LAB. DE KONING DEB N00RÖZEE OPLOSSING der Pi ijs-Raadsels. VIJFDE DEEL. I. Na 48 uren. Bij het vallen van den avond bleef er voor de bui tenpoort der Citadel een rijtuig en een doodenwagen stilstaan. Het rijtuig bevatte Amelia, Wilhelm, Bertel Roo- sing, baron Kcemperhimmel en Luitenant Dunraven, deze laatste met zorg vermomd. Binst de vlucht naar den boot hadden de vrienden van Dunraven met den Sergea«t Jetsmark gesproken. Jetsmark, geheime agent van Lars Vonved, had hem eenige woorden gezegd en deze woorden waren voldoende om Dunraven de handen aan 't werk te slaan met zich zoo gauw mogelijk in betrekking te stellen met Amelia. Baron Kcemperhimmel had door voorspraak van andere machtige vrienden, een bevel gekregen om het lijk van Vonved aan zijne weduwe te doen overhan digen. De Baron en Bertel verlieten het rijtuig waarin Amelia, Wilhelm en Dunraven hen wachtten. Generaal Poulsen was zeer verwonderd te zien dat Baron Koempèrhimmel, geheime raadsman des Ko- nings, zich het lot van Vonved zoo zeer ter harte trok. De Bevelhebber las met aandacht het bevel dat aan hem gericht was. ïk moet het lichaam van Vonved aan drager van dit schrijven overhandigen murmelde hij. Ik ben de drager, en ik kom hem eischen in den naam der weduwe Vonved. Nu, Excellencie Ja, nu, Generaal, antwoordde de Baron met hoogen toon, zooals ge ziet laat dit bevel me toe het lichaam van Vonved te nemen, op gelijk welk uur en zet u zelf aan me daar behulpzaam in te wezen. Drommels, gromde de oude Poulsen, aan een oude soldaat als ik, hoeft u niet te zeggen wat hem te doen en te laten staat, ge moogt dien Vonved weg dragen, ik ben zeer verheugd er van ontlast te wezen. Op weinigen tijd was het lijk van Vonved in een wit laken gewikkeld en inden doodenwagen geplaatst; de Baron en Bertel hernamen hun plaats in het rijtuig en de doodenstoet verwijderde zich langzaam terwijl Generaal Poulsen, in gedachten verzonken, hen ach terna keek. De twee rijtuigen reden, langzaam aan, langs ver schillende straten om aan de Zee uit te komen. Naarmate deze stoet zich in den stadsomtrek ver wijderde, hoe rapper men reed. Bij het uitgaan der Stad nam Baron Kcemperhim mel afscheid van zijne Vrienden. De twee koetsiers deden dan hunne paarden sneller loopen en volgden het zeestrand. De rijtuigen bleven stil, Luitenant Dunraven steeg af en begaf zich langs het strand. Het was een donke ren killen nacht. Dunraven, na zich overtuigd te heb ben dat hij zich wel op de goede plaats bevond, zette zette zich op zijne kniën in het zand en keek met strak- ken blik naar iets dat zich als door de golven diet heen en weer botsen en dat hij voor een boot nam. Na eenige oogenblikken deed hij een fakkel bran den, die hij in de hoogte stak; eene blauwe star flik kerde bijna een minuut en ging uit. Met verscherpsten blik volgde hij het zwarte punt, en bemerkte in de verte dezelfde blauwe star, dat hij beantwoordde met een pistoolschot. Hij zag de boot nader om nader komen en toen deze aan strand was, gaf Dunraven eenige bevelen op stil len toon. Vele kloeke matroozen stapten aan wal en kwamen met 't lichaam van Vonved dat ze in den boot op eene matras neerlegden. Bertel Roosing gelaste zich met Amelia en haar zoon. De rijtuigen keerden terug en de boot vaarde snel van het strand. Meer dan eene half uur biggelde hij op de klotsen de baren terwijl Dunraven stilzwijgend de duisternis doorpoelde. Hij scheen iets gezien te hebben en deed een vuur pijl afschieten. Bijna