er sim is' On5 Pensioentje liSuiÈiïSESr Zaal De Kletser, Luisterrijke VERTOONINOEN, door De Denderzonen, 1' en 2C Kerstdag, ten voordeele der Belgische Krijgsgevangen in Duitschland. Men voert op De Houtzagers, drama; Voor stille Lieden en Is dat Comedie, blijspelen. Begin om 3 1/2 ure. Prijzen le pi. 1,00; 2e pi. 0,50. in one Park van Vrede 45" «Jaargang. 24 December 1915. IV0 2241. Alderliejsten LIZ 4 Pasporten met roode streep ZATURDAG-TRAM UITASSCHE. Geliefde, blijft vriie Demokraten, maar ook i goede Kristene Menschen. DAENS Zondag en maandag is de oude Daens daar ge weest bij schoon helder v eêrdit Park is zeilsteen. De lucht is er zoo rein en zoo gezond, de vijvers blinken als kristaal, de boomen en planten staan er zoo schoon en zoo groeikrachtig; ons Volk werkt ^er nu, per dag sektie voor't Wtrkeloozenfonds; de Ka- peüekes-baan lacht zoo bevallig, uit de verte waait de bloesem der weiden zoo lieftallig, en daarbij de naam PARK VAN VREDE Achtereen, nog eenige dagen, op Kerstnacht, 't ge fladder der Boomen,'t geronk der Biêkes,'t zoet ge- Waai der Schaapkes zal de komst van den Messias aanmelden, met net blij gezang der Engelen Vrede, Vrede op Aarde aan de Menschen van goeden wil. Terwijl in een arme Sta! nog als kind ligt de God- Mensch, Verlosser der Wereld, verloochend, eilaas door de Socialisten van Gent. VREDE, gezongen in dezen tijd van wreeden hard- nekkigen Oorlog!. OORLOG, MOORDER1J, tegen alle Kristen en menschelijk gedacht, omdat de macht der menschen van kwaden wil is... Daar ligt de oor zaak van den Oorlog.. De groote Russische Schrijver TOLSTOI het zoo machtig schoon schrijft Is er VREDE en Geluk mogelijk in ons le- ven, dan kan dit enkel geschieden door de rechtzinnige beoefening der Leering Kristi. Kristene Demokraten, geliefde Vrienden, Broeders en Zusters in de Demokratie, gelukkige Hoogdag en altijd 't woord indachtig zijn van Priester Daens op zijn sterfbed Avondlessen iu ons Lokaal. Studiekring Boekerij en Leeszaal AVONDLESSEN Dinsdag en Zaterdag Lessen om fe leeren lezen en schrijven. Maandtg en Donderdag Lessen om goed fe leeren lezen en schrijven. ETTERBEEK, bij Brussel, heeft 250,000 kilos Aardappels gekocht, die zullen verdeeld worden aan de menschen die geen provisie hebben opgedaan een halve kilo per dagen per hoofd, de kinderkes bo ven de 3 jaar meêbegrepen.. Treffelijk is 't. Naamlooze Vennootschap tot bereiding van Melkprodukten II O L L A i\] n I A Bergemeerschestraat, 20, Aalst Gepasteurizeerde volle Melk in verzegelde tiesschen. Bijzonder aanbevolen voor Kinderen en Zieken, Gepasteurizeerde volle Melk Roomboter, fijnste kwaliteit Verrijzenis van Lazarus. Be Werkman Vooral hebt een vurige liefde tot malkanderen; want de Liefde bedekt menige zonde. Apostel Petrus Kristenen, zijt allegader eensgezind, medelijdende}, uwe Broeders beminnende, teêr van gemoed, vriendelijk totmoedig. (Apostel Petrus. Hoofdopsteller.Restuurder DAENS-MAYART, Volksvertegenwoordiger. Drukkers-Uitgevers FRANZ DAENS <S ZUSTER. Boekdrukkerij der Werf, 2 snelpersen, goede en spoedige bediening, aanbevolen. of de verdrukte Wees. De