V V Liegen, wetens en willens. W in ter seizoen Occasie Occasie KOL NHANDEL Hopmarkt van Aalst Liza ot de verdrukte Wees Arm, 20 jaar in dit rijk Kas teel miskend, verlaten, ver stootenHare eenvoudige reine schoonheid gaat ophef maken, herten winnen en dan begint een nijdige valsche vervolging.. Men gelieve deze eerste Nrs voort te geven. Later Nieuws Koning jooris betert langzaam; door 'tval- len van zij peerd op hem, was zijn rechterzij nijg gezwollen; hij moest kerkhofstil op ziln bed blijven liggen. - In Japan zijn groote Fees ten voor de terugkomst van den Mikado of Keizer. 2 halen prima prijs 42 1 /2 Ir. 15 Stalen )luk prijs 50 tol *0 fr. 55 tot gewone is het Broodmerk der Samenwerkende Volks bakkerij DE VOLKSVERHEFFING, vac elk gevraagd om het best uitgebakken Brood. Volksverheffing grove HUISK.OLEN Aankomst der Pardessus en Kostuumstoffo» voor mansvolk. Schoone Paletots en Kleederstoffen voor h«t vrouwvolk. Lakens en Eccossais. Al deze stoffen worden aan zeer billijke prij zen verkocht. DE LAEORTRIE-DAENS, Rozemarijnstraat, Aalst Nevens het afgebrand magazijn Thielemans. Jan De Neve-De Neef Lange Zoutstraat, 24, AALST Buitengewone keus van Behangpapier in alle soorte» en prijzen. Linoleum, Toile-Cirée, Tapijten, Carpettea, Foyer, Matten, enz Wol. Peerdshaar, Pluimen en be- noodigheden voor Matrassen. Waarom zoeken Vrienden, voor versche Mossels Marmeren Schouwen, Grafzerken, Dorpels, enz. door 't Huis Joris DE NEVE-STERCK, St Job, 54, Aalil Schrijnwerkerij Meubelmakerij. Pracht- en gewoon werk. Prosper DE SAEDELEER, Te koop in ons Bureel Om Fransch te leeren Voor de eerst beginnende: Vlaamsch-Fransch) i* 8 oefeningen, aan 10 centiemen, ge ziet, 't is goed koop. De nieuwe Belgische Negociani De Wet voor Allen Beroemde en verdien st rijke Aalstenaars De Schry ver-Smet, Sluiei straat, AALST Blauwe, Zwarte en (jroote aankomst van Roode S E R G E N. Alles nog aan den ouden prijs, zonder op slag. J. De Laeortrie-Daens. Rozemarijnstraat, AALST. V oor uitlegging en toepassing der Wet op de Werkongevallen Jan De Licht B1EBOER ef de ware wijze van de Honigbijen te kweekea en te vermenigvuldigen. prijs o,5« De groote NEGOCIANT of tafel van Rekenkunde LEVEN VAN PRIESTER DAENS groot boekdeel, dik papier, met Portret en Geschrift van Priester Daens, ('t is een boek dat 2,50 zou mo gen verkocht worden; per privilegie is 't nu 1 fr. In dit Boek is heel de Kronijk der Kristene Volkspartij. Erfeniswetboekje voor Burger en Boer of mijne plichten en mijne rechten in zake van Erfopvogingen door Hipp. Janssens, oud Bediende van het Bestuur der Erienisrechten prijs 1,00 Dit doen de Socialisten in Vooruit ran 7 November, aangaande onze houding alï Afgevaardigden der Kristen Democraten in het Vot dings-Komiteit, bij de stemming tot benoeming van een Voorzitter voor het Klachten- Komiteit. We dachten waarlijk dat de Socialisten omder waar- heidswille, zouden rekening gehouden hebben van om protest, gedaan op de Vergadering van het Voedings- Comitait, over het ultimatum namens hun partij-verdrag, en waarin onze houding bij de stemming in een valsch daglicht gesteld werd. Omdat wij, Afgevaardigden, aan geen stemming wil den deelnemen, stemming, die zij zeiven in Vooruit, eene stemming van slokop, van Jan pakt het al bestempelden, waar wij het eens mede zijn. Wij weigerden te stemmen in het Voedings Komiteit, tot benoeming van een Voorzitter voor het Klachten-Ko- miteit, omdat wij denken, zooals gij schrijft in Vooruit, dat het Klachten-Komiteit alleen bevoegd is haren Voor zitter te kiezen. Dus, omdat wij, Afgevaardigden, ons