LIZ Kolenhandel IJe Isord van Opprebais Oorlogsjaar 16 Nieuws. OF DB VERDRUKTE WEES XIV Een Jezabelle wel gezegd Die listen en die lagen legt. Terwijl de trotse schatrijke Burgemeesters-mevrouw aan het terreesten was tegen de Baronnes, die ge sproken had van rijke dame met haar zotte pretentie. Wat meint ze wel riep die Holoferna, wat meint ze wel, d'hooveerdig sujekt met haar valscbe praal- derij en haar gefabrikeerde beleefdheid Mijn Ludo vic moet niet loopen voor hare Flavie, die hem niet weerd is, de Baronnes met haar schotellekkers- vleierij Ludovic zou wel zot zijn nog te denken aan die Belladona Juist terzelvertijde liepen Ludovic en Doktor Ru- land elkander te gemoet aan den grooten eeretrap ze waren goede kennissen van kindsgebeente. Dokteur, zei Ludovic, ge ziet er gejaagd uit Zou het anders kunnen zijn, Ludovic ik kom daar 'nen beer te zien. 'Nen BeerWatEen stuursche zieke -- Een zieke waarachtig neen De galjaar ziet er heel goed uit; zeg liever een vreeslijk man Ge kent M au bert Van hem te zien, nooit heb ik zijn taal gehoord. Welnu, Ludovic, nu heb ik hem gesproken. Mag ik weten, waarom in twee woorden, Ludovic, mijn huwelijk is mislukt luist gelijk het mijne. Het uwe ook Kom, 't is noodlot Maar, lieve Ruland, wat betrek kan uw huwe lijk hebben met een bezoek aan Maubert Och God, ziehierDe Baronnes wilt me geluk kig maken, zoo zegt ze toch; ze zegt dit aan iedereen, alhoewel ik begin te gelooven dat zij niemand wil ge lukkig maken; nu, zij steunde mijne liefde; mejuffer Liza stelde mij eerst uit,nu over twee dagen weigerde ze mij vlakaf; volgens de Baronnes was dit grilligheid en list van jonge dochters, om den minnaar te beproe ven. En daar ik aarzelde, gaf ze mij een gedrukt ver haal en zegde als een orakelNeem en lees Welnu, ik heb gelezen Ludovic, weet ge wat ik gelezen heb 't Verhaal van een jonge Dochter, in den aard van Liza; die opgelicht werd, die trouwde met hem, om beters wil en er geen spijt van had. Ha en dien raad, ge gaat hem volgen 't Is te zeggen, c'est dire, Mejuffer Liza staat mij aan, de huwelijksgift is bekoorlijk!. Maar een minderjarige Dochter oplichten, haar wegvoeren,haar houden, 't is uitzinnig werk, door de Wet gestraft, zeer zwaar.. Twintig jaar gevang, Dokteur! Daar dacht ik aan, Ludovic en, meinde Liza te laten als mij in 't gedacht viel eens bij Maubert te gaan, de Baronnes had het mij aangeraden Ge weet. elk weet en zietdat die grove, ru we, ongenaakbare gast de zachtheid en de goedheid zelve is voor Me juffer Liza; een woord van haar is een bevel voor Maubert; tusschen hem en Liza moet een geheime b»nd zijn; ik ben dus bij Maubert gegaan.. En ge zijt goed ontvangen In 't begin ja, ik spreek van eer.e belangrijke zaak, in welke zijne hulp mij kon dienst doen hij luisterde. 't Spreekt van zelfs, Dokteurzijn geldzucht was opgewekt, hij vraagt ommers niets dan geld. Zoodra ik hem sprak van Liza op te lichten, dan zwol hij op als een padde en werd boos om te bijten; hjj balde zijn twee vuisten en zwoer dat zoolang hij leefde, niemand aan Mejuffer Liza zou raken. Mijn Vriend, zegde ik, ge bedriegt u over mijn inzichten; verre van mij eenig gedacht van geweld; ik veronderstelde dat gij middelen van invloed hebt; dit is ook 't gedacht van mevrouw de Baronnes. Ha, de Baronnes uw BaronnesIk weet wat zij wil Welnu, non de-tonnerrr, dat zal nooit gebeu ren.. Ach, ware 't nog t'herbeginnen Ten anderen, ik zal daar gedaan meê maken. Daarop gramschap zonder einde, jesten en grimas sen, tamboering op tafel.. Wat bleef mij over dan weg te gaan 1 Zonder besluit, Dokteur Welk ander besluit kon er zijn, Ludovic Zijwe gen nemen, gelijk de Baronnes meintals men t'ak- koord is, ja 1. Anders geraakt men meer en meer in dolingen