Al wie voor de Bewaarders STEMT Stuur maar onze Zonen naar Congo. 't Is hetgene de kiezing van Zondag zal aantoonen. Stemt onder Nummer PROCES ij hebt goed gedaan al onze Zonen naar de Kazernen te sleuren. Gij hebt goed gedaan met aan onze Oude Vaders en Moe ders geen Pen sioen TE GEVEN. Buiten Iz pd. Op den Tram naar Oordegem Eeqe Welverdiende B^loonirjg liPS Zegt aan onze Regeering Gij gelit goed gedaan met al uwe Beloften te verbreken, Doe maar op, wij volgen u blindelings, 't Is goed. Steekt al onze nullioenen in Congo voor militaire za ken en laat ons bier in Rel- giè in honger en gebrek. Doe maar op wij volgen IJ. Verbreekt maar uwe woorden, perst ons uil; ver drukt en versloot ons wij volgen C. Zo» ons Vlaamsche Volk dat aannemen? Rampen, Misdaden, Ongelukken. De Doodrijders Slachtoffers van 't Vliegen Jan CLERCKER Sprekende van de Knserne. In "t Oudenaarde f «ar ii i zo en geweigerd Belangriik Bericht Verantwoordelijkheid. l)e IJ;u\n tegen «!>e Volksstem' Aalst jonge dieven geknipt D'aml.w. melden wij dat eenige jonge dieven de toogladen der weduwe Do Proost, winke lierster, wonende alhier Bmsselsche steen weg geopend hadden, zonder dat men erin gelukt was, ze aan te houden. Wij hebben vernomen dat de policie er in gelukt is deze jonge dievenbende aan te houden, welke zich sedert geruimen tijd aan allerhande diefstal len plichtig maakten. Men vond in hun bezif een pistool) twee breekijzers, een siotmes en verder dievengereedschap, alsook een zakuur werk, dat gestolen was. Allen zijn ter beschik king van den heer prokureur des kt nings op gesloten. Merxem. Grootmoeder en kind gedood Donderdag hebben wij vernomen dat een kind, de kleine Van Ne'cke, dat zijne groot moeder zag in een lijkstoet, bij 't overloopen van den weg, onder een tram gedood werd. De grootmoeder, die het kind wilde redden cn ook gekwetst werd, is nu ook overleden. Verdronken Een onbekend meisje, zeer net gekleed, is Donderdag nacht in de vaart van Willebroeck gesprongen en verdronken. De veto van een gendarm gestolen De langvingerige riddets eerbiedigen nie mand meer, zelfs de gendarmen Een dezer had zijn velo aan de deur der 'endarmerie te Tongeren laten staan. Toen hij nuiten kwam was hij verdwenen alsook den dief, waarvan geen spoor meer te vinden was. Schrikkelijk ongeluk Maandag morgtnd rond 7 uren, is er aan de brug van Dendennonde een doodelijk onge luk gebeurd. De wagen van den heer 15.Philips gevoerd door den zoon Adhemar en bespan nen met twee paarden, welke verschrikten door het voorbijrijden van den trein, sprongen op zijde, met het ongelukkig gevolg dat de jena'amden Rens, van Grambergen w elke niet jij tijds kon wegspringen gevat en letterlijk vermorzeld werd. De dood was oogenblikke- lijk. De verslagenheid van den voeiman en ooggetuigen was verschrikkelijk. Nieuw siachtofjer pon het militarisme. Te Drongen deed het 2e Linie-regiment schietoefeningen. Een soldaat van Roes- selare kreeg de losbranding van een kogel in 't gelaat. Hij zal een oog ver liezen. Rijwiel gestolen Een inwoner der Kanonstraaf te Schaarbeek, M. Uytenbroeck, had Za terdag avond zijn rijwiel eenige oogen- blikken onbewaakt laten staan voor een huis der Koninklijke Sinte-Mariastraat. Toen hij terugkwam zag hij er juist een dief opspringen en in volle vaart mee wegrijden. Ondanks eene lange jacht kon de dief niet meer ingehaald worden Mad. Pauline Hunghe, 47 jaar oud, wonende Wiertzstraat. te Elsene, wilde Zondag avond op de Kunstlei, ter hoogte der Billiardstraat, van een tram sprin gen toen deze zich opeens terug in ueweging zette. M. Hunghe verloor het evenwicht en stortte ten gronde. Zij werd nog al er gewond aan liet hoofd en de zijde. Na in e ne naburige apotheek de eerste zorge;. ontvangen te hebben, werd zij