niet leenen,gelijk de Socialisten, tot eene stemming van fan pakt het el, waarvan de uitslag op voorhand geregeld is, noemt gij oas onloglek (of duidelijker, dwazerikken) dank u, mogelijk hebt u meer kennis als wij, werkjongens, om te draaien volgens d'omstandigheden, en tegen uw gedacht ia, door uwe stemming wit te zeggen tegen iets dat zwart is. Maar zie, het was u omdoen politiek te maken ten kóste van ons, Kristen Democraten, met onze houding verkeerd voor te stellen aan de Lezers van Vooruit, en het er te laten doorkomen, als zou daardoor eene vraag om vermeerdering van loon voor de bedienden, gevaar loopen van de hand gewezen te worden. Zulke handel wijze is af te keuren, en is nóg gemeender, als ze door Werklieden-Afgevaardigen, tegen Werklieden-Afgevaar digden gepleegd wordt. Wij denken'niet dat alle Socialisten denken zooals eeni- gen die schijnen voor regel te hebben Het doel wettigt het middel. De houding van ons, Afgevaardigden der Kristen De mocraten, in het Voedings Komiteit, is en zal het blijven, in en met alles, rechtuit voor de rechtvaardigheid Zij is nooit dubbelzinnig geweest, in geen enkel punt die er in 't Komiteit geweest is, en dat kunnen de Socia listen, onze belagers, niet zeggen, zonder nogmaals de waarheid te kort te doen. Oordeelt zelve over hunne houding Op de Vergadering van het Voedings Komiteit van 18 Maart, wierd ons door den Voorzitter medegedeeld, dat er een fonds van 500 fr. wekelijks beschikbaar ge steld is voor den schamelen armen, dat hij M. De Wolf en M. De Valkeneer voorstelde om voorloopig er over te beschikken, en toekomende Vergadering over te gaan tot samenstelling van het Comiteit van den schamelen Ar- men. Die acht dagen duurden van 18 Maart tot 23 April. En toen hoorden wij van M. Moyersoen, als antwoord op onze vraag, of de Vergadering eindelijk ging overgaan tot de samenstelling van een onpartijdig-comiteit voor den schamelen Armen, dat hij met de HH. De Meyn, De Wolf, Van den Beigh en O. Van der Schueren (dus drij Katholieken en één Liberaal) gesproken had, dat ze aanvaarden en dat zij het zouden goed doen. Onze Afgevaardigden teekenden verzet aan, tegen dergelijke manier van handelen van wege M. Moyer soen, zonder last van wege het Komiteit, die het moedig vondt, ais antwoord ons naar het hoofd te werpen, dat we aan politiek doen door ons verzet, dat men moet bo ven het Volk staan om het kunnen goed te doen Dat wij, Afgevaardigden, die gedachten op verre niet deelen en eischten dat de samenstelling van het Komiteit van den schamelen Armen, in het Voedings-Komiteit maar niet er buiten, door een enkel persoon moest ge schieden, wij kregen voor antwoord, dat de bepaalde stichting zal besproken in het Officieel Komiteit. En dat er ons zou mededeeling gegeven worden der genomen besluiten, aan de Vergadering van het Voedings Komiteit. Officiëel Komiteit wil hier zeggen, een Komiteit dat toezicht uitoefent op het werk van het Voedings-Komi teit en die samengesteld is uit alle partijen, behalve Kris ten Democraten. ('t Vervolgt). En mag t'Aalst niet in 't geheugen blijven een Willem VAN BUSCUM, vermaarde Beeldbouwer, geboren te Mechelen in 1758 en aldaar everleden in 1831. Rond 't jaar 1800 kwam hij wonen naar Aalst, hielp er in 1805 de Academie van Teeken-en Bouwkunde stichten, van welke hij de eerste Bestuurder werd. De Preêkstoel van St Martenskerk werd door hem gebeiteld. lï. Vlasschaert, Withuisstraat, 4& en ge zijt kalant. Aankomst, Woensdag!, AALST. D'Hopstaken... Ze brengen leven in de stad en geldAan de Notarissen en hun Klerken aan