders. Franz Anneessens MENGELINGEN ,ïan Van Haudenhove Josephus DE WIT'IE Te huren of' te koop voor uw ware Verdedigers Rampen, Misdaden, Ongelukken. De Doodrijders. Slachtoffers der Vliegkunst Nieuwe wreedheden in den Cono-o Garnizoenen] Roeren, Burgers, Werklieden Processen 8™%™- BERICHT. PosTiYiELws Zitdag, van Volksven.Daens LESSEN DER GESCHIEDENIS Een zekerheidsmaatregel. Een troep reizende muzikanten speelde eens voor een Zwitsersch hotel Nadat zij eenige stukken ten gehoore hadden gebracht trad een der leden van den troep naar den leider toe nam iets uit een kartonnen doosje en deed hei in ziin linkerhand, terwijl de leidei ieder zijner 'bewegingen met de oogen volg de Daar'na nam hfeen bakje .nderecher hand en ging daarmede rond. Hij haalde een Se som op, maar iedereen was n.euwsgie rig wat hij toch in de linkerhand hiejd- Wel dat is heel eenvoudig, zeide de lei der toen het hem gevraagd werd, wij staan allen aan verleiding, en om zeker te zijn van de betrouwbaarheid van den collectant, moet hii vijf vliegen in zijn linkerhand houden die wij dadelijk natellen, als hij terugkomt. Daar- door zijn wij zeker van net gela. Hij had 't vasi. Pier Louis was bezig .in eene herberg met flanwen praat uit een te doen. Boer l'eeters die daar smakelijk zijn pintje zatte drinken, viel hem in de rede Maar, menheer, zei l'eeters, ge komt zeker van 't Westen 1 En waarom zou ik van t Westen komen! vroeg Pier Louis. Wel, omdat ik altijd gehoord heb, dat de Wijzen uit 't Oosten kwamen, zei Peeters. Hij wist ze niet. Eene vrouw van den buiten was naar Parijs gekomen om in eene zaak te getuigen. In de groote stad niet thuis zijnde, vroeg ze aan een neer den weg naar 't Paleis van Justi- 't Paleis, vrouwke zei de heer, ziet ge ginder recht voor u, maar de Justicie kan ik u niet wijzen ?k' geloof niet dat er nog bestaat. Waar is men best én goedkoopst gediend MAGAZIJN VAN ELLEGOEDEREN gemaakte en ongemaakte KLEEDEREN HOVENIERSSTRAAT, 10, AALST Groote aankomst der DAMEN-STOFFEN Cöte de Cheval, Jergen, Tricotine Engelsche stoffen, Zijden, Eolicnne, Crépon in al de modekleuren. HEEREN STOFFEN Engelsche £n Inlandsche stoffen in het modebruin aan alle prijzen Peigné en Cheviotten voor Huwelijken en Rouw kleederen. Bezie de uitstallingen J. 8'elafortrie, Molenstraat, 11, Aalst. Hertstraat. 33, Aalst Verzekering» agent voor den Brand, Eerste Communie, op het leven, Spaurstelsels en Werkongevallen en breken van Spiegelruiten. Schoon Burgershuis met Hof, op den Lichter hoek, le Denderleeuw. Zich te bevragen bij Henri Van der Fraenen, Lichterhoek. Uit een venster gevallen Acièle V... 24 jaar oud, dienstmeid in een huis der Papen vest te Brussel, was Dijnsdag morgend bezig met op het eerste verdiep, de vensters Ie kuischen. Eensklaps verloor de meid het even wicht en viel op de straatsteenen Het meisje werd zeer erg gekwetst. Een ouderling van 71 jaar, ging Dijns dag morger.d langs de Zuidlaan te Brus sel, toen hij door een otto werd omge worpen. De grijzaard werd zoo erg gekwetst, dat men hent onmiddelijk naar het hospitaal moest overbrengen. Te HARELBEKE (West-Vlaande- ren), is een barakkekind van 7 jaar, doodgereden door