Kolenhandel Scheikundige Landvetten J. De Lafortrie Daens MAX of de jonge NOTARIS oorlog Droef! Droef! XVI. D roeve en blijde openbaringen Ziehier de brief der Schoonheid van Parijs, aan ha ren braven ziekelijken echtgenoot, kasteelheer, M.Lié- vin Suzanna, zegde ze, als Mijnheer Mijnheer is al uitgegaan, mevrouw. Goed, hier is een brief voor hem, maar ge moogt hem maar behandigen dezen avond, om 8 uren, vroe ger niet.Goed verstaanDezen avond om 8 ure, geen minuut vroeger. Daarmeê was ze weg, in vollen gala, zot van drif tige vreugd. Voor haar echtgenoot, de Arbeider-Millionnair, was het ook een zeer belangrijke dag; van 's morgends vroeg was hij bij de oude Colette; ze sprak hem woor den toe, die zijn ziel ontroerden tot tranen. Een lange wijl, hij kon niet spreken... Dan liep hij weg in d'he vigste aandoening en keerde terug met M. den Pas toor en een ander man van getuige. De Millionnair zijn wezen glansde van vurige zielsvreugd. Rond 10 ure ging hij weg en keerde terug na den noen om verder te spreken met de oude gebrekkelijke. Die oude Vrouw scheen ontlast van een zwaar pak, dat haar op 't hart lag. Geen zwaardere last dan zielslast. En de jonge Notaris Het Gravinneken had hem doen roepen; maar hij zocht een uitvluchtsel, om thuis te blijven; bij M. Liévin was hij ontboden om de zaak van 't geld dat in zijne kas moest liggen. M. Liévin scheen haastig te zijn, om den verkoop te sluiten, doch eerst moest de eerste aankoop vereffend worden, een zaak die redelijk was, en heel natuurlijk. Men zegt nog al In't geld zit de duivel! 't geld maakt dom en boos; maar zonder geld is zonder zin nen; met 't geld koopt men de boter't geld is een sleutel die op alle sloten gaat; 't geld doet alle deuren open. Hier ondervond de jonge Notaris dat zonder geld zijn, iemand in groote verlegenheid kan brengen. Heden avond te 7 ure dacht de jonge Notaris, dan zal ik meer weten. Op slag van 7 ure is hij aan den grooten Eik reeds is Palmire daar, in bleek rose, de kleur der Liefde. Ze ging aan haar fransche welsprekenheid den vollen toom geven, doch Max hield haar tegen Juffer Palmire, zegde hij, als ik hier op dit ontij dig uur bij u kom, is het enkel en alleen om de waar heid te weten over onze geldkas... Gij brengt ons in angst en in affronten... Zeg mij dus oprecht wat er van is Er is niets van, Mijnheer Max, niets waarover Papa zich moet schamen. Dan begon Palmire in lange aandoenlijke termen te verhalen dat de oude Notaris aan zijn Meesterklerk die groote som had geleend voor 3è 4 maanden dat zijn schielijke dood alles in de war had gebrachtdat haar Papa die schuldbekentenis had bewaard, terwijl hij nu als dief werd aarz en en op 'ne klap gebracht met geheel zijn Familie, maar dat zij gekomen was om aan den vriend harer Kinderjaren alles te zeggen Zoo sprak ze verscheidene minuten met tranen in haar stem, zeer aandoenlijk en viel eindelijk op haar knieën, de hand van Max vastgrijpende, van Max, diep ontroerd door deze onthullingen. Op dit oogenblik, wie verschijnt daar?.. Alicia, het Gravinneken, die genezen was en terugkeerde van haar eerste bezoek bij de oude Coletta. ('t Vervolgt). OORLOG! Qe hM