aandachtige Lezeres" sen en Lezers reeds opgemerkt zullen hebben, de lessen van levens-wijsheid in dees Verhaal. Nu regint de listige strijd der trotse nijdige Baronnes, om de arme ^ees uit het Kasteel te krijgen; al meer om meer wordt het Ver haal boeiend en aandoenlijk. rr7ïn^rZHni,gcciwonsen de PriJ's te brengen ép DRIJ CEN TIEMEN. t Verlies werd te aroot. vroeger den Maandag afgehaald, kunnen het nu den Zondag. M. Leleu zal op zijn Bureel zijn na d'Elf-uren-Mis. Daens de vraag ingediend heeft om den Zaturdag-avondtram van 7 ure 15 te hebben den Vrijdag voor Kerstdag en voor Nieuwjaar an ders moeten de Werkmenschen te voet van Berchem naar Meldert.Erem- bodegeaa, Aalst, Hofstade, Lede, enz. en de» Zaturdag avond zal de Tram zonder Volk zijn. D'aigemeene vurige vraag. Zaterdag voornoen in 't Ministerie van den Arbeid Welnu, Heeren, uw belofte van beginnen uit te deelen den 15 December Ja, ja, maar gedurig komen nog vragen in van 1914; er zijn er, die twee koeren willen trektftm; eer wij met 1915 beginnen, moet 1914 gezuiverd zijn. Is 't nu gezuiverd Ja (1) Wanneer 1915 Wat mag ik zeggen Korts na Nieuwjaar begint de verzending der kwitancidn. Is 't nietmogeüjk met de twee Vlaanderen te beginnen Ho, neen, we moeten beginnen met Brussel. Oe moest eens zien hoe.vvij hier bestormd worden, 'tzem Revolutie zijn. En 't is 40 fr. Ja40fr. Om te beginnen; mag ik schrijven dat de rest zal komen Ja, zoohaast het mogelijk is. (1) M. Van de Velde zegde mij deze week dat er uit Aaist nog aanvragen gezonden zijn voor 14. VOLKSVERHEFFING Woensdag en VrijdagLessen fof het aanleeren van vreemde Ta- len en bijzonderheden over Nederlandsch en rekenen. De lessen zullen gegeven worden 's avonds, telkens van af 7 uur, klokslag tot 8 1/2 uur. N. B Om als Leerling aangenomen te worden, moet men 14 jaar geworden zijn. STUDIEKRING. Alle Zondagen 's morgends, lessen over letterkunde, spreken en schrijven, telkens van 9 1/2 tot 11 uur, klokslag. BOEKERIJ Een Boekerij werd ingericht, waar alle Leerlingen en Leden van Demokratische Bonden, boeken in leen kunnen krijgen alle Zondagen van 11 uur tot 1 uur, klokslag mits betaling van 0,02 fr. per boekdeel; voor anderen 0,05. LEESZAAL Alle Zondagen, van 2 tot 5 uur, klokslag, zal eene Leeszaal ge opend wordon voor de Leden der Studiekring. Alle weekdagen van 3 tot 5 uur, is de Leeszaal open voor elk. INSCHRIJVING Degenen die wensche n voor bovengemelde Inrichtingen inge schreven te worden, gelieven zich aan te bieden in 't Lokaal, 25= en 26c Dec. van 10 tot 12 uur (klokslag). N. B. Da Avondlessen zullen geopend worden, Maandag 27 December. De Studiekring Zondag 2 Januari en Leeszaal en Boekerij op zelfden datum.Het Bestuur. De Schrijver, De Eere Voorzitter, De Voorzitter, B. De Saedeleer. Gust. Van Nuffel. H. Moens Levering aan huis twee maal daags van Melk, Boter en Eieren. Flesch 1 Liter fr. 0,30 1/2. 