V 1 BuitenlaDd. [Aalst, Gemesnieraadziiting MENGELINGEN OW:.~ Rampen, Misdaden, Ongelukken. Stoutmoedige dielstul te Brussel. De Doodrijders. Wie dat overleden is CH A M PvEKL A IN Doodelijke val van een Vlieger. Advokaal PIahcqnaert Likeui handelaars Aas» 't Bisschoppelijk Collegae. Zekere neuswijze vroeg aan een student, wanneer den ezel gesproken hadhij kreeg tot antwoordtzoo aanstonds doet er eenen s zijnen bek toe. De vuile klappers verdienen uit alle trefte- lijke gezelschappen gejaagd te worden 'ne vuile klapper is een stinkende graf, een open mestput, een bedorven karrakas. Eene misgreep. Overtijd, 't was bij een landsfeest, kwam een bedronken reiziger slaping vragen in een Brusselsch hotel wraar hij gewoonlijk afstapte. Er was geene plaats meer, maar een neger stond toe dat hij nevens hem werd gelegd. Een gar pon maakte hem des nachts zwart, en toen hij opgeroepen was geworden en voor den spiegel stond riep hij, nog halfzat Hoe stom. ze roepen den moor op in plaats van mij Een goedhartige baas. Baas Keymans is de gierigheid zelve. Hij houdt eenen kleinen loopjongen, dien hij een stuiver of vier daags geeft en die bij den vrek mag eten. Als hij echter kan, doet hij den jongen zoo werken dat hij overnoen en over al arbeidt dat is een maal gespaart beweert de gieri gaard. Gisteren, zegde de jongen dat hij honger had, en wenschte te gaan eten. Wat, riep de vrek, gij durft van eten spreken, en hebt heel den voornoen de post zegels mogen lekken, die gij op de brieven plakken moest. Eene Amerikaansche dame werd door vijl' jongelieden bemind. Daar zij niet wist welken te nemen, gaf haar iemand den raad in het water te springen en met dengene te trouwen, die haar zou redden. Zoo gezegd, zoo gedaan. En op zekeren dag sprong zij in het water. Vier der minnaars duikelden haar achterna. Toen de Amerikaansche nu met hare vii r vurige vereerders, terug op den kant gebracht was kloeg zij weer, dat zij nog altijd niet wist welken te némen. Wel, sprak degene, die haar den eersten raad gegeven had, de vier andere zijn nat, pak nu den droge i En zij deed het. Geneesmiddelen. Met genoeglijke vrienden wilt u verblijen En wacht u voor druk en kwade tantasijen, En gaat ginds en weèr metluste spanceren, En wilt v'roolijk met malkander diviseren. Een liedeken gezongen uit goeder herte Verfraait de zinnen en verdrijft de smerte Muziek en snaarspel wordt zeer geprezen, Dat melancolij en droefheid kan genezen. Menschliev endheid. En wilt uw brood alleen niet eten, Bedeeld altijd den armen meê God die en zal u niet vergeten, Hij zal u geven peis en vrée. Leeft in vrede, leeft in genuchten. Op dezen aardschen k orten tijd Wil de twisten altijd ontvlucht! n, En oefent de liefdadigheid. Een gierig mensch fllendig leeft En doorgaans een droef einde heeft. De gierigaard, aan die moet erven, Doet hij veel goed als hij moet sterven In 't maken van zijn testament Gevoelt de vrek een groot torment. M. Lits, juwelier, heeft twee magazijnen in de Oud-Kleerkoopersstraat te Brusselhet eene is jn n" 13, waar M. Lits woonthet an der in n° 23, waar 's nachts njemand ver blijft. tijdens den nacht van Maandag tot Dinsdag is in het tweeae magazyn, een dief binnen gedrongen en heeft er voor 50,G00 fr. juweeleh gestolen. Langs de goot klom de stoutmoedige dief tot op net eerste verdiep, snoei een glas uit en kroop door het venster. Hij volgde dezelfde weg om terug de straat te bereiken. Toen hij zich langs de buis liet beneden rijzen, werd hij opgemerkt door de nachtwaker Lam- brechts, doch vooraleer deze hem had kunnen aanhouden was de schurk verdwenen. De nachtwaker verwittigde de policie. Een on