Aalst. w W interseizoep. Occasie Occasie B O O M E N r Hopmarkt van Aalst WW NDI van Wreede toestand. Straten en Namen Straten. SCHREEUWEND ONRECHT. Sehrecuwent! Onrecht. Miju dood-zijn Ie Voi t OUDE MENSCHEN. ftiaiove. - %oelbal« balen gewonepiuk prijs 54 tol 58 fr. Neerstig studeeren en zwoegen Baart vreugdevol genoegen. Wilt gij altijd zijn verblijd, Breng ivel over, uwen Tijd. Een ander Sterfgeval, is Siet Broodmerk der Samenwerkende Volks bakkerij DE VOLKSVERHEFFING, var elk gevraagd om het best uitgebakken Brood Aankomst der Pardessus en Kostuumstoffen voor mansvolk. Schoone Paletots en Kleederstoffen voor 'het vrouwvolk. f Lakens en Eccossais. Al deze stoffen worden aan zeer billijke prij zen verkocht. DE LAFORTRIE-DA,fi!NS, Rozemarijnstraat, Aalst Nevens het afgebrand magazijn Thielemans. Jan De N eve-Re Neef Lange Zoutstraat, 24, AALST, Waarom zoeken Vrienden, voor versche Mossels üroote aankomst van Blauwe, Zwarte en Roode SER GEN. Alles nog aan den ouden slag. J. De Laforthie-Daens. Rozemarijnstraat, AALST. Schrijnwerkerij Meubelmakerij. Pracht- en gewoon werk. Prosper DE SAEDELEER, Venditie van 80 koopen Kanada te ME1RE, Oostdorp. Woensdag 6' December 1915, te beginnen om 8 uren voormiddag, ongeveer 80 koo pen Kanada Boomen, van alle dikten en waaronder er zijn tot 1,70 m. v DITIÈ van 43 Wiigenboomen, 3 Kerzelaren, maandag 6 December 1915, om 10 ure voor middag, fen hove van Jan Hoevelinck, aan den halte te WELLE, door Notaris Scheerlinck, te prijs, zonder op 's Avonds een pap van melk en havermeel doet wel slapen maar d'Haver tegenwoordig ffaaltertgtwonelijke voorwaarden stukken van Menschen kost. 'ïv T-J Vol ;sverhefiing iJL grove iiUISKOLEft Hoofdpijn, met grooten brand in 't voorhoofd. Om Franscli te leeren Voor de eerst beginnende: Viaamsch-Fransch) in 8 oefeningen, aan 10 centiemen, ge ziet, 't is goed koop. Zekeren avond van d'ander week, 3 arme bedrukte Vrouwen mij komen spreken, de eene nog niet oud, geen 40 jaar, haar Man is weg, Soldaat aan 't Front Krijgsgevangen Neen, van huis geloopen Droef Huis gezin 3 Kinderkes, 4 jaar, 2 jaar, 7 maand arme Bloojkes Ze krijgt per week 8 Brooden, 12 kilos patotters, 1 lieter en half soep per twee dagen, 2 lieters melk... Tot over 14 dagen 2 fr. per week... Nu niets meer De tweede een weef, 3 kin- aderen, 't jongste 2 jaar, 't oudste 16 jaar, krijgt Brood, Aardappels, Soep, Melk maar van over 14 dagen niets meer! De derde, 10k een weduwe in zelfden toestand... Zelfs met de 2 fr. per week en den Rondhaal, welk bittea arm leven Bij de Kristene Democraten is erover ge sproken Zondag voornoen in hun Hoofdbestuur. Een on zer Afgevaardigden zegde Ja, 't is ongelukkiglijk zoo de Reserve was op maar er gaat onmiddelijk in vooi- zien worden... Is 't niet noodig, geliefde Menschen Bij Brood, Aardappels, Soep, er ontbreekt nog zooveel kaf- 1 suikerij, pleksel, vet om te koken, zout, zeep, groen sel, hoelje, enz. enz. enz. Van hun 2 fr. per week zijn er nog die iets aan den Huismeester moeten geven... Nem nog 2 fr. per week, 2 fr. van den Ophaal, welk aim en pijnlijk leven Straten en namen van Straten Sedert M. De Vt olf Schepene is, zijn de groote straten effenaf goed, behalve de Vaartplaats, Molendries en Verlsensmarkt maar de klein straten liggen rotsachtig ach zc smeeken om ge legd te worden, gelijk Rozemarijnstraat en Sluierstraatje. De nieuwe straten aan Kapellekenbeek hebben ais naam Beroemdheden van Aalst. Kluyskesstraat, Schil der- jozef-Meganck straat, Dichter Wellekensstraat, sedert eenige jaren. Maar nu de Osbroek een Park zijnde, zou set niet betamelijk zijn, aan al ci'aanpalende Straten en Lanen namen te geven van beroemde Aalstenaars? Kluys- keHS, Meganck, Weliekens, verdienen immers meer dan een afgezonderd Stretjen. 