in nesterij... Ik ga hier weg, die zotte Ba ronnes speelt met ons gelijk de kat met de muis zij moet de Zon zijn en wij hare dwaalsterren.. Ludovic, mijne gevarendheden zijn u nu bekend.. En de uwe ge zijt ook ongelukkig gevaren Helaas 1 ja.. Maar het omgekeerde heeft bij mij plaats.. Flavie zou willen, 't is de Baronnes die van niets wil hooren 1 Zoo 1 zoo 1 ge zijt zeker dat Flavie Ziehier een briefken gisteren morgend door haar geschreven.. Lees het. Doktor Ruland las 't briefken, en het teruggevende: Ik ook ik wil!. Ik ook ik wilMaar Ludovic.. Wat, Dokteur Een gedacht 1 een zot gedacht 1 Welk gedachthé wat Een raad verbindt niet,. Spreek toch klaar, Dokteur Ge vraagt het welnu, ik zeg u gelijk de Baron nes aan mij zegde Neem en lees 1 Een oplichting Neen, LudovTc, wat ik u wil zeggen, mag nie mand hooren En zijn mond aan d'oor van Ludovic, vezelde de Geneesheer eenige korte woonden.. Ludovic schok schouderde.. 't Was duidelijk dat hij dachteen op lichting 1. Uit de houding van den Geneesheer scheen dat hij zegde Mag de Baronnes klagen, als met Fla vie gehandeld wordt met haren wil, gelijk zij zelve aangeraden had te handelen met Liza, tegen haren wil Verders hoorde men de woorden Maubert, oude dienstmeid Josefina, twintigduizend fr. Daarop volgde een warme handdruk. Een half uur later zag Doktor Ruland zijn vriend Ludovic terug en vezelde in zijn oorAlles goed, morgen noen de 20 duizend fr. rond 8 ure 's avonds, de vlucht. ('t Vervolgt). Ze zijn daar weer. De Doodrijders. Juweelen-Diefte te Brussel. JULIETTE PETIQNAN, Door een speldesteek. Uit Denderhautem. De aangehouden Dievenbende. Uit IVinove. ONMENSCHELIJKHEID I Tramongeluk ie Brussel Bescherming der Levensmiddelen. Oultre. - Groote Voetbalmatchen. DENDERLEEUW. Volksveihelïing grove HUISKOLEN De Lafortrie-Daens. HANDEL IN KURKEN STOPSELS Louis De Sehevver, T'Astene, bij Deinze, aan de Leie, is doodgereden op den Steenweg door een Ottomobiel, 't vierjarig dochter ken der echtgenooten Bever-SIuys't kind speelde op den Steenweg. De Stoker bleef stil in afwachting van den Geneeshe er. Te SOMERGEM, aan't gehucht Motje, is uit de Vaart gehaald 'tlijk van etn vrouw van 30i40 jaar,reeds verscheidene weken in 't water, 't raensch. onkenbaar, moet vermoord geweest zijn en in 't water geworpen. Zekere Pol Picard was te Brussel depothouder voor het Zwitsersch Huis Schwabe en Blounck. Pol had de schijn van eerlijkheid, maar leefde boven zijnen staat met oneerlijk gted. De oneerlijke depothouder schreef naar Zwitserland dat hij de vlucht nam, ook voegde hij erbij: dat een deel gouden Horlogiên in de Berg van Bermhar tigheid stenden en een groot getal verkocht waren aan Goudsmeders van Brussel... Alles is echt bevonden. Be slimme schelm is veroordeeld tot 4 jaar gevang. Een tweede maal is die zaak voor de Rechtbank ver gallenen, om te weten wat er van 't gestolen goed zou geworden. De uitspraak Alles moet tarug bij de Fabri kanten in Zwitserland. Berg en Goudsmeders mogen schade en intrest vragen aan den depothouder Pol Picard, daarmeé zijn ze vet... kadé is weg en onvindbaar... Wie weet waar hij zit Wreed drama 1 Opprebais rail gemeente nabij Nyvel. De Kester dier Parochie, Emiel Van Hees, getrouwd met Helena Collin, dochter uit een Hofsteé, Vader van één kind, die konden leven als visehkes in 't Water, de vrede in dit huis gestoord door 't loopen van den Koster met zekere een zaak die schandaal maakte, gelijk men wel kan den ken 'ne Koster die zoo buitensporig handelt 1 hij kreeg berispingen en knokkelingen van zijnen Pastoorzijn ai- stelling ging onvermijdelijk zijn, als wanneer men in de nacht van 11 tot 12 Juli 1912, 't lijk van Juliette vond In een korenveld, 18 steken waren toegebracht met een