*emw m 1# OE KONiNQ DER NOORDZEE T.oopencie Nieuws. w$*. M w slcctT VIERDE DEEL. II. Het groot geheim We zijn dus in den Kerker Op die woorden Gij zult mij redden Amelia sprak geen woord, maar richtte gretige oo- gen, diep in die van haren man. Vonved begreep dat hij niet raadselachtig, maar klaar moest spreken. Amelia, zegde hij, als gij wilt dat ik u behouden blijve, let op en onthoud elk woord dat ik ga uitspre ken. Ik heb u gezegd dat mijn Grootvader Knut Von ved nog leeft. Amelia deed teeken van ja. Ge moeter bijgaan, nog dezen avond. Als gij dees gevang verlaat, ga recht naar Nyhavu-Byens-Side, daar woont Cari Jetsmark, oud-Sergeant der Dragon ders van Funnen. Gij zult hem zeggen dat ik u bij hem gezonden heb. Als hij u het bewijs vraagt, toon hem dezen ring. Vonved trok van zijnen vinger den ring met ca chet van welke hij zich bediende in 't begin van dees verhaal om een vrijgeleide te geven aan Kapitein May. Als dit niet voldoende is, Amelia, want hij is zoo voorzichtig als getrouw, vraag hem of hij zich niet herinnert zijnen eed van over veel jaren op 't graf der Koningen van Denemarken in d'hoofdkerk van Roes- kild en herinner hem dat hij lange jaren Knut Von ved, graaf van Elsinora gediend heeft. En dan Dan zal nij u gelooven en u ten dienste staan. Bid hem u te brengen bij Knut Vonved, hij weet hem wonen; en als gij bij dien edelen Grijsaard zijt, zeg hem wie gij zijt en vraag hem datgene wat het leven van zijn kleinzoon moet redden. Wat zijn leven moet redden, herhaalde Amelia. - Ja, Amelia, dezen avond zal Knut Vonved zijn 104 jaren geleefd hebben, en ik twijfel niet, of God zal hem hefvermogen geven u te verstaan. Hier zweeg Vonved. Amelia had geluisterd, bijna zonder te durven ade men, om al die woorden, éen voor éen, in hare ziel op te nemen. Amelia, als Knut Vonved een bewijs wil hebben dat gij waarlijk door mij gezonden zijt, toon hem den ring en zeg hem dat alhoewel het schip snel voort vaarde, de Arend eindelijk het zweerd heeft laten val len op de brug. Dit zal genoeg zijn hij zal u dan geven een olifant-tand uit Groenland, kunstig gesne den, om zeemansgerief te verbeelden en op den wor tel een kop van Neptuna. Amelia bezag haren man scherp, maar twijfelend en half spottend, als om te zeggen Gekscheert gij met de dood Vonved grimlachtte zacht en beteekenisvol. Amelia, kom dichter bij mij, nog dichter, niemand mag iets hooren onze twee wezens moeten ineen gesmolten zijn. Geduld, liefste, weldra zult gij alles weten. Mor- §en brengt ge mij dien Olifanttand met dien tand en ik gered, zonder hem ben ik veiloren.. Deze geheimzinnige en wreede woorden hoorende, Amelia ging in een geschrei losbersten, maar Vonved drukte zijne lippen op de hare en hield hare woorden in.. Amelia, zoo suisde hij met bijna onhoorbare stem, vergeet niet dat de Dwingelanden zoo listig zijn, als sterk en wreed. Die dees gevang heeft doen bouwen, kan ooren gegeven hebben aan de steenen.. Hoornu Als ge mij dien Olifantentand hebt gebracht, zal ik hem nauwkeurig nazien en er in ontdekken een zeer klein zwart puntje, dit puntje is eigentlijk een soort van sleutel, met erop te duwen gaat de tand open en levert mij een perkament, met oude gothieke letters, enkel verstaanbaar voor de afstammelingen der Waldemaars,in dit perkament is een klein gouden doosken, eertijds gemaakt door een Italiaansehe Ar tist voor Waldenaar de Groote en dat altijd in de Fa milie is gebleven.. In dit doosken... Vonved bleef andermaal stil en blies in de ooren zijner Vrouw eenige woorden, die niemand buiten haar