par J>T D L W Wreed© gebeurtenis y w OTf Magazijn van Kleefstoffen Een schip gezonken* de Lusitania31.500 ton, dat vaarde van New-York naar Europa, nabij Liverpool getorpilleerd en gezonken op 20 minuten tijd. Op 't Schip waren 1978 personen, 20 red dingsbooten werden te water gelaten en kon- derTrond de 5oo menschen redden; daarvan zijn reeds een aantal gestorven wellicht zijn nog anderen gered op planken of balken, maar 't getal Slachtoffers is overgroot. De nationaliteit der passagiers: De passagiers van het reuzenschip Lusita nia worden als volgt opgegeven in eerste klas 179 Engelschen, 108 Amen- kanen, 3 Grieken, 1 Zweed, 1 Mexicaan en 1 Zwitser. ïn tweede klas 521 Engelschen, 6o Amen- kanen, 3 Russen, 1 Belg, 3 Hollanders, 5 Fran- schen, 1 Italiaan, en twee personen van onbe kendenationaliteit. In derde klas 2o4 Engelschen, 39 Ieren, 13 Schotten, 59 Russen, 17 Amerikanen, 21 Per- ziërs, 3 Grieken, 1 Finlander, vier Mooren en 1 Méxikaan. Volgens mededeelingen der geredden van de Lusitania was het een heete en zonnige na middag ais het schip getorpedeerd werd. De meeste passagiers hadden juist gemiddagmaald en stonden op dek, toen plotseling een witte streep gezien werd, die in het blauwe water, naar het schip naderde. Een schrikkelijk ge kraak volgde. Het gausche schip hief op, en 't was alsof het beefde. Seffens helde het langs de eene zijde. De koers werd veranderd, met de hoop de kust te kunnen bereiken, doch het werd door een tweeden torpedo getroffen. Nu helde het schip nog sneller en zonk 2o ,a 25 minuten na de eerste ontploffing. Daar de boot op zijde lag, konden de reddingsbooten van bakboordzijde niet gebruikt worden. Ecni- ge zeelieden zagen de onderzeeboot, die dook en verdween. Vrouwen en kinderen werden eerst in de booten gelaten. Bij de aankomst te Queenstown hadden hartroerende tooneelen plaats. Vrou wen zochten naar hunne mannen en moeders naar hunne kinderen. De droeve indruk werd nog verergerd bij net vernemen dat 126 lijken waren aangespoeld, van mannen, vrouwen en kinderen. Berchem. Bende inbrekers aangehouden Eene bijzondere waakzaamheid werd sinds langen tijd aan den dag gelegd om de inbrekers, die nog maar voortdurend de onbewoonde huizen bezoeken, te snappen. Een paar malen werden er reeds gevat. Door den agent van policie werden twee kerels opge merkt, die op het Frans Van Ilombeeckplein twee an dere kerels vervoegden. -• Uil de Denderstreek Zesdubbele aanhouding ie Denderwindeke Aller Kieuw. Lied der schuifelaars van den Nachtegaal. te Moorsel, Populierestraat. Enkele Zitdag: Vrijdag 28 Mei 1915, om 2 ure nanoen, ter herberg In Cuba, bij Victor Guns, te Moorsel, Populierestraat. Kt"' M -LSl OH is het Broodmerk der Samenwerkende Volks bakkerij DE VOLKS VERHEFFING, van elk gevraagd om het bestuitgebakken Brood. ROZEMARIJNSTRAAT, hoek-om der Molenstraat, nevens den afgebranden Ijzer winkel de Ster. DE LAFORTRIE-DAENS, Rozemarijnstraat, Aalst Jan S. A. Filature du Canal a Alost Le Conseil d'administration en execution de l'article 37 des statuts, a I'honneur d'inviter MM. les actionnaires a assister a l'assemblée générale ordinaire, qui sera tenue au siège so cial, a Alost, rue du Canal, le Mardi 1 Juin 1915 a 10 heures du matin, (heure beige.) ORDRE DU JOUR Re Neve-De Neef Lange Zoutstraat, 24, Aalst De Schryver-Smedf, 2 Marmeren Schouwen, Grafzerken, Dorpels, enz. Kolenhandel Volksverheffing4i i'c huren KAMPEN, MISDADEN ONGELUKKEN Geholpen door een burgeragent, gelukte hij er in ze alle vier aan te houden. Het was eene goede vangst want in hun bezit werd een volledig stel dievenge- reedschap gevondenvalsche sleutels, koevoeten, beitels, eleci'rieke zaklampen enz. -• m; Zooals gewoonlijk hebben de aangehoudenen weer elk een van die pittige bijnamen Van G. werd bijge naamd De Kwik; Al. V. De man van Keeske; Fil. W. De Vod en Petras P., Peer den Hollander. Alle