derzoek is ingesteld. Tot nog toe blijft de da der onbekend. Dronkenschap. In een impasse tegen de Spaarzaamheid straat, Brussel, wonen de echtgenoten P... met hunne 8 kinderen. De man is een dron kaard en leeft ten laste zijner vrouw die een echte slaaf is. Dinsdag morgend onstond er twist tusschen man en vrouw. Eensklaps de man neemt een strijkijzer en brengt er de vrouw verscheide slagen mee toe op het hoofd. De arme vrouw werd zeer erg gekwetst. De brutale dronkaard is op de vlucht. Erge brand te Vilvoorde. Dinsdag namiddag is er te Vilvoorde een Peeenfabriek afgebrand. Niettegenstaande de spoedige tusscbeokomst der pompirrs, is gansch de fabriek vernield. 50 werklieden vallen werkeloos. De schade is zeer aanzienlijk. Kind verbrand. Zondag morgend waren de echtgenooten Franck, wonende Welvaartsiraat te Molen beek, naar de vroegmarkt gegaan, hun 4jarig zoontje alleen thuis latende. Tijdens de afwe zigheid der ouders had de kleine met stekjes gespeeld. Zijn bedje geraakte in brand en en vooraleer de geburen het vuur konden blusschen, was de onvoorzichtige knaap erg verbrand. Het slachtoffer is 's nachts overle den. Kind overreden. Maandag avond in de Brogniezstraat te An- derlecht, gebeurde een schrikkelijk ongeluk. Een 3 jarig meisje was aan 't spelen op den bijgarig en wilde over de straat looper, toen zij gevat werd door een tram die kwam afge reden en welke het meisje niet bemerkt had. Het ongelukkig kind werd vreeselijk verplet terd en bleef op den slag dood. De ouders van het meisje waren ooggelui- gon van dit ongeluk. VORST bij Brussel, Park Duden ligt onder Vorstdaar bestatigde men Zondag morgend dat al 't gereedschap in een barak van den ondernemer P... gestolen was. MECHELÊN. Groote brand geweest in 't Stadshuis. Veel kostelijke schilderstukken en teekeningen beschadigd. Bijna al de oude handschriften zijn gered. Uit een venster gevallen Te Mechelen, dijnsdag morgend, in Sint Rombautstraat, mén hoort een zwaar geplof 't is een jonge dochter, mejuffer Van der A..., die uit een venster der tweede verdieping ge vallen was, met zich te ver voorover te bui gen. De juffer is zwaar gewond. Zekere J. B. P..., 22 jaar oud. reed dinsdag morgend per liets langs de Eabriekstraats te Brussel, toen hij door een ottu omgeworpen werd. De fietser werd erg gekwetst aan hoofd en armen, en moest onmiddelijk naar het gast huis overgebracht worden. Hasselt. De 6 jarige Hendrick Menten, wonende St-Truidensteer.weg, werd Donderdag door een grooten hond van duits«he leurders aan gevallen en wreed in de wang gebeten. Ware geene spoedige hulp tusschen gekomen, het arme kind zou letterlijk door het gevaarlijk dier verscheurd geworden zijn. Rothem. Vrijdag voormiddag deed zich hier een droe vig geval voor. Zekere 1... was getroffen door krankzinnigheid en doorliep in eene razende woede de gemeente, eenieder bedreigende. Drie gendarmen van Maeseyck zijn gekomen om den ongelukkige in verzekerde bewaring te nemen. Het onweder van Donderdag. Te Becquevoort en Scherpenheuvel, is Don derdag alles verhageld. TeOpwyck, bij L. Moens, wonende Dood- straat, werden twee paarden doodgebliksemd. Te Thorembais-Bt-Trond, is de landbouwer Piel er Looze, 65 jaar oud, doodgebliksemd. t Te Aalter is een meisje tusschen moedar en zusters doodgeslagen. Drie zwemmers verdronken. Drie goede zwemmers, zijnde 19, 36 en 19 j. oud, zijn in het kanaal van 'Chaileroi verdron ken. j Schoonmoeder gedood. Een herbergier, wonende te Sobrine, zekere I Leon Favre, 32 jaren, kwam Maandag bij zijne j schoonmoeder Maria Gregoire, oud 54 j., vragen waar zijne vrouw was. Toen zij hare verblijfplaats niet wilde