Kolenhandel Scheikundige Landvetten MAX of de jonge NOTARIS FRANSCH-VLAANDEREN XVIII. Vader Vader Kind mijn liet Kind Nauwelijks had den millionnair-geworden arbeider in zijn diepe ziels-aandoening gezegd r Het kind, mijn jongste kind, dat men dood zegde, leef nog, leeft op deze Parochie hem te doen kennen M. Liévin wierp angstige oogen naar de jonge Dochter, dan naar mevrouw Van Dael, die geenen weg wist met haar verwondering, maar ze zweeg met hijgende angstigheid, evenals de jonge Notaris. Weerdig van mij, murmelde de Kasteelheer, met zachte trillende stem... Godalmachtig 1. Nooit, nooit •had ik zulk geluk durven droomen... Weerdig van mij 1 iemand zoo rijk aan deugden, aan schoone hoe danigheden 1 Eén woord, éen zucht, een regret gaat wellicht mijne zoetste inbeeldingen, mijne liefste ver wachtingen wegnemen. Alice, ge spreekt van een Zoon... Ach, hoor 1 hoor, bid ik u.. Colette had van een Zoon gesproken, om de vermoedens weg te ne men. Dit kind, bij haar gelaten, na het wegreizen van Martha, was een dochter,... het was Wie, wie, Mijnheer, kreet Alice, och, in Gods naam Wie was dit Kind 't Waart GIJ, Alice, GIJ I Een schielijke donderslag zou min schrik kunnen verwekken dan deze woorden ontroering brachten bij al d'aanwezigen... De jonge Notaris en zijne Moeder waren als stom geslagen. Maar 't 'Gravinneken 1 Zij zou het kind niet zijn van Graaf de Brivés, maar van dien Arbeider, nu Kasteelheer geworden; ze werd zeo: bleek als linnen, dan zoo rood als vuur, doch had de tijd niet éen woord te spreken, M. Liévin lag ge knield voor haar, nam haar twee handen vast en sta melde koortsachtig «Ja, mijn Kind, mijn lief kind; ik zal het u aan stonds bewijzen;., gij zijt het, ons laatste Kind mijne goede Martha moest u hier achterlaten en heeft u nimmer teruggezien.. Och Kind, verwensch u Vader niet, zoolang, zoolang verzucht hij naar u, mijn lief, mijn duurbaar kind;., uit liefde tot u moet hij u uit uwen hoogen rang halen.. Och, dat ik maar éénmaal uit uwen mond de naam van Vader hoorden Vader 1 Vader 1 murmelde Alice, haar hoofd op zijn schouders leggende en hem besproeiende met heete tranen.. Vaderke lief.. Mijn Kind I. Mijn allerliefste Kind.. Och, het was mijn schuld niet; de armoede trok me naar Pa- j rijs.. Al meer dan twintig jaar verzucht ik naar u En f uw Zalige Moeder, mijne lieve Martha 1. Alicia,. Och uod och God Alicia... Ik vraag u vergiffenis... Verstoot me toch niet 1 U verstooten, Vader 1 u verstooten 1 Van Gravinneken dochter worden van een man die arme werkman geweest is 1 Laat ons toch eenige dagen samen blijven.. Och ik weet hetGij bemint Max en Max bemint u.. Ik zal u vereenigen, Alice en uw heilige liefde zegenen... Dan mag ik sterven 1 st™,Vaderken-lief, neen... met ons gelukkig leven... Och God, hoe wonderVader, van 't eerste oogen bh k dat ik u zag, in de Kerk, heb ik u bemind en die liefde nam gedurig toe. Ik ook, ik ook, Kind 1 Het was de stemmedes bloeds die tot ons sprak. Maar sta toch op, als't u blieft... Ik zou voor u op mijn kniën moeten zitten, en niet gij voor mij.. Och sta recht, bid ik u, en met haar kleine armkes wilde zij den ziekejijken Millionnair oprechten, doch