T&LFE a Markten IIICOREI Rttsebrt ZomernieuwighedeQ In de Ster 6 4) 05 CÖ XI Pari ijbf langen Woensdag Aalst Josejfhus DE WITJE Jan Van Haudenhove Viel gemakkelijk. De Slop Aalst -- Donderdag. Hel der Vliegen De kleinste staat der Wereld Gedepaseard merit BE ZANTSTER mms Onder eene eenvoudige inpakking, bieden wij hier den verbruikers de beste chicorei aim, de ware VOLKSCHICOREI, de gesparigste en de vootdeeligste. Wij geven haar eenen volksnaam Da Saai- ster, om haar dutéeltyk van alle andere merken af te scheiden en uit te doen kennen. Namakers zullen onmeedoogend vervolgd worden, want namakers zijn altijd bedriegers. Dat wil niet zeggen dat wij alleen zijn om goede waar te leveren, maar wel, dat wij willen aan de verbruikers toelaten onze waar uit alle andere te erkennen wij willen beletten dat men ze bedriege met nagemaakte inpakking. Wij wachten ons wel van de menschen te paaien met val schen blut', en wij geven integer, deel tastbare bewijzen van goede 'iv kwaliteit, die gesteund zijn op wetenschappelijke navorschingcn. Het zijn de scheikundige ontledingen en bestatigm gen onder het vergrootglas, die, benevens den goeden smaak, vaststellen dat de CHICOREI TALPE door geene andere overtroffen wordt. Zij is Zuiver, smakelijk en ttesparlg. Daarom geven wij aan alle koopers bei recht van onze chicorei te laten onderzoeken door scheikundigen, en wij betalen aite kosten op enkele aanbieding der rekening van den scheikundige, volgens het tarief der Staatslabo- ratoria, en mits afschrift van den bekomenen uitslag. JSh Opaeiet! JUte geneesheeren zijn het eens om te erkennen dut koffie ophitst en ontstelt. CMearei Talpe, integendeel, verbe- tert de koifio, zij sust en ontspant de zenuwen, bedaart de maagpij nen, voorkomt de ziekten en bewaart de gezondheid. 't is krieus om zien. Er werkt meer dan 60 man. Woensdag voernoen aldaar wandelende, t'eerste woord dat de vrien den mij zegden, was Daens, de gerech ten liepen hier dat gij doodgevallen zijt. Och, Vrienden, daar weet ik nog niets van... Doodgevallen!. Op mijn laatste dagen ik tracht goed te doen zoo vee! mogelijk. Op den Buiten hebben de Libera len ons nog al stemmen ontnomen met te zeggen Daens is herkozen, die voor Plancpuaert stemmen, geven aan de Ka tholieken een vierden man... Valsche K1ESL1ST... Een vierde man En ze wisten dat den Baron het kwaad had. NA DE KIEZING schreven de Libera len De Daensisten Partij is geldelijk ondersteund door een overgeloopen Li beraal... Elk weet WIE hier bedoeld wordt, 'tIs M. Callebaut. Welnu geen enkel centiem heeft die heer ons gegeven; geen enkele centiem is hem gevraagd... Ons eigen Volk heeft 't Puêr geleverd. Hij die kwade dagvaart doet, kwetst zijn eigen eer en goed. Zaterdag 18 Juli 00.-- CC'.OOaOO, 00,00 a 0.50 AALST. Jarwe Haver per 100 kilo Aardappelen do 100 kib Ajuin de 100 kilo Boter per 3 kilo Eiers d e 25 Viggenenper koppel GENT 17 Juli -- Er meer dan verleden *veek.De goedesialbeesieu golden gemiddeld van .tr. 1,80 tot 1,95 ge- slacht vleesch. De kalveren van Ir 2.10 tot2,6C j Verleden Zondag vergaderde te Gent de Kom- missie tot herziening van het reglement van den Middenraad. Goed werk is afgelegd. De geno- i mene besluiten zullen ter algemeene vergade ringdie zal gehouden worden op 1L' Zondag van Wa'lOOb j September te Brugge, voorgelegd worden. 