de Drukkers en Af roepers aan't Werkvolk van de vaart; aan de voermans, herbergiers en Winkeliers. AALST. Er isgroot gebrek aan nette kleine Huizekes. Kan de Stad daarvoor r. iet zorgen Elk Huishouden woont geeren afzonderlijk in Aalst. a Zijn toegekomen 500,000 kilog. allerbeste aan 38,00 fr, de 1003 kilog. vrij t'huis geleverd geene zakken inbegrepen. Aan een onzer Magazijnen genomen, Brusselsche- steenweg, buis M. Van Vaerenberg Coppens, bij M Meert, Hoveniersstraat, genaamd Bremkens en bij M De Backer, Brabantstraat, 8 en 10, aan den prijs van i,8S»de50kilogr. Bestellingen worden ook aanvaard ten lokals Volksverheffing. Aalst: Oude Huizen en oude Menschen Op den Koer der Huizekes-Schuermansoude Vischmarkt. woont een Vrouw van 85 jaar, al 72jaar in 't zelfdelHuis, ze betaalt er 1 fr. en 9 eens. Nu worden die Huizekes af gebroken voor de vergrooting der Fabriek. Behanger-Gar nierder, Versiersels voor Feesten, plaatsen van Rouwkapellem. Stors, Gordijnen, Tafeltapijten, Engelsche Beddens. Salons-Garnituren in alle prijzen. Gaat bij AALST Donderdags, Vrijdags. Gewaarborgd versch. Ia t groot en in 'tldein. alwaar voortdurend te bekomen zijn alle slach van Ijzere» Kruisen, Ciment en ceramieke Vloersteenen, Varkenstroggen, enz. Matige prijzen, goede bediening. Schrijnwerkerij Meubelmakerij in alle stijlen e> hout, zooals in EIK, Acajou, Notelaar, Satiné, Bamboi, Pitch Pin, enz. Bierstraat, 6 en Graanmarkt, 7, Aalst. Specialiteit van Doodkisten. Plaatsen van Lambris met en zonder Snijwerk, iD alle soorten van Hout, Verzorgd werk, spoedige bediening, matige prjjzei. 2» Nieuwe Keus van de meest gebruikelijke woor en en spreekwijzen Vlaamsch en Fransch 1,00 3U De Boeken van Vervarcke, in band, om op 3 maanden tijd Fransch e spreken 3,50 MOEDERTAAL, voor leeren te lezen en te spreken het Vlaamsch of het Fransch in drij maanden tijd 4.00 in Franks en Centiemen. Of algemeene Tarief val al de Koopmansrekeningen, in band 0,86 Onlangs was ik te Brussel-Schaarbeek op 't nieuw Ge meentehuis; 't is schoon, prachtig, gerieflijk; de Bevol king mag nu 70 duizend Zielen, mag boven de 100,000 komen, nog zal 't Gemeentehuis meer dan voldoende zijn. Rond het Gemeentehuis zijn 't al nieuwe straten, aan welke namen van beroemde Mannen z'jn gegeven; ik heb er bemerkt een Rubens-straat, een Voniel-straat, enz. En AALST... Aalst heeft nu ook een schoon gelegen heid; rond het Park; de nieuwe straten kunnen een Ge schiedenis van Aalst zijn, door de herinnering aan ver- dienstrijke beroemde Aalstenaars; heden begint De Werk man de galerij van Stadsgenoten die meer dan weerdig zijn in 't geheugen te blijven. Rubens is dikwijls in Aalst geweest; in Sint Mariens is een zijner beste Meesterstuk ken... Rond 't Park een Rubens-straat zou de Schilderij Sint Rochus welbehagelijk herinneren.. Van ander we reldberoemde Schilders en Beeldhouwers zijn hier mees terstukken Craeyer, Otto Venius, Duquesnoy. Schoenen op maat, sterk en verzorgd werk. Bijzonder Werkhuis voor Reparatiën. Te bekomen Schoenvetten, alsook voor 't Koper en Stoven te kuischen. Verkoop in 't Groot en 't Klein. Matige Prijzen. AALST. Geen Boter en geen Eiers I Zaterdag be stond de Botermarkt uit éen enkele klont.Er werd voor ge vochten, mits de prijs boven de 4 frniet mocht gaan. Eiers waren er niet. De Stad eet mostaart door de Markt gelden. met door Thomas Lathouwers prijs 1,0# en zijne bende, naar de echtste bronnen bewerkt door E. Ternest 3,00 berekend in Brabantsch courant geld met deszelta waarde in franks en centiemen. Prijs 2,25.

De Werkman | 1915 | | pagina 3