was nle* 'n Haar oogen gingen naar die van Max, die daar stond stralende van 'geluk.. Alicia was geen Gravinne;.. ze kon aan hem vereenigd zijn 1 De jonge Notaris had geen moeite met zijn kloeke armen de zwakke Kasteelheer terug te brengen in den zetel Mijn lieve Mijnheer, zegde hij, wij mogen u niet laten op uw kniën zitten.. Neem niet kwalijk dat ik ertusschen kom... Het is op verzoek uwer Dochter laat ons allen toe u te behandelen ajs een eerbied- weerdigde en geëerbiedigde Vader. "G'j hebt gelijk, Max, antwoordde M. Liévin... Och God, ik dank u duizendmaal; uit een stijve, ijs koude wereld ben ik in een midden gekomen van reine en vurige liefde... Het is tijd dat ik mijn titel doe gelden, bijzonderlijk jegens u, mijn geliefde Kin- J?,' Max' u ookaanzie ik als mijn kind; het is tijd dat ik u onloochenbare bewijzen aanbreng van mijne woorden.. Maar't is een lang verhaal, gelief mij te aanhooren... Mevrouw Van Dael zal zoo goed zijn hare plaats te hernemen rechtover mij.. Max zal nevens u zitten en mijne kleine Alice zal hare hand m de mijne leggen.. Ja, zoo is't goed.. Mijn lief ge zegend kind,. 6 Mijnheer, vroeg de Weduwe van den Notaris, mag iik u iets aanbieden Ge maakt u zoo vermoeid Danke, lieve Mevrouw; ik ben nu zeer weleen zwaar pak is van mijn hert.. Och, gelukkige sterve- ling, dien ik thans ben.. Noeit had ik gedacht dat zulk geluk kon bestaan.. Alice, lief kind, zet u op dat stoelken, rust uw hoofd op de kniën van uwen geluk kigen Vader.. Nu ga ik u de klare bewijzen mijner woorden aanbrengen ('tvervolgt). Groot meuws le Erondegem'. j 't Land der fijne verstandige klappers en der schoone Notelaars. Onze vriend René Coppens, laat ons zeg gen Reyntens, kreeg dijnsdag over 8 dagen den Deur waarder met een affisj der Rechterlijke verkooping van zijn Huis, Hofstede en Herberg het Volkshuis Groot was zijn verwonderingweldra was g'heel de Parochie, alsook Erpe en Vlierzele in opschudding Verkooping den 12 Oct. met één enkele zitdag, in de V Huizen, door Notaris Moyersoen. Nogtans alles was betaald, waarvan kwitantie, de leste 25]Sept. 1910 voldoening van kapitaal en intresten... Eenigen "tijd geleden was een Heer bij Coppens gekomen, om naar die som te vragen. Coppens kende hem van hair noch pluim en zegde dat hij dit geld geleend had van Notaris Soete, aan Notaris Soete betaalt en met nie mand anders uitstaans hadt. Kwitantie Zekerlijk goede kwitantiën. Eens zien Ba, mijn afférens zijn die van een ander niet;.. Daarop volgde een cita tie... Coppens zag er niet naar om... En nu springt de kat ep de koorde Deurwaarder, aflisj, verkoop, uit zijn huis gezet 1... Ramoer en geklap Notaris Soete van Lede is overleden... 't Is namens zijn weduwe dat M. Van Overstraeten de betaalde som nog eens vroeg. De Justicie van liaallert De Melker ij Col Ie, Petegem-Deinze De Gaz De Gaz NINO VE. RAADSELS Kaatsspel. - Varkensmarkt. Hopmarkt van Aalst. Em. Bogaerts, 3' B0IalstARKT GEWAARBORGDE INHOUD Ook te bekomen beste BENZOLITE Bijtondere prijzen voor (Jitverkoêpers Huis Jan De Aleve, Lanëe Zout- str. 24, Aalst Amerikaansche Petrol. Petrol Petrol Kaasmakerij TveBRbêS,bijNc^[ Handel in Kurken Stopsels EEN