v m oopende Nieuws CALFMEEL DE SOCIALISTIC In dc Balkans H ondendankbaarheid BOEKWERKEN kloeke Mansstemmen !De Rubens-Kantaat heeft nochtans getoond hoe machtig Aalst is op Kunstgebied, met Een dracht en Samenwerking. De Rubens-Kantaat was een dag van Vreugd en goede Ontvangst voor geheel de Stad. Elk jaar kan Aalst zulk een dag hebben. Maar de Katho lieken willen de algemeene Welvaart niet ze willen al leen blijven bestaan om alleen aan 't schotelken te zitten. Dit zal goed overwogen worden, bij de raaste Gemeen- tekiezing. Woensdag. Er wordt gezegd dat Raadsheer Eeman geroepen heeft aiover de Vaart Burgemeester, waar blijft toch de Kermis-Affisj De geruchten loopen dat de Kermis-Affisj uithangt in 't Paviljoen De feestelijk heden zijn o. a. Zondag 5 Juli,, om 11 1/2, Concert, Groote Markt, door de Jouge Garde; in den namiddag, Concert op d'Esplanade door de Jonge Aalstenaars en opstijging van eenen Luchtbal. Maandag 11 ure, in de Feestzaal, Prijsdeeling der Teekenschool. Nanoen krijgs feest in de Pupillenschool en oefeningen der Pompiers Dijnsdag, op d'Houtmarkt, KAATSSPEL met den dikken bal en Groote Koers in den Velodrom 's avonds Feest der Jonge Garde; Woensdag op d'Esplanale, Grooten Prijskamp voor 't Kaatsspeldonderdag Concert op de Keizerlijke Plaats door de klein Soldaatjes zaterdag 11 Juli, Paardenmarkt en Prijskamp. Zondag 12, 's voornoens, 11 1/2, Groot Concert op de Markt, door de Klein Soldaatjes. 's Namiddags, 5 1/2, op de Groote Markt, uitvoering der ARTTVELDE-CANTATE.van Gevaert en van Volks liederen. In 't volgend Nummer een reis rond de Stad Aalst. Die arbeidsloon onttrekt bijna hetzelfde doet, Als een, die wreedelijk vergiet een anders bloed. meenen een wapen tegen ons te vinden in het feit dat sommige leiders ons leger verlieten om plaats te nemen bij de katholieken, alwaar zij vette plaatsen en verze kerde toekomst bekwamen of meenden te bekomen. Dit feit pleit niet tegen ons, maar bewijst ten klaarste 1" Dat iedereen totaal vrij is in onze Partij, dat we niemand willen dwingen bij ons te blijven. 2" Dat in onze Partij geen vette plaatskens te bekomen zijn en dat dezen die er komen met dat inzicht, leelijk misloopen. 3" Deserteurs yindt men bij alle legers. Ook de Socia listen zijn daar niet van gespaard gebleven. Het schijnt ons dat de uitvinder van dat nieuw wa pen zich leelijk de vinger in het oog heeft gestoken. —Nog altijd vechten, branden, vernielen, kwetsen en moorden De Mogendheden hebben aan Albanië als Ko ning opgelegd de jonge Prins Wied. De Volkeren zijn er niet te vrede over en komen in opstand.. Holland komt er tusschen; Prins Wied moet van de Familie zijn der jKoninginne de Hollandsche Generaal Thomas is doodgeschoten. In Durazza wordt voortdurend gevochten. De Holland sche Kommandant KromTieeft doen uitplakken, dat wie nog schiet in de stad 5 jaar gevang oploopt Het ergste van al, is dat Turkije m Griekenland ook vechtensgereed staan. Uit 't Macedonia zouden 350,000 Muzuzmanen naar Turkije gevlucht zijn... Dat is nog af grof... Dat schoon Land zou dus ontvolkt worden.. Dat komt door die beestige Oorlogen... Een onverschil tus schen Volkeren doen vereffenen niet den Oorlog, is de wonde dieper maken en er den kanker inbrengen. mokraten worden. Vriend en Machinist* Guido, uw lijden zal nog klimmen en stijgen. Nu draagt ge mee op uwen dienst een dubbel hertzweer, op uw lokomotief staande ge ziet voor uw oogen uw vrouw