mit! wreedaardige bloedkarros... Geheel Europa is een kamp Ach, indien elk den Onze Vader bad, dit goddelijk gebed... ONZE VADER. wij allen zijn Broeders en Zusters... Op den Aardbol is plaats ge noeg, voedsel, kleeding voor elk, in overvloed... Een zaak onlbreekt DE LIEFDE... ONZE VaderAls de menschen tot onmin, haat en oorlog komen door 't woord Vaderland, dan is dit woord een Vloek tegen de Godheid en de Menschheid... Over den Oorlog, geen doorslaande Nieuws. DAENS. Vliegende Nieuws AALST. - HOP. Zaturdag 16 balen Hop, redelijk goed, zijn verkocht aan 45 tot 65 jr. Verlichting In Gent werken Gaz en Elek- trikvoor Licht in de Volkswijken. Volksopbeuring. Achtei wacht van Nieuws Uit vreemde Landen Lm. Bo^aerts, 3'BOaalstARKT GEWAARBORGDE INHOUD Ook te bekomen beste BENZOL1TE Bijzondere prijzen voor Uitverkoopers Verandering van Woonst Heropening Bezie de uitstallingen. Uil 't Land van Ninove. Huis Jan De Neve,^"^ Zoé j Handel in Kurken Stopsel Amerikaansche Petrol. Petrol Petrol Kaasmakerij EEN VERHAAL UIT FRANSCH-VLAANDEREN Mijnheer, Als gij deze regels zult lezen, zal ik voor altijd verre van u zijn en buiten uw bereik, vermits mijn Kamermeid gelast is u dezen brief te behandigen morgen om 8 ure 's avonds en ik reeds van 's middags bij den persoon zal zijn welken ik bemin en altijd bemind heb. ja, een vurige drift verslindt mij; sedert lang richt hij al mijne voetstappen; waart gij zoo onverschillig niet geweest aan mij, ge zoudt toch gezien hebben, dat Ik naar Brives getrokken werd door een hoop en een verlangen, en een liefde die mijn hart warm deed kloppen. Nu, dit gevoel is wederkeerig; het voorwerp van mijn eeuwige liefde roept mij tot hem, om ons leven te verbinden. U, Mijnheer, heb ik bij geval leeren kennen; goed en mild zijt gij geweest voor mij; ik dank er u over; laat aan haar lot over eene Vrouw die met hartzeer uwen naam droeg; misschien zal u ge vraagd worden geen hinderpalen te stellen tegen een nieuwe band der Vrouw die de genegenheid van haar hert volgt ze vraagt u niets, Mijnheer, zelfs de juweelen die gij haar zo# mil# schonkt, laat zij u. Voor altijd uw huis verlatende, bewaart zij in haar geheu gen de herinnering uwer weldaden en wenscht u voortaan een ge luk dat wij samen niet konden hebben. Vaarwel, Mijnheer, adieu I vergiffenis en dank voor het verleden en het tegenwoordige I vaarwel voor altijd I denk dai wij nooit elkander ontmoet en gekend hebben. Honorine d'Erlac. Ge ziet, menschen, welk valsch slecht Vrouw- mensch de millionnair in zijn huis had gebracht. Dien donderdag al heel vroeg was zij op, deed eenige ju weelen en papieren in een reiszak, 't waren herinne ringen harer lichtzinnige jonkheid ze maakte zorg vuldig haar toilet en deed haar beste bevalligste klee- ren aan; een rijtuig werd ingespannen met twee paar den; erin stappende gaf zij den brief aan de kamer meid Cullnn In Brabant is overvloed van Suiker te Pamel hebben ze OUIKCI eoo gr., ja somtijds 1 kilo suiker per persoon... Nu is in Aalst Suiker aangemeld, hoeveel voor elk Elk krijgt 70 grammen per hoofd... In Gent 250, in Brussel 600 In Engeland zijn al 160 Steden, die den GAZ aan hun eigen