scheersmes. Den 12 Juli werden koster en kosterinne aangehouden. Aan Van Hees was geen twijfel over zijn Vrouw werd getuigd dat zij daags voor Je moord geroepen had als Juliette zong z'en zal niet lang meer zingen I Dat op 't lijk 'nen tres van heur hair gevonden was dat 's morgends de kleeren van haren man gewasschen waren eg op den bleek lagen. Wetsdokters verklaarden dat de Moord door twee per sonen was gepleegd. Om al die redens werd de Man veroordeeld door 't As sisenhof van Brabant tot de Doodstraf en de Vrouw tot levenslang gevang. Nauwelijks zat de Man in 't gevang of hij schreef aan dan Procureur dat zijn Vrouw onschuldig was. De Procureur onderzocht, voad de vraag ernstig es verzond ze naar 't Verbrekings-Hof, de Familie der Vrouw stelde 3 groote Advokaten aan Bonnevie, de vermaarde Bcnnevie, Braun, de Senateur, die in 't Hos pitaal-Proces van Aalst pleet tegen de Commissie der Godshuizen Bethune en Compagnie en Levie, waar schijnlijk een zoon van den oud-Minister. Na een onderzoek vaa verscheidene dagen werd hat vonnis tegen de vrouw verbroken en de zaak verzonden naar 'T ASSISENHOF VAN NAMEN. Maandag hadden de debatten plaats. Na de» akt van beschuldiging werd de Vrouw aan hoord, de jonge Helena Collin, die bijna 4 jaar gevangea zit ze was niet veel veranderd en getuigde weemoedig over't bitter verdriet in haar huis het leven was er on mogelijk geworden en ze ging terug naar huis loopen. Den avond voor de moord zei Van Hees dat hij nog eeni ge spelen ging kaarten.. 's Nachts keerde hij terug als moordenaar er werd geen oog toegedaan, gekermd en gehuild, 't is de straf na elke misdaad zij zegt dien nacht bij hare Ouders geweest te zijn. De terdoodveroordeelde koster werd aangebracht bij is dood voor de Wet en mag den eed niet doen. Met ge- brokenestem verhaalt hij demisdaad. De vermaarde Bonnevie doet een pleitrede, krach tig, slim en aandoenlijk dat een vrouw gelijk He lena de oorzaak van haar r verdriet verwenscht, is |l| natuurlijk er ztjn 80 kleuren van hair welke Jury zou op een hair dur ven vonnissen I wat de Vrouw zou gedaan hebben voor haren man, na de moord, is niet strafbaar... Reeds is die Vrauw vrij, riep Bonnevie, door d*«lt- spraak van 't Verbrekings Hof. De Jury is geen 10 minuten bijeengeweest. De uit spraak \sas VRIJ. Helena Collin weende gelijk een klein kind... Wie twijfelt eraan Al vier jaar In't gevang l.U Nu vrij Weduwe van eenen man die In 't Qevang zit Te Florenlië, die stad van Italië, bijna gansch in witten marmer, is prinses Louisa Corsini, Voorzitster van 't Rood Kruis, gestorven, bijna subiet. Een staatsdame had haar bij ongeluk door een hoedenspeld een kleine wonde toe gebracht Ban 't hoofd, het bloed werd vergiftigd en on danks de beste zorgen siiert de prinses. Men verzekert dat beur hair geverfd was door vergiftigde kleur. Een Suikerfabriek afgebrand te Mannhetm. in Duitichland, 17 personen gekwetst, van welke 3 dood. Qroote scha ie. Wij hebben de omstandigheden vermeld in dewelke drie slecht befaamde kerels, de genaamden De Kerpel, De Pauw en Jacob, der streek, aangehouden werden door den ieverigen po- licie-kommissaris van Nir.ove, M. Thuylie, als plichtigen in den gouddiefstal met braak gepleegd, in den vooravond, bij Mevr. Van den Bruele, verleden week. In het nauw gebracht deden de dieven volledige bekentenissen en zijn nu ia het Cel gevang van Audetiaarde opgesloten. Sedert die driedubbele aanhouding gaan de tongen eindelijk los en alles komt uit. Die drie misdadigers zijn ook dezelfde die in de Molens vau De Smet en Constant Coppens, uit de Vondelenwijkhet meel en de bloem stolen die bij MM. D... en V... velt waarden ontvreemden en die In de laffe bandietendaad betrokken waren met gewapendehand