Ursula, uitgestrekt op haar ziekbed en uw Adolfken, uw Dolfken, uw lief manneken, dat zoo schoon opgroeide, dat 9 jaar geworden was, dat zoo schoon op groeide en gelijk al de kinderen u zoo duurbaar als uw hertebloed, als de perel van uw oogen. Want is de werkende klas beminnenswaardig, gelijk Pater Stracke preekte in ons Hoofdkerk, zij is het bijzonder door hare werkzaamheid en de liefde tot hare kinderen. Ursula, de huismoeder geraakte buiten ge vaar, beterde zienlijk, weldra zou ze kunnen op sjaan Guido had den krop uit zijn keel, want jneermaals dacht hij Vijf kinderen, 't oudste 14 jaar, 't kleinste, Franske, 3 jaar... Moesten zij hunne Moeder verliezen, dan, dan achterna 1 Mariatje werkte als een heldinneken Kosa Van Tannenburg had er niets aan de slechte daden, de misdaden maken gerucht, rijden op de tong, komen'in de gazetten maar de goede daden in d'huishoudens, de daden van helden moed en opoffering gebeuren in stilte, God alleen kent ze en zal ze loonen, terwijl een eer ste vaste belooning. in 't hert rust en er blijft voor al de levensdagen. Door de ziekte van haar Broerken ging de moedige Dochter Maria bezwijken onder den last; doch dan vond zij hulp bij de Geburen.... Zoo bestaan de werkende menschen en hierin zijn ze bewonderensweerdig ze zijn dikwijls opvliegend voor twist, maar nog meer opvlie gend om elkaar te helpen in ongevallen en ziekten; dag en nacht zijn ze bereid, zonder eenige vergelding te willen. De werkende klas H. schrijft in Het Volk van Amsterdam, het vol gende staaltje van hondendankbaarheid Op een kouden wintermorgen in 1912 vond ik op de stoep voor mijn huisdeur een hond liggen. Het beest.dat uit een wond aan de linkervoorpoot bloedde, had blijk baar geruimen tijd daar vertoefd en rilde van koude. Uit medelijden met zijn lot nam ik den hond in huis, gaf hem wat te eten, waschte zijn gewonden poot en ver bond dien zóó goed mogelijk, waarvoor het dier zich zoo dankbaar betoonde, dat ik besloot hem bij mij te houden, tot hij hersteld zou zijn. Na eenige weken was zijn wond genezen en aangezien geen eigenaar kwam opdagen, ook niet nadat ik in een plaatselijk blad een advertentie had geplaatst en ik zelf het dier ook onmogelijk langer kon houden, besloot ik hem weg te geven aan een kennis in Utrecht, van wien ik zeker wist, dat hij goed voor hem zou zijn. Per trein werd hij naar de plaatse van bestemming ge transporteerd, maar reeds twee dagen later stond hij weer aan mijn deur te blaffen; te voet was hij van Utrecht naar hier een afstand van pl.m 5 uur en gescheiden door de vrij breede rivier de Lek teruggekomen. Hij werd teruggezonden en eenige weken vastgehou den, om aan zijn nieuwe omgeving te gewennen, maar de eerste maal, dat hij los kwam, ging hij er weer van door en kwam opnieuw naar hier. Weer werd hij terug gebracht en nu voorgoed vastgelegd om wegloope* te beletten. Eenigen tijd daarop verhuisde zijn nieuwe baas van Utrecht naar den Haag en met hem de hond. Daar durfde men het wel wagen hem vrij rond te laten loopen en hoe wel hij in het begin nog wel eens voor eenige dagen ver dween, toch kwam hij geregeld weer terug en naar hier komen deed hij niet meer. Verleden Zondag bracht ik mijn kennis in Den Haag een bezoek en zag ik mijn ouden patiënt weer, die mij nog niet vergeten bleek te hebben. Vroolijk blaffend en kwispelstaartend sprong hij tegen mij op, lekte mijn han den en was den geheelen dag niet onder mijn