v DE KSEZING Buitenlaüd. Arme Menschen MENGELINGEN n Rampen, Misdaden, Ongelukken. De Doodrijders De schrikkelijke Zeeramp. De Doodiijflers in den vreemde De ijroole Zeerampen HET GLOED Slim. Rapa. - Willem, gij verslijt veel te veel ashoenen. Zoon Dat komt, papa, omdat ik zooveel moet loopen. Als gij mij een fiets koopt, zult gij heel wat geld aan schoenen uitsparen. gjX0i2£z° Een dunne draad. Hoogleeraar in de geschiedenis Op dit ooeenmik hing 't lot der Garolingische dynas tie aan den dunnen draad. Die draad nu was Karei de Dikke 1 Goed geantwoord. Een booswicht werd beticht gestolen te heb ben, en zonder meer complimenten werd hij voor den rechter gedaagd. Wat bracht u hier, vroeg deze. De gendarmen, M., gaf de snul ten ant woord. Pimpels (des nachts ontwakende), is er ie mand in mijne kamer Dief Neen, geen levende ziel. Pimpels O, dan zal ik mij waarschijnlijk vergist hebben. En hij viel terug in slaap. Madam Bommels. Nu, Lena, wat zoudt gij wel doen, als gij zoo piano kond spelen als ik Meid. Dadelijk les nemen, madam. Heer (die gaarne met eenedame een praalje wil voeren)Wacht gij op uwen echtgenoot, madam 1 Jufvrouw Ja, mijnheer, reeds 15jaar. Bedelaar, (die een half franksken krijgt) Duizendmaal dank, mijnheer, ik zal mij daar voor zeer dankbaar toonen. Heer En hoe 'f Bedelaar Wel ik zal u aan al mijne stielge noten aanbevelen. Zeg, leen mij eens vijf honderd frank,... zooals gij weet moet ik van mijne tante erven. Alsgij eens wist, hoe rijk zij is Ja... maar uwe tante is nog niet dood. O, als gij eens wist, hoe ziek zij is. Erpe. Rijwielongeluk. Het vijfjarig kind Remi Schellaert, van de wijk Ster, is door een wielrijder omgeworpen geworden. De kleine werd het rechterbeen gebroken. De wielrijder is ijlings gevlucht, zonder zich om zijn slachtoffer te bekomme ren. Dendermonde. - Verbrand. Dinsdag morgend was het dochtertje van vrouw Van den Broeck, bezig zich het haar te friseeren, toen de krollen plots in brand scho ten. Het vuur deelde zich ook aan eene gordijn mede. Op het hulpgeroep van het kind, snel den de geburen toe, die de vlammen uitdoof den. Het meisje is erg verbrand. Wielrijders, opgepast M. G. Carpentier, te Granques (Namen), reed maandag per velo in volle vlucht een grooten berg af. Zijne muts werd door den wind afgerukt. De wielrijder wilde ze vastgrijpen, doch stortte ten gronde. Hij werd opgenomen met opengekloven schedel en stierf eenige uren na het ongeluk. Het slachtoffer is slechts 30 jaar oud en laat eene w eduwe met 2 kinderen achter. Dronkenschap Twee drinkebroers hadden den avond en den nacht van maandag in verschillige her bergen van hetMarollenkwartier doorgebracht In het naar huis gaan kregen de dronkaards twist en begonnen te vechten op de Hene- gouwlaan. De agent der wijk komt toegeloo- pen om de twisters te scheiden. Doch de twee zatte plodden vallen op den agent en zouden hem erg mishandeld hebben indien andere agenten niet waren toegeloopen. De twee zatlappen werden met gescheurde kleederen en bebloede wezens naar den amigo overge bracht. Brussel bij nacht Twee inwoners van de Amsterdamstraat, te Brussel, keerden dinsdag morgend rond 11/2 huiswaarts, toen zij eensklaps aangevallen werden door 3 kerels. De twee heeren werden geplunderd en ontlast van hunne geldbeugels en horlogiën. De dieven zijn tot hiertoe onbekend. DRAMA OP DE NETHE Eenige jongelingen van Antwerpen en van Borgerhout, waren met een bootje gaan varen langs Bauwe'. Buiten de Nethe gekomen zijnde, kwamen zij in de waters genoemd Voorkens. Eensklaps, door de onvoorzichtig heid der jongelingen, kantelde een bootje om en de 5 jongelingen vielen te water. Gelukkiglijk kon men er vier redden, doch de vijfde, een knaap van 13 jaar, verdronk. 't Is de genaamde Velghe, wonende te Bor gerhout. Bij den neus gehouden Barbier. Dag Mijnheer, hoe gaat het Klient. Goea.. zeep maar in. Barbier. 'k Geloof dat ik Mijnheer nog meer gezien heb. Klient. 