VERHAAL UIT o—:—:—o Die woorden waren nocr niet kruid als 'tfiravinnp A q|aJ De Stad blijft suikerloos. Eere en dank jr\CL 1 O L aan de Voeding... Aardappels worden nu gegeven aan de Ondersteunden en ver kocht aan de met-Ondersteunden. —Een wonderschoon KAATS SPEL, Zondag op d'Houtmarkt, het meesterstuk der Kaatsplei- nen; alles goed ingericht en goed bestuurd Jurés met Arends- blikken en deftig rechtsgevoel, ik wilde die laatste kamping van 1916 eens bijwonen en zag rond 3 ure Hofstade aan 't spel tegen degrootepartij van Aalst; Aalst won rap en gezwind de drij eerste spelen, bijna vier, doch Hofstade schoot in zijn vuur en won ook 3 spelen, dan 4, dan 4 gelijk en 5 gelijk, dan 6 gelijk, 't werd fiebra, geestdrift bij Kaatsers en in de Zee van 't Publiek, te gelijk, 40 gelijk, een kaats aan den uit, meer kampen kon het niet, door 't misslaan van een bal lag Hefstade boven na 3 A 4 minuten klonk de bel; daar was Herdersem met hoofdman Moens, landsberoemd; Hofstads was rap om een glas bier gegaan en stond weldra op 't plein voor duizenden en duizenden aanschou- wers; 't was maar een gedacht voor Herdersem om de 3 eerste spelen te winnen; ik hoorde zeggen Herdersem gaat rap weg zijn met Hofstade, doch Hofstade schiep nieuwe kracht en haalde Herdersem in; Moens sloeg ballen tot over Sinte Joannes, al zijn Mannen stonden hem dapper bij; Jefken uit den Blok-Borreman deed wonderen met de vier ander mannen; 't werd 4 spelen; Hof stade geraakt tot 6, Herdersem haalde nog een spel bij, doch de avond grouwde; men zag nog met moeite de ballen, 't spel moest gestaakt worden... 't Publiek zegde: Die laatste kamping is eën der schoonste geworden die wij ooit zagen.. Eere aan Inrichters en Kampers... Ik hoorde spreken van een extra-kamping op Volksplein Blok-Borreman voor Qarentwijndersdag. WnPngHüu Slecht weêr! slechten tijd! Droefheid in ft* 't herte, droefheid die elk omringd... Hoelang nog Te naaste week een groot Artikel over d'Aardappels... Te Gent is rijsbloem aan 75 c... In al de Groenselwinkels staat berichtHier ont vangt men Stadsbons voor Aardappels. LoODende IVipinvg In Frankrijk is de klas van 1818 üuu|rciiue L,'C« >v». opgeroepen. Brussel! Brus sel hoe lang nog Te Audenaarde is 't Collegie niet kunnen her opend worden. Laarne (4421 zielen) heeft 10.000 mark boet voor ver nieling en ontvreemning van <0 meters elektriekdraad. Ik heb in een huis nabij d'Houtmarkt een Aardappel gezien van 820 grammen gewicht. De heilige Pastoor van Ars preêkte dikwijls Indien de H Communie zulk oneindig goed niet ware, de helsche machten zouden er zoo he vig niet tegen zijn. Te Grand-Remy, is de Burgemeester aan gehouden en zit vastte Charleroi, voor zware aftroggelarij... Zijn ambt misbruiken, om heimelijk en valschelijk te stelen... 