LARf VONV DE KONING OER NOORÖZEE partij L A N D Magazijn van Kleefstoffen OF TWEEDE DEEL. II. Het vreeslijk geheim De Vrouw van Kapitein Vinterdaelen wist geenen weg met hare verwondering, als haar man vlakaf zegde Neen, ik geloof niet dat Lars Vonved een eerlooze booswicht is. Gij gelooft niet dat hij een Zeeroover is Neen. Hij is toch banneling Ja, Amelia, en dat strekt hem tot eer, daarom beklaag ik hem. Beklaag zijne Slachtoffers, Vinterdaelen. Zijn Slachtoffers, Amelia, waar zijn ze Welke vraag De brave Matroozen die hij ver moord heeft, de Vrouwen door hem Weduwe ge maakt, de Kinderen, Weezen door zijn schuld, de Koopmans, door hem ten onderen gebracht. De oogen des Kapiteins schoten bliksemstralen, maar hij bedwong zich en sprak op kalmen zachten toon Amelia, gij zoo zacht, zoo goedhertig, zoo ver standig, gij gelooft dus al wat de boosheid der men- schen ten laste legt aan eenen ongelukkigen Banne ling En nogtans, ik verzeker dat Vonved zoo goed is als ik. Zoo goed als gij, Vinterdaelen, gij kent dus den Zeeroover Vonved Amelia, een Zeeroover Vonved ken niet, maar een banneling Vonved ken ik en acht ik als een Vriend. Uw Vriend Vinterdaelen, gij verschrikt mij... Hij, uw Vriend Ja, mijn goede Vriend, ik bemin hem als mijn eigen zei ven. Weewee dat monster, uw Vriend Ja jaja 1! Zijn leven is mij bekend. En ik wist dat niet Nooit is me dat door u gevraagd Vinterdaelen, gij hebt dus geheimen voor uwe Vrouw Ja een enkel, een enkel 1 Misschien zou ik beter gedaan hebben dit geheim opgesloten te houden in mijn hertAmelia, laat de smart voor mij alleen zijn. Och, neen Amelia, misschien zult gij spijt hebben deze treurige geschiedenis te kennen. Vinterdaelen, heb ik niet gezworen alle lief en leed trouwhartig met u te deelen Hoort dan, Amelia, hoort dan het Leven van Lars Vonved Kapitein Vinterdaelen bedacht zich eene wijl, sloeg zijn oogen diepdenkend ten hemel en sprak alsvolgt Amelia, ge gaat dus het vreeslijk leven van Von ved hooren en moge de Hemel u bewegen tot goed- hertigheid te zijnen opzichte! Ge weet, Amelia, dat het Koninklijk Huis van Denemarken eene der oudste is van Europa; de voor naamste dier Koningen, Waldemaar de Groote, in 1488 Maar Vinterdalen, ge spreekt van oude tijden en oude Koningen Welk betrek kan dit hebben met Vonved Zeer veel, Amelia, anders zoudet gij zijn leven niet verstaantjn 1488 was het Huis der Valdemaarsin verval gekomen, Graaf van Oldenburg beklom den troon en het is zijn Huis dat nu nog het Land regeert. Ik weet dat aires, sprak Amelia, met ongeduld, ge denkt toch niet dat ons Vaderlandsche Geschiede nis mij onbekend is. Maar wat komt dat te pas bij Lars Vonved Amelia, daar gij zoo ongeduldig zijt, ga ik het u zeggen in twee woorden Lars Vonved stamt in rechte lijn van Valdemaer de Groote, Vij is de wettige erfge naam van de roemrijkste Vorsten die hier ooit re geerden. Lars Vonved de Zeerooverde Banneling Hij en niemand anders i Hij, het opperhoofd van dit roemrijk geslacht! Hoe is't mogelijk Amelia, zoo waar als er sterren in den Hemel zijn, is Vonved de afstammeling van dit oud koning- lijk Stamhuis. En Koning Frederik, die heden regeert, weet het; ware alles recht, hij zou moeten plaats rui men voor Vonved. Maar die naam van Vonved - Komt hieruit De broeder van Koning Valde