V Aalstiermis. EuitenlarcL Arme Menschen MENGELINGEN Rampen, Misdaden, Ongelukken. Schrikkelijk ongeluk in tie Filature du Canal If ZELE. DijnsJag namiddag is alhier godviucntiglijk overleden in den gezegenden ouderdom van 99 jaren juf vrouw Maiia-Theresia Iiosseels. Zij was 'eene zeer milddadige en godvruchtige juffer. Hare Iiegraleiiis zal plaats hebben, v rijdag om 10 ure 's morgens Hare ziel luste in vrede Verleden zaterdag namiddag is er'in de labnek üent-Zele-Tubize een ongeluk ge beurd De genaamde Th. De Waele is door eene spil zijner machlen getroffen J geworden Een geneesheer heeft hem verzorgt en daarna is hij naar zijne woning overgebracht Likeui handelaars De Katholieke bewaarders beoordeeld door een katholiek. HET BLOED Gehoorzaam Het vacantiewerk van Hendrik isheel slecht uitgevallen, 's Middags aan tafel vraagt zijn tante Hoeveel fouten waren er wel in het vacantiewerk 1 Na zich een oogenblik te hebben bedacht, antwoordt Hendrik Pa heeft ons verboden aan tafel te spreken. De Koeien Een rijke madam ging overlest wandelen naar den Buiten de koeien graasden in de weide en madam,'ne keer zeer slim willende zijn, vroeg aan een boerin Meisken, zeg 'ne keer, die koeien daar; geven ze Botermelk of Zoetemelk Een Telegral Moeder, vroeg 't klein Siskatje, wat is dat, een telegraf, Och, kind, dat is iets om gelijk 't nieuws te doen kennen, verre en bij. Wel Heere, zei Siskatje, dan ziit gij de Telegraf. Eert Vader en Moeder Mgr Gousset, Aartsbisschop van Reims, was een mulderszoon en ging zeer dikwijls het mo lenhuis waar hij geboren was en zijnen ouden vader bezoeken. Zekeren dag kwam deze met zijne mulderskleêren in 't Aarisbisdom Ik kom onzen Thomas bezoeken I riep hij. De bedienden stonden verlegen, omdat er juist dien dag groot volk kwam. Doch Monseigneur diede grovestem des mul ders hoorde, kwam aanstonds beneden, vloog zijn vader aan den hals en deed hem 's noe- néns op d'eereplaats zitten; en als mon rondom Vf/v/vo- muum tl IJ IIaillWOOlQClG ny met fierheid en vreugd 't Is mijn Vader In den Stal Koning Alfons van Arragon, vernam zeke ren dag dat zijne hofjonkers voor en na 't el en vergaten te bidden. Zekeren dag vroeg hij al die neerkens t'eten aan zijne tafel.Z'aanveeru- den met vreugd, kwamen en vielen aan 'teten zonder lezen. De koning las ook niet. Maar, zie nu eens als ze voor goed aan gang waren, komt daar 'nen bedelaar, zet zich ne vens den Koning, eet daar voor vier man, en vetrekt zonder een woord te zeggen Wel, wel I vraagt de Koning, wat dunkt u van dien kerel 1 O een stommerik! den Onbeleefderik! ging hetden botterik den schoeffeleer 1 hier aan 's Konings tafel komen; zijne plaats plaats is in den stal. Dan zette Koning Alfons zich keersrecht en zegde tot de hofjonkers Gij allen zijt plich- tiger dan dien man; alle dagen eet gij' aan de tafel van uwen nemelschen Vader. Hij geeft u eten, maar gelijk dien bedelaar zet gij u aan tafel, zonder bidden en gij vertrektzonder be danken gij verdient dat men van u ook zeg ge uwe plaats is in den stal, eerder dan bij christene menschen. Sohaaml u en verandert! Ik wil zulk onbeschoft volk in mijn huis niet!» Er zijn lieden die slechts daar hun «deelne ming» toonen, waar iets te deelen en te nemen is. De waarde van een mensch moet nie wor den afgemeten naar zijne groote talenten, maar naar het gebruik dat hij daarvan maakt! Op drie zaten is de wereldorde gegrond vest waarheid, recht en vrede. Vermeng het bittere des levens, zoo moge- Ijjk, met zoete vreugd. Dinsdag voormiddag, rond 12 ure, gebeurde er een schrikkelijk ongeluk in het fabriek Fi lature du Canal, Vaartstraat, alhier. De