k Aalst nsseuws. i\'° 2245. Jaargang J anuari 5916 Aan de Jonkheden II O L IA\I> IV iSslËlMH i3M»aars>5 Hoofdopst p. iJer= kestuurder P. DAENS-MAYAKÏ, Volksvertegenwoordiger.; Drukkers-Uitgevers FRANZ DAENS 61 ZUSTER. VOLKSVERHEFFING. Na spoedige lassing Boekdrukkerij der Werf, 2 snelpersen, goede en spoedige bediening, aanbevolen. •I groot Schip teruggekeerd naar de Koolputten roo r een nieuwe lading. Schoonc en goede Kolen, veel brokken ep de grootste brokken, ziet men vurige gouden strepen, veines, zeggen de Wa len of 't merkteeken van supra-extra Brandstof. HEkin.u-piaGejv Klachten - Komiteit. Een schoon deftige 'inrichting zetelt in Aalst, om de Klach ten t'ontvangen; eiken dijnsdag van 9 uren voornoen tot 's middags en van 2 tot 5 ure, in de Kapellestraat, Koophan- delsrechtbank Ü.IRN Zaterdai;, van 8 tot 10 nre is M. Remi Eeman.van Welle, Lid van 't Komiteit, in Volksverheffing, om elk t'aan- kooren. Otir 't Wereeloozenfonds (bureel Pontstraat, 61, nevens d'Arme Klaren), zijn inlichtingen te bekomen bij M. Jan De Neve, elk. n Zondag en Zaterdag voornoen in Volksverhef fing en alle dagen te zijnen huize, Lange Zoutslraat,24. Gebruikt toch, bid ik u den kostelijken tijd, om schatten van wetenschap te vergaderen in uw hoofd. Leest, studeert thuis, gaat naar de Leergangen en Scholen. - Ge ziet wat er moet gedaan worden voor de Voeding. Hebt gij iets te veel, verkwist het toch niet in vermaken die mis I staan in dezen droeven tijd. Gebruikt dit geld in Huisgezin ef deei het mee aan Werkbroeders en Werkzusters die on gelukkiger zijn dan gij. DAENS. Elk ziet, dat wij hier de Cinemas bedoelen. In gewone 'ij- den. die Cinemals konnek Iperzaam, verheffend zijn maar Tin in Aalst, oen der armste Steden van ons Land, waar 't ge brek aan voedsel veei jong Volk, veel Moeders krenkt: buiten de Voeding door de Komitelten, er wordt persoonlijk veel ge- geven; indien er nu rede was om te zeggen Met ons Kari- taten gaat veel jong Werkvolk naar de Cinemas Wij geven Biet meer 1.. Ware dit niet wreed spijtig Wij hppen dat de werkende klas die gegronde redens zal verstaan. 3, Petras Datns. In Aalst Vlaamsch. De Poticie. Soep en Melk. Avondfeest der Demokroten. Opslag in Amerikaansehen Winkel. D'ander week donderdag aan 't oud Kerkhof, nabij de nette gerieflijke Huisjes Blok-Borreman, een Vriend die mij tegenkomt en mij yerbabbereerd toe roeptM. Petrus, zegt hij, 'k ben blij dat ge niet dood en zijtIk, weeral dood!!? - Och, ja, ze zijn bij ons komen dagvaarden de dood van Petrus Daens... Inderdaad, waarachtig.. Maar't wa-Petrus Joannes Daens, camionneur onzer Statie-zo/igïr, die ad patres is, 65 jaar, een braaf en werkzinnig man... Wat mij aangaat, gelukkig dat mijn naam Petrus Franciscus is, anders had de Dood mij kunnen mee doen.. In alle geval, voor mij is 't gebeld voor de kaartjes; ik ben er goed op voorzien mijn Pasport voor de groote Reis gereed is... Die tracht eerbaar en eerlijk te leven, daarbij oprecht in 't Kristen Gedacht, de dood niet vreezen moet. In Aalst-Vlaamsch. - ia, sedert lang is Aalst-Vlaamsch, dank aan 't oude )avidsgenootschap, aan Davids- en Willemsfonds, aan Land van Riem, Taal en Vrijheid, aan andere Tooneelkringen, Taalgilden, Kunstkringen, aan vele Vlaamsche Schrijvers Stadsgenoten, bijzonder wil ik hier noemen Pater Bauwens en Doktor Bauwens... Aalst is elksterk ge -vorteld in 't Vlaamsch; dus geeft het geen wonder dat de titel van een Vlaamsch Plak kaat OEuvre du Sou algemeen afgekeurd werd en