vier werden ter beschikking van den procureur! des ko- nings opgesloten. us HASSELT. Het is al heei aardig hoe in tijd van oorlog de markten dalen en stijgen. De bloem,' tarwe, koorn, dalen allemaal wei van 10 tot 20 fr. De "karren stijgen in prijs en dat op éene markt wel tot 7 of 8 fr. De boter daalt en wordt verkocht aan 3,20 tot 3,40 fr. de kilo. Hoe komt nu dit alles, '1 is toch wonder. Zoo gaat het ook met de diefstallen. Vroeger waren het bijzonder de vette varkens die men stool, zelfs haalde men de koeien uit de weide; nu zijn het de aardappelvelden die het te lijden hebben en bijzonder die, al de groote steden al St Truiden, Diest, enz. Bij dag plant men de knollen en 's anderendaags 's morgens kan men 't werk herbeginnen. Maar daar tegen hebben de boeren alweer een onfeilbaar mid del gevonden. Dus het aardappelen stelen is ook weer bedorven, wat soort zullen ze nu aanvangen KORTRiJK. Dinsdag, rond den middag, had De- donder Julien, handelaar, wonende te Deerlijk, zijn rijwiel geplaatst aan het Café Francais op de Groote Markt. Een behendige dief is er mede vertrokken. Dieven hebben ten nadeel.1 van de weduwe Her- poel, wonende Muynkendoornstraat, 5 vette konijnen, ter waarde van 15 frank gestolen. Reeds verscheidene weken werd alhier gestolen op eene ongehoorde wijze. Niet een nacht ging voorbij zonder aat op de eene of andere wijk ie Denderwin deke ingebroken werd, en het ging' zoo ver dat som mige landbouwers op voorhand wisten waar en hoe die bandielerijen gingen gebeuren. Maar iedereen zweeg omdat zij de piichtigen en medeplichtigen benden en uit schrik van wraak Maar... er kwam een maar aan Benige wachten der gemeente hadden ferm besloten er mede gedaan te maken in afwezigheid der reguliere policie. Donderdag werden vijf aanhoudingen gedaan op het onverwacht. De kerels, allen gevaarlijk, werden aangehouden en door de zorgen van den Veldwachter naar Ninove overgebracht en in de celgevangenis op- gesioien, alwaar zij door M. Thuylie, policio-commis- sarïs werden ondervraagd. Vier van hen deden volle dige bekentenissen; de anderen, ziende dat alles ver- orén was, spraken ook en de gansche bende werd definitief geknipt; doch de overste is op de vlucht, men zegt dat hij zich verscholen houdt te Brussel; het is een erkende Ninovioter die aan zijn proefstuk niet is. Deze zaak zal veel onverwacht nieuws aan het licht brengen, welke iedereen alhier zal verbazen. Andere aanhoudingen zijn nog te verwachten. De zes betichten zijn naar Audenaarde overgebracht, ter beschikking van M. De Vos, Prokureur des Konings. De Duiven De Duiven 't is een groote slachting ge weest... Zwaar verdriet. De Hop gaat tot 60 fr. en nog hooger... Er zullen schatten gewonnen worden... Onze raad'was Een deel verkoopen en met een deel wachten. Tusschen Oostenrijk en Italië grooten schisma... Oosten rijk geeft toe... Zal Italië daarmee tevreden zijn... Groot vraagpunt. Dijnsdag nacht was 't boven Aalst een rondreizend gedommelsel in de lucht. Veel Treins rij den op en af. In de Kerk van Schaarbeek heeft 10 da gen een Autaar gestaan, die mocht d'hand geven aan den Kruisweg van Erpe. Tiouoii, tiouou, tiouou, tiouou, Shpe tiou tokoux, Tio, tio, tio, tio, Kcmoutio, kououtiou, kououtiou, kouoütlo, Tskou, tskouo, tskou, tskouo, Tsii, tsii, tsii, tsii, tsii, tsii, tsii, tsii, tsii, Kouoror tiou. Tskoua pipitskouisi Tso, tso, tso, tso, tso, tso, tso, tso, tso, tso, tsirrhading Tsisi, si tosi si, si si si si si si, Tsorre tsorre tsorre tsorrehi Tsatn, tsatn, tsatn, tsatn, tsatn, tsatn, tsi. Dlo dlo dlo dia dlo dlo dlo dlo dlo Kouioo trrrrrrrritzt Lu lu lu lij lij lij li li 1! li Kouio didl li loulijli Ka guour guour, kotii kouia Kouio, kououi, kououi, kououi, koui koui koui koui Ghi, ghi, ghi. Gholl gholl gholl gholl ghia hududoi Koui koui horr ha dia dia dilhi Hets, hets, hets, hets, hets, hets, hets, hets, hets, hets, Hets, hets, hets, hets, hets, Touarrho