Volks Parlement Gaz De Gaz rechtvaardigheidsgevoel (Op zijn Oilstjters) Trien. Siska, den Oeriog den Oeriog I Siska. Die bloift dieren,Trien. Trien. AI e joir, Siska. Siska. Trien, es de weireld een beerenhol gewerren t Trien. Siska, hemmen ooit Vhoort dat Beiren of Tiegers of Scherpioenen of Zeemerreminnen VSLÏ-^EÏÏianne, Trien, scbanne en injunr ""«Tf'zeg moTlia'telek 't mens]D O M, Siska want 't es effenaf dom en beest, dat alle mensjen al te somen nie effenaf afroepen Abbasso wen willen wijer van die Massakkers nimmeer, w en werken en slaven wij jer nimmeer om moordtoigen te koopen. Siska. - Mor, Siska, terwoil dagge dor sprekt va Moordtoigen, wad es da toch geweest, Zondag nacht en Monjdag merrent van dad eevig en enjelek schie ten met de Kannons. Trien. Zwoigt er af, Siska, de grond doverde... Siska. —Bij ons stond g'heel de Gebierte botten.,, 't was bekanst gelek as d'Yzere Brigge spronk. Trien. Ik zie nog d'aa Mar- janne kommen geioopen, me een stemme gelek 'ne Mosselman roe pen Mensjen, moete me niet op de Vlicht? Siska. Trien, ik en vlicht me of de Locht moe boeven onze kop in vlam en vier stoin. Trien. Wa meer es, Siska, er es me verzekerdmost er pressanten danje zen, dat Champetter Kindermans d'orders heeft van Sekretons, Berremeester, Schepenen en Konsoorten, om sitoe, sitoe rond de Stad te loepen, om elk te verwittigen. Siska. Ha, Trien, da sollajeert me mor zeg ne keer, Trien, wor meuge z'azoo geschoeten memmen Ttien. Och me kind, nirnmand es er wijs af d'een zzggen dad et van den Yzer kwam, volgens an der kv. am het van Arras en Torkonjen. Er waren er die pretandeerden dad et van oever de Zjee kwam. Siska. Ja. Trien, 'nen donkere keljer; mor, Trien zeg eensi, es da ba ijjer oek gelek t'onzent, dat ze loe pen om De Werkfnam t'hemmen? Trien. W'en moeten wij jer nie loepen, Siska, hij wordt op onze stoel gebrocht, en 't eeste es altijd da Verhaal van VONVED. Siska. Och ja, Trien bij ons ook. Êa*vi[/ Fruit, Confituur en Jelei. SOLDATUaGELI). Zondag Half-Oogst, Groot Kaats spel op Houtmarkt-Aalst, ten profijle der Voeding. - KAMPENMISDADEN ONGELUKKEN De dubbele Moord te Ecklo». St Quinlens-Leiinick. ^iSaab Diefstallen te Aalst. Godsdienstig Aieuvvs De heilige ootmoe dige Pastoor vart Ars preêkte «Wie is be schaamd zijne ziekte bekend te maken aan den Geneesheer?.. Waarom zouden we dan beschaamd zijn de ziekten van onze Ziel bekend te maken san den Geneesheer der Zielen Een Protestanische Pro fessor Geneesheer schrijftIk mag of kan het niet loochenen Honderde ma len heb ik bestatigd dat de Zieken meer gerust zijri en opgeruimd na gebiecht en berecht te zijn. -nalst, Zaterdag 6 Oogs!, oeusoag Aalst Madame Alfaver, Vertrek-uren der Trams (Belgisch uur). Boekskes aan D, i O c. <kt Partijdigheid groeien in d'herten en er gloeien'Welke waarde kan een VOLKSpark hebben in ons Aalst als de V RE - *Ach, heer Moeyersoen. wees toch man van uwen tijd.. Dat een •cht u geleide: die zich verheft, vernederd zal worden Met u or tegen u zal de Volksmacht hier meer Rechtvaardigheid doen heer- schen.. Mijn vurigen wensch is dat gij, als Schepene der ctid, hieraan medehelpt, datkunt.dat moet gij beklagen zou ik u, moe st gij aan die heilige Plicht te kort blijven DAENb. Sedert 1875 heeft de STAD Brussel aan de Gaz gewonnen 34 millioen 8D2 duizend franken. ,.on De verbruikers hebben gewonnen z5 millioen 336 duizen tran- ken. De Gaz is BETER en BETERKOOP geweest. In de Gaz-Fabsiek is de werkdag gebracht op18 uren aan 5 ir. f{jn Aalst is de GAZ, die Goudmijn, afgestaan voor 30 jaar IN GENT leent de Stad geld aan vele Gemeenten zelfs buiten het Arrondissement. In Aalst is de Stad blij GELD GELEE., J te krliakst die afstand der Gaz is voor U een halve afbranding ge weest. Eu aan wie zijt gij die weldaad verschuldigd Aan v.ie '-Vt. Te NINOVE spreken ze van een groote Fruitmarkt een soort van Fruit-Beurs. 