't Kan; 'k was zes jaar cipier in een rasphuis, 't zal zeker daar geweest zjjn. Barbier. Wat doet gij voor ambacht, Manheer Klient. Mg met anders liens zaken moeien; als ik mijne fortuin er mede gemaakt heb, zal ik u het postje overlaten. De barbier spreekt geen woord meer. Een vrouw kan zooveel zeggen in twee tranen, als een man in een heel boek. Op den steenweg van Beauraing naar Di- nant botsten twee ottomobielen op elkander. Een der rijtuigen werd vernield. De Doktor M. en zijn tweejarig zoontje die in het ver nielde rijtuig zaten, werden zeer erg gekwetst. - De echtgenoote Van der Vellen, 42 jaar, gehuisvest te Molenbeek, Engelenberg, werd Zondag morgend op de Kruidtuinlaan. te Brussel, ter hoogte van de Aschstraat, door een automobiel omgeworpen. Het slachtoffer werd gewond aan het hoofd en gekneusd op gansch het lichaam. Men bracht de arme vrouw in' een jammerlijken toestand naar het St-Jansgasthuis over. Bijzondere occasiën Peluche en Velours J. DELAFORTRIE, 11 Molenstraat,Aal; t deling terug. Eensklaps brak de stuurs- tang van den otto en het voertuig botste j tegen een boom. Een der reizigers werd i op den slag gedood; de chauffeur werd 1 zeer erg gewond; een andere heer ver- I keert in wanhopigen toestand. 1 Koolmijn in brand Bachmat (Rusland) Dinsdag namid dag, rond 3 uren, is brand ontstaan in de koolmijn Lidia De gebouwen die bo ven der. put staan, branden ook, zoodat er niet aan te denken valt de mijnwer kers boven te halen. De brand wordt uit alle kracht bekampt, doch vreest men voor een groot aantal slachtoffers. Een krach van 15 millioen. Te Parijs zijn Zaterdag iti staat van echtenis gesteld, de baron A de Neut ville en zijn neef Robert de NeufviUe, bankbestuurders. Zij stonden aan 't hoofd van een oud bankhuis en hadden een uitgebreide kliënteel. Ongelukkig begonnen zij de beurs- spekuleeringen te doen en waagden de hun toevertrouwde kapitalen Klachten werden ingediend en een onderzoek in gesteld. Na ondervragi tg werden de twee be stuurders opgesloten. Het tekort word geschat op i3 a 15 millioen fr. Aan de monding van den St-Lauren- tiusstroom, in den Atlantischen Oceaan, aan de oosterkust van Noord Amerika is vrijdag eene verschrikkelijke zeeramp gebeurd. Ten gevolge van een dikke mist kwam het stoomschip Empress of Ireland I in botsing met een Zweedsch koolschip. 1 De Empres of Ireland werd schier in twee gesneden en zonk op 10 minuten tijd. De ramp gebeurde toen al de passa giers sliepen. Het getal slachtojjers. De Empress of Ireland die ge woonlijk de reis deed tusschen Quebec en Liverpool, had aan boord In le klas 87 passagiers in 2C klas 153 in 3e klas 715bemanning 432 totaal i387. Het getal geredde passagiers is Van ic klas 18.; 2C en 3' klas 131bemanning 206 totaal 355. Men schat het getal slachtoffers óp minstens 900. 5 millioen in den bodem der zee. Aan boord van den Empress of Ire land bevond zich voor meer dan 5,000,000 zilver uit de zilvermijnen van Cobalt. De schade De zaak Caillaux. Donderdag avond werd in de welin gelichte Parijzer kringen bevestigd, dat Mevr. Caillaux, beticht van vrijwillige moord met voorbedachten raad, op 20 Juli aanstaande, voor de Assisen zal verschijnen. Zondag avond kwam de gewezen mi nister Caillaux per otto uit het gevang St Lazare, alwaar hij een bezoek ge bracht had aan zijne vrouw, toen het rij tuig in botsing kwam met een ander otto. De vensters van den otto van M. Caillaux vlogen in stukken en de oud-ininister werd er door gewond. De wmiden zijn zeer licht. Auxerre (Frankrijk). Dinsdag avond kwamen 3 heeren per otto van een wan- De Empress of Irelandeen amerikaansch schip, heeft eene waarde van 10 millioen 1250 000 fr. Zijn gedekt door verzekering. Ziehier eene lijst groote zeerampen in vre destijd sinds 130 jaar voorgekomen 1782. De «Royal Georqes» zinkt in de ha ven van Spitead, 600 dooden. 1800 De Queen Charlotte» springt op de reede van Livourne, 800 dooden. 1810. De «Minotaurus,» schip van 74 ka nonnen, lijdt schipbreuk, 360 dooden. 1811. De «St-Georges Defense en Hero» stranden aan de Jutlandsche kust. 2.000 doo den. 1870. De Captain vergaat aan Finni- sterrre, 483 dooden. 1878. Het Duitsch schip Grosser Kur- furst» komt in 't kanaal in aanvaring, 300 doo den. 1880. De «Dotre!» springt in de zeeetraat van Wagellaan, 143 dooden. 1190 De «Serpent» vaart.aan de kust van Camrenas op eene klip 169 dooden. 1893. De Victoria vaart tegen do Gam- pendown» aan de Syrische kust 359 dooden. 1893. Het Russisch schip Roosalko zinkt in do Oostzee, 200 dooden. De kiezing van 24 Mei mag aanzien worden als de veroordeeling van het katholiek bestuur, 't Volk is gewaar geworden waar men het naartoe leidde. De verduboeling der openbare schuld, de nieuwe lasten, 't alleman soldaat, de daling onzer rente en ook de verachti ig door de katholieke regeering getoond jegens de Vlaarnsche taalrechten hebben duizende oude katholieken naar de oppositie gedreven. 