hostehoi Kouia kouia kouia kouia kouia kouia kouiati Koui koui koui io io io io io io io io koui Lu lijle lolo didi io kouia Higuai guai guai guai guai guai guai kouior tsio tsiopi. OPENBARE VERKOOPING van eene goede De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, openbaar verkoopen Eene partij Land, gelegen te Moorse!, Populiere straat, gecadastreerd sectio E, n° 473a, groot 32 area 10 centiaren, palende west de straat, noord de rijbaan en oost Van Nuffel. In gebruik bij de Wed. Serafien De.Wolf. Voor alle iniichtingen wende men zich bij den No taris. - SM A-7 ERFGOED De meester vroeg in de klas of er jongens waren die erfstuk ken bezaten, en toen hij zag, dat ze niet goed wisten wat dat was, zei hij, dat hieronder voorwerpen verstaan werden die overginnen van de vaders op de kinderen. Toen stond Jefken Poep recht en zei Dit is een erfstuk En hij liet zijn broek zien, die uit een aflaterken vau zijn va der was geknipt. Wij hebben het genoegen onze Klanten te laten wetes dat wij ons MAGAZIJN VAN KLEERSTOFFEN voor Mans- en Vrouwkleederen heropend hebben met een gansch nieuw assortiment van GOEDEREN, in de Wij durven hopen dat onze klanten in deze droeve om standigheden ons niet zullen verlaten. Intusschentijd wordt het Magazijn der Molenstraat we der opgebouwd. Rapport du Conseil d'Administration et du Collége des Commissaires. - Examen et Approbation du bilan et du compte de profits et pertes. j Tirage au sort de 68 obligations remboursables au 1" No- vembre 1915. hSfljfgSj j t'ominations statutaires. Application des articles 17 et 31 des statuts. Décharge a donner aux Administrateurs et Commissaires. i MM. les Actionnaires sont prévenus que, pour pouvoir assister a l'assemblée ils seront tenus, pour se comformer a l'article 40 des statuts, d'être munis de leurs titres ou d'etre porteurs d'un certificat de dépot de leurs titres, soit a la Banquede Flandre a Gand; soit a la Société de Dé pots et de Crédit, a Bruxelles, rue Léopold 23; soit a la Société Générale de Belgique, rue Montagne du Pare, 3, Bruxelles. Behanger- Gar nier der Buitengewone keus van Behangpapier in alle soorten enprijzea Linoleum, Toile-Cirée,Tapijten, Carpetten, Foyer, Matten, enz. Wol, Peerdshaar, Pluimen en benoodigheden voor Matrassen. Versiersels voor Feesten, plaatsen van Rouwkapellen. Stors, Gordijnen, Tafeltapijten, Engelsche Beddens, Salon-Garnituren in alle prijzen. ONDEUGEND Leerjongen. O meester, dezen nacht heb ik een mooien droom gehad. Meester. Nu, wat dan, mijn jongen Leerjongen. Ik droomde, dat de vrouw van den meester zich in de hand had gesneden, en dat wij nu onze boterham zelf moesten smeren. Schoenen op maat, sterk en verzorgd werk. Bijzonder Werkhuis voor Reparatiën. door 't Huis Joris DE NEVE-STERCK, St Job, 54, Aalst alwaar voortdurend te bekomen zijn alle slach van ijzeren Kruisen, Ciment en ceramieke Vloersteenen, Varkenstroggen, enz. Matige prijzen, goede bediening. Voortdurend te bekomen, allerbeste grove HUISKOLEN aan 1,90 fr. de 51 kilo, vrij thuis geleverd; aan een onzer Maga zijnen genomen (Brabantstraat, 8, Hoveniersstraat, bij Marinus Meert, gezegd Bremkens), aan 1,85 fr. Verzekerd gewicht, spoedige bediening. Bestellingen worden ook aanvaard ten Lokale Volksverheffing WEDERZ1JDSCH Mevrouw (die haar huisknecht betrapt, groot glas cognac naar binnen slaat. verbaasd. Johan. Ik niet minder, mevrouw thuis waart I terwijl hij juist een Maar, Johan, ik sta lk dacht dat gij niet Een schoon en gerieflijk Burgers huis, in de Onderwijsstraat, n° 19. Zich te bevragen ten bureele dezer. Deftige Persoon vraagt om door een Onderwijzer 4 maal per week lessen voor ipvcf bi REKENKUNDE en FBAASCU L i AL AARDRIJKSKUNDE efend te worden. Onderwijzer moet in Aalst wonen. 0 chrijven Bureel van 't blad letters P. M. voor 1 Juni.

De Werkman | 1915 | | pagina 3