't Was advokaat De Backer zijn standvastig ge- Ua« Denderhoutem en omliggende de Groensel Hof Ao^:AtAFruit niet meer naar Engeland, van waar het als Confituur terugkomt, in schoont-, glaze- jces of dooskes met schitterende etiketten maar hier IN ONS LAND. die bewerking verrichten. Jdiin Vriend Jan. Eantens, uit 't Land van Oudenaar de, liier arme Steenbakker geweest, naar A&erika vertrokken met zijn Familie, daar zeer welstellend ge worden door Arbeid en Zorg, vriend Jan deerne mij into dat zijn 3 r.ochteis daar wérkten op een Fabriek waar men Fruit oplegde, en er elk één Jollaar, o ir., daags wonnen. Bijgevolg, nieuwe Nijverheden, goede bronnen van Broodgewin en ons Volk bereiden tot die Nijverheden. Maar bij alles is du geleerdheid r.oodig. Spijtig dai Schepene D'Hert in die zaak zoo lam is cn zoo tam. Een jaar ro ds duurt de Oor log, één jaar ia hier Werkeloos heid... Schepene D'Hert, ik ben verplicht het u in het openb ar te vragen Wat heeft UEd. ai gedaan, door Etads- en Vrij Onderwijs, om de Leerzucht op te wek ken Een antwoord van UEd. zal geerne opgenomen worden. 'T 1 De Vrienden Jan, Zander en Lowie waren te Erondegetn en zie Lowie zocht naar zijnen Regenscherm, zocht hem blind en had hem aan den erm. Als Reintjens die felle klucht gaat hooren Zal zijn gelach de lucht doorbooren. Ir. 1789 gaven de Patriotten aan hun Soldaten 10 slut- vers daags. Men verzekert dst de GJüaa-RAALS aan 't Front zeer gestoord zijn, over de betaling van 't Soldatengeld hun gedacht was c-n is 50 c. per Soldaat, hetgeen nog bitter weinig is. 't Is grouwolijk en meer dan grouweiijk In Aalst-Schaarbeek was de moord uit de lucht ge grepen, maar hier is't droeve sombere waarheid. In ö'huofdstad van 't Meetjesland, Molenstraat, in een Werkmansgezin. Vader Jef Aercke was naar zijn werk, ze komen hem roepen Zijn oudste zoon Gust, IS jaar. had boven in 't bed zijn broer Frans 16 jaar, en Julia 11 jaar, VERMOORD... On geloofbaar en toch echt Hij heeft zijn gruweldaad bekend, voor 2 fr. 15 centiemen is die moord gepleegd Hoe kan een jong hert zoo wreed boos worden Als de twee, dood kistjes naar de Molenstraat gedragen werden, elk snikte, en weende. De jonge Moordenaar werd bijna door t Volk ver scheurd, als hij door de Justicie tusschen Duitschers en gefabrikee'rde Gendarms naar zijn Oudershuis werd gebracht. De brave Vader lag platneêr van wan hoop en de Moeder de MoederZe was als een razige Leeu -vinne tegen haren oudsten Zoon, moordenaar Hoe geraakt een hert zoo wreed bedorven Door d'Ontucht, menschen.; de Ontuchtigaard wordt wilde wreedaard I In vuile herten, wast al wat vuil is en walgelijk. Integendeel een rein gemoed, de bronne is van alle goed. Te SEVENEECKEN is bij Voerman Vispoel een groote boeveelheid HAVER afgesneden. Staat d'Haver niet aan 70 fr. 1 Eenige dagen geleden vond men het lichaam van zekeren Pieter D.., langs den Brusselschen Steenweg. Vrijdag morgen werd nu het lijk gevonden van den genaamden Elias J. vader van een kind. J., had se dert eenige dagen het echteiijk dak verlaten eu sinds dien was Elias J. niet meer te zien. De vrouw, die dus gescheiden leefde, bekommerde zich niet om de verdwijning. De inwoners verwittigden nochtans de policie en vrijdag morgen nu vond de veldwachter die op ronde'was, het lijk van J.. in een toegekr.opten zak verborgen. De zak.'die de eigendom was van J. had bloem bevat. Het lijk