't Is erg. Te Kort- rijk is door d'Engelsche Vliegers gewond, den 23 Sept., Gerard Eduard, oud 16 jaar en is overleden ten gevolge zijner wonden. Aan de Som- mt was 't deze week afgrijzeiijk slecht weêr. Algemeene ontwapening ware algemeene Vrede en algemeene Welvaart. We zijn nu terug in d'oude uur, het Lof van Sint Martens, een kort godsdienstig Muziek- feestje, is nu ten 5 ure. in Aalst hangt uitgeplakt dat de noodklok zal kleppen als bommendragende Vliegers boven de Stad hangen en dat iederen dan moet vluchten in de kelders... En die geen kelder hebben Men spreekt van een Spinagie-Bolvaar die zou komen ;op Mijlbeek... Benevenito In 't volgend Nummer Sjaafken van Saffelare en een Samenspraak met den Oorlog. Goed Nieuws I De Postboden dragen Den 22 Mei, een Veekoopman van Denderhautem die ver kan zien en' lang onthouden,'k zegge nog eens den 22 Mei,'s marge«ds om 5 «re, heeft hij woorden met een Veekoapman uit Haaltert, op 't grondgebied dezer sgeaeente, droef vermaard in dezen tijd, bij d'afme Lieden. Haaltert eloeg met zijnen stok op den rugge van Denderhautem, Dender hautem gaf met zelfde stok een slag weer en brak dat stokske... Een alledaags feit zoo men ziet.En daarever Is proees opgemaakt door de golieie van Haaltert, PROCES OP AUDENAARDE, den 6 October moet De Graeve van Denderhautem verschijnen voor de Recht bank van Audenaarde, om... om... de citatie aegt duidelijk en strabant Om slagen en kwetsuren gegeven te hebben en roerende voorwerpen vernielden gebroken ill?? g— J_ De drukkerij Van der Meersch, de oud- I J T, s'e grammatike der Stad, is gesloten mef bruine dikke blaffeturen uit den tijd van Maria-Thresia. Woensdag zag ik te Gent aan 't Stadhuis uitge plakt is veroordeeld voor vervalsching in Voedingsmiddelen tot 2580 marken en voor overtreding der hoogste prijzen tot 1500 marken; 5000 kilo Boter zjjn aangeslagen Boter in Augusti geleverd, hield 49 t. h. water in. In de groote Fruitwinkels lagen Ap pels te koop aan 20 tot 30 c. den halven kilo Peren Seigneur 25 c. den halven kilo, Peren Williana 60 c. den halven kilo. Rond 9 ure mijn kop in Sint Nikolaaskerk stekende, zag ik den vloer van aan de deur tot de hooge koor besproeid met palmtak jes... Wat is me dat, peisde ik in mijn eigen... 't Werd mij later uitgelegd Dit gebeurt voor koordiensten van ongehuwde lui, deze Dienst was voor de meid van een rijke weduwe; op 2 maand heeft ze 2 dienstmeiden dood, van in de 60 jaarvoor allebei deed zij een groote Lijkdienst celebreeren. ARM VLAANDE REN Woensdag moest ik voor ons Ziekenfondsen in 't Gouver nement den breeden marmeren feesttrap op; daar zag ik een ko peren plate, als herdenking der oprechting van 't Gebouw, met veel namen op. en alles in 't Fransch. Waarlijk, arm Vlaande ren I In de Smitsstraat hoorde ik van 1500 afgedankte Dars- werkers. de Pensioenen rond. M. Van de Velde heeft alles rap gereed gekregen. Groote moeielijkheden in Aalst en Brussel door 't gebrek van doorboorde Nikkelstukjes. De drin gende vraag is dat de Gaz zou jetons leveren, doorboord gelijk de nikkelkes van 5 eens. In den Gemeenteraad heeft M. Notaris De Windt ge vraagd dat de Gaz zou genadig handelen met de werkende mensehen zonder broodgewin. In Ninove in de Geeraerdsbergschestraat Daar zijn de wijven toch zoo kwaad, Eerst zeer zacht en dan zeer fijn Zij willen naar de mode zijn Dan zou men zeggen dat zij grollen Ze zijn kompleet uit de Marollen, Haarken trekken doen z'in 'tg'oot Rollen zelfs tot in de goot, Als men dat eens wel na gaat 't Is kompleet Cinema op straat. De Witten. ZWIJN-AAR DE. 