stoel weg te krijgen. Toen ik 's avonds naar den trein werd gebracht, verge zelde de hond ons. Vóór de openstaande coupédeur werd nog eenige oogenblikken gepraat en toen de tijd van vertrek was aangebroken, wilde ik de hond nog eens tot afscheid streelen, maar.... Pluto was nergens te zien. Er werd geroepen en gefloten, alles evenwel zonder resul taat; hij was en bleef zoek. De trein vertrok en ik was van meening, dat Pluto wel hier of daar in het station zou rondsnuffelen en zich van zelf weer bij zijn baas zou voegen. Men stelle zich dus mijn verbazing voor, toen ik, in Utrecht gekomen, den hond achter mij uit de coupé zag |komen Zeker was hij in Den Haag heimelijk onder een bank gekropen en had zoo de geheele reis, in elkaar gedoken, liggend op eenige verwarmingsbuizen, meegemaakt. Ik moest hem toen wel verder meenemen en heb besloten het trouwe dier nu maar voor goed bij mij te houden. N- B. Deze hondendankbaarheid js een schoon lesje voor sommige menseden. te bekomen op ons Bureel en bij ons Uitverkoopers Pastoor Knetjpp. zijn leven en raadgevingen om door het Water le genezen en te verkloeken 0,70 Thomas Moms, Kanselier van Eng land geweest 0,40 Wolvus of de Wildstrooper van Bonehout 0,40 Maria van Brabant 0,40 De Menschenhater 0,40 Landétyk Wetboek door wijlen Adv. De Backer 0,60 De gruweldaden van Wildemouwe en zijne Spits broeders, door H. Van de Genachte 3,50 Jan De Licht en nine bende, naar de echtste bronnen bewerkt door E. Ternest 3,00 Leven van Cartouchehoofdkapitein van eene groote bende Beurzensnijders, Gauwdieven en Moordenaars, enz. 0,75 Huishouding en Landbouw of Raadgevingen en Voorschriften, dienstig voor Huishouders en Landbouwers, door J. Mr Van den Bosch, 1,50 Inihoudnmeling van net rond hout en gewicht van het ijzer, zeer dienstig voor Boschwachters Houlkoo'pmans, Schrijnwerkers, enz. 1,00 Keukenboeken: Het spaarzame Keukenboek door Cauderlier, wie mij zal lezen, zal koksbaas wezan 4,0o Kleine Cauderlier 1.00 Gebakken en Confituren, door Cauderlier 2,00 De Belgische Keukenboek 1,00 Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Bur ger, door M° Goemans Buys 0,50 Beproefde voorschriften voor het vervaardigen van warme en koude Bowl'sen van eenige war me en koude Dranken 1,00 Om Fransch te leeren Om Fransch te leeren zonder Meester, hebben wij lang gezocht en eindeljjk de heste boeken gevonden 1» Voor de eerst beginnende Vlaamsch-Fransch in 8 oefeningen aan 10 centiemen; ge ziet, 't is goedkoop 2» Nieuwe Keus van de meest gebruikelijke woor- i en en spreekwijzen Vlaamsch en Fransch 0,75 3" De Boeken van Vervarcke, in hand 3,50. MOEDERTAAL voor leeren te lezen en te spreken het Vlaamsch of het Fransch in 3 maanden tijd 4.00 Het groot Woordenboek-Callewaert,volledig Fransch- Vlaamschen Vlaamsch Fransch 6,00 fr. Zelfde boek, maar korter, 3,25. Boeken aan 0,75 centiemen Roza van Tannenburg Het nieuw Tooverboek Historie van Doctor Jan Faustus, grOote Tooveraar Historie van de twee broeders en vrome ridders Va- lentyn en Ourson de Wildeman Historie van de vier Heemskinderen De verstandige Hovenier Jellen en Mietje, gevolgd door het avondpartijtjen of die niet verliezen wil, moet thuis blijven Ontdekking van Amerika, Het nieuw Tooverboek Dees jaar is er veel Hooi en riskeert er veel Fruit te zijn. Hoe meer, hoe beterrijp fruit eten is gezond. Keizers en Ko ningen hebben altijd fruit op hun tafel, en als ze niet sterven, ze werden 100 jaar. Te Mel- dert, bij Antwerpen, een jongeling komt op den dans, in den tweeden avant-dè hij valt en is dood... Ja, Pietje de Dood lacht er niet met. Vr. De S. te BAMBRUGGE, uw Zoon kan geen verlof hebben, de Bevelhebber mij schrijft dat hij al 2 dagen boven den termijn is. Onder sabels en trompetten, Zwijgen alle goede Wetten, Ik schrijf deze regels Zaterdag 6 ure, on-i derwege 't Kapelleken-ter-Muren.. 