genaamde Franz De Rouck, 15 jaar oud, wonende Geeraardsbergschestraatkeerde met een karreken van het magazijn terug, toen eensklaps twee ijzeren deuren, die daar sedert langen tijd tegen den muur stonden, omvielen. De arme knaap werd onder die zware deu ren bedolven. Onmiddelijk snelde men het slachtoffer ter hulp. Helaas, niettegenstaande spoedige zor gen, bezweek het slachtoffer korts na het on geluk. Het Parket van Dend. rmonde is ter'plaatse geweest De droefheid der-Ouders is onbeschrijfelijk; Wij bieden aan deze diepbeproefde werkers- familie de gevoelens onzer innige deelneming in de wreede beproeving welke haar komt te treffen. Moedige redding. Dinsdag morgend, rond 11 uren, viel de 9 jarige C. Saeys, tusschen de Sassen in 't wa ter. De genaamde Jan Buys, gelukte er In, op gevaar zijn leven, de knaap te redden. Eere en lof aan den moedigen redder. Heden voormiddag, om 9 ure, ging er op de Hopmarkt een paard op hol der Wed. Van den Bossche, ouden Denaermondschen Steen weg.juist kwam do genaamde Roelandt Alfred kandidaat-brievenbesteller daar voorbij en niets anders dan zijn moed raadplegende, sprong hij naar het paard en greep het bij den toom en wierd eenige meiers med, gesleept, en het tot staande kreeg. Dank aan den moe digen jongeling waren er geene ongelukken. OSCAR VAN DER SPIEGEL geboren t'Aalet in 1879, opgesloten als boos wicht zinneloos in 't Gesticht van Doornijk, is gevlucht en zijn eerste werk was gaan in» breken te Brussel, Fonteinstraat, 20, en er 1280 fr. stelen, daarmee kon hij voort, maar de Policie zit achter hem. De zoogezegde Aalstenaar gevlucht uit 't Zothuis van Doornijk, blijkt nu een geprofeste dief te zijn. De Policie van Brussel, heeft in zijn oud'logist, Nieuwland straat, allerhande gestolen goed gevonden, voor eene weerde van 3000 f'r. De sluwe Oskar is maar 25 jaar. .10O ZAoau'cfY/'A uilgefUK Tijdens den nacht van zondag tot maandag werd zekere J. B. Beeckmans, 35 jaar, wo nende te jMeerbeke, door den laatsten tram het hoofd afgereden. Statie-Dief te te Oudenaarde: een bediende heeft zijn Vrouw en 2 kinders latten zitten en is met 3,200 fr. weg. Hij is over de grenzen. HET KASTEEL van Doktor De Ryck, Waversche Steenweg, te Audergem.werd don derdag nacht d v. w. geplunderd; al 't zilver werk, vele kunststukken, 't was al weg. De dieven hadden in een roggeveld hunnen velo laten staan; zaterdag morgend ten 5 ure, kwa men zij hem halen, doch de Gendarms waren er ook en snapten een der dieven; 't is zeke ren D... oud kotzitter van Elzene. De Reis rond de Wereld De negenjarige knaap, Pieter V., van Brus sel, sprak deze laatste dagen van niets anders dan van reizen. Zijne Ouders bewaakten hem goed, doch gelukte de knaap er in zondag na middag onopgemerkt de ouderlijke woonst te verlaten. Aan eenige vriendjes had hij ver klaard dat hij de reis rond de wereld ging doen. De persoonbeschrijving van den knaap is in alle richtingen rondgestuurd. Velorijders, opgepast. Zekere Jan Lessens, 65 jaar oud, ging zon dag avond de Henegouwlaan over, toen hü door een fietser, die in losbandige vaart kwam afgereden, omgeworpen en overreden werd. De onvoorzichtige wielrijder reed voort, zon der zich om zijn slachtoffer te bekommeren Deze laatste klaagt aan inwendige pijnen Men kent het nummer van de plaat van' den fietser. Maandag morgend aan de Nancy traat te Brussel, werden twee meisjes, die zich ter school begaven, door een fieiser omgeworpen Beide meisjes werden erg gekwetst aan hoofd en beenen. Frans D..., 24 jaar oud, kwam zondag avond van Ter Kamerenbosch terug |per fiets. Op deLouisulaan te Brussel, op