00,00 al..,. - 7,50 8 10 2.50 a 0,C0 3 8O.IK1 90.00 waren 2 beesten De Schrijver, R. Van der Schelden. van fr 100 tot 1 02 CUREGHEM-ANDERLECHT, 8 Juli - Te koop gesteld 2( 67. Prijs per kilo op voetOssen 0,95 tot 1,25 stieren 0,82 tot 1,05 koeien en veerzen 0,75 tot 1,00; Kalveren 0,70 ot 1,25. Groote aankomst der DAMEN-STOFFEN Cöte de Cheval, Jergen, Tricotine Engelsche stoffen, Zijden, Eolicnne, Crépon in al de modekleuren. HEERENSTOFFEN Engelsche en Inlandsche stoffen in het modebruin aan alle prijzen Peigné en Cheviotten voor Huwelijken en Rouw kleederen. Bezie de uitstallingen r#p|n Woensdag heeft den heer Désiré Ros- seels, wever in de fabriek der heeren Goossens, het Nijverheidskruis van 1° klas ont vangen voor 50 jaren getrouwen dienst. Hij werd afgehaald ter Statie door al zijne makkers en stoetsgewijze ten huize zijns patroons geleid, 's Avonds was het serenade en zijne werkmak- kers boden hem een schoone zetel ten geschenke aan. Wij wenschen den brave man van harte ge luk. Zachte overtrokkene lucht. De Mosselvloot gister avond in ons Zeehave is binnengevaren. De Mossel- beurs gaat slecht, 't is t'heet; de Mossel- marchands durven geen zware vrachten meenemenHulst en Philippienen treu ren verduldig. Gisteren een jonge Frangaise doodge vallen te Stockel. Z'en zijn nog niet meester van de locht Een groot en goed Fruitjaar. Mij het niet verwonderen zou als dees jaar zakken Aardappels van over den Rhijn zouden komen voor den groenen Kerst boom Aan de Zeebergbrug was een man per velo gekomen en had ons meegedeeld Hertstraat, 33, Aalst Verzekerings agent voor den Brand, Eerste Communie, op het leven, Spaurstelsels en Werkongevallen en breken van Spiegelmi.en. Men vraagt overal Agenten - Marcus. - Ze weten dat wel, Wisius, maar 't is taktik. Wisius. Taktik. Marcus. Anders niets. Ce moet weten, Wisius, de groote Liberale keppen hebben een schildpadde in hun hoofd ze denken Donsj dood, de Volkspartij dood I Wisius. Onnoozti tantewannekes. Zegden ze 't zelfde niet van De Backer, Smid Lam- brecht en Pastoor Daens Marcus. En ze zullen Donsj doodschrij- ven in hun Volksgazet I Wisius. ja, zeggen ze, moraal en corpo- raal I Marcus. - En 't is daarom dat die brok Ar- senik daar ligt te spartelen in hun Volksgazet.. Och erremen toch I Hoort, Wisius Wisius. Wat is 't? Marcus. Asinum, van uilen komen uilen,, in plaats van éen mogen er honderd mannekes uit de maan komen, ze mogen op Donsj al d'inktpotten van de Stad uitschrijven, hij zal er niet meer naar om zien als naar een puitenla- wijt.. .1. F* ELAFORTRIE, Molenstraat, 11, Aalst. een vfeeslijkongeweerte maandagavond in d environs van Luik hier was de lucht zwart-grijs; elk had er schrik af daar is't losgeborsten; rijwielen en Ot to's zijn omgeworpen, boomen uitge rukt; die op de baan waren moesten zich met hun twee armen vasthouden aan de boomen. Er zullen groote ongelukken in de Gazetten staan. Langsheen de boomstille Dendervaart veel Visschers; weinig of nietste vangen, worden de Visschen :e raar of te slim. Een Visscher is een fisoloof. Waar is mén best en goedkoopst gediend MAGAZIJN VAN ELLEGOEDEREN gemaakte en ongemaakte KLEEDEREN HOVENIERSSTRAAT. 