't Is in Aalst groote uitdeeling van kleederen... Beneve- nuto Willekom Een Lid van ons Hoofdbestuur deed Zondag zijn beklach Dat de Kristene Democraten wreed misdeeld zijn Isdatwaar Oeiief Je Partijgenooten, geliefde Vrienden die achteruit gesteken zijt, zwijgt niet, deelt alles meê, HET MOET GEWETEN ZIJN!... Iets dat achterdenken geeft, is de SAMENSTELLING VAN'T KOMITEIT. 5 Katholieken, 2 Liberalen, 1 Socialist. D Klisten Democraten weggelaten, alhoe wel de Kiezingen en hun Ziekenfondsen hunne groote macht toonen in de Wereld der Arbeiders... 't Is een komplot om de arme Kristene Democraten te kunnen vervolgen Ik versta waarlijk met hoe een Man gelijk M. DE V ^LKENEER op zulke wijze wil Voorzit ter zijn...'t Wordt hatelijk en walgelijk; zonder Afge vaardigden zijnde, we wisten van niets in d'ander Par tijen heeft men al lang ingeschreven en nu zouden ons Mannen bij de Socialisten moeten gaan, of bij Katholiek of Liberaal... Hier geven aan die rapst kunnen loepen en hardts schreeuwen, is vuilen bazaarHoe is het toch rno- aelijk in dezen benarden tijd Al wie een woord te zeggen heeft, moest tegen zulke lage Gruwelderij opkomen. DAENS. i voornoen, 't is een kfieuze Zondag Historie. Zondag, na Mis gehoord te hebbfen in Sinter Goelen, rond 10 ute, ik git van j Brussel naar 't Park-Duden, een fgljner residentiën. ,"Jj Er wordt daar een groote Kerk getouwd voor de Parochie St Augustinus; in de voorloopige|kerk was de 11-en-half Mis juist aan; ik wil binnenstappen, als Edmondje, een der zoontjes van Jan, komt toegeloópen Menheer Petrus, roept't braaf manneken, hoe blij'u te zien, 't staat in 't Volk dat ge dood zijt 1 Merfi van 't compliment 1 Ik ga de Kerk binnen Na 't sermoen, Jan gaat rond met de schaal. Gekomen aan de roet waar ik zit Jan wordt bleek, zijn hand met de schaal beeft, als ik mijn karitaatje inleg, Jan nadert dicht bij mij en vezelt Och, mijnheer Petrus, wa ben ik blij dagge niê docd en zijt! En ik niet min, vriend Jan. Buiten zijnde op 't kerkplein, verschelde kennissen ko men mij geluk wenschen, omdat ik niet dood en ben. Eindelijk is Jan ook op 't Plein en vertelt dat de Ho venier van 't Park, ne vent uit 't Oudenaardsche, 's mor- gends vroeg gelezen had in 't Volk dat Petrus Daeer.s dood was, M. Maenhout had het aangekondigd met treurnis, Jan was 't Volk gaan lezen en inderdaad Daens stond er dood in; hij had het gezegd aan Frans De Poor ter die t'Etterbeek woont, aan De Meeter, aan ander personen, die hun Mis gingen hooren voor mij. Zoodus, Daens dood, buiten zijnen weet. Jan dacht reeds hoe hij op mijn Begrafenis kon zijn. In 't Park bij de Familie van Jan, 't was ook verbazing en verwondering, 't klein Peerken sprong wel 2 voet hoog, omdat ik nog leefde. Na zeer smakelijk geëeten fe hebben in een der kelder keukens, Jan deed om de gazet gaan, maar ze was al reeds naar Evcre. Zoo ging ik rond 4 uren, bij een schoon helder win terweer, naar Brussel. Koorstraat, werd er gebalsemd in gulle vriendschap en was maandag rond 5 en half thuis, j ra wel duizendmaal in mijn eigen gedacht te hebben Wa zullen zet'Aalst gezegd hebben Maar t'Aalst had den ze niets gezegd, 't Volk wetd opgezocht en in 't num mer van zaterdag vonden wij dat M. Maenhout op de Vergadering had aangemeld het overlijden van M. Petrus Daenens... Op zijn Oudenaardsch is Daens Daenes.. Ge lukkig voor mij Die twee letters en weg en ik was dood! Zondag werd alhier een zeer belangrijk match gespeeld op het terrein van den Ezel tusschen den Gerard et- thléiique F.C. van Geeraardsbergen enden