droeg eene diepe wonde aan het voorhoofd en eene andere aan de heupen. De wonden moesten toegebracht zijn met eene riek of eene spade. Men veronderstelt dat J.zal afgemaakt geweest zijn tijdens eene woordenwisseling en dan, in een zak gestopt, op den weg zal gelegd zijn. Tot heden is geene aanhouding gedaan, alhoewel i erge vermoedens wegen op verscheidene personen. liet parket kwam 's namiddags ter plaats. Weerom hebben donderdag nacht verschiliige land bouwers van Mijlbeek het bezoek ontvangen van veld- schuimers. Ten nadeele van A'fons Linthout, Lange- straat, Meert Marinus en Sonck Louis, Binnestraat, is eene groote hoeveelheid struiken aardappelen gesto len, en ten nadeele van Linthout Petrus, Moorselbaan, is eene goede partij tabak ontvreemd. De policie heeft eenige daders ontdekt, waartusschen zich zeer oud verooreeelden bovinden. In den schoenwinkel van den heer Maliego, op de Groote Markt, was donderdag namiddag eene vrouw binnen gekomen, die een paar doozen blink bestelde. Zij betaalde met een briefje van 1 fr. Terwijl men om klein geld was om haar weer te geven had zij een paar mansbot- tienen gerobberd, doch werd geknipt. Het is de genaamde J. C eene diefegge van beroep. De Zaterdagsche Markt van Aalst zeer ver maard is. Zaterdag in 't Ondershuis van mijn nicht, een schoon compagnieken Volk, o. a. ver scheidene Liedekerkenaars. Hoe is 't bij u, menschen Ewij, op zijn Ooriogs, met haken en oogen. Hoe staat d'Hop Er is geen stoefien op. Zeergemein, zei een Liedekerksche vrouw. En den Oogst Zoo goed als binnen. Graan en koren Aile twee. En d'opbrengst Ook geen stoefien op. En de patotters Veel min dan gepasseerde jaar. Den grond en heeft zijn voeieragie niet gekregen Hekelgem, 9 Augusti. De regen heeft veel deugd gedaan aan d'Hop, S9I4 siaat 55 fr., 1915 geen markt. Oogst geschoren, Winter geboren.. Over trokken locht... Goed weer voor 't Loof. Zondag in Aalst Kaal- spel geweest op Hout markt en Varkensmarkt; daar heelt, de Blok- Borreman gezegepraald; Zendag HALF- OOGST groote Bededag; de eilige Pastoor van Ars, vereerd en aanroepen in Myibeek- Kerk, bij leefde arm, hij preekte eenvoiidig en de grootste Geleerden, zelfs Leeraars in Semi- nariën en Aartsbisschoppen kwamen luisteren naar zijn Sermoenen;., op Haif-üogst preekte hij tens Wat een Moeder voor eer, Huisge zin is, dat is de Moeder Gods voor de gan- sche Wereld. Een schoon uithangbord te Londen ziekendienster, bewaakt de lijken, vlecht stoelen, zet bloedzuigers en dient de tafels voor feesten en plech tigheden. Twee mannen uit een klein fransch steêken, waren naar Parijs gekomen voor een handelszaak, en erin wel gelukt zijnde, gingen zij in een rijk Hotel dineeren. Zij aten als wolven, dronken als snoeken, zonder er iets van gewaar te worden en als alles wel afgediend was, bracht de gargon twee tandenkuischers op een talloor. De eene begon er in te snijden met zijn mes maar dat en ging niet... De andere krabde achter zijn oor en keek rond. Eensklaps riep hij uttFrancois, ik weet het al dat ding wordt niet opgeëten, maar afge zogen. Van Aalst naar Gent 7,109,4011,455,40 Van Gent naar Aalst 7,3011,304,00 Van Aalst naar Brussel 7,109,40D.2,005,58 Maandag, Woensdag, Vrijdag 8,15 Van Assche naar Aalst6,008,4011.00D.4,40 Maandag, Woensdag 7,15 STEKJESBOEK of verzameling van aantrek kelijke kunstjes die met de phosphoor- stekjes kunnen uitgevoerd worden. DE SCHADUWBEELDEN met de hand REGLEMENT van het Grave Jassen. KEGELBOEKJB bijdrage tst de kennis van het kegelen en Van de inrichting der ba nen. door Henri Sagers. COMPLIMENTBOEKJE in verzen en in proza

De Werkman | 1915 | | pagina 2