naar hare woning overgebracht. Schrikkelijk ongeluk Nabij de Diesdelle te Ukkel. is Maan dag morgend een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Rond 9 ure werd het 5i[2 jarig zoontje van Jozef Var. kampenhout, metser, wonende op den St-Jobsberg, rechtover desc; ooi van iiet klooster ver rast door eenen tram. Het knaapje werd ijselijk gewond. Men droeg het naar het gasthuis, waardegeneesheeren der enen arm geheel en gansch en den andere ge deeitelijk moesten afzetten, Groolen brand Zondag namiddag, rond 5 ure, ont stond er brand in de schuur en stallen van den land bouwer Celcstinus De Meyer, wonende op wijk Ouden Bosch te Ukkel. Aan blusschen viel er niet meer te denken. Men gelukte erin de dieren te redden, maar ai het landbouw- alemwerdde prooi der vlammen. Op min dan een half uur lag alles in asch. De oorzaak van den brand is onbekend, lïr bestaat verzekering. Erg ongeluk Een meubelmaker, Franz Vermeulen. 28 jaar oud, wonende te Waterloo, reed Maandag per velo op den Waterloosche steenweg en werd door een ottomobiel omgeworpen en overreden. De wielrijder werd zoo erg gekwetst, dat men item onnrddelijk naar een hos pitaal moest vervoeren. Door molocijdetrijder gedood Een 7o jarige vrouw, Mathilde De Wolf, werd op den steenweg van Ooster- zeie door een motocycletrijder omge worpen. Het arme slachtoffer werd op genomen met gebroken schedel. Haar toestand is hopeloos. De onvoorzichtige motocycletrijder is spoorloos verdwenen, zoneter zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Ongeluk tijdens een velokoers Zondag was het koers tusschen Biis- lain en Rolhain. Een der wielrijders, 22 jaar oud reed met geweld tegen een paai. Pe jongeling storite ten gronde en bleef bewusteloos liggen. Een dokter gaf <$e koersrijder de eerste zorgen. Doodelijk ongeluk De 40-jarige machinist i'iron van Bierges bij Waver, bevond zich Donderdag avond, in de machienkamer der papierfabriek t j Limal, wanneer plots een cylinder der machicn ont plofte. De werkman werd ten gronde geslin gerd en door den stoom zoo zwaar verbrand over ganscli het lichaam, dat hij weldra in de pijnen overleed. Erg ongeluk. De 19 jarige Jan üeerts, van Opoete- ren, werkman derzinkfabriek te Rothem, (Limburg), werd Vrijdag door den riem ecner machien gevat cn tegen de zolde ring geworpen, hij had beide beenen ge broken en zijn hoofd vormde slechts eene wonde. Veertien dagen geleden werd zijn jongeren broeder in deze ide fabriek vier vingers van de rechterhand afge rukt. Vlieger gevallen Zondag viel de militaire vlieger Rohde te Heihisneim (Duitsch'and) tijdens eene vlucht ten gronde. De vlieger bleef op den slag dood. Zijn reisgezel is slechts licht gekwetst. In Rusland steilte de vlieger Ubei: o met zijn toestel ten gronde Hij werd zeer erg gekwetst. Drie andere personen werden min of meer erg gewond, Doodelijk vliegongeluk ie Keulen De Duitsche officiers Rode en Koibe zijn Zondag met hun vliegtoestel geval len tusschen Heichtshcim en Keulen. Koibe ontkwam het o; gedeerd, doch Rode werd z-vo erg gekwetst, dat hij korts nadien bezweek. Scheepsrampen aan de Engdsche kust Twee zeerampen, waaiin achttien zeelieden den dood vonden, gebeurde aan de Engeische kust. De stoomboot «Tliuretill» kapsijsde op <ie breedte van Southwaki cn zonk. Dit schip was met eene lading ko en uit Cooie vertrokken, toen eene waterlek voorkwam en de boot in enkele minuten omsloeg en zonk. Dertien menschen verdronken. De kapitein en een machinist, die lang omzwommen, konden door een stoomboot gered worden. De tweede ramp viel voor nabij Pori- leatvb. Eene loodsboot van Cardiff zonk, na eene aanvaring met eene stoomboot.Zeventien personen die zich op de loodsboot bevonden, konden gered worden, doch vijf verdronken. Dc ambtenaar van het