hebben.. Geen rij ker kroon dan eigen schoon. In Holland, bijna alle groote Gemeenten gelijk I.ede, Erembodegem en Haal- tert hebben den GAZ aan hun eigen... En Aalst 1 Aalst 1 afge staan voor 30 jaar I.. De Stadjhalf afgebrand ware min schade geweest... Ware in Aalst de GAZ AAN DE STAD, men zou kun nen zorgen voor goed en Igoedkoop licht in den Winter die el Avanti is.... Denken de Regeerders van Aalst aan de spreuk met die in den Apostel der Liefde staatWerkeloosheid verdierlijkt den mensch.— Geen zwaarder last dan een slecht geweten. Onrecht doen, is erger dan onrecht lijden. DENEMARKEN in Amerika gekocht heeft 80,000 tonnen Bloem. Een goei Winterprovisie. Slechte papieren: Gijse- gem heeft 2,000 marken boet en Audegem 3000, voor 't stelen van elektrikdraad. Er komt onverschil tusschen China en Ja pan. Er is maar ten stap van de wieg tot aan 't graf. Het Scheidsgerecht om het onverschil tusschen Amerika en Mexiko te slissen zonder Oorlog, is te Londen bijeengekomen. Beter een ma ger akkoord dan een vet proces.'t Is in Blok-Borreman dat braaf, verstandig en goedhertig Vrouwvolk woont; gelijk de t ouden zongen, zoo piepen de jongen gelukkig die leert met oud te worden;'t is een slecht verken dat zijnen bak niet uitkuischt. In Duitschland is overleden Prins Karei ivon Hessen-Philippi- thals, oud 63 jaar, oud en niet oud, elk rekt het zoolang niet, maar ieder trekt aan 't langste koordeken. En weet ge dat al, menschen Aalst heeft een honderdjarige, M. LOMBAERTal tijd een der beste meubelmakers van Vlaanderen geweest een manneken zoo taai als een wis; 'tis nog zoodanig lang niet ge leden dat ik hem alleen zag uitgaan, statig leunende op zijnstoks- ken; hij woont in.... wacht eens als ik langs de Kattestraat ga, ik zal 't vragen aan vriend Krispijn, die weet alles fijn in Ncdcrlandsch-Indif is wederom opstand met bloedig gevecht; aan 't fort Moenratebo bleven 20 dooden... |Och elk Volk zegt Vrijen blij, in geen Slavernij. Overal zijn slachtoffers van de Geldzucht. De honderdjarige Aalstenaar M. Lombaert woont in d'Apostelhuizen op Mijlbeek. (Im-iLi'Com Hofstade 7 sp. St Gillis 3; Herdersem 7 sp. I1C1 uci sein (cgen gt Qniij 3. Herdersem 7 sp. en Hof- stade 3. Veel Volk. A Al F K I li A De groote erkstaking der Spoorwegbe- MVZ* dienden gaat gelukkig eindigen door den 8-uren-Arbeid en verhooging van Loon. Voorzitter Wilson is er bijtijds tusschen gekomen. Kamer en Senaat hebben aanstonds de 8-uren-wet gestemd. Boekenwerk. Door de afdeeling Gent wer den kisten boeken gezonden aan de krijgsgevaa- genenlagers van Göttingen, Celle, Lichtenhorst, Hameln, de Strafanstalt Rheinbach. Dez# boe ken werden ontvangen uit Assenede, Hamme, Gent. De firma Van der Poorten, Ie Gent, zond een prachtig geschenk in boeken, waarvoor haar warme hulde gebracht werd. Moge haar voor beeld door andere uitgevers gevolgd worden; Vanwege het publiek zijn boeken, tijdschriften, muziek, ten allen tijde welkom in het lokaal van Volksopbeuring Nieuwbrugkaai, 23, Gent. In het Generaal Goevernement zijn boeken te be zorgen aan het lokaal Volksopbeuring Kathe- lijnevest, 2, Antwerpen. In Zweden wordt de uitvoer van Vlsch verboden