maer trouwde met een Zweedsche Prinses, dochter van den vermaarden Sven Vonved, een Prins door 't olk vereerd en bemind, in den hoogsten graad om politieke redens en ook voor dien beroemden naam werd vastgesteld, dat die naam zou gedragen worden door den oudsten Zoon van Valdemaer. De Oldenburgs, op den Troon geklommen, dach ten wijs te handelen met de Valdemaers in Denemar ken te laten met den titel en de goederen van Graaf Elsinora, het Volk had daar behagen in de Graven d'Elsinora dienden en vereerden hun Vaderland,nooit vergaten zij hunnen koninklijken oorsprong, behalve een enkele die trouwde met een Vrouw onder zijnen rang... En die enkele is Is Lars Vonved.. Lars Vonved, die graaf d'Elsinora is Ja, Lars Vonved Och, hoe beklaag ik zijne Vrouw 1 Lars Vonved is de eerste in zijn geslacht die geen Prinses heeft gehuwd; maar ik denk niet dat een enkel zijner Voorouders een Vrouw heeft gehad zoo verdienstig, zoo edel als zij en zoo weerdig de naam van Gravinne Elsinora te dragen. Dat God haar bescherme, sprak Amelia, diep zuchtende Amelia, jaren en eeuwen gingen voorbij, de Gra ven Elsinora bleven weerdig van hun Voorouders geen enkele berispelijke daad kon t'hunner laste wor den gelegd. In 1772 zag men een komplot op zijn Turks, ge smeed door Prins Frederik en zijne Moeder tegen de jonge en onschuldige Koningin Mathilde en haren toekomende Graaf de Struenza.. Die Graaf en zijn Vriend Graaf de Brandt werden onthoofd Koningin Mathilde zou hetzelfde lot ondergaan hebben, zonder haar broeder, de Koning van Engeland, die [hare vrij heid eischtte en de Engelsche Vloot t'harer hulp zond. Geheel Denemarken wist dat zij onschuldig waren, elk walgde voor die wreede gruweldaden, enkel éen man durfde rechtstaan om opentlijk het onrecht te schandvlekken.. En die man was? Die man, Amelia, was Knut Vonved. De Grootvader van Lars Vonved Ja, Amelia, de eigene Grootvader die nu nog leeft; hij brak zijn zweerd en zwoer plechtig nimmer meer een Koning te dienen die zijn Vaderland door zulk laf onrecht onteerde. Die Knut Vonved ging in Russischen Krijgsdiensten schitterde door moed en deftigheid. Zijn zoon trouwde met een dochter uit het roemrijk Zweedsch geslacht der Walsa's. Een jaar na 't huwelijk werd een kind geboren, maar de Moeder stierf. Dit kind, Amelia, dit kind dat aan zijn Moeder het leven kostte, was niemand... niemand anders dan Lars Vonved. Lars Vonved 1 droom ik Ja, Amelia, Lars Vonved, heden de eenigste af stammeling der beroemde Valdemaerszijn Vader, zijn Broeders zijn gesneuveld in de Oorlogen met Rusland en Engeland; op hem berust de eer en de toekomst van een Volk. Maar Vinterdaelen, hoe is hij toch Banneling en Verrader geworden Amelia, zeg Banneling, dat is hij, maar laat het woord Verrader nimmer tegen hem uit uwen mond komen. Vergeef mij, sprak de brave Vrouw smeekend, ik meende dat Amelia, ge kent zijne Voorouders, nu zult gij hem, Lars Vonved, persoonlijk leeren kennen. ('t Vervolgt.) La Vicloire des Flandres te Moortel, Populierestraat. Enkele Zitdag: Vrijdag 2S Mei 1915, is het Broodmerk derSamenwerkende Volks bakkerij DE VOLKS VERHEFFING, van elk gevraagd om het best uitgebakken Brood. S. A. Filature du Canal a AIosl Le Conseil d'administration en execution de I'article 37 des statuts, a l'honneur d'inviter