KOLENHANDEL VVlC Onze oude Hoeden en Molens. V. Aan de Kattestraatpoort Volksverheffing grove I1UISKOLEN Stad Aalst Houtmarkt Eindstrijd van het balspel van 5 September De Groot 7 spelen 39 vijftienen Ganzeman D'Hoir 5 spelen 26 vijftienen Caliebaut 4 spelen 28 vijftienen. Te Oudenaarde De Doodrijders. Berlaer. Ouderlijke woning[ontvlucht. Jan Neef Aalst. Woensdag. De Neve-De Lange Zoutstraat, 24, AALST Buitengewone keus van Behangpapier in alle soorten en prijzen. Linoleum, Toile Cirée, Tapijten, Carpetten, Foyer, Matten, enz. Wol, Peerdshaar, Pluimen en be- noodigheden voor Matrassen. Marmeren Schouwen, Graf zerken,Dorpels, enz. "portrètten=*^o^pas-portën' 2 voor o,5o; 4 voor o,75; 6 voor i fr. ter Drukkerij Van den Abeele,Peperstr. Ninova Sluiei straat, 2 De Schiyver-Smet, Op d'Alpische gebergten, buitengewoon veel Sneeuw. Teeken van vroegen Winter. We zijn er wel mee. D'Hop en Aardappels zijn beter dan men dacht. TE &OOP, Vleeschdief te Brussel. Schrikkelijke misdaad te Philippeville KORTRIJK - Diefstallen Donderdag nacht werden er van Jan Magherman, Spinnerijstraat, 13,500 kilo aardappelen gestolen. Bij Aankomst der Pardessus en Kosluumstoffen voor mansvolk. Schoone Pa'etots en Kleederstoffen voor het vrouwvolk. Lakens en Eccossais. Al deze stoffen worden aan zeer billijke prij zen verkocht. DE LAFGRTRTE-DAENS Rozemarijnstraat, Aalst Nevens het afgebrand magazijn Thielemans. Maiseric <!es Brasseurs réums a ALOST. Assemblée généraledu Mardi 21Septembre 1915 Les actionnaires sont invités a assister a l'assemblée susdite, qui se tiendra a Alost au siège social a onze heures. ORDRE DU JOUR 1° Etat de la liquidation au 30 Juin 1915. 2° Rapport des Liquidateurs. 'fW is het Broodmerk der Samenwerkende Volks bakkerij DE VOLKSVERHEFFING, vai elk gevraagd om het best uitgebakken Brood. Te koop in ons Bureel De nieuwe Belgische Negociant De gioole NEGOCIANT of tafel van Rekenkuuile Keukenboeken Het spaarzame Keukenboek door Cauderlier, Om Fransch te leeren Ei feuiswetboekje l voor Burger en Boer of mijne plichten en mijne rechten in zake van Erfopvogingen 1 door Hipp. Janssens, oud Bediende van het Bestuur 1 der Erfenisrechten prijs 1,00 Gent. - Aalst. Aalst zal met groot genoegen vernemen dat H' Doktor Clercq geneest; na 14 dagen a 3 weken komt de geliefde Doktor terug. Aan Daens zijn 8 dagen volkomene rust opgelegd. Niet uitgaan, niet lezen, niet schrijven, niet kaarten.'t Zijn posten Daens. RÓP De eerste baal is verkocht aan '60 fr. DePavander of Plavander, eene nogal aanzienlijke pachthoeve, ontmoetten wij eerst in de perkamenten van 1744 Zij was, in 1775, 126 roeden groot, paelende oost stadts veaten, zuydthet goet van d'heeren Guillelmieten, west dhoors Jan Tack ende noort N. Beeckman, (Stads- acten 822). Een jaar later werd de hofstede verkocht door Gillis Verhofstadt aan Jacobus Bernardus Verhulst. Den 23 Augusti 1863 had de E. H. Veyt, op deze plaats den bouw aangevangen der Sint Josefskerk, die den 20 De- «ember 1874 tot den eeredienst geopend en den 21 Sep tember 1891 plechtig gewijd werd. In 1848 had F. Meert, gehuwd met Joanna De Boeck, hier de nog bestaande herberg Sint Eloy gezet. Het Bolleiverck, eene behuysde plaetse buyten de Cat- testraetpoorte, behoorde aan jonkheer Franciscus-Do- minicus de la Haye, heere de la Potterie, hoogbaljuw der stad ende casselrije van Warniton, gehuwd met Petronilla-Francisca de Witte, eene dochter van Jan de Witte, ontvanger der twee steden van 't Land van Aalst (1705). Het Bollewerck had, in 1772, eene uitgestrekt heid van 1 dagwand en 56 roeden. Paelende