V V H De Voeding Soldatengeid ue goede gedachten Ons lijden verzachten Aalst -- Gemeenteraad ASSURANCIËN AMERIKA De Voeding D E m. r v Puntdichtje Bij geleerdheid goedheid voegen, Is naar elks genoegen Maar geleerdheid zonder goedheid, Is ijdelheid en treurigheid. DA ENS is het Broodmerk derSamenwerkende Volks bakkerij DE VOLKSVERHEFFING, van elk gevraagd om het best uitgebakken Brood. Leest en verspreidt De Werkman. - 5- s c* bg. 5 't Is de algemeene roep Er komt meer Vriendschap onder de men- schen. Och, allen, wie wij ook zijn, laat ons die ge voelens bewaren, onderhouden en versterken.. Zonder Vriendschap, de wereld is een droef kot. De Vogelen die lijden, zwermen bijeen. De Menschen zijn nu meer thuis dan vroeger. Herbergen, Volksherbergen mogen en moe ten er zijn't Mansvolk moet samenkomen voor parlementatie, kaartspel, bolspel.. Paus Pius X was de Zoon uit een Boerenherberg; 't is nu maandag 3 ure, ik wandel al schrijven de, langsheên onzen Dender, zoo helder en liefelijk loopende tusschen de groene weiden morgen denk ik naar Affligem te gaan voor de begrafenis van den Abdijheer Raphael, in de wereld Theophilus Troch, geboren te Wieze in 1860 een klein Paterken, maar die groote belangrijke posten bekleed heeft, o. a. Novice meester, Prior, Raadsman van den algemeenen Overste (Subiaco Italië); ondanks zijn zwakke gezondheid, was hij zeer werkzaam. Eenige jaren geleden als Daens met de Nastasie zat in zijn hoofd en den Diabeet in zijn lijf, op een heete dag, hij dwaalde langs d'Abdij, werd onwel, kon niet voort, vroeg hulp en rust in d'Abdij en 't was de Pater Prior die mij op- pastte, ik zie nog altijd dit goedhertig, god vruchtig wezen voor mijn oogen met dank herdenk ik hem steeds.Die Abdijheer heeft nog veel Familie in Wieze, o. a. een Zuster die er Herberg houdt.. De Volksherberg moet er zijn, maar ons Huis bovenal, nooit slaaf worden der herberg. Nu ondervindt elk hoe duur het Geld is die iets gespaard heeft, 't komt zoet binnen.. Met de Hein daghuurkes, in een Huishouden met klein kinderen, er is te kort, er kan dus niet ge spaard worden: maar de Jonkheden? De goede gedachten ons lijden verzachten.. Zal nu het goed gedacht niet gekoesterd worden, van Eendracht te hebben voor de Financiën van 't Huishouden alles bij Moeder brengen, om 't Familieleven beter en aangenamer te maken? Te BRUSSEL staat de Bloem 145 fr. de 100 kilos 45 fr. de 100 kilo Gelukkig dat de Voedings-Komiteiten de menigte van 't Volk doen ontsnappen aan dien hoogen prijsanders de Menigie van 't Volk verhongerde Het is hier nog gebeurd in vorige Eeuwen, dat er menschen dood gevonden werden in hun huizen of doodvielen op straten en banen. EEUWIGEN DANK aan de Voedings-Komiteiten. Gelukkig ook dat Amerika daar is. de 48 Vereenigde Staten die een Republiek of een Volks-Regeering vormen en op deze dagen den algemeenen Dank verdienen en verwerven. Amerika, zoo schrijft Aartsbisschop Ireland, Amerika is het Land der Demo krat ie. In de geheime zitting des Gemeenteraads van Aalst hebben de Kristen Demokraten voor gesteld met vele andere sieden een huldebe- toog van Dank te stemmen voor Amerika, en als eeuwig aandenken het wapen van Amerika meteen Dankwoord in de Zaal van den Ge meenteraad te hangen. Een schoon en goed voorstel is in ons Voedings Komiteit 'gedaan, namelijk allen onderstand te weigeren aan d'Huisgezin- nen, waar de Kinderen naar School niet gaan. Men voere het uit. 