terzelfdertijd antwoordde men met een dergelijk teeken. Het was de Kleine Amelia. Met nieuwen moed riemden de Matroozen voort, weldra waren zij zoo dicht bij dit licht vaartuig, dat Dunraven kon onderhandelen met Lundt, die de jacht bestuurde; 7 pijlen gingen van minuut tot minuut in de hoogte. De zevende pijl was nauwelijks in de duisternis ge 1 vlogen, als 7 kanonscheuten in de lucht dreunden. I' Zulks beteekende dat het groot Zeeschip De Schild-1 pad zeer nabij was; die verschillende lichten betoon- Tering (ph 3 In sis 3 r ste kabien gebracht. had van 47 uren nadat Amelia afscheid genomen haren Echtgenoot, rond 12 ure 's nachts Op ongeveer 12 uren van 't zeestrand, de Schildpad, gevolgd van de kleine Amelia, dommelt zacht op de golvende baren. Niemand is ter rust, eenieder waakt en wacht in den duisteren nacht. Op een tafel in de groote kabien ligt het lijk van Vonved in een groot laken gehuld; dicht tegen staat Amelia zoo bleek als het aangezicht dat zij sterlings aanziet; aan den anderen kant der tafel staat Mads Nielsen roerloos en in zijn gedachten verslonden. Lui tenant Dunraven stapt de kabien op en af, terwijl Ber tel een stuk perkament, dat Amelia van den ouden Knut ontvangen heeft, tracht te ontcijfferen. Berthel zuchtte hoorbaar en liet vol moedeloosheid het perkament op de tafel vallen. Dunraven nam het nogmaals op, onderzocht het voor de iwintigste maal, doch vruchteloos. Hij nam dan het gouden doosje in handen dat nog een weinig poeder inhield. Dit doosje droeg op het overdeksel het jaartal 1175 en op de wanden hetzelfde geschrift als het perkament. Vol teleurstelling richtte Dunraven de oogen op Berthel. Het is verloren moeite dat we zoeken om dit ge schrift te lezen, murmelde deze laatste. Ja en onnoodig, gezien de Gravin het ons reeds gezegd heeft, dat hij alleen het lezen kan. Wel, maar zou het soms niet mogelijk zijn dat zij in die stonden van aandoening iets slecht verslaan heeft of iets vergeten, misschien Neen, mijnheer, op mijn leven, dat geloof ik niet. Hij heeft voorzegd dat hij door het nemen van dit poeder acht-en-veertig uren zou schijndood ge weest zijn en dat niemand dit zou geraden hebben. Dus binst dien tijd moesten we hem in ons midden brengen, hetgeen we dan ook gedaan hebben. Ziet, die schijndood is voorzeker de zuster der werkelijke dood;., dit zeggende bezag hij het ijskoud en roerloos lichaam van zijn Kapitein. Ja, maar moest het de werkelijke dood wezen Wij hebben niet de minste reden daaraan te denken,het is nog maar iets meer dan zeven-e.i-veertig uren en... Een scherpen gil ontsnapte aan de lippen van Amelia en eenieder sprong haar terhulp. Men bemerkte seffens de rede dezer aandoening. Eene lichte beweging kwam op de lippen van Von ved, de doodkleur maakte plaats voor een levende tint. HIJ LEEFT!! ('t Vervolgt). Kaals-kampstrijd te Wieze. Met grooten afslag Petrol per Fat en per lieter Prijzen van den dag Te bekomen alle dagen bij IJ. E. fiogaerts, Brussels Hof, Botermarkt 3, AALST, Is verschenen, de Almanak van SNOECK Te bekomen aan 6 eens op ons Bureel. Vertrek-uren der Trams (Belgisch uur). Te bekomen op ons Bureel PastoorKneipp, zijn leven en raadge vingen om door het Water te genezen en te verkloeken o,70 Boekskes aan 0,10 c. MARKTEN -30 I» del mislukte* Prijskamp is een volledige oplos sing gezonden door Ach. Van Lancker, Appelterre- lychem, Eyckemstraat. Vriend Bande, met blij geschal, den prijsboek meê- breagti zal. HERLEVING EN VERZOENING