zeggen, heeft hij haar gedood. Van een gaaipers gevallen. Te La Louvière, Nieuwstraat, een jongeling van 27 jaar, Henri 8..., op een gaaipers stijgen, 22 meters hoog, het evenwicht verliezen, val len op eene temst, dan op den grond, van 5 meiers hoogte hij kon morsdood geweest zijn, doch heeft enkel inwendige wonden, pijn in den kop en een gezwollen keel. Bijzondere occa'siën Peluche t-n Velours J. DELAFORTRIE, 11 Molenstraat,Aalst die de Boeren van Transvaal tot den Oorlog gedwongen heeft hij was van 't jaar 36 zijn vader wa* een rijke1 schoenfabrikant in 1874 ging Chamberlain in de Poli tiek zijn groote misslag is geweest te denken dat Kruger. en zijn-Boeien na eenige weken zouden verpletterd zijn i maar de Oorlog duurde 3 jaar; Engeland legde er ge weldig aan toe en moest de rechten herkennen der Trans- vaalsche Boeren. Dc Oorlog van Transvaal had aan En geland gekost meer dan 100,000 menschenlevens en 6 milliards franken. Te RETHEL, in Frankrijk, waren Arbeiders in een papierfabriek aan het werk, om ketels te plaatsen van 5000 kil. 8 meters hoog. Plotselings vielen 3 ke tels naar beneden een arbeider mors dood en een andere doodelijk gewond... Vele arbeiders staan gewonelijk aan den voet van 't Graf. Te NEW-YORK is een huis van 6 statiën ingestort De vliegende bode kwam met 30 dooden maar de kreupe le Bode verminderd'dit getal tot 3 Hoe min hoe beter. Zoo 't schijnt zou een bom geworpen zijn. Bommen werpen wordt een verpesting. Te DOMMELDANGE, Duitsch- landof Engeland, is de Trein-oversie Silvestre Mamer doodgereden in dienst hij laat eene weduwe en 3 kinderkes. In ITALIË, tusschen Trani en Ba- ri, zijn twee rijtuigen van hun rails ge- loopen. 7 personen zijn gekwetst en tal rijke gekneusd. Uit Palermo wordt bericht dat te RIBERA een Boer en zijn 2 zonen dood geschoten zijn in hun huis geen enkel wapen is gevonden, zoomin als een speur van twist. Te ROUAAN, Frankrijk, is zondag rond 6 ure een schuit ottomobiel, een plezierbootje, met 3 jonkheden in, om gekanteld. 2 zijn dood. Zulke tijding ontvangen 'ne Zondagavond, 'tis vree selijk. Te SPANDAN, in üuitschland, was een zware electrische kabel gebro ken Boerenknechten wilden zich doen eiektriseeren en namen den kabel op. Vijf werden dood geschokt en 5 ander zijn erg gewond. MEXIKO. De geruchten loopen dat generaal Huprta vermoord is te El Paso. Wegens Mexiko moet over niets ver schoten worden. Maandag namiddag rond 5 ure, deed de vlieger Legagneux eenige vluchten te Saumur (Frankrijk!. Hij was bezig met gevaarlijke vliegtoeren te doen in den aard van deze van Pegoud, doch eensklaps viel het vliegtuig en kwam in eene rivier terecht. Men gelukte er in de vlieger uit het water te halen. Alsdan bestatigde men dat zijne beide beenen gebroken waren alsook zijn schedel. Korts na het ongeluk is hij bezweken. Legagneux is 23 jaar oud. 't Was een der voornaamste vliegers van Frankrijk. zal sprekelijk zijn te AALST in het Lokaal (Volks verheffing), den lc en 3e Zaterdag van iedere maand, van 8 tot 10 uren. Te N1NOVE (van af de maand Juli), den 2e Dijnsdag der maand In de Vrije Klok Despauteerstraat, van 8 tot 11 uren. Te bekomen ten bureele van ait blad de oflicièele vrachtbrievenvereischt door de laatste wet op den alkooi. Fri'lLrilK De 20 Juli begint 't Proces van vP van Madame Caillaux, en Kwispels Jeen heeft durven schrijven dat Daens die misdaad ver dedigd heeftAls ge dat peist De belasting op 't inkomen goed voorwaarts gaat. Het is tegen 't gedacht van Overheden en Professoren maar toch gebeurde het Zaterdag wederom dat Studenten van den Buiten in Statiestraat Volksvert. Daens achterna riepen. Iemand op straat