d'noegte van de De Motlaan, wilde hij een taxi-otto voorbij rijden, doch botste tegen een ander otto die in tegenovergestelde richting kwam afgereden De jongeling werd erg gekwetst aan hoofd, armen en beenen.Onmiddelijk werd het slacht offer naar het St Pieters hospitaal gevoerd alwaar zijn toestand zeer gevaarlijk wordt ge oordeeld. onvoorzichtige wielrijder omgeworpen en overreden. De ouderling werd zeer erg ge- k wetst. j Onweder Een geweldig onweder is zondag middag losgebroken boven Stekene en omliggende. Regen en wind hebben groote schade aange richt. In de Molenstraat viel de bliksem op het huis van landbouwer Franck, en vernietigde sommige meubels. Op het oogenblik dat het onweder losbrak, was zekere Pieter Moens, 22 jaar oud, bezig met te visschen in het kanaal. Een knaap van 8 jaar vergezelde hem Hamen gingen zij schui len onder eenen boom.De jongeling wérd door den bliksem getroffen er. op den sleg gedood. Zijn jonge maat van 8 jaar bekwam geen Iet sel. Arme Zwerver Een oude kloddenkoopraan, Francois Mar- quet, te Liernenx geboren in 1813, komt te overlijden in het Hospitaal van 1 loei, alwaar hij sedeit 4 5 5 jaar verbleef. De eeuwellng had gansch zijn leven armmoedig geleefd Zijne gewone slaapplaats was in stallen en schuren. Het gebeurde schier nooit dat hij op een bed mocht slapen HOOGVLIEGERS In 't omliggende van Weenen is een luchtbal militaire op 4000 meters in bot sing gekomen met een Vliegmachien; ai de mannen van den Luchtbal zijn dood, te zeggen i kapitein, 2 luitenanten, een marien officier, 2 mecaniciens en een Ingenieur, alsook de Hoogvlieger en een riend van hem, die de luchtreis mee deed. Een leeuw verslindt zijn temmer Zondag avond gebeurde er een afgrij selijk tooneel te Chicago. Een dierentem mer ging in den donkeren bij 5 leeuwen De wilde dieren wierpen zich op den temmer die ze gansch verslonden;daarna gelukte er een der leeuwen in, zijn kot te ontvluchten cn wandelde een paar uren in de stad Eindelijk gelukte men er in de vluchteling gevangen te nemen Vlieger gevallen. St Petersburg De leerling vlieger Borislanski is tijdens eene proefneming van eene hoogte van 60 m gevallen. De vlieger en zijn passagier werden op den slag gedood. Geweldig onweder boven het meer van Constance. Een geweldig onweder brak maandag los boven het meer van Constance (Zwit serland). Verscheide visschersboofen zijn met man en muis verloren. Men kent nog niet juist het getal slachtoffers. Altijd de stemrechtdames In eene Kerk te Reading (Engeland) werd maandag eene bom ontdekt. De stemrechtdames hadden reeds lang hun inzicht te kennen gegeven, dat zij een aanslag zouden plegen op deze kerk. Gelukkig werd de bom ontdekt voora eer ze eenige schade had kunnen aan brengen. Rusland. Een bestuurbare ballon vernield. Men seint uit Vilna. dat een bestuur bare ballon door een onweder overval len werd en schier gansch werd vernield. De tien personen die er opzaten, werden min of meer erg gekwetst. Wielrijders, opgepast Maandag r.amidJag, aan den Allée Verte, te Brussel, werd zekere M. V. 74 jaar, door eene Bijzondere occasiën Peluche en Velours J DELAFORTRIE, 11 Molenstraat,Aal. t Zondag voormiddag, tijdens den koers zijn een groep wielrijders op elkaar gereden er zijn velschillende grkwelslen geweest. Te bekomen ten bureele van ail blad de officiéele vrachtbrieven, vereischt door de laatste wel op den alkool. Deze week ontvingen wij een nummer van het DEj DECKERSBLAD, orgaan der Congregatie De Decker 1 verschenen den 12 Juni 1914. In dat blad vinden wij een artikel besprekende de uit slag der laatste kamerkiezing. Daaruit knippen wij