een ottobiel, met over den Steenweg te loopen. Schrikkelijk ongeluk te Merxem Dijnsdag te Merxem stond eene vrouw met haar dochterken op den bijgang, terwijl eene begravenis voorbij 'trok Eensklaps bemerkte het dochterken hare Grootmoeder die achter het lijk ging en liep er henen. Juist kwam een tram af gehold. De Grootmoeder het gevaar ziende waarin het meisje verkeerde sprong naar haar toe. Helaas, beiden werden door den tram gevat. De Grootmoeder werd onder den tram verbrijzeld, haar lijk was vreeselijk ver minkt. Het meisje had een der beenen letterlijk afgesneden. Bijzondere occasiën Peluclie en Velours J. DELAFORTR1E, 11 Molenstraat,Aak' Vliegers gevallen Twee militaire vliegtoestellen vlogen Dijnsdag avond boven Aldershot (Enge land), toen ze eensklaps in botsing kwa men. Een kapitein en zijn mecanicien werden gedood, een andere luitenant werd zeer erg gekwetst. De twee vlieg toestellen werden vernield. Schrikkelijk drama De genaamde Icarde, hovenier van den Graaf de Poraar, te Cimiez (Frank rijk), heeft Dijnsdag zijne twee kinderen gedood en zelfmoordde nadien. Vereenigde Staten. Regens Overstroomingen Overvloedige regens zooals men er geene had sedert 25 jaar, hebben in Michigan groote schade aangebracht aan landijen. Er zijn talrijke slachtoffers. Uit het Katholiek blad Lc Patriote.» De Belgische Luitenant Martin, een Gentenaar, Chef de Secteur in Congo, aan de Portugeesche grens, had 17 Con- goleezen die gevlucht waren, doen van gen ze werden teruggebracht met een koord aan xien hals de luitenant trok ze met de koorden naar den grond en schoot er zeven dood met zijn brow ning; dan deed hij nog 3 vrouwen en een jongeling vermoorden, korts Italië. Twee motocijclislen gedood Zondag namiddag hadden in den velodroom van Milaan belangrijke koer sen plaats, waarvoor verscheidene ge kende kampioenen, Moretti, Sergent, PeFchicot, ïchilies, Stabe, Wegener, Comes, enz., aangeworven waren Op het programma stond ook een match tusschen twee motocyclisten. Bel lonini en Maffei. feEene overgroote menigte vulde den velodroom. De beurt was aan de motocvclisten en de koers werd fel betwist Beiden reden met eene snelheid van rond de 9o kim. per uur. Bellonini had de leiding en Maffei volgde op een tiental meters. in eene virage gleed het voorviel van Bellonini's machien wegen de motocy- clist werd met groot geweld tegen de I borstleuning van de volksplaatsen ge slingerd. Hij rolde dan van de piste en bleef levenloos liggen. Maffei kon het machien van Bellonini niet ontwijken en om öp zijnen tegenstrever niet te botsen, stuurde hij ook tegen de borstleuning en werd ten gronde geslingerd. Van alle kanten sprong men de beide ongelukkigen ter hulp. Spoedig waren geneesheeren ter" plaats, doch alle zor gen voor Bellonini waren vruchteloos De man was op den slag gedood gewor den. Maffei was ook den schedel gebro- ked en bezweek eenige uren later. Zelfmoord van een student Een student te Prado, werd door zijn leeraar zoodanig vervo'gd, dat hij zich zelfmoordde 8.0 studenten wreekten zich hierover en den leeraar is moeten vluchten. Het Russisch dorp Losin is door brand vernield. Er zijn 3 kinders omgekomen. Het