en h Gent zijn valsche stukken van 2fr. met lood in, men kan ze plooien; en met slecht vergulsel. IJZEREN- BEDDEN zeer goedkoop, vanaf 14 fr. zijn te bekom in 't Huis De Neve, Lange Zoutstraat, 24. Oplossing van 't vorig RaadselHuishoudster, Nieuw Raadsel: In welke straat worden dt Pannekoeken enkel langs éénen kant gebakken? Droef is troefAan de Vaart, de Tram die aan komt en wegrijdt, zon der een levende ziel. In de Stad 's avonds van 7 ure donker en de Petrol aan 4 fr. de lieter. Is er toch geen middel om Petrol te hebben aan een eerlijken prijs DROEF I DROEF I als men nagaat hoe archi onrechtvaardig het DRUKWERK wordt ver deeld in Aalst Nooit was zoo weinig Handels- en Burgerswerk en NOOIT ZOOVEEL Drukwerk van Stad en Komiteiten maar de verdeeling is de FIORE Dl SCHANDALUM; aan 4 4 5 groote Drukkerijen ALLES; aan de kleine Volksdruk kerijen een overschotje 1. Is 't waar dat Voorzitter baron Bethune meer dan 400 fr. drukwerk en levering per maand geeft aan de Kastanje-Vesten Dan kan de Drukker wellustig wierrooken al schuilende onder eenen berg. In Spanje, Bilbao, een geweldig tempeest Zee, 14 booten zijn vergaan. In Holland is Reizigerstrein van Deventer naar _Nijmegen ont- speurd, zonder erg, eenige personen lichtekei jewond en kleine stoffelijke schade. in Fran crijk langs Puy, ligt de Sneeuw al 20 centime ters dik; in September, 't is nooit gehoord! AALS*TBURGELIIKEN STAND QEBOORTEN Mannelijk 2; Vrouwelijk 3—5 HUWELIJKEN. G. Verlé, voerman, met Af. Verhofstadt, tw. J Van den Spiegel, groenselhand. met J. Van den Driti sche, br. OVERLIJDENS Af. Venneman, w' De Windt, bez. 68 j. Alb' Liénart str.S. Vanwtemeersch, kloosterl. 68 j. Kapelleitr. L. Schelfhout, breister, 25 j. Houtmarkt. F. Ik Witte, scholier, II j. Hertstraat. P. Teurrekens, zb. 76 j. Begijnhof. 6 kind onder de 7 jaar. APOTHEKERSBOND. Botermarkt. Zondag 17 Sept. M CALLEBAUT 3 STIKSTOF, be -taande uit ammoniak en organi sche stikstof, voortkomende uit bloedmeel. 7 PHOSPHOORZUUR oplosbaar in water. 2 POTASCH oplosbaar in water. Deze meststof is bijzonder gemaakt voor het Loo (Rapen). Landbouwers, gij allen welke mij uw vertrouwt hebt willen schenken, en den goeden uitslag mijnt landvetten hebt kunnen vaststellen bij het eerste se zoen, moogt in alle vertrouwen deze landvetten gf bruiken voor het loof. Gebruikwijze Men strooit 1 1/2 kilos per roede. van het Magazijn in het oud-huis Willem De Winter, MOLENSTRAAT AALST, nabij de Markt, nevens de Bakkerij DeVo Groote keus van mans- en vrouwstoffen, waartu. schen nog vele stoffen eerste kwaliteit, geweven va den Oorlog, aan voordeelige prijzen. Ninove. Werkongeval. In de Union Allumettière (usine K) is een werkmeisje, vrouw Clara Engels, wonende Brusselscheiteenweg, de vier vingeren afgerukt van het rechterhand door een vulmachien zij werd aanstonds door D' Prové verzorgd en naar hare woning overge bracht. Een onverwacht bezoek. Zondag avond, rand lo ure, was de Burght straat In rep en roer gebracht door een ongewoon ongeval. Door eene verkeerde beweging kwam het gespan van den heer Huwaert de Geer- aerdsbergestraat afgereden, toen opeens het paard recht in de spiegelruit