't Volk heeft in massa zijn toevluent genomen tot de oppositiepartijen. De katholieken verlie zen 32 tot 33.000 stemmen, de oppositie wint er 63.000. Dus een ommekeer van 96 000 stem- m. n, iets ongehoord als men weet hoe de ka tholieke kiezer door alle slach van banden vastgekluisterd ligt aan de behoudsgezinde partij, en dat slechts de helft der kiesomschrij vingen van 't land deel hebben genomen aan de kiezing. In Oost-Vlaanderen gaat de oppositie 46.000 stemmen vooruitin Limburg 16.000 stemmen. De Christene Volkspartij heeft te Aalst een grooten triomf behaald. Zij wint 7.500 stem men zonder de hulp van eenige honderde socialisten viel de liberale kandidaat en hadden we twee gekozenen. Zelfs hadden we nog een 2.300 tal stemmen kunnen afnemen de derde katholiek viel. 't Liedje dat de christe"e volkspartij ver doemd is om te verdwijnen is uitgezongen. De katholieken van Aalst waren Zondag als van de itand Gods geslagen. Als men in 't lokaal der katholieken vernam dat er geen twee demokraten gekozen waren en dat de liberaal zijn zetel behield, steeg er een. waar gejuich op 't geen we voor een groote eer aanzien voor onzen kleinen persoon. Zelfs katholieken hebben voor den Heer Rens gestemd en M. de Bethune een liberaal tegen Komende wenschte hem warm proficiat voor de kiezing van den Heer Rens Welken schrik moeten de christen democra ten aan de katholieken niet inboezemen Ten tijde der kruisvaarten maakte een ko ning van Engeland Rykaert 1 zich zoo geducht dat de muzulmansche moeders als hun kinderen schreiden zegden pas op, koning Rykaert daar en deze woorden maakten zulktffTbe- tooverenden indruk dat de kinderen onmidde- lijk zwegen. 't Schijnt dat te Aalst de katholieke moeders 't zelfde doen met hun kinders Ais ze te veel schreien ze zeggen past op of de demokraat zal u pakken en onmiddelijk zijn de kleine bokskens (de katholieken noemen zich zelve in Aalstde bokken, een schoon en welverdiende naam) zoo tam als lammekens. De kiezing doet nogmaals uitschijnen welk der Echt Verhaal uit onzen tijd. ooo II. Ziekte in Huis, Een zwaar Kruis. De vrouw van den machinist Guido sedert eenige dagen niet wel was hoofdpijn, geen eetlust, zwaarte in de beenen nochtans deed zij haar werk volgens gewoonte het huis pro per houden zorgen dat de man goed verzorgd was en zijn korfken met eten gereed stond, als hij op dienst moest gaan daarvoor zorgen al de vrouwen der machinisten, als de man met goede zorgen omringd is, daarbij vriendelijke oogen rond hem ziet, dan gaat hij moedig en vroolijk naar zijn werk die Huisvrouw had ook de zorgen voor de kinderen, dat de grootste zouden bijtijds gexieedzijn en gereed om naar werkplaatsen schooi te gaan, en dan, de klei nere kinderen, welk werk kost het niet, voor aleer ze daar als lachende bloemkes in hun ge reinigd wiegsken liggen of in hun piccoline stoelken zitten Daarbij zorgen voor reiniging, wasschen en plasschen, kleeding, stoppen en naaien, kokernagie, gansch alleen Hoe kan 1895. HetSpaansch schip Reina Re- j een Huismoeder het gedaan krijgen. gente, zinkt voor Marokko, 420 dooden. 18J8. Het Amerikaansch schip Maine springt in de haven van Havanna 254 dooden. 1901. De «Cobra» zinkt in een tempeest bij Outer Dowsing: 67 dooden. 1908. De Gladiotor» botsing 27 dooden. 1908.— De «Massouchima» ontploffing, 150 dooden. 1912- De «Titanic» op eenen ijsber g ge botst, 1735 dooden. 1913. 10 Oktober. De «Vollurno» wordt door brand in volle zee vernield, 170 dooden. 1914. Mei De «Columbian» zinkt na ontploffing, 15 dooden. Werken is gezond, werken is plezant als men kloek en gezond is, maar eens ziek of zuchtig, krank of kamank, flauw of lauw, dan zijn 't ander papieren. Ursula sedert eenige dagen niet goed was volgens gewoonte zij hoeste geweldig, at min dan vroeger, kloeg van pijn in haar zij, steek- sels in haar zij verscheidene remediën had zij gebruikt, lindenthé, alsem, rhubarber, parei met heet zand op haar zij gelegd niets hielp haar koulettr was weg het werk ging haar moeilijk af, toch z'en kloeg nietin de werk- menschen hun hart is een oneindige moed.

De Werkman | 1914 | | pagina 2