10. AALST Bestel uwe Drukwerken ten bureete dezer Netwerk. Gematigde prijzen. Vraagt ons de voorwaarden en stalen. Kristen Demokraat zijn is geen kleine opoffe ring. Bijna dagelijks worden wij in de katholieke «Volksstem» beschimpt en belogen de liberale «Volksgazet» randt ons ook wekelijks spottender wijze aan en tot kroon blijft -het socialistisch «Recht en Vrijheid» niet achter. Daar geene der drie geen stof meer vinden omT de ter laatste kamerkiezing bekomen 20000 stern-1 mender Kristen Deinokraten te verkroppen, ko men de Socialisten onze bakkerij beknibbelen. Niets vinden zij er naar hun zin, o.a. zijn de dagloonen te laag, de werkuren te lang, nog geen machinale bewerking, alles nog met de hand, en wat weet ik nog al van broodvoerders enz. Hewel, voor de Leden en voor degene die er in werkzaam zijn is er alles ten beste. Onder ons gezegd, ons bakkerijtje levert uit muntend brood en vandaar haren vooruitgang. Nieuwe leden komen er van lieverlede bij zoodat er is overgegaan tot het aanstellen van een 2de bakker. Wie legt uit dat wij, zonder dwang op iemand te kunnen uitoefenen, wij steeds vooruitgaan? Dit vindt elke verbruiker natuurlijk, immers al de profijten worden zonder aftrok 'tzij voor bu- reelratten 'tzij voor iets anders, aan de verbrui kers alle3 maand uitbetaald. Dat in de sociale bakkerij er groote daghuren gegeven en minder uien werkens is volgens «Recht en Vrijheid» dat is gekomen uit eenen vroegeren beteren stand van zaken. Immers, bij' de opkomst der blauwe broodkarrekens zijn er vele lieden gedwongen geweest bij hen ontslag te nemen en de klandizie is ook merkelijk vermin dert. Het personneel nochtans is ten volle geble- vt n ondanks de groote werkvermindering. Men kent daar goed de leüs Ik ben er, tracht er ook te komen. .J Moesten wij op alle tegenstrevers hunne val- sche aantijgingen antwoorden, ons blad ware te klein, te meer zij er allen op uit zijn ons proces sen op den hals te werpen. Voor de «Volksgazet» ligt er ook iets gereed. Een verbruiker. Deze week in 't Hopland zijnde, d'Hop vroeg ik. Ge ziet het de ranken en bloemen boven staak d'Hop staat te schoon. Er zal te veel Hop zijn Te veel Hop En er wordt gedurig meer Bier gedronken En sedert 25 jaar is een derde der Hop uitgeroeid Hoe komt dat toch Omdat de rijkLiberalen en de rijke Katholie ken de Wetten niet willen maken door al d'Hop planters gevraagd. In Duitschland en Beieren is 't gelijk hier d'Hop staat buitengewoon schoon en goed. Aalst, drukkerij Fr. Daens Zuster. Heete dagen en donkere vlagen. Hier en daar kadaster var. Onweer. Te Gijsegem, bij Aalst, is wede rom een Conseiller overleden, M. Schud ding is nu nog 7 Raadsleden op-9. In d'ander Kiezing, 't en scholt maar één stem of een Democraat was er in. Aan de Brug van Erembodegem is een groote Fabrikatie van Buizen voor de Waterleidingen uit de Rotsbroonnen De Republiek Tavolara, een eilandje gelegen op 12 kilometers van de kusten van Sardinië, is zonder twijfel de klein ste Staat van heel de wereld. Het eiland is slechts twee kilometers breed en heeft eene bevolking van 55 inwoners. Tavo lara was vroeger een koninkrijk. Het werdgedurer.de 46 jaar geregeerd door koning Paul I. van 1836 tot 1882. Bij zijn afsterven drukte de koning den wensch uit dat geen enkele bloedver want hem zou opvolgen, daar zijne on derdanen bekwaam genoeg waren om zichzelf te