'k Ben voor 't ongeluk geboren Wordt veracht van groot en klein, 'k Lig hier in mijn kot te choeren Ach ik ben een arm zwijn Is mijn leven kort op aarde Krijg ik eten naar mijn wensch, Dan ben ik van groote waarde En dien tot voedsel voor den raensch. Frans De Rybtl, Aalst-Mijlbeck. 2 bijzondere groote Lutten tusschen de 6 vermaard- ste partijen van den omtrek, Zondag 8 Oct.D« Groot- Walgraef (zwarte Pêe)De Moor-Martin Possé V«d Moesiecke-Sterckx. Maandag 9 Oct. Gebroeders De Coster Moens-De Clercq Van Caeckenbergh-Van den Broeck met Zwarten Pée. Voor de eerste maal hebben de liefhebbers n* de gelegenheid de goed heringerichtte partij De Groot in Aalst te zien spelen, die St-Cilljs afspeelde en drijmaal vervolgens tegen da sterke partij Moens 6 spelen en 40 gelijk behaalde. Dus zal de strijd zeer hevig zijn liefhebbers, bijtijds op post, want men begint stipt om 1 ure, om aan elk de voldoening te geven de lutten volledig te zien sin- digsn.Het Bestuur. AALST. BURGELIIKEN STAND Geboorten Mannelijk 3; Vrouwelijk 3 6 huwiluk*n. F. Backaert, nieuwwasscher met M. Mergan, kleerm. R. Neetens, gasw. met I. Wauters, br. P. Walgraef, tabakbew. met V. Buyl, tw. OV1RLUD1NS B. Peerlinck, m. Barrez, voerm. 54j. St Janstr. L. Van der Cammea vr. Troch, zb. 43 j. Jan Jeliestr. R. Matthysm. Boel, landb. 52 j. Breedestr. M. Scheire, zb. 78 j. Begijnhof A. Schoon, zb. 23 j. Nieuwbeekstr. 1 kind onder de 7 jaren. APOTHEKERSBOND. Z°^anck' M Leopoldstraat. 30 Sept. 1016. 15 balen prima, prijs 60 i 67 fr. 23 balen gewone plak, prijs 45 4 87 fr. 3 STIKSTOF, be«taande lit ammoniak an •rgani- scbe atikatof, voortkomende alt Blöbdmbil. 7 PHOSPHOORZUUR oplosbaar in water. 2 POTASCH oplasbaar in water. Deae meststof ia bijzondar gemaakt voor het LotP (Rapen). Ltndbêuwtre, gij allen walke mij uw vertronwe* hebt willen schenken, en den goeden uitalag mijner landvetten hebt kunnan vaststellen bij heteerate sd- ■•an, moogt in alle vertrouwen deze laid vetten ge bruiken voor het loof. Qtèraikwijwe Men strooit 1 1/2 kilos per roefce. tehangpepter een den oedtn prtjs; neg eenlgt dagen, went de groete veerreed bijneweg te. Verders Engel- sehe hddene met reeeer, wiegen, settle,. Tspijten, metten, stere, gerdljnen een den etdtn prh's. Lenze Zeutetraat, K. VOLKSVERHEFFING grove HU13KOLBN, aan 39 fr. de duizend kilogr. 38 fr. in hat Magazija genomen. Qeene zakkan inbegrepen. Landbouwers, voorziet u allen voor den win ter van Petrool, welke aan hooge prjjs zal verkocht worden. Wendt u aanstonds tot Emiei. BOGAERTS, Botermarkt, 3, Aalst, waar gij den Petrool per vat en liter kunt bekomen aan den prijs van den dag. Deze week bijzondere aankomst vaal versche schoone M O S S E L S b"n?en,r *?l0s" selhandelaar H. VLASSCHAERT, Withuisstraat, 42, Aalst. In 't groat en 't klein. Gewaarborgd versch Te verkrijgen Zuivere Amerikaansche Petrol, per liter en per vat, aan zeer vaordeeiige prijzen, bij EDMOND MATTH1JS, Meire (bij Aalst). straat, 51, Kaasverm, Thermemeters, Meetglazèn, Matjes, Kleursel, Stremsel, van eerste hoedanig heid Stremmende 3000 liters melk (gewaarborgd). Louis DE SCHRYVER, «In de Klok Hopmarkt Aalst.

De Werkman | 1916 | | pagina 2