Als er verhardheid, puistjes, enz., in de longen ontstaan (Tering), dan geve men althee afkooksel of alleen water 'jet braakwijnsteen, twee- greinen op eenen balven liter water, waarvan men alle twee uren eenen lepel neemt en waarvan ik ontelbare beste uitwerksels ge zien heb. Eene dame van Diest herstelde velen van de tering door het volgend middel Kook eene hoeveelheid rapen met de schil, den de baan in de duisternis; de kleine Amelia stoom- 1 °?,in den nood gele wortelen pers die sterk de erhpnen en nam den hint an cleentnnw 1 F»><>P eenen harven liter van dit sap laat een ae ernenen en nam aen Doot sp sleeptouw. half pond borstsuiker opwellen, waarvan de Na eenige minuten in de ciikke duisternis, daar is 1 zieke alle uren eenen lepel neemtnaar smaak de Schildpad; de boot wordt op 't Schip geschalkt kan men, in plaats van suiker, honing nemen. eerbiedig wordt het lijk eruit genomen en in de groot- f GaLgk ik vele jaren in ons hospitaal gesta- - inrrr n» intTnm -*r n ni~n w— t**pi p ARHIVI ST I Voor de Volksverheffing een Schip met 300,000 kgr. Kolen, allerbeste grove Huiskolen aan den gewonen prijs. Op Zondag 3 October, om 1 ure namiddag, groote Lutte tusschen 3 sterke partijen, van mannen met haar-op of baar den. Lebbeke Seferien Van Cauteren Denderbelle Smedt-Van Keer Wieze Francois Heyvaert. Prijzen der Plaatsen Zetels l.CO fr.Stoelen 0,50 fr en De opbrengst is voor de kas van het steun-komiteit. De Kampstrijd zal plaats hebben op 't plein, aan de groote Brou werij van de Heeren Callebaut, Molenstraat. dig bemerkt heb, bevinden zich de teringach- tigen, die te veel spuwen, verzacht en ver- sterkt door de volgende gelei Laat twee oneen islandsch mos tot de eerste opborreling komen, giet dan het water er af en laat bet mos dan weder van een vierde liter water een derde deel afkoken, pers het nat uit en laat het nog eens opborrelen met een vier de pond suiker, waarvan de zieke alle uren een koffieiepeltje neemt. Zoo de hoest hem niet laat slapen, dan kan men twee mankop bollen of wel een half handje vol kolbloemen bij het eerstgenoemd mos in de tweede koking voegen. Ofhij knauwe en slikke af zooveel als een erwtje kamfer bij het slapen gaan. Rector Van den Bossghe. Goede winst voor de Uitverkoopers. Van Aalst naar Gent 7,109,4011,455,40 Van Gent naar Aalst 7,3011,304,00 Van Aalst naar Brussel 7,109,40D.2,005,58 Maandag, Woensdag, Vrijdag 8,15 Van Assche naar Aalst6,008,4011,00D.4,40 Maandag, Woensdag 7,15 BURGELIJKEN STANlTDEF°STAD^AliT GEBOORTEN Mannelijk 7 Vrouwelijk 3—io HUWELIJKEN F.. Vinck, vellenb. met B. De Smedt, twijnst. A. Van den Bossche, tw. met M. Wauters, twijnst. J. De Wael, mets. met J. Van den Bossche, twijnst. OVERLIJDENS M. Cool, we Bruyland, zb. 84 j. Hammestr. R. Moortgat, m. Tas, bed. 31 j. wonende te Herdersem. V. Daelman, w' Van Mol, zb. 71 j, St Vincentiusstr. C. Meilaers, w° Lauwers, zb. 86 j. Hoogevesten. P. Van der Eist, m. Robyns, iandb. 52 j. Oude Aardeweg. 2 kind. ender de T jsar. De gruweldaden van Wildemouwe en zijne Spitsbroeders, door H. Van de Ge- nachte 3,50 DB KLEINE Kabinet Secretaris of voorbeel den van alle siach van Brieven. HANDLEIDING voor den Kaartspeler om het jassen te leeren. AALST. Zaterdag 26 Sept. Aardappelen de 100 kilo 11,00 a 0,00 Ajuin de ICO kilo 00,(0 aOO.OO Boter per 3 kilo 12,00 a 00,00 Eiers de 25 3,50 8 0,00 Viggenen per koppel (250 stuks) 0,90 a 120 11 in i i Aalst, drukkerij Fr. Daens Zuster, Werf,

De Werkman | 1915 | | pagina 4