Behangpapier Moorsel Gedurende den Oorlog Z1 Gras-V enditiën. h «JE ÊWz arme celle blaakt in licht, Antonius die ov sterven list 1°) Op Vrijdag, 18 Juni 1915, SINT ANTONIUS VAN-PADUA 3") op Dijnsdag 29 Juni 1915, te Meldert, Filierie Blanchisseriè LA N1AOV1TE ORDRE DU JOUR Société Anonyme UAIO.V MERXEM-ANTV/ERPEN. is het Broodtnerk derSamenwerkende Volks bakkerij DE VOLKSVERHEFFING, van elk gevraagd om het best uitgebakken Brood. liolenhandeï Volksverhelfing VENDITIE VAN Indien gij een deftig Mans-Kostuum wilt Indien gij Modestoffen voor Vrouw-Kostu- men en Kleederen wilt Indien gij deugdelijke Kinder-Kleederen, Bloezen, Rokken, enz., wilt; Ga bij DE LAFORTlllE-DAENS, Rozemarijnstraat, Aalst Waar gij dit al zult vinden aan prijzen zonder opslag. intusschentijd zal het verbrand Magazijn der Molenstraat weder opgebouwd worden. 11 OOIGRAS te Aalst, Gestjens. Maandag 14 Juni 1915 HET wordt moeilijk om krijgen, in 't Huis Jam XKVE, Lange Zout straat, nr 24, Aalst, is een ZEER GROOTE voorraad ingedaan voor den Oorlog en blijft te koop aan voordeelige prijzen. Bericht aan de Schilders en Behangers. Men neme de gelegenheid te baat. De SellI'Yver-Smedt, Sluieistraat, 2 Marmeren Schouwen, Grafzerken, Dorpels, enz TE BEKOMEN BIJ Leo Van den Steen, KUIPER, Brabantstraat, 51, Aalst '-j64Jfl*CÏ*ïss«- it In d'eenzaamheid van Campo-San-Pietro welke ver zuchtingen zijn daar ten Hemel gestegen uit die Manhaf tige ziel 1... Doch lang genoeg had zij gewerkt en gele den... De belooning was nabij. Den 13 juni 1231, Antonius zit in den refter met zijne Medebroeders... Eensklaps hij verbleekt hij zakt ineen, hij wordt opgenomen en op een bed van stroO geleid... Ach Broeders, zegt hij, ik ga sterven; maar breng mij naar Padua, mijne geliefde stad 1 Ze nemen hem op, ze leggen hem op een karre, met een wuif over ze voeren hem stillekes, stillekes maar aan de Poort der Stad, hij kan niet meer, hij kan niet meer... Er is daar'een Klooster van arme Claren... Dicht nabij is een huis van de Paters Bestierders... Daar wordt hij ingebracht... Als hij een weinig bekomen is,, hij spreekt zijn Biechthij ontvangt d'Absolutie hij komt in 1.'inrr mpl' 7iin hpldprp. wplliiiHpnrip 7inorf hii te bevestigen. Zoo gaat het in d'Heiligverklaring de Personen die genezen zijn, worden g hóord op hunnen eed, alsook de Geneeslieeren en de menschen van .Fami lie of Gebuurte die erbij aanwezig waren. Zes maanden duurde het Onderzoek... Dit bewijst ons, Vrienden, hoeveel menschen reeds geholpen waren. Als de Paus die stukken las en ze meedeelde aan zijn Kardi nalen, dan stond elk verbaasd over de machtige voor spraak van den Volks-Predikant, Volksvriend. Nog 5 maanden liet men verloopen [Broeder Antonius werd meer en meer aanroenen in Italië, in Frankriik. in De verkooping zal geschieden ling van koopsom en ongeld. op comptante beta- De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal namens zijnen ambtgenoot, Mr Breckpot, openbaar verkoopen om 2 uren namiddag, 43 koopen schoon Hooigras te Wansele, aan den Watermolen van Dame W<GIinn Matthys verrukking met zijn heldere welluidende stem zingt hij het gezang O gloriosa Domina 1 O glorierijke Vorstinne 1 Ik groet U, o Moeder van mijnen Zaligmaker 1 Eensklaps hij ziet naar een hoek der celle, sterlings... Wat ziet gij, Antonius Ik zie, ik zie mijn God, mijn Verlosser en Zaligmaker. Heer, wat zijt gij goed, goed voor de Zondaars, goed voor alle menschen, maar bijzonder goed voor uw Belij ders, Missionnarissen en Apostelen... Gelijk gij Petrus bij de hand naamt en op de zee deedt wandelen, zoo worden uwe getrouwe ieverige Dienaren door beloond, getroost, versterkt, van in hun leven... Antonius ging sterven, sterven... Ach hij was arm, hij moest aan niets verzaken... Hij droeg haat noch nijd, hij moest niets herstellen... Hij had in