Hospitaal van Macon (Fr.) is door brand vernield. Een soldaat is gewond Auto ongeluk Bij Mannheim is de sigarenfabrikant, M. Reduriz, door zijn auto gedood. De stuurman werd de twee beenen afgere den. Battice. Hier koeien door verf vergiftigd. Battice. Een pachter van het ge hucht Bouchemont, had zijne koeien in eene weide gezet, waarvan het hekken versch geschilderd was. Vier koeien lik ken de verf aten bezweken. Men denkt dat zij vergiftigd zijn. Een Katholiek der Vlaanderen mij vrijdag zegde Waarom al die schoon Landijen afnemen voor kaserns en exercietiepleinen Zijn de Kem pen daar niet? MONITA-SECRETA.. Ware Raadsheer De Naeyer bij zijn eerste gedacht ge bleven en gevolgd geweest, wie zegt ons dat de Meerderheid aan 't Schepen Collegie zou ge weest zijn En dan Hola peerd, de karre breekt. Er zijn oogenblikken van angst geweest. Er zou moeten een officieel verslag zijn der Zitting door snelschrift. In die Volksstem, die kan liegen gelijk de vogels vliegen, 't is meer dan armzalig. Zij zullen U verdedigen WIE WIE WOESTE, Kasteelheer Ukkel MOEYERSOEN, Kasteelheer Aalst de BETHUNE. Kasteelheer Ovcrham COSYNS, Kasteelheer Meerbeke VANDEK LINDEN, Kasteelheer Goefferdingen ROLIER, Kasteelheer Denderleeuw tes Pr. Fon- teyne tegen Neut.. Waarom 't Proces Pr. Fon~ teyne tegen Stock niet voorbrengen In 'tPro- ces Frans De Bruyn, Denderleeuw tegen De Volksstem vroeg Advokaat Bosteels uitstel, want zegde hij Meer dan 20 Getuigen zullen verkla ren dat het waarlijk Frans De Bruyn was, STA- TIEBEDIENDE, voegde de «Volksstem» erbij... En nu, na citatie en aanvang van Proces, komt de «Volksstem» haar woord herroepen het was Frans De Bruyn niet, maar Louis De Bruyn, han delaar, doch voegt de «Volksstem» er bij AI de De Bruynen zijn geweldige Demokraten. Te beginnen van den 17 MEI 1914, blijft het postkantoor AALST 2 (Nijverheidstraat), voor de postverrichtingen gesloten op Zondagen en daarmede gelijk gestelde Feestdagen. Het publiek kan zich wenden tot het kantoor AALST 1 (Nieuwstraat), dat open is 9 van tot 11 uren. Te AALST, eiken zaterdag van 8 tot 10 ure, en eiken zondag van 10 tot i2 ure in ons Lo Icaat, Lange zoutstraat te NINO VE elke veer tien dagen den tweeden en vierden dijnsdag der maand van 8 tot 10 ure, in 't lokaal der Vrije Klok bij Van den Abeelete SO TTEGEM, eiken eersten dijnsdag van 8 tot 10 me bij de Wed. Brunfaut, Nieuwstraat; te HEltZELE, eiken tweeden zondag van 9 tot 11 bij De Jae- glier, aan de Vier Wegen te LEDE, eiken taatsten zondag van 9 lot 11, in 't Lokaal, by De Ras, Rammelstraat. Hoe is 't, Caroius, goed Hm, hnt,... 3v\ gc noemt gij dat ■'J' 1 goed, Moldus, -/ geen Volk op ons J Meetingen, Wie zegt dat, Caroius Ik, Moldus, Volksstem we zijn wij hier in 't Bureel der niet. Wat wilt ge zeggen, Caroius Wat g'heel de wereld zegt, Moldus; al- zoo schandig liegen! Donsj had te Burst op zijn Meeting meer dan 100 man den Baron had er negen... En de Volksstem schrijft Grooten bijval voor den Baron... Te Letterhautenr^^, Plancquaert heeft op zijn minste 150 man. De T Volksstem schrijft 17 man. En de menschen, die daar waren, lezen dat, en ze zeggen het voort, dat de Volksstem aaneenhangt met