het' volgende «Eindelijkmoeten wij bekennen dat onze poli- tieke leiders hunne plicht niet altijd en overal als oprechte katholieken vervullen menigeen van hen verwaarloost gedurende den tijd die de opvolgende kiezingen van elkander scheidt in rechtstreeksche voeling te komen met de kiezers dieheeren vinden het gemakkelijker op de kussens uit te rusten, de voordeden van hun ambt te genieten en trotsch en fier op hunne titels te roemen dan den nederigen ar- beid eener gedurige en vriendschappelijke werkzaamheid aan te durven. Anderen verlaten het strijdperk zoohaast eene schitterende plaats of goedbetaalde be- diening hunne toekomst heeft verzekerd en berooven alzoo de katholieke partij van hun- ne talenten, ondervindingen volksgezindheid In een woord, er heerschtnietgenoegkatho- lieke overtuiging en offerveerdigheid meer tusschen onze leiders eerst hun (igen pro- fijt en de voldoening hunner eigene eerzucht en dan de belangen van Godsdienst en Vader» land. Die strenge beoordeeling is volkomen juist.Zelden werd ze geschreven in klaarder en striemender woorden. Wij hebben er meermaals opgewezen dat er bij de katholieke bewaarders geene werkelijke liefde voor de kleine stan den te vinden is. Daarom juist werden wij hevig aange vallen. Het doet ons genoegen dat een katholiek-blad in eene vlaag van rechtzinnigheid, onze meening ten volle deelt en door hare woorden bewijst dal het optreden van eene KRISTENE VOLKSpartij dringend noodzakelijk was In datzelfde blad vinden wij nog 't Is vooreerst de krijgswet, die de zonen onzer brave landbouwers en kleinburgers aan den huiselijken haard ontrukt en ze in de ka- zerne werpt, waar helaas, nog altoos zede- «bederf en ontchri stening ze be- dreigen, terwijl de ouders de hulp hunner kinderen moeten missen en ze zeifwaarschijn lijk geheel en al verliezen voor de toekomst l- Opgedragen aan de Katholieke en Liberale Mj«3nstéh T~ die eene KAZERNE noemen eene WELDAAD, Is er dees jaar een Kermis'Aalst Waarom deze vraag Omdat heden, dijnsdag 24 Juni, de Kermis-Affisi nog met verschenen is: en zondag 8dagen is 'tdeKermisi Hoe komt dat toch hoe is dat mogelijk 2 on,s Z£ggen ls '4 hoor de doebbering bij t Katteliek, door de davering bij 't Katteliek; is het uit vrees dat de Kantaat zou in de panne moeten blijven der Echt Verhaal uit onzen tijd. bij V. o- Een -o—o Kalvarieberg. Dat is t leven hier op aarde, voor iedereen Er zijn meer droeve dagen dan blijde, meer angstige dan geruste. Bijzonderlijk in 't huwelijk En bijzonderlijk voor de werkende klas Boven ziekten en sterfgevallen zijn daar zware last van 't leven, de gedurige worsteling' - voor het bestaan en den onderhoud, de ontbe ring en de beschamingen. de I inV^-V" Ja, Pater Starcke, ge schrijft en ge spreekt heldere vlammendewoorden voor Volken Taai- in ons Sint Martenskerk hebt gij gepredikt De werkende menigte is beminnenswaardig wij moeten ze beminnen. Maar wat is.de liefde zonder de werken Dit werkende volk verheffen door gelijk stem recht, aan dat werkende volk meer huishoude lijke en hartelijk geluk geven door den Familie- loon, door hulp tegen werkeloosheid, is -dat met de ware werkende Liefde, die Kardinaal Mercier afsmeekte alsjhij te Mechelen het groot katholiek congres sloot met deze woorden Het waarachtig Evangelie is het Evangelie der opoffering. Kristenen (rijke Kristenen) ge zijt godvruchtig maar de heiligheid die het Evangelie van u vraagt, is de opoffering, de liefde tot uwe medebroeders de bedwihging van uwen ikzucht. s Is dat niet klaar en duidelijk zeggenAfstand doen van uwe voorrechten Vrije Kristen De-

De Werkman | 1914 | | pagina 2