oost den Leetschen wegh, suyt d'heeren Guillelmieten, west de straete ende noort jonckheer Maximiliaen Pyl (Stadsacten 1757) stond een hofstede ken bij name het Steenken en, langs den overkant, aen den Gulden Bodem, (1636) eene motte, met hover.iers- lochting, 35 roeden groot, geheeten het Walleken (1711). Men sprak hier, in 1725, ook van eene hoeve het Pan nen hays. We zijn er, na twintig jaren zoekens, nog niet in gelukt, te kunnen vaststellen waar hier op een berchelken mette wallen, buyten de Cattestraetpoorte, thuys van Plaisance •p ghestaen heeft, hetwelk ten jare 1585 toebehoorde aan de echtelingen Toesin de Pannemaecker en Isabella de Paepe. Blijft ten slotte te vermelden het pachthof ran Esseghem, aan de grens van Hofstade, in 1387 ver pacht aan Florus van Meerlebeke, voor 10 pond 10 schel lingen groote, boven 6 steenen vlas en 6 steenen boter de boerderij was 17 bunder groot. Gustaaf De Snoeck, werden er savooien, bloemkolen, wortels, alles yoor eene weerde van 25 frank gestolen Donderdag morgend, bestatigde vrouw Aimé Vandeplassche, herbergierster, dat een behendige j dief den inhoud der tooglade, bevattende 5 tot 6 fr. geruimd had. Ten nadeele van Cyriel Van Belleghem, Wul- 1 venstraat, werden 25 kilo peerdeboonen gestolen. j Eene klacht werd ingediend. 66 4 6 Ten nadeele van Balcaen Gustaaf, Sint Denijs- f zakken inbegrepen. Eerstdaags aankomst van 500,000 kilog. allerbeste aan 38,00 fr. de 1000 kilog. vrij t'huis geleverd geene Hoffman 7 spelen 39 vijftienen. Ganzeman en Caliebaut spelen voor den 3* en 4eprijs. Ganzeman 7 spelen 38 vijftienen. Caliebaut 6 spelen 4Q vijftienen. De Groot en Hoffman spelen voor den le en 2' prijs De Groot 8 spelen 42 vijftienen. Hoffman 5 spelen 34 vijftienen. Bijgevolg is de partij De'Groot Martin Possé, over winnaar. Gestort voor het Voe. lings Comiteit 45,00 fr. de Krijgsgevangenen 85.00 fr. De beide Comiteiten bedanken het publiek die deze kampstrijden bijgewoond hebben. I Gestort in het geheel aan het Voedings-Comiteitj 418,67 fr. en aan de Krijgsgevangenen 227,00 fr. Voor het sluiten van 1915, bijzondere GROOTÏ LUTTE, Zondag 26 September. Het Bestuur. straat, 72, heeft men twee armbanden, 5 gouden rin gen, eene gouden borstspeld en twee oorringeD, alles ter weerde van 160 frank gestolen. Die voorwerpen lagen in een doosje op de kas die in de keuken stond. Eene klacht is ingediend. zijn de dieven die den wijnkelder van M. Thienpont roofden, streng gestraft.. Eerlijken handel, zekeren wandel.. Een oneerlijke man, geen rust genieten kan. En die aan de menschelijke Justitie ontsnapt, er is een eeuwige Rechter, dé dood is zijn Deurwaarder en wie, 'tzij klein of groot, ontsnapt aan de Dood 1 In Frankrijk tusschen Aii-les-Bains en Chamery, aan den omdraai Cericier, zijn de banden gebroken der Ottomobiel van Hoogleeraar Hayene, uit Parijs. M. en Mevr. Hayene zwaar gewond, mevr. Luys, ge boren Jacquet, dood op den slag over den stoker Badel spreekt men niet. De Otto schraminkelde 30 meters voort. De genaamde M. 1 an Maelderen, oud 16 jaar, gebo ren en wonende te Berlaer, Dael, minderjarige doch ter van Ivo Van Maeideren-D'Hollander, is uit de ouderlijke woning ontvlucht sedert zondag avond 29 Augustus, in gezelschap van Angelika De Grauwe, insgelijks van Berlaer. De minderjarige Van Maelde ren is blond van haar, met froufrou, kloek van li chaamsbouw voor haren ouderdom, is gekleed met zwarte rok, groene jak blouse met witten kraag. Beide ontvluchtte meisjes schijnen te Gent te verblij ven. De ouders der minderjarige Van Maelderen druk ken de vurige