Bet spotnamen overladen Seldesou, schertst 't Volk, chou... Ingelijks wordt met af Keu rende walg verno men dat in 't Regionaal Komiteit 't Parlé-jransé heerscht met fransche Verslagen. Die geen Vlaamsch kent, moet hier niet komen presidenten. Onze Poticie verdient waarlijk lof en dank ze waakt neerstig voor d'openbare veiligheid.. Doch verdient Aalst lof en dank voor de Jaarwedden Het leven is duur voor elk. SOEP EN MELK. Melk voor de Jonge Moeders en hun Kinderen, er mag geen spraak zijn de Melk te verflauwen. Te Brussel blijft de Soep excellent, hier komt ze dikwijls niet van Suikertant, maar van Watertant.. Veel schoone werken worden ingericht.. Een inrichting die geld rondhaalt om goede kloeke Soep te geven, ware benevehuto. BIJ DE DEMOKRATEN. Zondag een welge lukte avond; elk die een kaart nam, had zijn plaats, zonder geloop of gedrum.. Zaterdag avond werd uit- geplaktVan heden af is 't verboden aan allen die onderstand genieten, zijn ge'd te geven aan Cinema's, Concerts en Feesten. Na redesterke bemerkingen is aanstonds tegenbericht gegeven voor de 2 opvoerin gen der Demokraten.. Ik bedank Schepene Moeyer- soen voor zijn medehulp in die zaak. Niemand is on- faalbaar. Naar goede redens luisteren, is teeken ge ven van levenswijsheid. Naar raad luisteren en raad vragen.. Indien Schepene De Wolf raad gevraagd had over de Elektrieke kotjes, hij zou de wreede SEN TENTIËN niet hooren die thans geslingerd wor den naar die doodkotjes en ook naar tempestieve Hofkes.. Schepene De Woif neme deze vermaning niet euvel op. Mij herinnere zich de woorden der Na volging Christi, boek I, hoofdstuk XII, Vers 1 Het is goed dat wij soms tegenspraak lijden, dit dient ons tot ootmoedigheid ert behoedt ons voor ijdelen roem. Amerikaanschen-winkel, Brood. Is 't waar Wordt het een Coöperatief van Geldleening aan 5 t.h.? Komt daaruit voort den grooten opslag sedert maan dag Wat zijn d'inzichten Te Gent kloeg 't Volk d'ander week van SLECHT brood. Hier is me- botten Brood, g'hebt brood zoo malsch als verschen mastik. Het Brood der Demokraten wordt mtt de t vee handen omhoog gesteken Is 't waar bestaat 't plan van een enkele groote Bakkerij voor de Voe ding Welk openbaar nut zou dat kunnen hebben 'DAENS. DE KLEINE WINSTEN zijn de zaligste! In Amerika de maatschappij Fould voor het maken van OttomobieleD, heeft een intrest gegeven van 600 per honderd; 't kapitaal is gebracht van 1 tot 10 millioen dollaars. DE OOGST IN ARGENTINA is buitengewoon voor den uitvoer blijft 3,260,000 tonnen graan en 1 millioen tonnen haver.. En hier zoo wreed gepe- geld zijn in 't brood en de peerden moeten paaien met rauwe patates frites! Naamlooze Vennootschap tot bereiding van Melkprodukten Bergemeerschestraat, 20, Aalst Levering aan huis twee maal daags van Melk, Boter en Eieren. üepasteurizeerde volle Melk in verzegelde flesschec. Bijzonder aanbevolen voor Kinderen en Zieken, Flesch 1 Liter fr. 0,30 1/2 0,15 Gepasteurizeerde volle Melk per liter uitgemeten 0,24 1/2 liter 0,12 Roomboter, fijnste kwaliteit in pakjes van 1/2 kilo 1/4 Alle dagen versche Eieren. Onze artikelen zijn gegarandeerd zuiver, versch en van prima kwaliteit. Wij maken er n attent op, dat al onze Melk gepasteurizeerd is, dat wil zeggen, behandeld volgens de methode van den be* kenden Dokteur Pasteur, waardoor alle schadelijke microben en bakterien vernietigd worden. Schipper verongelukt. Schipper Jan Cobbaert, van Dender leeuw, 39 jaar, vader van 8 kinderkes, woonachtig te Gent, Scheidelaan, 88, ging maandag bij zijn zuster op 't Klei» Meerhem, viel er van den trap, ten ge volge waarvan een wonde aan zijn hoofd, ligt in 't Hospitaal, er is veel vrees. TeMACHELEN, bij Deinze, aaa de Leie, zijn 1372 kilos graan gestole» ten nadeele van 't Voedings-Comiteit 5 personen zijn in die diefte bestrokke». 