leugen en valschheid. Maar, Caroius, onze kwispels Jeun, is weerom in de Volksstem Zwijg van dien trotsaard, Moldus, hij is de patatterplaag... Ik vrees, ik vrees, ik vrees 't Zijn de Donsjen, Caroius. ja, dat ras van die Donsjen... We mein- den, Moldus, na Pastoor Donsj, 't is dood en begraven, we zijn van dat krapul verlost Verlost, Caroius, 't is nu dat spel begint.. Moldus, ge zoudt zeggen 't Is tooverij en hoe meer men dat klein Donsken aanvalt, hoe slechter voor ons. En hij is nergens en overal, Caroius hij staat te klappen met alle slach van klein volk, in alle klein'huizekes en kaberdoeskes Kruipt hij in. Moldus, 't is nooit gebeurd somtijds z'eFA- hij er ziek uit om te sterven. Hij gaat eenige da gen naar den Buiten, en hij komt weêr als een eerste jonkheid. Den peerlala, Caroius Moldus, sterven is dood zijnmaar, maar... Dat ze den schelm met dien kalksteen te Velsicq neergeveld hadden... of, of... in Aalst verpletterd onder dien gepersten Hopbaal... Heb ik niet g'hoord, Caroius, dat te Voor de zondag een zwaar stuk hout naar hem is ge worpen door een Jesabel. Welnu, Moldus, moest het nu gebeuren dat dien Donsj per geval aan zijn dood komt en zacht en stil buiten de Zoutstraatpoort ligt tusschen die vier witte mureu, zouden wij daarom treuren en dolleeren Ha, ha, verre van daar Caroius, sterven geen verloren werk is. OF DE Franz Anneessens, Meester-Schaliedekker, Deken der 1 Ambachten van BrusselOns Land lag onder 't juk van den Oostenrijker de Keizer had altijd geld te kort voor zijn Oorlogen zijn Gouverneur te Brussel Markies de Prié legde gedurig nieuwe belastingen op de Burgerij en op 'frVolk van Brussel, gelijk het nu ook gebeurd. Oorlogbudjet en Congo zijn Pest en Lint worm, Lintworm en Perst. Als dit lang geduurd had, er kwam een nieuwe zware belasting, de Ambachten vergaderden Deken Anneessens sprak vurig en krachtig. Daarom deed Markies de Prié hem verraderlijk aan houden in de Bergstraat, en na een lang gevang van vele maanden werd de meester schaliedekker onthoofd op de Groote Markt te Brussel. Om 't leven van dien Volksheld te beschrijven, heb ik opzoekingen gedaan op 't Stadhuis tejBrussel,en daar heb ik gevonden een Brief van Markies de Prié, aan den Aartsbisschop van Mechelen. Het was juist rond Paschen in dien Brief vroeg de Markies Dat de Aartsbisschop aan al de Pastoors van Brussel zou opleggen de Dekens der Ambachten in den Biechtstoel op te leggen de nieuwe laslen te stemmen. Is dit uitgevoerd De Kronijk zwijgt daarovermaar de waarheid is dat dien tijde bijna al de Priesters samenspanden met het werkende Volk. Hoe het zij, die Les der Geschiedenis toont ons dat de Geldmacht dikwijls handelt als een Helsche macht, en zich meester stelt over den Godsdienst, voor wereldsche voorrechten en belangen. Elk mag er zeer gerust op zijn De strijd der Kristene Demokraten is niet enkel voor Volkswelvaart en Volks verheffing, maar ook om de Kerke Kristi te verlossen uit de Slavernij der Geldmacht. In de Jaren 1100 mocht niemand Paus worden, oï de Keizers van Duitschland moesten hem aan veerden, en het waren bijna allen, die Keizers, vuil sme;ige bliksems.

De Werkman | 1914 | | pagina 2