verlangens uit bij eenieder die van goeden wil is, over hunne dochter inlichtingen te ver schaffen. Aan een onzer Magazijnen genomen, Brusselsche- steenweg, huis M. Van VaerenbergCoppens, by M. Meert, Hoveniersstraat, genaamd Bremkens en bij M. De Backer, Brabantstraat, 8 en 10, aan den prijs van de 50 kilogr. Bestellingen worden Volksverheffing. ook aanvaard ten lokale Behanger- Oarn ierder, Versiersels voor Feesten, plaatsen van Rouwkapellen. Stors, Gordijnen, Tafeltapijten, Engelsche Beddens. Salos-Garnituren in alle prijzen. door 't Huis JorisIDE NEVE-STERCK, St Job, 54, Aa!«s alwaar voortdurend te bekomen zijn alle slach van ij ze res Kruisen, Ciment en ceramieke Vloersteenen, Varkenstroggen, enz. Matige prijzen, goede bediening. AALST Schoenen op maat, sterk en verzorgd werk. Bijzonder Werkhuis voor Reparatiën. Te bekomen Schoenvetten, alsook voor 't Koper en Stoven te kuischen. Verkoop in 't Groot en 't Klein. Matige Prijzen. In de Photografie VAN DER MEERSCH, NIEUWSTRAAT, 51, 2 Por'retten aan 0,50 c., onmiddeiijk geleverd. RAMPESMISDADEN ONGELUKKEN Daens was Vrijdag rond 2 ure aan d'Halle, als uit «en Vleeschwinkel een dief wegliep met een schoon stukje vleesch, in 't welk een mergpijp, alzoo een stukje van 'ne kilo. Op hun geroep liep de dief weg en de Beenhouwer dankte hertelijk... En zie nu eens, eenige stappen verder stond de dief te blazen en te snoeDben naar de twee Aalstenaars... 't Was een kleine franke zwarte hond. Te Philipeville, op den weg naar Dinant, woont Heli en Sidonie Ducoffre, broeder en zuster, 70 en 60 iaar. Sedert eenigen tijd bevonden de ouderlingen dat men hun levensmiddelen ontnam. Donderdag 11. waren de geburen van de ouderlingen zeer verwon derd deze niet, zooals gewoonte, te zien. Zij drongen in het huis en zagen verschrikt, op eenige meters van hen, Heli uitgestrekt op den grond liggen. Hij moet daar afgemaakt zijn zonder zich zelfs te hebben kun nen verdedigen. De geburen bezochten verder het huis en vonden ook het lijk van Sidonie Ducoffre. Op haar bed ver rast, werd de ongelukkige de keel doorgesneden. Overal was bloed te bespeuren. Het parket van Dinant verwittigd, kwam denzeli- den dag ter plaats. Men bestatigde aldra dat diefstal de drijfveer der misdaad is geweest. De geburen beweren geen gerucht te hebben ge hoord. Toch konden zij aan het parket zekere inlich tingen verschaffen. SOC1ÉTÉ ANONYME EN LIQUIDATION Pour le dépot des titres les actionnaires devront se con- former aux statuts. Les titrent devront être déposés a la Société Anonyme Ancienne firme Caliebaut Frères a Alost. Un Liquidateur. '5 Vi?' een nieuwe hondenkar voor één of twee honden, aan civiele prijs, bij Cyrille De Neve-Daeni, wagenmaker, Aspe- lae're Biest. in Franks en Centiemen. Of algemeene Tarief van al de Koopmansrekeningen, in band 0,85 berekend in Brabantsch courant geld met deszelfs waarde in franks en centiemen. Prijs 2,25. Wie mij zal lezen, zal koksbaas wezen Kleine Cauderlier Gebakken en Confituren, De Belgische Keukenboek Praktisch Keukenboekje voor Werkman en Burger, door Me Goemans Buys Beproefde voorschriften voor het vervaardigen van warme en koude Bowl's en van eenige warme j en koude Dranken 1,C0 Voor de eerst beginnende: Vlaamsch-Fransch) in 8 oefeningen, aan 10 centiemen, ge ziet, 't is goed- 1 koop. j 2° Nieuwe Keus van de meest gebruikelijke woor en en spreekwijzen Vlaamsch en Fransch 1,00 1 3° De Boeken van Vervarcke. in band, om op I 3 maanden tijd Fransch e spreken 3,50 j Zelfde boek, maar korter, 3,25 4,00 1,00 2,00 1,00 l 0,50 - :7>

De Werkman | 1915 | | pagina 3