kon hooren. Zij, Amelia, hoorde ze en sprong op, in een gevoel van afschrik en verstomming. \onved kreet ze, meteen stem, door de veront- weerdiging bijna onhoorbaar.. Zoudet gij daartoe in: staat zijn Hebt gij God verloochend Een vreeslijke uitdrukking van gramschap versom- j berde het wezen van Vonved.. Nooit had zijn Vrouw hem in zulke gramschap tegen haar gezien. Hij be- dwong haastig dit onstuimige beweging. Weihoe, zegde hij zachtaardig, zou mijne Vrouw mij bekwaam achten tot een misdaad, die onvergeef- baar wordt aanzien Nooit of nooitZe kunnen al j mijn lidmaten verscheuren, de eene na de andere; ze I kunnen mijn lichaam verbranden en de asch aan den wind overleveren, nooit zal ik een moordende hand op mij brengen, Zoolang ik leef, zal ik denken dat het j Gods wil is dat ik blijf leven. Vele Waldemaars zijn een geweldige dood gestorven, maar niet eene heeft f zich het leven ontnomen. Vreest ge dat ik de eerste van mijn Geslacht zulke laffe daad zou plegen Von ved Amelia, gij hebt mij zeer slecht verstaan. Dan sprak hij wederom zeer zacht in hare oor; zijne woorden deden haar niet meer afgrijzend opzien,maar verschrikt en verwonderd. Amelia, gij zult het doen, niet waar? Ja, met Gods hulp. Amen sprak Vonved vurig; moge de Heer, die U als zijn getrouwe dienstmeid telt, u zegene, mijne welbeminde heldhaftige Amelia Ik heb het vast be trouwen De laatste der Waldemaars zal blijven le ven. Er bleef niet veel tijd over. Een laatste vurige omhelzingtusschen geween en gesnik om een steenen hert te breken, fluistert Amelia ietsin d'ooren van haren Man Hij schudt driftig het hoofd;., ze dringt aan,., hij weigert schokkend... Het droef Vaarwel... Amelia staat ijlend op,... in de gangen is ze vergezeld van twee Soldaten die haar vergezellen... ze moet in een celdaar komt generaal Poulsen met twee Officieren, de kap moet van haar hoofd, Amelia siddert als een riet... Gelukkig dat haar leste voorstel geweigerd werd, want dc moedige Vrouw wilde de plaats |van haren Man innemen Ik wil in uw plaats sterven, was haar smeekend woord. Zij is buiten 't Gevang, ze gaat niet, maar loopt achter haar komt een zwarte schaduwe. W. V. Te koop in ons Bureel De Wet voor Allen uitlegging en toepassing der Wet op de Werkongevallen door Thomas Lathouwers prijst,00 Pelrol per Val en per Heter Prijzen van den dag, Te bekomen alle dagen bij 31. E. Bogaerts, Brussels Hof, Botermarkt 3, AALST. Oplossing van bet Raadsel» R a a d se I - Is i ij s k a in p Te bekomen op ons Bureel HARKTEN ■'bfJftjSgZ't id«s"-§r *-?*••- £4i -5 f- &4t-. -. s- V NAAR DE VERLOSSING In AALST, onder de nieuwe IJzerenbrug heeft men enkel eene Vaardiepte van 1 m. 30 SCHAAPSTAL, een oude herberg van Aalst-Sdiaarbeek Eiken Woensdag trammen Beenhou wers naar Gent d'ander week hoorde ik er, van 6 varkens die samen golden 2600 franken, dat zal de greote Boeren niet doen janken... In den Ooriog van Sebastopo! en Sedan, hebben de groote Fabrikanten van Aalst GOUD GESCHEPT. Over SSE- GHEM wordt geschreven Een lasiige tijd veel Burgers zijn bezig hunne centjes op te eten de Werklieden, die nog iets had den, geraken aan het ieste hei weinig fabriekwerk dat er was, gaat stille vallen boter en eieren zijn bijna onvindbaar, 't vleesch natuurlijk niet kooplijk, tenzij als er een peerd is gekeeld gewor den. Nu is het verboden Wilgen te voeren uit d'ETAPPEN- AALST. Als op de TRAMS van Brussel 10 Duitsche zitten, de elfste moet betalen. In eerste klas enkel Officiers. Koning v. Grieke- LAND geneest boven verwachting. Hij kan al in 't Park komen en