S.F.C.I. van Ninove. De match eindigde met 3 a 3 goals ten voordeele van Geeraardsbergen, daar bij het schuifelen van een penalty voor Ninpve, de tegenpartij het plein verliet. Het weêr was gierig, doch dit belette toch niet dat de ontvangsten voor onze krijgsgevangenen in Duitschland alle hoop overtroffen. ffï. Vlasscïiaert, Withuisstraat, 42, en ge zijt kalant. Aankomst, Woensdags, S At/-. Op den Koer-Schuermans,'t gangs ken in, over de Vischmarktbrug, 't is een zekere vrouw Ringoir, die 87 jaar geworden is, al 75 jaar woont zij in 't zelfste Huizeken nu moet ze ver huizen. Dat zal ik niel overleven, zegt 't oud mensch. Terwijl wij spreken van OUDE MENSCHEN, ik hoorde heden rond 11 ure zeggen, dat de Va der der VAN DER VEURSTEN over leden is, in den hoogen ouderdom van 87 jaar; een aller braafste Man, lange jaren kleine Staatsbediende geweest; na deftigen goeden dienst op pensioen gesteld en nu woonachtig bij een zijner Zoons in de Groenstraat. Niet hooge'titels en rijklommen maken de menschen ver- diènstrijk, maar een werkzame, eerlijke, moedige Levens baan strekt tot nut der Samenleving en tot eer der Familie. Ons eerbiedig rouwbetuich op 't graf van den ouden braven Aalstenaar, voor hem en zijn geachte Familie. ook een Aalstenaar, een der geleerste mannen van Europa, ja van gansch Europa, HEER VICTOR BRANTS, Hoogleeraar in Leuven, Lid der Koninklijke Academie, die deel maakte var den hoogen Arbeidsraad. Wondere zaak Maandag avond, ik lees tot 11 ure in de erslagen van den Hoogen Raad 1893, de beraadslagingen over het MINIMUM VAN DAGLOON. Mij treffen bijzonder de Redevoeringen van den Socialist Denis en van den Kristen Economist Brants. En dijnsdag morgend 't eerste nieuws is de dood van M. Victor Brants, 55 jaar. Daar over meer in het volgend N>'. Behanger- Garn ierder, Buitengewone keus van Behangpapier in alle soorten en prijzen. Linoleum, Toile Cirée, Tapijten, Car potten, Foyer, Matten, enz. Wol, Peerdshaar, Pluimen en be- noodigheden voor Matrassen. Versiersels voor Feesten, plaatsen van Rouwkapellen. Stors, Gordijnen, Tafeltapijten, Engelsche Beadens. Salons-Garnituren in alle prijzen. Gaat bij AALST Donderdags, Vrijdags. Gewaarborgd versch. In 't groot en in 't klein. Schrijnwerkerij Meubelmakerij in alle stijlen en hout, zooals in EIK, Acajou, Notelaar, Satiné, Hambou, Pitch Pin, enz. Bicrstraat, 6 en Graanmarkt, 7, Aalst. Specialiteit van Doodkisten. Plaatsen van Lambris met en zonder Snijwerk, irt alle soorten van Hout, Verzorgd werk, spoedige bediening, matige prijzen. De Notaris DE WINDT, te A.a'st, z i ten verzoeke van den heer Edrnond De Mulder Verbrugglien, open baar verkoopen in zijnen bosch genaamd «Kwalster te Metre, Oostdorp, den Onkost 10 per cent. Gereede betaling. X JL Zijn toegekomen 500,000 kiiog. allerbeste 44 leverdgeene aan 38,00 fr. de 1000 kiiog. vrij t'huis zakken inbegrepen. Aan een onzer Magazijnen genome: Brusselsche steenweg, huis M. Van Vaerenberg Coppens, bij M Meert, Hoveniersstraat, genaamd Bremkens eE bij M. De Backer, Brab;.ntstraat, 8 en 10, aan. den prijs van 1,§S de 50 kilogr. Bestellingen worden ook aanvaard ten lokale Volksverheffing. Men snuive dikwijls wat Kamferpoeder, of men trekke I Azijn sterk door den neus op, en men gebruike koeldran- I ken, als citroenwater, matte wei of eene zachte purgatie, S en men houde diëte. 2° Nieuwe Keus van de meest gebruikelijke woor enen spreekw ijzen Vlaamsch en Fransch 1,00 3U De Boeken van Vervarcke, in band, om op 3 maanden tijd Fransch e spreken 3,50 MOEDERTAAL, voor leeren te lezen en te spreken het Vlaamsch of het Fransch in drij maanden tijd 4,00

De Werkman | 1915 | | pagina 3