der ingangsdeur terecht kwam van [den merceriewinkel der gezustars De Cooman. Het paard, gjnsch bebloed door de scherven van het glas, kwam zich in den winkel uitstrekken, groote schade veroorzakende. Uit de omgevende drankhuizen kwamen de verbruikers toegesprongen «en vertelde reeds dat het een bomaanval was geweest. Proces-verbaal is opgemaakt en de verantwoordelijkheden zullen door da Rechtbar.k vastgesteld worden. Altijd de Amerlkaansche Winkel. Het verbetert niet in dat beheer. Deze week is de deur of poort van dit ruim gebouw niet open geweest, als een paar uren, om sprot voor haring te bestellen I.. Maar suiker of zeep, daar is nog geene apprancie van... Ninove maakt eene uitzondering daarvoor, in gansch België. De Huishuursubsidie. Nog niet gestemd en goedgekeurd de beslis- sling van den Gemeenteraad, welke 3o duizend frank aan de rijke huis huurbazen per jaar, uit de zakken der burgerij trommelt. De Bestendige Afvaardiging heeft laten weten dat zij het princiep der stemming aan vaardt, maar., dat de aanvragers eene formuul in te zenden hebben welke eenieders goedkeuring kan verwerven het is te zeggen zoowel der lastenbetalers, Burgers, als der rijke lieden... zonder iemand in zijne intresten te krenken Denderleeuw. Kaatsspel. Uitslag van de groote lutte tusschen de 4 vermaardste partijen van 't omliggende, voor einde sportseizoen Zondag lo September. 1" lutte Aalst (De Moor) 7 sp. 31 v. legen Her dersem (Moens) 5 sp. 24 v. 2' lutte Herdersem (Moens) 7 sp. 32 v. tegen Geeraardsbergen (Steppé) 3 sp. 29 v.3' lutte (beslissing) Her dersem (Moens) 7 sp. 3o tegen Aalst (De Moor) 5 sp. 27 v. Denderhautem, Vendelen. Kaatsspel. Met de Kermis was alhier een prijskamp met den dikken bal, onder partijen van 1" kategorie. Uit slag 1' lutte Denderhautem (Schouppe) 7 sp. tegen Okegem (Vernail- len) 4 sp. 2' lutte Meire (Crommelinckx) 7 sp. tegen Ninove (Kaai) 4 sp. 3* lutte (beslissing) Denderhautem 7 sp. tegen Meire 6 sp. 4' iutte Okegem 5 tegen Ninove 3 sp.. Dus: 1' Prijs: Dendenderhautem 2" Meire 3® Okegem4"linove. Behangpapier aan den ouden prijs; nog eenige dage want de groote voorraad bijna weg is. Verders Eng sche beddens met ressor, wiegen, zetels. Tapijtt matten, stors, gordijnen aan den ouden prijs. Lat Zoutstraat, 24. VOLKSVERHEFFING grove HUISKOLE aan 38 fr. de duizend kilogr. 37 fr. In het Magai genomen. Geene zakken inbegrepen. Louis DE SCHRYVER, «In de Klok Hopmal I Aalst. Landbouwers, voorziet u allen voor den w ter van Petrool, welke aan hooge prijs verkocht worden. Wendt u aanstonds Emiei, BOGAERTS, Botermarkt, 3, Aalst, wt gij den Petrool per vat en liter kunt bekom aan den prijs van den dag. Deze week bijzondere aankomst van1 vers schoone MOSSEL 8 ï,£ïJ| H. VLASSCHAERT, Withuisstraat, 42, Aalst. In 't groot en 't klein. Gewaarborgd versch Te verkrijgen Zuivere Amerikaansche Petrol, liter en per vat, aan zeer voordeelige prijzen, bij EDMOND MATTHIJS, Meire (bij Aalst Te bekomen bij Casib VERBEIREN, Nazan Thermometers, Meetglai Matjes, Kleursel, Stremsel, van eerste hoed» beid Stremmende 3000 liters melk (gewaarborgd),' straat, 51, Kaasvorm,

De Werkman | 1916 | | pagina 2