Arbeid en in Liefde geleefd voor God en voor de Menschen; met zijn Vader Franciscus van Assisen mocht hij zeggen Ik laat u mij nen besten zegen, in Jesus-Christus en mijn peis... Ik roele mij de ziel ontschieten... Ik ga mijn God, mijn God genieten... Ik hoor't gezang van 't Engienkoor... Mijn herte breekt... Mijn God Ik kom 1 Men bedient hem 't H. Olijsel... Hij bidt luidop met zijn Broeders... Dan blijft hij een half uur in overweging met den Heer... Hij sluit zijn oogen... Antonius is dood, ep 36 jarigen ouderdom. Het was den 13 Juni 1213, een weinig voor 't vallen van den avond. En gelijk de bloemekes in de weiden en in de boschjes, de eersle van ai de Lente aankondigen, zoo ook in de stad Padua, zijn het kinderen van 't Volk die op de stra ten komen geioopen al zingende en roepende II santo morto 1 Antonio santo 1 Antonius, Sint Antonius is dood.» En zoodra het bekend is, gaat een eenparig lofgeluid op Aan God de glorie, in der eeuwen eeuwigheden 1 Antonius Is in 't land der zaligheil getreden Hij zetelt in den schoot van 't ongeschaduwd licht Hij schouwt de middagzon der Godheid in 't gezicht. Glorie aan God 1 Van alle kanten komen de Volkeren toegeloopen... Rijk en arm, jongen oud... Men vecht om het lijkte zien en het aan te raken.Er moet sterke macht zijn of er ge beuren malheuren... Er is geen nacht in die streek; de toeloop vermeerdert gedurig... Daar worden tranen ge stort en herten geraakt... Velen, onbekeerd gebleven bij zijn Sermoenen, nu kloppen zij op hun borst... Antonius preekt door zijn lijk... Men strooit bloemen op dit lijk maar er stralen bloemen uit, van bekeeringen en van mirakelen... Van dan af wordt hij de groote Mirakeldoe ner. ir. een dorp van Padua, een dochterken, Eureüa, is in't water gevallen en dood... Hare Moeder aanroept Antonius, het dochterken herleeft 1... Te Comaglia, een kind is verdronken in den stroom... Nu is 't de Vader die Antonius aanroept... De dood geeft hare prooi terug. Te Padua, een kindje van 20 maand, Thomassino, is verdronken... De Moeder belooft een aalmoes aan de noodlijdende, en nog eens, de Dood geeft hare prooi terug... In Trevisa, een arme houtkapper lag gebogen over'tlijk van zijnen eenigen zoon en kon er niet" toe besluiten dit kind te laten begraven. Neen, neen, zegde bij, Sint Antonius, (want 't Volk noemde hem reeds heilig) Sint Antonius zal niet ongevoelig zijn aan mijne droefheid. Den derden dag na de dood, en dit Mirakel is echt bewe zen gelijk al d'andere, den derden dag, de doode jonge ling staat op, vol kracht en leven, tot onbeschrijfbare vreugd van den Vader en van al de Vrienden en Geburen, die Glorie geven aan God en aan zijnen dienaar, Sint Antonius. Bloemen, Bloemen van bekeeringen en van mirakelen op dit grafbijzooverre dat Padua aanstonds een plaats van bedevaart wierd, waaruit de stem opging naar Roo- men, om den nederigen armen Broeder van Sint Francis cus heilig te verklaren. Het was buitengewoon, maar de Mirakelen waren ook buitengewoon, gelijk de aanroeping tot Sint Antonius buitengewoon is, in alle tijden en in alle eeuwen. Gregorius IX had als Paus een doornen kroon op zijn 4 hoofd. De Christene wereld was overladen van oneenig/ heid, van ongeregeldheid, van verscheuring. Zijn hem werd vertroost en versterkt door de Wonderen, hem me degedeeld. Aanstonds benoemde hij een komiteit vak Onderzoek, 6 wijze, geleerde en oorzichtige mannend Ze gingen van Stad tot Stad de wonderen onderzoeken overal vroegen zij getuigen, om onder eed de Mirakelen Gregorius IX, alsdan te Spoleta in ballingschap, werd Broeder Antonius uitgeroepen als Door eigene ondervinding, zoo verklaarde Christus Stadhouder, door eigene ondervinding kennende het wonderbaar en heilig leven van Broeder Antonius, de groote Mirakeldoener der algemesne Kerk, en ingezien het niet toegelaten