achterna roepen, welke vuile manieren. In de Statie gebeurd dit ook, zelden, maar 't zou nooit mogen zijn. Want werd het gezien door een der Statie- Overheden, ze waren hun abonnement kwijt, zonder ver nieuwing. Donderdag 2 Juni, in de groote Feestzaal; redelijk veel Volk, alhoewel dagen uur zeer slecht gekozen waren den donderdag voor kermis, 5 1/2 avonds. "Afwezig Baron de Bethune. De Heer Burgemeester opent de zitting en leest met ontroerde stem den brief der Liberale Raadsheeren De Blieck en De Windt, over Raadsheer Daens. Hij ook, Burgemeester Gheeraerdts, is zeer getroffen geweest door de lasteringen der Demokraten in hun Manifesten en was van zin hierover rekening te vragen aan M. Daens. Raadsheer De Windt. (1) De heer Burgemeester heeft hier onzen brief gelezen van protest tegen leugen en laster in de schriften der Demokraten, alsof wij libe rale Raadsheeren, door onze stemming niets anders in d'oog hadden, dan ons persoonlijk belang, en aldus het vertrouwen der Medeburgers zouden onweerdig zijn. Om hier weerdig te zetelen hebben wij dit vertrouwen noodig; onze Collega M. Daens, zal dus verstaan, dat hij hier rekening te geven heeft in een openbare zitting aan 't Magistraat en aan 't Volk van Aalst. Iedereen, Mijne Heeren, kent de kwestie van 't Qgxn j k soen, ze werd hier lang lang besproken. M. Daerfs^heeft T ze een eeiste maal gestemd, als het 800-rQÜu fr. kostte geene enkele maal sprak hij hier van eigen belang na j betere voorwaarden bekomen te hebben, hebben wij in deze zaak met de Katholieken gestemd, gelijk wij altijd i zullen doen als de algemeene belangen het vergen. (1) Aalst zou moeten een officieel verslag hebben der Zit tingen. Nu zijn de verslagen van katholieken en liberalen waar lijk karikatuur, spotverslagen. Ons gedacht is dat iemand die een Zitting opneemt, onpartijdig en eerlijk zou moeten hande len. Katholieke en Liberale Raadsleden weten dat met land van AALST in de groote belangrijke ziitingen een preuf van 't Verslag aan de Sprekers heeft meêgedeeld, gelijk het in de Kamer ge beurt... Dat weten de heeren Moeyersoen, De Naeyer, De Blieck en De Windt. hoe Ons Heer rondging met zijn Apostelen, hoe hij tusschen de menigte kwam, de zieken ge nas, de bedroefden troostte en zelfs dooden tot het leven terug riep. Doorgaans volgt de Natuur haren loop, er kwamen ziekten, plagen, maar om de godde lijkheid zijner Leering te doen uitschijnen, stelde Ons Heer zich boven al de Wetten der Natuur. Eerste Communiedag Bij iedereen een 'dag van vreugd, maar de Eerste Communie op 't Sterfbed, bij werkende menschen, hier... ge ziet het opal de wezens, het gebeurt in al die zielen... hier is een hemel- sche troost neergedaald. De ziekte bleef onverbiddelijk. Twee dagen het braaf Adolfken was dood tot Vader en Moeder had het gezegd, terwijl Zusters en Broeders er bij waren Vaderke, Moed.erke-lief, ik ga naar den Hemel. Ons Heer roept mij; ik zal u daar allen verwachten. De doodstrijd van een kind, weemoedig, aan doenlijk, zacht... Bij groote sterke menschen, 't is een boom door een rukwind uitgerukt,door eene bijl afgehaktsplinters die uitvliegen,'liet hout dat zucht, geweldig neergeplofhier is 't eene bloem die afgerukt wordt. Verscheide dagen, de machinist 's morgends vroeg weggaande, zoende en zegende zijn Dolf- ken, hij had den krop in de keel, g'heel den dag hij ziet zijn ziek kind voor zijn oogen, zijn eten smaakt hem niet. -i r - Den derden avond rond 9 uren, 't heeft ge sneeuwd, de sneeuw ligt dik, hij komt thuis wit van den sneeuw... hij gaat naar boven... allen weenen, allen zitten'geknield voor een kinder-

De Werkman | 1914 | | pagina 2