0,15 per liter uitgemeten 0,24 1/2 liter 0,12 In pakjes van 1/2 kilo 1 /4 Alle dagen versche Eieren. Onze artikelen zijn gegarandeerd zuiver, versch en van prima kwaliteit. Wij maken er u attent op, dat al onze Melk gepasteurlzeerd Is, dat wil zeggen, behandeld volgens de methode van den be kenden Dokteur Pasteur, waardoor alle schadelijke microben ei hakte riem vernietigd werden. AANROEPINGS-LIED Heilig kindjen, uitverkoren, O Messias, lief en zoet, Tot ons heil zijt gij geboren, Zaligmaker, Wees gegroet Met Maria, Uwe Moeder, En met Jozef, Uw Behoeder, Loven w'u met volle stem, Goddelijk Kind van Bethlehem Te samen. Messias is geboren Zijn licht zal eeuwig gloren, Door nacht en dwaling heen, Hij brengt ons hoop en vrede, En zoet vertrouwen mede, En troost in 't aardsch geween. Uit Antwerpea. De Geborie van den GOD-MENSCH te Bethlehem. De Socialisten van Gent leere» en schrijven in hunnen VOORUIT, dat 't woord GOD er af moetvolgens die booze verblind, den is de Zaligmaker enkel mensch dan valt 't Kristen Geloof in duigen, want de Godheid Kristi is de ziel en de steun van ons Geloof. De Verlosser-Zaligmaker heeft zijn Godheid bewezen door zijn VOLMAAKT leven, door zijne volmaakte Leering en door talrijke onloochenbare auracelen Een Mirakel, schrijft de blinde Bisschop de Segur, is de uitoefening van Gods Almacht i* de wereld, gelijk o. a. de Lazarus was een rijke jongeling, die woon de met zijn twee zusters Martha en MariaH Magdalena te Bethania, vier uren van Jen» salem. De Zaligmaker en zijn Apostelen Wer- den gsed ontvangen in dat huls. Lazarus werd gevaarlijk ziek zijne Zusters lieten Jesus roepen die alsdan in Galilea was. Heer, zoo deden zij hem zeggen, deze die gij bemiet, is ziek. Jesns antwoordde Die ziekte is voor de dood niet, maar opdat de Zoon Gods door haar verheerlijkt zou wor den. Nog 2 dagen bleef Jesus in Galilea toe» zegde hij tot zijn Discipelen Laat ons na naar Judea gaan, Lazarus, onze vriend, slaapt. Dan is hij genezen, zegden d'Apostelen. Jesus antwoordde Lazarus is dood e» het verheugt mij daar niet geweest te zij», opdat uw Geloof zou versterk! worden. Zij begaven zich dan op weg, en als Jesus te Bethania kwam. was Lazarus al 4 dage» dood en al begraven. Maria en Martha zaten met de Familie i» g-ioote droefheid en allen weenden bitterlijk, Lazarus was de eenige Zoo». Martha ging Jesus te gemoet. Heere, zegde zij, waart gij hier geweest, mijn broeder zou niet dood zijn. En Jesus zegde Uw broeder zal verra zen. Ik weet, sprak Martha, dat hij zal Verra zen den dag des Oordeels. Het is ik, zegde kristus, die de verrb- zenis EN het leven ben, die in mij gelooft, zal leven zelfs na zijne dood. O Heer, sprak Martha, ik geloof dat Kristus zijt, Zoon van den levenden God, at» op de wereld gekomen is. E» ze ging hare zuster Maria roepen, die zich voor Jesus wierp, zeggende O Heer, waart gtj hier geweest, mij» Broeder zou niet gestorven zijn. Jesus, ziende dat zij weende en dat het an der Volk ook weende, was zeer bewogen e» vroeg Waar hebt gij hem gelegd. Zij antwoordde Heer, kom en zie. EnJesus weende. Waarop de Joden zegden Zie toch h»e hij hem beminde. Anderen voegden erbij, al morrende Ke» hij Lazarus niet beletten te sterven, hij kont wel een blind geboren te geneze». Zie vervolg 4" blad». 4* kal.

De Werkman | 1915 | | pagina 1