gepleegd bij de oude echtgenooten De Middeiaere, die zoo erg afgeslagen werden, omdat zij seffens de plaats niet aanwezen waar het geld verborgen was. Dit alles is tot aader onderzoek gekomen en talrijke andere misdaden komen gedurig aan 't licht. ■Zooals men ziet, is het eene uitmm.tende vangst die M. ThuyJ lie eer aan doet. EENE ZELDZAAMHEID Ter herberg van Van Vaeren- berg Lodewijk, in de Biezestraat, is maandag 14 Febr. een solo-slim gespeeld door den zoon Cornelias, met 10 troeven van het aas.de heer en 't aas van herten en klaver aas.De mede spelers waren Jules Van Pachterbeek, Robert Pennewatrt en Edmond Branckaert. VOETBAL.—Niettegenstaande het slecht weêr, Is Zondag achternoen den oefenii gsmatch gespeeld geweest op hat ter rein van den Denderhautemschen steenweg, tusschen Sport kring van Meerbeke en S. F. C. I! van Ninove. Deze laatste equipe overwon met 4 om 2 goals. Op aandringen van «enige rijke familién der stad, zijn altder sedert een paar weken niet weinig kleine bargers en ook vele werklieden door de Rechtbank van enkele Policie verwezen hunne woning te verlaten, omdat zij na één jaar en half Oorlog hunne, hnnne huishuren niet meer regulier kunnen betalen* Sommige Eigenaars verplichten zelfs, brave, treffelijke huur- aars, die 20 en zelfs meer jaren altijd regelmatig en treffelijk voldaan hebben, een nieuw Contract te onderteekenen geduren de den Oorlog, met onwettelijke nieuwe voorwaarden die o«- aanneembaar zijn, in dezen huidigen tijd. Eene klacht is bij het Gerecht neergelegd en ondertnsschen zullen de getroflenen zich bij het Gemeentebestuur wenden, om op eene deftige manie» met Vrouw en Kinderen op kosten der Stad gehuisvest te wor den men telt er alreeds een twintigtal. Zondag verleden was er een waren opstand in het lokaal - Be Keizer 1 De toestand is zeer gespannen... aan de Louisa-poortde rijke student de Burbure, die op den rijdenden tram wilde springen, die viel en zijn twee beenen die vermorzeld worden. Dikwijls wordt haast en spoed wreedelijk uitgeboet. Op de Beurs van Odessa, die groote Russische Zee- have, zijn 150 Graanspekulactcn aangehouden... Primum est Vivere... De Voeding van 't Volk gaat voor alles. Straffen en Boeten. Voor 't stelen of vernielen van Koperdraad der Tele foons, op 6 velden en ongeveer 1200 meters, is Wetteren veroordeeld tot 10,000 mark boet en Laarne tot 5000... Heb Ik niet gelezen dat Somergem ook in een zware boet geslagen is 1 Telkens om 3 1/2 ure namiddag, op het terrein Baan- dries. 1° Zondag 20 Februari 1916, tusschen <j F. C. Oultra-St Louis en Sporting F. C. van Nheve 1' groep. 2' Zondag 27 Februari, tusschen F. CL Oultra en Eendracht F. C. van Aalst, 2' groep Ingangsprijzen 25 centiem, en 10 centiem. Opbrengst ten voordeeie der Krijgsgevangenen in Duilschland Schoon aangenaam Feest geweest, van 3 ure zoolang het dag was... Ondanks 't slecht weêr, veel, veel Volk.., Honor, eer en dank aan Inrichters, Opvoerders en Aan hoorders. Zondag zelfde uur, zelfde programma In Gelijk dit Feest voor de Krijgsgevangenen werd Ingericht, zoo zou het later overal moeten zijn Partijschap, maar geen vijandschap, geen verscheuring... Dan ware 't Le ven aangenamer voor iedereen, is 't zoo niet, geliefde Menschen 't Is in de Zaal' Ons Huis Altist - Voetbal Zondag geen match ge- weest door't slecht weder ea is uitgesteld lot later. Heden Zondag trekt onze 2" plo.g naar Wieze tegen de P" ploeg van Wieze Pollemos. U u aan 38 fr. de duizend kilogr., 37 fr. in het magazijn g«è nomen. Geene zakken inbegrepen. Voor uwe Mans- en Vrouwstoffen, Kostumen, Bnf> ken, Vrouwkleederen, Paletots, enz., gaat naar den Oof« logswinkel in de ROZEMARIJNSTRAAT, bij In de Klok, Hopmarkt, 15, Aafêt

De Werkman | 1916 | | pagina 2