Openbaar Ai inislerie bij het kantongerecht !c Almoin. M. Gerlings, is met de noorderzon vertrokken. Hij is belicht van verduisteiingeener som van 2Ó..0 gld. Er is een aanhoudingsmandaat tegen hem afgele- verd. Akelige misdaad van een verstokte dronkaard. Te Saint-Eüenne (Frankrijk) is een schrik kelijk drama gebeurd. Toen vrouw imonnet 's avonds tnuis kwam, vond zij de deureeslo- ten binnen was ai het lichl roedsuit. Vrouw Siinonnetriep de gehuren hn do policie; Mid delerwijl werd de .leur ingebeukt en vond men Sihmnnet aan het gastoestel verhangen. In eene aanpalen e kami r iagen de twee jon ge kinderen verwurgd in hun bed alvorens zelfmoord te plegen had de ontaarde vader de arme kleinen om het leven gebracht. Maandag redelijk veel Volk: op den Steenweg naar Gent een der schoonste van ons Land, den Steenweg van door mijn Vriend Sylvain Van der Gucht. Ik zit op den Tram, elk was mij daar zeer vriendelijk, een be jaarde Vrouw van Oordegem mij a. o. zegde M. Daens, ge gaat meeting geven Ja Vrouw, Och dat is niet meer noodig vermoeit u niet. 't Ligt vast in 't hert bij elk, er is een algemeene inwendige werking om te stemmen tegen de wreede mannen die aan d'Ou- ders hun kinderen ontrukken voor de Kazerne en den Oorlog, ge zult spelen zien Zondag. Pnstoor Van Heuverswyn, uit de School Osbroek. heeft hel geschreven en deen drukken SCHOLEN VAN ZEDENBEDERF EN GODDELOOS HEID. En in de Kamer, Heer Van den Perre, Geneesheer van Antwerpen, heeft uitgeroepen Mijne Heeren, moest ik u mijnen dossier meêdeelen over de Kaserns! Hoeveel honderden Familiën in 't diepste ongeluk gedompeld zijn door de :U>F i ej Kaserns, ge zoudt verschrikt en ver- stomd staan. Een stad, veel beter in hare Financiën dan Aalst, daar heeft de Gemeenteraad met 11 stemmen tegen 2 en 1 ont houding een En 't schoonste van al De Geestelijkheid was eenparig en gewel dig tegen het Garnizoen. Hoe meer Jongens in de Kaserns, hoe meer zielen blootgesteld aan gevaren van Ongodsdienstigheid en Zedenbederf. Katholieken, onderzoekt daarop eens uw geweten. Denkt na op uwe De brave menschen van het Arrondissement Aalst, en bijzonderlijk de Katholieke kiezers kunnen niet begrijpen waarom al de Katholieke Kamerheeren en bijzonderlijk Woeste zoo ineens voor dat groot leger zijn. Ik zal hunne verstanden verlichten 1. De zoon. van M. Woeste kreeg over eenige dagen een plaatsken in Congo Dat manneken wint zoo 20.000 ballekens op éen jaar. 2. Over eenige dagen kreeg M. Woeste den titel vangraaf. 3. Nog eenige kozijntjes van M. Woeste zitten gereed om officier of kolonel te worden, aan 8 a 10.000 of20.000 fr., wist ge dat al Is dat niet eene welverdiende belooning Judas kreeg 30 zilverlingen Woeste kreeg voor hem en zijn telgen goud en titels.. Nu moet hij nog eene belooning hebben. Gij allen die uwe jongens ziet wegslijpen naar den- troep, en bijzonderlijk gij Katholieke huisvaders, geef nog een klein belooningsken aan de weledele GRAAF WOESTE En roept met alle klaarziende kiezers: weg de judassen! Leve de Democraten De besluiten zijn neergelegd de Uitspraak gaat volgen. In de Pleitrede vroeg Advokaat Bosteeis te mogen bewijzen dat al de De Bruynen gewel dige Demokraten zijn. Ha, sprak Advokaat De Schaepdryver, daar zijtge uu, en als in een ander Proces men vroeg te mogen bewijzen dat de Aanklager ge lachen had; Adv. Bosteeis barst los als een tonneken Poêr Wat is dat herneemt Advokaat De Schaep- dryver, ik heb u niet-genoemd en daar zijt gij al In aile geval, wij mochten niet bewijzen een zaak van rechtstreeksche verdediging, en gij wilt een gansche, zeer achtbare Familie in onredelijke verdenking brengen. Het feit is Was het Frans De Bruyne Zijn die schandige woorden uitgesproken Wij zeggen Neen neen

De Werkman | 1914 | | pagina 2