uitrijden. AI de in Zwitserland dienstplichtige Italianen on der de 32 jaren zijn opgeroepen om aar stonds terug te keeren bij hunne Regimenten. De Scherpschutters van den Tirool doen veel kwaad aan d'Italjaners, door hun scherp schieten.Te BRUS SEL aan Sinter Goelen staat een Aalstenaar uit den Osbroek te bedelen; hij is al 14 jaar uit Aalst, zijn Vrouw is weggeloopen naar de Walen;, hij leeft als arme droeve Eremijt; als alles goed gaat, kan hij daar 40 eens daags ophalen. Aan de baan van Waterloo, nevens Terkamerenbosch staat op een Magazijn: Au grand bon Marché In den grooten goeden koop. 't Is fortissimo in galop. In EEKLOO ligt Vader Aercke ziek van verdriet.. En de Moeder Twee kinderen vermoord, het derde in 't Gevang, als moordenaar! met OSBROEK. PARK VAN VREDE. Vrienden, wil toch eens gaan kijken Kaarde Osbroek, langs dien leant Maakt men een der schoonste wijken Die men vinden zai in 't land Ge ziet daar de mannen werken Voor hun arrem huisgezin, Om Vrouw en Kinderen te versterken Door dit lastig broodgewin. Velen zijn bij die werkmenschen Die daar doen grooten arbeid, En de voeding laat te wenschen Nu met dezen droeven tijd Als den dag wat lang zou duren Voor dien armen werkman, Moest hij werken vele uren Hij het niet lang uithouden kan. Toch geeft hij geen moed verloren- Daar hij verdient eenige mark, Met de aarde te vervoeren Aan de werken van het Park 't Plan is ook al reeds verrezen Ieder spreekt er van met lof, En elk zal te vrede wezen Van dien schoonen wandelhof. Nu met deze zomerdagen Men komt zien van overal, En men hoort soms al eens vragen Hoe men 't Park nu doopen zal Pieter Daens heeft het geschreven In zijn Werkman schoon en fijn Mogen wij dien naam het geven 't Zal het Park van Vrede zijn. Frans De Rybel, Aalst-Mijlijeek- Nog dommer als een Os is hij, Ofwel een eerste Broek kadeeken, Die in de laatste raadselvraag, Den Osbroek niet en heeft zien steken Mijn eerste, hee! zacht en zoet, in mijn tweede rust zeer goed, Mijn heel een herberg is, gekend Op de baan van Aaist naar Gent. Mijn eerste een vogel Mijn tweede een water, Met zacht en zoet geklater, Mijn heele een dorp Niet wijd van Gent, Aan de Tramrijders Z.er goed bekend. 2 letters, 2 maal, ja wel gezeid, Het heeft een vrouwennaam, meesteres of meid. Weike Sladsgenoot is de iangste in Aalst Mijn eerste is een schcfr;. en dief Mijn tweede is voermans gerief, Mijn heele is een werkzaam man Niemand voorwaar hem missen kan. Er is een maand tijd voor de beste oplossing in dicht 2 prijzen Leven van Priester Daens. Voor al de andere die ten minste 3 raadsels gevonden hebben 2 exempl. Leven van Priester Daens 2 Pastoor Kneipp, gebonden door den Volksvertegenwoordiger In volgend N° nog een schoone oplossing in ver zen. BURGELIJKEN STAND DER STAD AALST GEBOORTEN Mannelijk 5 Vrouwelijk 4 9 HUWELIJKEN C. De Witte, stoelvl. met L. Rimbaut, zb. J. Schockaert, werkm. met M. Loeman, tw. J. Vermoesen, kleerm. met P. Keymetilen, br. OVERLIJDENS J. De Boom, tv' Van Geit, zb. 71 j. Leopoldstr. H. Van der Meeren, m. Janssens, gepens. 68 j. Voor- uitgangstr. 2 kind. onder de 7 jaar. Pastoor Kneipp, zijn leven en raadge vingen om door het Water te genezen en te verkloeken 0,70 De gruweldaden van Wildemouwe en zijne Spitsbroeders, doorH. Van de Ge- nachte 3,50 AALST. Zaterdag27 Juli Aardappelen de 100 kilo 11,00 a Ü.ÜO Ajuin de 10.) kilo 00,00 &00,00 Boter per 3 kilo 10,80 a 00,00 Eiers de 25 3,75 a 0,00 Viggenen per koppel (250 stuks) 15'J a 190 Aalst, drukkerij Fr. Daens Zuster, Werf.

De Werkman | 1915 | | pagina 4