't Is een deftig middel om de Leerplicht in uitvoering te brengen. Hoe is het ongeluk toch gekomen dat d'an der week een deel van 't Brood zoo afgrijslijk slecht was Over d'Aardappels is een onderzoek geweest door zeer bekwame mannen. Een groote aan koop van Aardappels is gedaan. Men verzekert dat zij zeer goed zijn. Bedelen Bedelen In Hoei, al wie' bedelt, is zijn kaart kwijt. Maar is dat mogeltk in Aalst? In een Huishou den is nog zooveel noodig boven Aardappels, Brood en Soep.En die zonder eenige winst is, wat moet de Moeder, de Vader doen Men hoopt dat er geld genoeg zal zijn in Aalst voor een goede afkorting. Men zegde ons deze week Schrijf toch ge weldig op Hofstade en Wiezede menschen klagen er putten in d'eerde Och wat kan ik doen dan de heeren Burge meesters opwekken Als er ooit een geld was, een loon eerlijk verdiend, met smart en bloed verdiend, dan is het toch dat Soldatengeid. De Vrouw, die vroeger te Moorsel woonde, is ziek. Heeft de Champetter reeds hare achter- stellen van Moorsel gebracht, zooals de heer Burgemeester van Moorsel beloofd had De Lucht sterkt de long en het zenuwgestel In 't Veld is gezondheid te koopen. Hulp voor de Belgeu. Doe niemand kwaad. Doe goed aan iedereen, Breng hulp en troost Waar smart is en geween, En d'oppermacht De bron van alle goed U loonen zal Door vreugde in overvloed. DAENS. 1 Hoofdopstelier=Bestuurder PDAF.NS-MAYART, Volksvertegenwoordiger. Drukkers-Uitg-evers FRANZ DAENS ZUSTER. Boekdrukkerij der Werf, 2 snelpersen, goede en spoedige bediening, aanbevolen. Co iÜ 5 ei e; Als dwangbeveldrager is benoemd M. Arthur De Paepe. In de eerste openbare Zitting wordt de Evenredig heid besproken.. Die tegen d'Èvenredigheid is, is te gen de Eerlijkheid en tegen 't Volk, is aanhanger van den kozijntjes-winkel. VORST-UKKEL. Vrijdag en Zaterdag te Brussel geweest voor d'As- suranciën, 't is lastig, ondankbaar werk; in verschei- de is niemand thuis; i»orta clausa, de deur voor den neus; in La Populaire moet ik zaterdag terug; 'tBe- stuur houdt dan zitting; TEuropéenne geeft 26 per honderd als eerste voorschot; Prévoyance et So- Iidarité is sedert 6 jaar niet meer in de Rue des Ebu- rons; ze verhuisde naar Rue de Brabant, 173, maar zijn daar ook weg, In de Rue du Marais moet ik te rug, men zal betalen. Te Gent, Burgtstraat, moet ik terugkeeren voor 11 ure; 't is daar open van 10 tot 11. Het bouwen te Vorst is tegenhouden; maar het Landschap blijft er verrukkend schoon; Het oude UKKEL wordt vernieuwdgedurig kwa men Lusthuizen en Kasteeltjes bij; maar nu is 't, ei laas Holé, peerd, de kerre brektik ben er Zondag geweest in de 9 ure-Mis; de Kerk vol Volk; schoon ge zang van de Schoolkinderen. Over M. Debue ver neem ik hij blijft gevangen in Sint-Gillis. Een der Bestuurders van de Prévoyance et Solidarité woont rue Fioris 12, Brussel. Veel Menschen van Mel- dert en Hekelgem hebben gestort in die Spaarbank. Wij hebben het overzicht van het Amerikaansche Hulpkomiteit voor België, loopende tot 31 Maart, ont vangen. Er zijn tot dien datum uit Rotterdam naar België gezonden 137,016 ton tarwe, 91,349 ton meel, 10,407 ton rijst, 15,347 ton erwten en boonen,2,439 ton vleesch en spek, 21,975 ton maïs, 4,226 ton aardappelen, 12,791 ton voedingsstoffen van verschillenden aard, 2507 ton kleederen, enz. Uit de rekening en verantwoording, loopende van 22 October tot 3 April, blijkt dat de uit staande vorderingen voor inkoopen en vrachten op 1,6000,000 pond sterling of 40 millioen frank geschat worden. Er worden nog 50 schepen met levensmidde len uit Amerika te Rotterdam voor België verwacht tusschen hed.n er 11 Juli. IN WEK KMA V A.VVOXCEX Zijn ze vruchtbaar De antwoord is luidsprekend Meer dan 4000 Nre van De Werkman wordea in Aalst omliggende gekocht, gelezen en voortgegeven. Bericht aan al wie iets aan te bevelen heeft of te verkoopen. e*

De Werkman | 1915 | | pagina 1