MM. les actionnaires a assister d l'assemblee générale ordinaire, qui sera tenue au siège so cial, a Alost, rue du Canal, le Mardi 1 Juin 1915 a 10 heures du matin, (heure beige.) ORDRE DU JOUR ROZEMARIJNSTRAAT, DE LAFORTRIE-DAENS, Rozemarijnstraat, Aalst Jan De ;\eve-Dk Neef Lange Zoutstraat, 24, Aalst MARKTEN Een derde Rericht over de Duiven Z1EI SROERENDE VER OPEXRAREXGEX De Bureelcn zijn open, d'Inspekteurs gaan rond, men begint met 251. h. aan het vervallene tot einde 1914. oN OPENBARE VERKOOPING van eene goede De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke- n wien het behoort, openbaar verkoopen Eene partij Land, gelegen te Moorse!, Populiere- dat, gecadastreerd sectie E, n° 473a, groot 32 aren centiaren, palende west de straat, noord de rijbaan oost Van Nuffel. In gebruik bij de Wed. Serafien De Wolf. ure nanoen, ter herberg In Cuba,bij Victor .j, te Moorse!, Fopulierestraat. hor alleiniichtingen wende men zich bij den No - De Liefdadigheid is 't Zout der Rijkdommen, zij houdt er het bederf van 1) Rapport du Conseil d'Adniinistration et du Collége des Commissaires. 2) Examen et Approbation du bilan et du compte de profits et pertes. 3) Tirage au sort de 68 obligations remboursables au 1" No- vembre 1915. 4) '•'ominations statutaires. 5) Application des articles 17 et 31 des statuts. 6) Décharge a donner aux Administrateurs et Commissaires. MM. les Actionnaires sont prévenusque, pour pouvoir assister a l'assemblée ils seront tenus, pour se convformer a Particle 40 des statuts, d'etre munis de leurs titres ou d'être porteurs d'un certificat de dépöt de leurs titres, soit a la Banque de Flandre a Gand; soit a la Société de Dé pots et de Crédit, a Bruxelles, rue Léopold 23; soit a la Société Générale de Belgique, rue Montagne du Pare, 3, Bruxelles. De eerste brillen werden hier gedragen in de jaren 1340; ze waren uitgevonden in 1315 door den Pater Dominikaan Alexander Spina. Wij hebben het genoegen onze Klanten te laten weten dat wij ons MAGAZIJN VAN KLEERSTOFFEN voor Mans- en Vrouw kleederen heropend hebben met een gansch nieuw assortiment van GOEDEREN, in de hoek-om der Molenstraat, nevens den afgebranden Ijzer winkel de Ster. Wij durven hopen dat onze klanten in deze droeve om standigheden ons niet zullen verlaten. Intusschentijd wordt het Magazijn der Molenstraat we der opgebouwd. Het licht der Zon komt lot ons van 34 millioen uren hoog, en 8 minuten en 7 seconden, de Sterren staan zoo hoog dat hun licht maar op 6 iaar tot ons zou geraken. Behanger-Gar nier der, Buitengewone keus van Behangpapier in alle soorten en prijzen Linoleum, Toile-Cirée,Tapijten, Carpetten, Foyer,Matten, enz. Wo!, Peerdshaar, Pluimen en benoodigheden voor Matrassen. Versiersels voor Feesten, plaatsen van Rouwkapellen. Stors, Gordijnen, TafeltapijtenEngelsche Beddens, Salon-Garnituren in alle prijzen. AALST. Zaterdag 1 Mei Aardappelen de 100 kil j 00,00 a 8.00 Ajuin ae 100 kilo 40,00 a42,0C Boter per 3 kilo 10,15 a 11.00 Eiers de 25 3,00 a 3,30 Viggenen per koppel (250 stuks) 75,00 85.01» Ze mogen blijven leven, mits opgesloten te zijn en niet vrij gelaten of vervoerd, tot voorder order. Volksv. Daens is Zondag in 't Lokaal, van 8 ure tot 9 1/2, voorn. Aalst, drukkerij Fr. Daens Zuster, Werf.

De Werkman | 1915 | | pagina 4