5 School- gastjes gaan voorbij en roepen Weg met Donsj Vivan Bethune Och droève simpe- looskes, leert gij zulke slechte manieren in uw i Scholen Maar 't zijn de LIBERALEN die zich hoog de lucht inschieten gelijk de Leeu werikken boven de Graanvelden.' Ze denken reeds een Ministerie te hebben; zij alleen aan 't Schotelken, geen hulpgeld dan aan onzijdige Scholen... Maar droomen is bedrog.. Alia, kom ze winnen in 1916, 8 man aan, hebben in de Kamer een meerderheid van 2 stemmen, met de Socialisten.. Zal 't niet gaan gelijk nu in Frankrijk Radikaal zullen de Socialisten te vrede zijn metpapenjretten en zakken-vullen... Zal 't niet zijn Zuiver Algemeen Stemrecht Voor de Gemeenten zijn de 3/4 niet noodig met I stem, 't is er En in hoeveel groote Ste den zullen de liberale Burgemeesters hun cha- peklak, hun zilveren kazak en hunnen pracht- degen niet mogen verkoopen aan d'Antikairs of te droogen hangen.. Als de mier vleugelen krijgt, is ze dood, suikerloot. Zondag te KORTRIJK geweest't eerste dat d'Aalste naars zegden, wasLeelijke lastige Statie, maar een schoone bloemhof en plein, zoo zou het moeten in Aalst zijn. Een handvol hulp is beter dan een kar vol zuchten. Eigenzinnig heid is de energie der domheid. De Kerk van CRUYBEKE, die hersteld werd, is ingevallen. Twee arbeiders zijn licht gekwetst, de schade is groot't Parket is ter plaatse geweest. Een achtbare oude Lands man van'KERKXKEN, zaterdag in ons Lokaal «Volksverheffing» zijnde, wist te vertellen dat te Kerkxken de bliksem door de pannen van een Hofstee was gevlogen en vuur had verwekt en zonder de metser Boelaert, die juist aan zijn deur stond, zou het huis afgebrand zijn te Oordegem, bij zekeren Schockaert, heeft de bliksem een hol gemaakt in de pannen, 3 scheer- gebonten afgetrokken en is dan afgetrokken. Te VLIERZELE, wijk Huylebroek, is een rund verdonderd. staat voor de Rechtbank met verscheide mannen zijner bende hij heeft de vermaardste advoka- ten van ons Land, die met den beroemden Nestor werken om duisternis te brengen in de cijffers. Om voor 1 Oogst gedaan te krijgen, zal men 's namiddags moeten zetelen. Wilmart spreekt stout hij schijnt groote beschermers, misschien geheime medeplichtigen te hebben. HEER MCIIELS AFFRED schrijft in de Vrije Klok dat veel Kristen Demokra- ten,en dan nog werkelijke Strijders Jes Vrijdags vleescH eten.. Weet ge waar de vreeslijke debatteurs-Socialist die Laster-Leugen is gaan halen In de valsche katholieke bladen als Vuilstem, Afrosser, enz. Prrroficiat 1 Daens. NIEUW SOORT VAN VOEDSEL VERVANGT HET LIJNMEEL IS TIENMAAL BETER Bijzonder geschikt voor JONGE KALVEREN. RUNDEREN, VARKENS, VIGGENS, SCHA PEN, GEITEN, KOEIEN, PAARDEN ENZ. Men ondervrage deze die CALFMEEL voederen of ze k o n t e n t zijn. De groote LOF waarmee men er van spreekt is de beste WAARBORG. In zakjes van 11 1/2 kilos S,-4S fr. PRIJS I In zakjes van 46 kilos IS fr. Men sture de bestellingen aan A. VAN DEN BRUELE te Denderleeuw. of ten bureele van dit blad.

De Werkman | 1914 | | pagina 3