't Gestolen goed is teruggevonden te Peteghem Deinze. De Moord te Bonheiden bij Mechelen, gepleegd in den nacht va» 28 tot 29 December dien nacht deed de Secretaris van Bonheiden zijn policie- nachtronde en vond ten 3 ure het lijk van zekeren Lucien Dierickx, landbouwer e» vader van 2 kinderen onberispelijk vai gedrag, geerne gezien van elkhij is vermoord op 100 meters van zijn buis; voor die moord zijn 6 personen aange houden, 5 uit Bonheiden en 1 uit Muyzen. Tot hiertoe is de dader niet gekend. Bandietenstreek te Opbrakel. Op de Boschstraat, niet verre-van de grens van Vloersberge, staat de hofstede, bewoond door de kinderen Van Malder- ren twee broeders en twee Zusters. Vrijdag avond, om 7 ure, drongen plotse ling negen gemaskerde bandieten in de keuken. De bewoners sprongen op om zich te verdedigen. De eene broeder Van Mal- dergem werd met een zwaar voorwerp het hoofd ingeslagen. De ongelukkige stortte ten gronde zonder nog een teeke» van leven te geven. De tweede Van Maldergem kreeg ee» revolverschot in den rug. De kogel door boorde eene long. Tengevolge van eene onbeschrijfelijke verwarring doofde het licht uit. pe baanstroopers kregen wan trouwen en namen de vlucht. De eerste viel over een emmer en eene melkkurp, de anderen vielen insgelijks ten gronde. Zij vluchten zoo spoedig mogelijk weg. Op het gerucht kwamen de gebure» toegesneld. Terwijl de eenen de slachlotf fers verzorgden, zetten de anderen d« bandieten aefterna, doch vruchteloos, deze verdwenen in een boscb. Een onder hen heeft zijn revolver ver loren in de keuken. De toestand van het geschoten slachtoffer is wanhopig de andere zal men kunnen redden. Het parket van Audenaarde is zaterdag ter plaats geweest. Men heeft nog gee» spoor der moordenaars gevonden. Deze misdaad heeft gansch de streek in op schudding gebracht. Brussel. Ontrouwe meid. De echtelingen H... hadden sedert eenigen tijd eene meid in dienst genomen. Toen madame H..., na eenige bood schappen in de stad te hebben gedaan, terugkeerde, was de meid verdwenen, in hare kamer tredende vond zij hare kas, bij middel van een breekijzer, openge broken. Eene som van 800 fr. en talrijke juweelen waaronder eene gouden dame»- horlogie met ketting en eenen kos:baye» ring, waren verdwenen. De naam van Virginie D..., opgegeve» door de dienstmeid, werd valsch bervo»- den. Zij is rond de 25 jaar oud. hulpgeld van 6000 fr. bekomen van de Gemeente. Persoonlijke Dienstplicht in Engeland Den 2 Maart aaast. zullen elf klassen vaa 188§ tet 1197 ap* geroepei wordeH vaar den Soldatendieist. -- ««rooi UI VlO~ DUU1L DIJ ""GBIT" Bakker hun Brood kunnen bekomen en ze daardoor ook dagelijks versch Brood zullen hebben, dit ook zal veel bijdragen, voor al in den zomer, tot de deugd van het Brood; te meer d*t de srondstofhn niet n» 1* kwaliteit zijn. Een gewezen Bakker. i-iungcuTcrscnc'cnsi'm. Onze artikelen zijn gegarandeerd zuiver, versch en vaa orlma kwaliteit. Wij maken er u attent op, dat al onze Melk gepasteurizeerd is, dat wil zeggen, behandeld volgens de methode van den be kenden Dokteur Pasteur, waardoor alle t-chadelljke microben en bakterien vernietigd worden.

De Werkman | 1916 | | pagina 1