is de eerbewijzing der wereld te ont trekken aan iemand die door den Hemel zelve met zulke glorie is omringd, uit kracht der volheid van de Aposto- lieke Macht en na raad gevraagd te hebben aan onze Broeders de Kardinalen, zoo schrijven wij zijnen naam, op den Boek der Heiligen... Dat aile Volkeren hem aan roepen en vereeren I ('t Vervolgt) Somergem en omtrent 83 koopen Hooi en Nagras, "op meerschen gelegen Hof Somergem, Landbeek, Heek- straat en Lambrechtmeerschen (iMoorselschebaan) to beginnen op het Hof Somergem. B) om 2 ure naaiiddag, 15 Hectaren goed en schoon Hooigras, op meerschen der Naamlooze Maatschappij De Goude Leeuw, achter de Stokerij om 1 ure namiddag, omtrent 90 koopen Hooi- en Na gras, wassende op meerschen te Hekelgem, beneden het Klooster Afflighem en teMeldeitin de Falleentjes en Hoogemeerschen. Alle de verkoopingen zullen geschieden tante betaling van koopsom en ungeid. op comp- Société Anorryme a Ninove. 44 Le Conseil d'administration, et exécution de Particle 33 des statuts, a l'nonneur d'inviter messieurs les Actionnai- res a assister a l'assemblée générale ordinaire qui sera'.te- nue au siège social, a Ninove. le Mardi ,22 Juin 1915, 10 heures du matin. 1°) Rapports du Conseil d'Administration et du Comniis- saire. 2°) Approbation du bilan et du compte de profits et pertes. 3") Décharge a donner aux Administrateurs et au Commis- saire pour la gestion de l'exercice écoulé. 4°) Nominations statutaires. Messieurs les Actionnaires sont prévenus que, pour se conformer a 1'article 33 des statuts, les propriétaires d'ac- tions nominatives ont le droit d'assister a l'assemblée générale en justifiant que leurs titres sont inscrits sous leur nom, cinq jours au moins avant l'assemblée. Les propriétaires d'actions au porteur doivent, pourêtre admis a l'assemblée, produire soit leurs titres, soit un certificat attestant que ceux-ci sont déposés, cinq jours au moins avant l'assemblée, au siège social. De jaarlijksche Venditie aan zal dit jaar geen plaats hebben. Voor de conditiën zich te Notaris DE VIS, Aalst. 'f Kasteel en in Waver, Nu uit ter hand te koop. wenden ten kantore van Winkeliers. Opening van een AXA en SURFINE, Groote Voortdurend te bekomen, allerbeste grove HUISKOLEN aan 1,90 fr. de 51 kilo, vrij thuis geleverd; aan een onzer Maga zijnen genomen (Brabantstraat, 8, Hoveniersstraat, bij Marinus Meert, gezegd Bremkens), aan 1,85 fr. Verzekerd gewicht, spoedige bediening. Bestellingenj.worden ook aanvaard ten Lokale Volksverheffing Bericht aan de Heeren Depot van Merveille Markt, 16-17, te Aalst. Vertegenwoordigen Jean BULTER. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van de heeren Verbrugghen, openbaar verkoopen, op te beginnen om 2 ure namiddag. Het Hooigras wassende op den welbekenden meersch te Aalst, in de Gestjens, toebehoorende aan gezegde heeren Verbrugghen. De koopsommen en onkosten zullen comptan moeten betaald worden. n— ui Deurwaarder O. VAN DEN BERGHE, te Herzele, zal namens den Notaris Breckpot, te Aalst, op Vrijdag, 25 Juni 1915, te beginnen om 8 ure 's morgends, openbaar verkoo pen, omtrent 60 koopen Hooi- en Nagras, op meerschen gelegen te Erembodegem, ter plaatsen genaamd Lan- emeersch (Terjoden) Geetegem, Krommeersch, aan 'en Nachtegaal en te Welle in de Wellemeerschen. J AALST Schoenen op maat, sterk en verzorgd werk. Bijzonder Werkhuis voor Reparatiën. door 't Huis Joris DE NEVE-STERCK, St Job, 54, Aalst alwaar voortdurend te bekomen zijn alle slach van ijzeren Kruisen, Ciment en ceramieke Vloersteenen, Varkenstroggen, :nz. Matige prijzen, goede bediening. ALLERBESTE HOLLANDSCHE STOELBIEZEN Cn EXTRA SCHOONE GEZOUTEN BIEZEN. Tp hiimn De oud-gekende herberg ln de nieuwe Wereld in de Onderwijs- straat, n°J9. Zich te bevragen ten bureele dezer.

De Werkman | 1915 | | pagina 3