regeeren. De inwoners riepen dan de Republiek uit en, in 1887, erken de Italië de onafhankelijkheid van het Staatje. De Grondwet van Tavolara ver leent het stemrecht aan de vrouwen, 't Zou daar dus het gezegend oord zijn voor de suffragetten. NIEUWERKaRKEN. Bij Theophiel Praet is een soloslitn gespeeld door Jan Michiels; de medespelers waren Fr. Van ner Steen, Louis De Clercq ea Evarist Janssens. Er is een goede pint op gedronken. Het wordt eene ware pest, die vliegen Dé huishoudsters moeten waakzaam zijn, wan vliegen zijn niet zonder gevaar. Zeker dienstoverste van een zeer bekend ge neeskundig gesticht, zegde nog onlangs, da elke vlieg zoowat z5o,ooo tot 600,000 bakteriëi medevoert, en men weet met welke snelheit deze zich vermenigvuldigen. Eene vlieg draagt immers in hare zuigorga nen soms tot 100,000 drekbakteriën rond. Wanneer vliegen in melk of eenige andere vloeistof verdrinken, kunnen zij er ziekte ele menten inbrengen, en namelijk tyfuskoorts buikloop, enz. De huismoeders weten ongelukkig niet, il hoever de hui-svlicg verantwoordelijk moet ge steld worden voor' de kindersterfte gedurendi den Zomer. in Engeland heeft men plakkaten uitgeha: gen, waarop er te iezen siaat Laat ons de vlieger, dooden, overal wa zij te vinden zijn Ja, laten wij die zonder medelijden dood vooral op dit oogenblik, want het ijóc^JtJTi de eieren beginnen uitte broeT-rrr Men heeft uitgerekend date ne enkele vlie gedurende het zomertijdperk, tot 25 millio afstammelingen kan voortbrengen. De uitslag van den veldtocht tegen de vli gc-n is in Engeland onbevredigd, omdat me 'er niet wetenschappelijk en zonder methode werke gaat. De jacht op de vliegen kan wel hr aanlai doen afnemen, maar in geen geval heel doen verdwijnen. Er bestaat nochtans een middel om de vlïi genplaag flink te bestrijden. O:n de eieren of larven te beletten uit broeien, volstaat het, gedurende de maand Jul de zink en mestputten, vuilbakken ènz. met ee mengsel van half wafer en half schist-olie overgieten. Vernielen wij de vliegen, want ze zijn buiiei gewone vuile en gevaarlijke insecten Stand, doch hiejd altijd haren Weldoener dankbaar geheugen als de Machinist den Gi neesheer zag op'straat, hij stuurde hein ei hartelijke groet op zijn Lokomotief staand in statie of op de baan, zijn hand was uitgest ken, zijn hoofd neigde naar den Weldoene Ais oprecht Kristene Menschen, ze deden ken avond een kort gebed, en iedermaal wi er een Onze Vader en Wees Gegroet bij vo den Man, die hen uit schande en armoede h, gered. ^2™ Zoo wordt hij die het goede doet vereerd al een Godheid. Die het goede doet Het goede ontmoet. Zekeren avond het was in de maand Dece: ber de straten waren met sneeuw bedekt liep om thuis te zijn, in een warm schuiiplaa De Machinist komt thuis gejaagd en plaagd Ursula, zijn Vrouw, zijn kinderen ten niet wat het is, men ziet. Hij zou iets mi ten'zeggen en hij durft niet... Eindelijk Vrouw en kinderen, zegt hij, ik hoor d een wreede tijding. M. deDoktoor ligt in kliniek. Ziek I Ziek Ja, stervende, bloedarm door zijn zelf offering aan arme zieken. Hij heeft versch zond bloed noodig raadt mij toch niet het is beslistmórgen vraag ik een dag coi en dan ga ik naar de kliniek hij heett ons len bemind en gered mijn bloed is voor n (Slot volgt

De Werkman | 1914 | | pagina 4